Blog

Powiekszanie ust – subtelnie i bez skutków ubocznych

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Powiekszanie ust – subtelnie i bez skutków ubocznych

Piękna, błyszcząca warga podkreślona pomadką – kształtne usta to jedna z najbardziej zauważalnych zalet kobiety. Pełne, ponętne usta są nie tylko świadectwem naszej urody, ale także dodają pewności siebie i ujawniają naszą młodość, witalność i witalność. Tymczasem utrzymanie ust w idealnej kondycji nie jest łatwe – niestety ich struktura jest bardzo delikatna i szybko ulega skutkom upływu czasu, powodując wiotczenie, kurczenie się i utratę blasku ust – jednym słowem pierwsze starzenie. procesy są na nich łatwo widoczne. Co więcej, rzadko zdarza się, aby natura obdarowała nas idealnym kształtem ust. Na szczęście medycyna kosmetyczna pozwala skutecznie skorygować ten problem – wypełnianie, powiększanie ust do wymarzonego kształtu i odmładzanie to zabiegi, które w rękach renomowanych lekarzy, posiadających doświadczenie w medycynie kosmetycznej, potrafią błyskawicznie przywrócić promienne i obdarzone piękno. Powiększanie ust kwasem hialuronowym to zabieg, który staje się coraz bardziej popularny.

Powiększanie usta – efekty widoczne od razu

Po powiększeniu ust nasze wargi są pełniejsze, jędrniejsze i bardziej powabne. Konturowanie ust kwasem hialuronowym pozwala na osiągnięcie zarówno spektakularnego efektu, jak i bardzo delikatnego i delikatnego rezultatu. Samo powiększanie sprawia, że w końcu możemy podkreślać swój największy atut krwistoczerwoną pomadką, bez obaw, że usta są zbyt wąskie, aby to dobrze wyglądało. Z tego powodu zwolennicy wyrazistych efektów i miłośniczki naturalnego piękna mogą zdecydować się na poszerzenie ust, które spełni ich oczekiwania. Jeżeli już mowa o zabiegu powiększania ust, to warto pamiętać, że naturalny efekt jest bardzo istotny, a kwas hialuronowy pozwala go uzyskać.

Zabieg powiększania ust zyskuje coraz większą popularność

Powiększanie lub modelowanie ust kwasem hialuronowym jest niezwykle popularne w Polsce i na świecie. Jest oferowany przez wiele salonów i osób prywatnych, ale przed umówieniem się na zabieg warto wiedzieć kilka rzeczy. Przede wszystkim powiększanie ust przez osobę niedoświadczoną lub niewykwalifikowaną może być niebezpieczne dla naszego zdrowia. To samo dotyczy sytuacji, gdy do leczenia stosuje się produkt o złej jakości lub niewiadomego pochodzenia. W naszej klinice doświadczeni lekarze dołożą wszelkich starań, aby leczenie było komfortowe i satysfakcjonujące. We wszystkich naszych placówkach stosujemy sprawdzone produkty wysokiej jakości, które gwarantują bezpieczeństwo leczenia i dobre efekty.

Zobacz więcej  Łupież pstry- objawy, diagnoza, leczenie, zapobieganie.

Powiększanie ust – dlaczego kwasem hialuronowym?

Kwas hialuronowy to inaczej glikozaminoglikan, czyli środek naturalnie występujący w organizmie człowieka. Jest szeroko stosowany w medycynie, m.in. w ortopedii, reumatologii, stomatologii i otolaryngologii. Wykorzystywany jest również w aptekach, gdzie wydłuża okres przydatności do spożycia leków o krótkim okresie półtrwania. Usieciowany kwas hialuronowy został zatwierdzony przez FDA (amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków) do stosowania w medycynie kosmetycznej w 2007 roku. To właśnie on jest podstawą zabiegu, jakim jest powiększanie i modelowanie ust.

Fenomen zabiegów z kwasem hialuronowym

Na czym polega fenomen kwasu hialuronowego? Jego cząsteczki mają doskonałą zdolność wiązania wody (jedna cząsteczka kwasu wiąże do 250 cząsteczek wody). Ponieważ wraz z wiekiem ilość kwasu hialuronowego w organizmie maleje, a co za tym idzie zmniejsza się poziom nawilżenia skóry, kobiety są gotowe do stosowania zabiegów uzupełniających jego niedobór. Już po jednym zabiegu usta stają się nawilżone, jędrniejsze i bardziej elastyczne. Powiększanie ust kwasem hialuronowym jest doskonałym rozwiązaniem.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym – jak przebiega?

Powiększanie ust to umieszczenie preparatu kwasu hialuronowego. Takie procedury powinny być wykonywane wyłącznie przez odpowiednio przeszkolonych lekarzy. Ta procedura może być wykonana tylko u zdrowej osoby dorosłej. Wszelkie aktywne infekcje, w tym nieleczone zęby, są przeciwwskazaniem, tak jak niektóre choroby przewlekłe, czy problemy dermatologiczne.

Powiększanie ust – jak długo trwa?

Zabieg, jakim jest powiększanie ust nie wymaga dużego przygotowania i trwa zwykle od 15 do 30 minut. Czasem może potrwać dłużej, wszystko zależy od indywidualnego przypadku i oczekiwań. Przed interwencją zawsze przeprowadzany jest szczegółowy wywiad lekarski, a następnie lekarz dokonuje oceny twarzy w spoczynku i podczas mimiki. Omówione zostaną rzeczywiste możliwości korekcji oraz oczekiwania pacjenta. Po ustaleniu wszystkich szczegółów, poinformowaniu o możliwych powikłaniach i skutkach ubocznych można przystąpić do zabiegu.

Zobacz więcej  Menopauza a wypadanie włosów

Powiększanie ust kwasem hialuronowym to zabieg, który praktycznie nie daje skutków ubocznych. Zastosowanie kwasu hialuronowego jest w tym przypadkiem doskonałym rozwiązaniem, ponieważ jest to substancja, która naturalnie występuje w naszym organizmie. Dlatego możemy spotkać wielu zwolenników właśnie kwasu hialuronowego, a zabieg powiększania ust z jego użyciem jest absolutnym hitem.

Znieczulenie podczas zabiegu modelowania ust i powiększania ust

Zabieg powiększania ust zwykle wykonywany jest przy znieczuleniu, jednak nie musimy obawiać się zastrzyków. Skórę ust i błonę śluzową jamy ustnej znieczula się maścią znieczulającą. W przypadku, gdy pacjent jest zbyt wrażliwy, można zastosować znieczulenie stomatologiczne, aby całkowicie wyeliminować ból. W zależności od stanu anatomicznego lekarz dobiera odpowiednią technikę. Powiększanie ust wymaga sporo subtelności, w związku z czym może je wykonywać lekarz medycyny estetycznej.

Zabieg z kwasem hialuronowym – jak wygląda?

Kwas hialuronowy można aplikować liniowo lub coraz bardziej popularną techniką mikropletową (głównie za sprawą dermatologa opiekującego się Kim Kardashian), czyli przy użyciu niewielkich złogów preparatów w okolicy jamy ustnej. W jednej sesji można zastosować wiele różnych technik, aby osiągnąć najlepsze rezultaty. Preparat można wprowadzić za pomocą cewnika (czyli dość długiej rurki z tępym końcem) lub zwykłej igły. Na rozkład kompozycji duży wpływ ma stan wyjściowy – kwasem można nie tylko powiększyć czerwone usta, ale także zniwelować asymetrię czy wymodelować kontur ust. Czasem przed zabiegiem może być przeprowadzany delikatny masaż ust.

Ograniczenia przy powiększaniu ust

Podczas jednej sesji optymalna objętość do zastosowania to 1 ml preparatu i w takich objętościach pakowana jest większość preparatów dostępnych na rynku. Nawet jeżeli chcemy drastycznie powiększyć usta, lekarz z pewnością odradzi nam zbyt dużą dawkę kwasu hialuronowego. W zabiegach z powiększaniem ust wskazany jest umiar. Zbyt duża ilość kwasu hialuronowego może dać sztucznie wyglądający efekt końcowy. Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, w tym powiększanie i modelowanie ust kwasem hialuronowym mają to do siebie, że mają znacznie poprawić nasz wygląd. Dlatego, jeżeli lekarz odradza zbyt duże powiększenie, zwyczajnie mu zaufajmy.

Zobacz więcej  Kiedy warto się zdecydować na lifting twarzy ?

Kwas hialuronowy – jak długo utrzymują się efekty?

Czas trwania efektów powiększania ust jest indywidualny. Zależy to od stylu życia, stymulatora i aktywności enzymu uwarunkowanego genetycznie organizmu. Duża aktywność fizyczna, częste korzystanie z sauny i opalania oraz stosowanie niektórych suplementów diety przyspieszy rozkład składu. Oczywiście w żadnym wypadku nie można go wchłonąć w ciągu miesiąca.

W zależności od użytego preparatu efekt utrzymuje się zwykle od 6 do 12 miesięcy. Decydując się na pierwszy w życiu zabieg, należy wybrać nieco łagodniejszy preparat.

Jeśli mamy bardzo wąskie usta, nasz lekarz może zalecić ponowne ich poszerzenie przed całkowitym wchłonięciem poprzedniej formuły, aby stopniowo „odbudować” ich kształt i w efekcie stopniowo doprowadzić do stanu idealnego.

Początkowo po zabiegu efekty mogą się wydawać jeszcze bardziej widoczne, ponieważ może wystąpić delikatny obrzęk ust. Ten jednak zwykle szybko znika i my możemy cieszyć się naturalnym efektem. Pamiętajmy, że powiększone usta mają wyglądać naturalnie, a po zastosowaniu kwasu hialuronowego efekt ten jest jak najbardziej możliwy. Zastosowanie kwasu hialuronowego to doskonałe rozwiąznanie.

Poszukaj specjalisty

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej powinny być wykonywane przez specjalistę. Jeżeli chcemy korzystać z dobrodziejstw kwasu hialuronowego, najlepiej poszukajmy specjalistycznego gabinetu, w którym zabieg zostanie przeprowadzony. Powiększanie ust to zabieg wymagający wielu umiejętności. Wszystkie działania w obrębie ust wymagają niesamowitej precyzji. Jeżeli już mowa o powiększaniu ust kwasem hialuronowym, warto zwrócić uwagę, że jest to zabieg bezpieczny, który zwykle nie daje żadnych powikłań. Jednak powikłania mogą się pojawić, jeżeli zabieg nie będzie wykonany w sterylnych warunkach przez osobę z odpowiednim przeszkoleniem. Lekarz również sprawdzi, czy istnieją przeciwwskazania do wykonania zabiegu.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop