Blog

Przeszczep włosów a zmiana jakości życia

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

CZY PRZESZCZEP WŁOSÓW POPRAWIA JAKOŚĆ ŻYCIA?

Wzrastająca popularność i ilość zabiegów przeszczepu włosów pokazuje jak powszechnym problemem jest łysienie i utrata włosów. Powodem łysienia jest najczęściej dziedziczenie przypadłości, ale przecież nie tylko. Wywołują ją też inne czynniki: zmiany hormonalne, choroby nowotworowe, niedobór składników odżywczych czy stres. Łysienie może objąć również brwi, wąsy czy brodę. Przeszczep włosów to też często kropka nad „i” dla osób zmieniających płeć.

Przyzwyczailiśmy się, że to kobieta rozpacza, gdy wypadają jej włosy, pojawiają się zmarszczki, zmienia się cera. I zapominamy jaką traumą dla mężczyzny może być łysienie, które przecież dotyka często mężczyzn jeszcze przed ukończeniem 30. roku życia. Dopiero powszechność zabiegu przeszczepu włosów pokazuje przede wszystkim różnorodność motywacji oraz potencjał dobrej energii jaką niesie zabieg pacjentowi. A zatem w jakich obszarach życia następuje ta pozytywna zmiana?

WZROST PEWNOŚCI SIEBIE

Na postawie wywiadów z pacjentami po zabiegach przeszczepu włosów można jednoznacznie stwierdzić jakie zmiany w nich zaszły. Przede wszystkim widać jak mocno rośnie ich pewność siebie. Wypadanie włosów, szczególnie u mężczyzn, którzy nie mogą się z tym faktem, pogodzić, powoduje ich wycofanie się, zmianę relacji z płcią przeciwną, alienację. Po zabiegu, zwłaszcza wtedy, gdy okres niepewności nie był zbyt długi, pacjent wraca do życia w każdej płaszczyźnie: prywatnej i zawodowej.

PRZYSPIESZENIE ŚCIEŻKI KARIERY

Wypadanie włosów, nawet gdy dotyka zupełnie młode osoby, w naszej kulturze natychmiast i zupełnie mimowolnie „postarza” taką postać. Nie musi, ale może to być przeszkodą w niektórych zawodach wymagających określonych cech wyglądu zewnętrznego. Na pewno może przeszkodzić w rozwoju kariery aktora czy modela. Ale nie tylko. Obsesja młodego wyglądu i to zarówno w stosunku do kobiet jak i mężczyzn może stanąć na przeszkodzie w awansie zawodowym. Dzięki przeszczepowi włosów młody wygląd i estetyczna prezencja otwierają wiele ścieżek, zwłaszcza wtedy, gdy doda się do nich odzyskaną pewność siebie.

Zobacz więcej  Problemy zdrowotne u mężczyzn: jak leczyć prosaki na prąciu, krostki i kaszaki na penisie oraz jądrach

EFEKTYWNE RANDKOWANIE

Zupełnie inaczej wyglądają relacje damsko męskie, gdy kobieta niejako uczestniczy w procesie długotrwałego wypadania włosów u mężczyzny. Dzieje się to sukcesywnie i powoli i nie ma najmniejszego wpływu na relację pary. Inaczej jednak to wygląda, gdy mężczyzna chce zrobić jak najlepsze wrażenie na kobiecie spotykając się z nią po raz pierwszy czy, jeszcze ryzykowniej, umieszczając swoje zdjęcie na portalu randkowym. Wówczas głowa pozbawiona włosów, częściowo łysa, może, chociaż wcale nie musi, uniemożliwić mu zainicjowanie nowych znajomości. Przeszczep włosów całkowicie niweluje ten problem i pacjent z „nowymi włosami” i pewnością siebie w oku śmiało może podjąć aktywność we wszystkich kanałach social mediów.

AKTYWNOŚĆ SPORTOWA

Teoretycznie utrata włosów nie ma nic wspólnego z uprawianiem sportu, ale tylko pozornie. Z wypowiedzi wielu pacjentów wynika jak ten drobny szczegół wpływa na ich życie również w tym obszarze. Mężczyźni rezygnują z pływania na basenie, bo krępują się mokrych włosów rozłożonych chaotycznie na czaszce, albo przerywają bieganie na okres letni, bo w tym okresie trudno jest biegać z czapką na głowie. To drobne a jednak uciążliwe przeszkody ograniczające codzienne wybory.

Trwały efekt przeszczepu włosów powoduje, że pacjentowi z czasem udaje się w ogóle zapomnieć o okresie sprzed zabiegu. Każde spojrzenie w lustro unaocznia mu nowy obraz siebie, a gdy do tego dochodzi swoboda wyboru fryzury i całkowite zamknięcie okresu ograniczeń, można się tylko przyglądać jak zmienia się jakość życia niedawnego pacjenta.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop