Blog

Powiększenie penisa, czyli urologia kosmetyczna

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Powiększenie penisa, czyli urologia kosmetyczna

Urologia estetyczna to dziedzina medycyny specjalizująca się w specyficznych problemach urologii i medycyny estetycznej. Zgodnie ze swoją nawą, jest skierowana do panów, którzy chcą rozwiązać określone problemy, związane ze swoim penisem. Dlaczego jednak mowa o urologii kosmetyczne? Ważne w tym przypadku jest odróżnienie urologii estetycznej od urologii zwykłej, która nie jest już chirurgicznym leczeniem chorób nerek i układu moczowego, lecz przede wszystkim korygowaniem wad w wyglądzie męskich narządów płciowych. Oczywiście urologia kosmetyczna również ma związek z naszym zdrowiem – w tym przypadku jednak chodzi o poprawę komfortu życia i samopoczucia. Nazwa „Urologia estetyczna” jest podobna do nazwy „Ginekologia estetyczna” i jest używana do określenia grupy zabiegów mających na celu poprawę wyglądu męskich narządów płciowych. Dla wielu panów to bardzo ważne, zwłaszcza, jeżeli wygląd prącia zmienił się na skutek wad rozwojowych, przebytych chorób, czy też wypadków/ ingerencji medycznych. Powiększanie penisa wbrew pozorom może być bardzo ważne, ze względu na jakość naszego życia i na stan naszej psychiki. Nie jest to jednak rygorystyczny standard – usługi klinik chirurgii plastycznej obejmują zarówno zabiegi chirurgiczne mające na celu przywrócenie zdrowia i ogólnego komfortu życia, jak i operacje mające na celu poprawę samooceny poprzez uzyskanie pożądanych przez pacjenta efektów estetycznych.

Powiększanie penisa – dla kogo?

Powiększanie penisa to przede wszystkim zabieg dla mężczyzn, którzy nie są zadowoleni z rozmiaru swojego penisa. Mężczyznom zazwyczaj zależy na długości, ale grubość decyduje o satysfakcji, jaką partner odczuwa podczas seksu. Powiększenie penisa ma więc związek z odczuwaniem satysfakcji seksualnej przez mężczyzn i znacznie przekłada się również na odbiór aktu seksualnego przez ich partnerki. Najbardziej unerwione i wrażliwe na stymulację są żeńskie zewnętrzne narządy płciowe (wargi sromowe i łechtaczka) oraz początkowa część pochwy, która ma około 6-10 cm długości. Jeżeli na skutek wad rozwojowych, wypadków, czy ingerencji chirurgicznych, penis nie osiąga takich rozmiarów, mając na względzie jakość życia seksualnego, warto wziąć pod uwagę właśnie powiększenie penisa. Zdecydowana większość mężczyzn osiąga odpowiednią długość swojego penisa podczas stosunku, jednak jeżeli pojawiają się problemy z tym związane, warto udać się do specjalisty. Jednak, jak już wspomniano, nie zawsze chodzi o długość przyrodzenia. Czasem bardzo istotna jest grubość, dlatego powiększanie członka skupia się również na tym aspekcie. Nawet najdłuższy penis, jeżeli będzie zbyt cienki, może być przyczyną problemów. Obwód prącia jest tak samo ważny, a może i ważniejszy, niż jego długość. Dlatego proces powiększania penisa koncentruje się na rozszerzaniu obwodu nasady prącia i zmianie wielkości żołędzi. Nawiasem mówiąc, penis jest również lekko wydłużony. Zabieg taki gwarantuje intensywność doznań podczas stosunku i satysfakcję partnerki.

Zobacz więcej  Objawy Covid-19 - jak je rozpoznać?

Powiększanie prącia – czy to bezpieczne?

Obecnie stosuje się wiele metod powiększania penisa. Zabiegi te różnią się zastosowaniem technologii medycznej oraz zastosowanymi preparatami i technikami operacyjnymi. Lekarz przeprowadzi operację w oparciu o najnowszą wiedzę, jednak jakakolwiek ingerencja w organizm ludzki ma swoje prawa. W związku z tym powiększenie penisa powinno być wykonane przez profesjonalistę. Tylko wtedy możemy liczyć na to, że zabieg będzie skuteczny i bezpieczny. Samodzielne powiększenie członka może prowadzić do licznych problemów, w związku z tym lepiej nie eksperymentować. Popularnym sposobem na powiększenie penisa jest umieszczenie pod jego skórą preparatu kwasu hialuronowego w postaci żelu lub własnej tkanki tłuszczowej. Zabiegi te spełniają anatomiczne ograniczenia. Stosowanie kwasu hialuronowego lub komórek tłuszczowych może mieć tymczasowy efekt. Ważne jest to, że kwas hialuronowy jest naturalny, w związku z czym przy zastosowaniu tej metody nie pojawiają się problemy w stanie erekcji. Ze względu na brak odpowiedniego ukształtowania naczyń krwionośnych okolica ta nie może zapewnić warunków gwarantujących trwałe zaleganie przeszczepu tłuszczowego. Ograniczona jest również stymulacja produkcji włókien kolagenowych przez kwas hialuronowy. Jeżeli więc chcemy bezpiecznie powiększyć penisa, lepiej zwrócić się do specjalisty.

Operacyjne wydłużanie prącia

Chirurgiczne wydłużanie penisa jest niezwykle rzadkie. Wykonuj operację przez dwie godziny w znieczuleniu ogólnym, pozwalając na wydłużenie penisa o 2-3 cm w stanie rozluźnienia (w stanie wzwodu penisa można powiększyć tylko o 1 cm). Stosowane są w tym celu specjalne „wszczepy”, jednak ta metoda odchodzi powoli w zapomnienie. Podczas operacji chirurg rozluźnia więzadło, które łączy ciało jamiste z kością łonową, umożliwiając dalsze przesuwanie się członka na zewnątrz. W pierwszym miesiącu po operacji mężczyzna musi unikać kontaktów seksualnych. Ta operacja ma wielu przeciwników, ponieważ nie może zagwarantować 100% oczekiwanych rezultatów.

Większe prącie dzięki kosmetyce

Urologia kosmetyczna pozwala nam na wiele, dlatego warto rozważyć różne metody działania. Te najbardziej skuteczne obecnie są również stosunkowo mało inwazyjne, co dla wielu osób jest bardzo istotne. Warto jednak zwrócić uwagę na zalecenia lekarskie – powiększenie członka to jednak ingerencja, w związku z czym bezwzględnie po zabiegu trzeba stosować się do zaleceń lekarza.

Powiększanie penisa kwasem hialuronowym

Powiększanie członka z zastosowaniem kwasu hialuronowego jest obecnie jedną z najpopularniejszych metod na powiększenie penisa. Zabieg przebiega bardzo szybko, jednak przygotowania do niego mogą zająć trochę czasu. Przed zabiegiem konieczna jest konsultacja lekarska, w tym okresie lekarz zbierze z pacjentami wywiady dotyczące rodzaju problemu, wskazań do leczenia, chorób przewlekłych, ewentualnych przeciwwskazań oraz szczegółowo opisze metody leczenia. Sam zabieg przeprowadzany jest na sali operacyjnej w warunkach aseptycznych oraz w znieczuleniu miejscowym. Czas trwania tego procesu to około 30-45 minut. Wszystko przebiega w największym reżimie sanitarnym, a wprowadzany preparat jest w pełni sterylny. Dzięki precyzyjnemu miejscowemu zablokowaniu nerwów rodnych zabieg jest całkowicie bezbolesny. W znieczuleniu lekarz wprowadza preparat kwasu hialuronowego lub tkankę tłuszczową wprowadzoną w tym samym procesie cienką kaniulą. Podając odpowiednią ilość kwasu hialuronowego możemy osiągnąć pożądany efekt natychmiast po zabiegu. Nie ma potrzeby hospitalizacji, a pacjent może wrócić do domu tego samego dnia.

Zobacz więcej  Stymulator tkankowy- czym jest i na co pomaga?

Plastyka napletka

Jeżeli mowa o zabiegach związanych z urologią kosmetyczną, warto zwrócić uwagę na pewne aspekty, które bezpośrednio wiążą się z naszym zdrowiem. Jeżeli nasze życie seksualne z jakiegoś powodu nie daje nam satysfakcji, może okazać się, że powiększenie penisa wcale nie jest konieczne, urologia kosmetyczna może nam jednak pomóc. Konkretnie chodzi o problem stulejki. Potrzeba wykonania plastyki napletka wiąże się najczęściej z występowaniem stulejki. Stulejka występuje u mężczyzn, u których napletek jest zbyt wąski, co uniemożliwia lub utrudnia jego zsuniecie. Stan taki może utrudniać prowadzenie normalnego życia seksualnego oraz prowadzić do występowania dolegliwości bólowych w czasie erekcji. Leczeniu operacyjnemu poddawani powinni być już mali chłopcy, jednak część rodziców bagatelizuje taką potrzebę, co sprawia, że do gabinetów urologów trafiają dorośli mężczyźni borykający się ze stulejką. Zabieg plastyki napletka trwa 30 minut i nie wymaga hospitalizacji. Lekarz rozcina skórę, a następie zszywa ją w odpowiedni sposób, poszerzając napletek. Okres rekonwalescencji wynosi ok. 4 tygodni.

Czy w stanie spoczynku długość penisa się zmieni?

Co daje nam powiększenie penisa? Zmieni się kształt członka oraz jego długość i grubość. Czy jednak zauważymy efekty zaraz po zabiegu, czy dopiero w momencie, kiedy osiągniemy erekcję? Kiedy prącie znajduje się w stanie spoczynku, długość penisa wynosi od 5 do 15 cm, ale większość mężczyzn ma od 8 do 12 cm. Jednak średnia grubość penisa wynosi 2,5 cm. W stanie wzwodu penis ma średnio od 12 do 18 cm długości. I z pewnością zauważymy efekty po osiągnięciu erekcji. Jednak w stanie spoczynku zmiana może być duża, mała lub praktycznie niewidoczna. Wszystko zależy od rodzaju ingerencji i od tego, jak dużo kwasu hialuronowego zostało podane. Rozmiar penisa może się różnić z powodu wielu czynników. Na przykład pod wpływem niskiej temperatury, zmęczenia, niepokoju i paniki penis się skurczy. Niestety, wraz z wiekiem maleje również penis. Warto wspomnieć, że w porównaniu ze stanem statycznym zmiana długości podczas wstawania jest zmienna i nie ma regularności. W związku z tym zabieg taki może nam pomóc, jednak z wiekiem nasze prące i tak będzie się zmniejszać. Powiększenie penisa jednak z pewnością poprawi jakość naszego życia seksualnego.

Zobacz więcej  Pryszcze podskórne – skuteczne pozbycie się trądziku i krost: przyczyny, leczenie oraz rola maści ichtiolowej

Jak długo utrzymują się efekty zabiegu?

Jak długo utrzymują się efekty? Jak już wspomniano, powiększenie penisa nie daje nam efektów na całe życie, jednak te i tak utrzymują się stosunkowo długo. Główną zaletą tej metody leczenia jest bezpośredni i widoczny efekt powiększenia obwodu penisa na całej długości, a także powiększenie efektu wizualnego całego penisa. Poprawiła się nie tylko widok, ale także jakość współżycia, a partner również odczuwa tę poprawę. To, jak długo utrzymają się efekty, zależy jednak od metody. W wyniku zabiegu obwód penisa może wzrosnąć od 20% do 40%. Efekt terapeutyczny stosowania kwasu hialuronowego utrzymuje się przez około 1-2 lata, natomiast użycie tłuszczu do 3 lat. Po tym czasie można wykonać kolejny zabieg. Oczywiście to tylko szacunkowe, dane, w zależności od ilości użytego preparatu i naszego organizmu powiększenie penisa może utrzymywać się dłużej.

Czy zmieni się jakość życia seksualnego?

Po operacji pacjent musi na około dwa tygodnie zrezygnować z aktywności seksualnej, aby uniknąć ewentualnego przemieszczenia preparatu. To jednak niska cena za efektu. Podczas konsultacji lekarskiej pacjent otrzymuje wszelkie instrukcje i sugestie, a następnie wypisuje się z poradni w formie pisemnej. Później czas na wizytę kontrolną. Podczas wizyty usuniemy szwy skórne założone w miejscu wprowadzenia kaniuli podczas operacji. Lekarz bada pacjenta i zbiera wywiady na temat jego stanu zdrowia, odczuć po leczeniu i przestrzegania zaleceń. Co bardzo istotne, powiększenie penisa to zabieg kosmetyczny, który znacznie wpływa na jakość naszego życia seksualnego. Zarówno osoba z powiększonym penisem, jak pacjentka, czerpią z życia seksualnego o wiele większą przyjemność.

Ćwiczenia na powiększenie penisa

Istnieje kilka metod na powiększanie penisa, choć trzeba przyznać, że ćwiczenia lepiej sprawdzają się, jeżeli chcemy zachować wielkość penisa, a nie go powiększyć. Jak ćwiczyć? Mężczyzna powinien mocno trzymać rękę u podstawy częściowo luźnego penisa, a następnie przesuwać ją w kierunku żołędzi. Energiczne ćwiczenia mogą powodować zwiększoną ilość krwi i obrzęk prącia. Ciągłe ćwiczenia mogą powodować rozciąganie tkanek, ale należy uważać, aby nie spowodować zadrapań i podrażnień naskórka. Ta metoda jest zalecana w celu zachowania efektów zabiegu. Pomaga również przywrócić prawidłowe krążenie krwi i pomaga w leczeniu zaburzeń erekcji. Samo rozciąganie penisa raczej nie daje jednak niesamowitych efektów.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop