Blog

Powiększanie małych ust kwasem hialuronowym- czy warto?

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Powiększanie malych ust kwasem hialuronowym- czy warto?

Powiększanie ust to chętnie wybierany zabieg zaliczany do zakresu medycyny estetycznej. Najczęściej modelowanie ust następuje poprzez wstrzyknięcie kwasu hialuronowego albo własnej tkanki tłuszczowej. Zabiegi powiększania ust sprawiają, iż zyskują one na swojej objętości, stają się pełne i kształtne.

Modelowanie ust kwasem hialuronowym jest doskonałą propozycją dla pań borykających się z wąskimi, małymi ustami, czy też z widocznymi objawami ich starzenia. Procedura ta niweluje asymetrię ust, redukuje zmarszczki, nadaje skórze elastyczność, a przy tym umożliwia osiągnięcie wymarzonego kształtu ust.

Wypełnianie ust kwasem hialuronowym- co umożliwia?

Wypełniane ust kwasem hialuronowym to doskonałe rozwiązanie, zwłaszcza jeśli chodzi o modelowanie ust, które są wąskie czy małe. Kobiety z wąskimi ustami często zmagają się z kompleksami. Ich usta kojarzą się z zaciętym wyrazem twarzy, przez co takie osoby odbierane są jako niesympatyczne.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym jest w stanie korzystnie wpłynąć na wyraz twarzy. Pełne i wydatne usta sprawiają, że twarz człowieka wydaje się weselsza, pozytywna i sympatyczna. Optyczne pomniejszenie ust jest też wynikiem działania czasu, a właściwie naturalnego procesu starzenia się.

Skóra wraz z biegiem lat traci na swojej jędrności, jest mniej nawodniona, przez co usta tracą wyrazistość. Marszczą się i opadają ich kąciki, a także dochodzi do ich zwężenia. Przyczyną takiego stanu jest zanikanie gruczołów łojowych oraz potowych, jak i to, że naskórek staje się coraz cieńszy. Ta metoda powiększania zapewnia dodatkowe nawilżenie ust.

Po podaniu kwasu hialuronowego uzyskuje się naturalny efekt ich wypełnienia i nawilżenie, następuje też uniesienie kącików ust. Twarz wydaje się więc być młodsza. Zły stan ust wynika też z palenia papierosów, częstego opalania się, wad zgryzu czy nadmiernej ekspresji mimicznej. Na całe szczęście, we wszystkich tych przypadkach pełne usta można uzyskać bez ingerencji chirurgicznej.

Czym jest kwas hialuronowy?

Wiele kosmetyków ma w swoim składzie właśnie kwas hialuronowy. Skupiają one swoje działanie na ujędrnieniu i nawilżeniu skóry. Tę samą substancję medycyna estetyczna wykorzystuje jako składnik wypełniaczy. Dokładne wstrzyknięcie tej substancji w obrębie ust daje doskonałe i błyskawiczne efekty.

Zobacz więcej  Wypadanie włosów - przyczyny i sposoby leczenia

Co najważniejsze, można je uzyskać bez pobytu w szpitalu czy długotrwałego okresu rekonwalescencji. Kwas hialuronowy jest to polisacharyd obecny naturalnie w ludzkim ciele. Wyróżnia się on wysoką chłonnością i jest odpowiedzialny za wiązanie wody. Ochrania on naskórek przed wiotczeniem i wysychaniem, a przy tym eliminuje wolne rodniki, które skutkują obumieraniem komórek, co powoduje efekt starzenia.

Ponadto, po zastosowaniu kwasu hialuronowego tworzy się też bariera ochronna przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi. Mowa tutaj o niskiej temperaturze, silnym wietrze czy promieniowaniu słonecznym.

Zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym jest w pełni bezpieczny. Substancja ta jest bowiem biodegradowalna i biozgodna. Kwas hialuronowy może być więc użyty bez ryzyka wystąpienia reakcji alergicznej. Znikome jest także ryzyko efektu maski czy pękania naczynek.

Zdarza się jednak, że powiększanie ust tę substancję doprowadza do zaczerwienienia skóry czy małego obrzęku, jednak ustępują one samoistnie po kilku dniach. Co ważne, powiększenie ust musi wykonywać profesjonalista.

Podaje on pacjentowi znieczulenie stomatologiczne, dzięki czemu sama iniekcja nie powoduje dyskomfortu. Zabieg modelowania ust jest więc prawie całkowicie bezbolesny i trwa krótko, średnio jest to 20 minut.

Wypełniane ust kwasem hialuronowym- komu jest polecane?

Powiększanie ust kwasem hialuronowym to metoda zalecana kobietom, jak i mężczyznom, którym nie odpowiada obecny kształt ust. Wypełnienie ust kwasem hialuronowym jest zalecane w celu:

 • powiększenia zbyt wąskich warg,
 • zniesienie asymetrii widocznej w dolnej czy górnej wardze,
 • skorygowanie dysproporcji widocznych pomiędzy dolną a górną wargą,
 • odbudowa czerwieni wargowej,
 • eliminacji oznak odwodnienia,
 • odżywienie ust i zwiększenie ich objętości.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym pozwala na subtelne modelowanie ust, bez wrażenia ich sztucznego wyglądu. Zabieg powiększania tej części ciała pomaga w podniesieniu własnej samooceny i pozbyciu się kompleksów.

Co ważne, iniekcja tej substancji to nie tylko korekta ust, też ich nawodnienie i odżywienie. Znikają też pewne defekty, takie jak zmarszczki palacza. Po zabiegu modelowania ust skóra staje się jędrna, gładka i dobrze nawilżona.

Zobacz więcej  Magnetoterapia - czym jest leczenie polem magnetycznym?

Zabieg modelowania ust- zalecenia przed

Aplikacja kwasu hialuronowego to zabieg medycyny estetycznej, który nie wymaga specjalnego przygotowania. Przed zastosowaniem kwasu hialuronowego, warto przyjąć Heviran, aby zmniejszyć ryzyko ewentualnej opryszczki. Ponadto nie należy spożywać w ciągu doby przed zabiegiem napojów alkoholowych, jak i przyjmować środków przeciwbólowych o działaniu rozrzedzającym krew.

Zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym- jak wygląda?

Powiększenie ust kwasem hialuronowym jest zabiegiem małoinwazyjnym, który niesie ze sobą znikome ryzyko wystąpienia działań niepożądanych. Przed procedurą modelowania ust kwasem hialuronowym specjalista przystępuje do nałożenia kremu znieczulającego.

Przed przystąpieniem do powiększania ust odbywa się też wizyta lekarska, z uwzględnieniem szczegółowego wywiadu. Lekarz stwierdza też, czy nie ma jakichś przeciwwskazań do wstrzyknięcia tej substancji. Modelowanie ust jest bezbolesne, a cały proces trwa ok 20-30 minut. Przy użyciu specjalnej strzykawki kwas hialuronowy wprowadzany jest pod skórę.

Igłę wprowadza się od strony jamy ustnej, wykonując kilkanaście nakłuć skóry. Substancja wstrzykiwana jest bezpośrednio w wargę albo na granicy skóry i czerwieni. Następnie specjalista masuje usta, aby rozprowadzić środek dla lepszego efektu wizualnego. Po zabiegu pacjent może od razu wrócić do swoich codziennych obowiązków.

Wypełnianie ust kwasem hialuronowym- zalecenia po

Ważne jest to, żeby odpowiednio zadbać o obszar ust po modelowaniu. W ciągu pierwszych 24 godzin nie należy się całować i spożywać gorących napojów. Przez pierwsze 48 godzin powinno się zachować minimalną mimikę. Do 3 dni od procedury wypełniania ust kwasem hialuronowym nie powinno się wykonywać intensywnych ćwiczeń i pływać. Przez pierwsze dwa tygodnia należy też unikać zabiegów z użyciem skrajnych temperatur, w tym laserów. Odradzane są też zabiegi pobudzające syntezę włókien kolagenowych przez bodziec termiczny. Powiększanie ust jest zabiegiem bezpiecznym, jednak w razie pojawienia się niepokojących symptomów po zabiegu, należy udać się do lekarza.

Wypełnianie ust kwasem hialuronowym- jak wyglądają usta?

Modelowanie ust kwasem hialuronowym daje naturalne efekty, o ile oczywiście procedurę wykonuje profesjonalista. Warto pamiętać, że zabieg kwasem hialuronowym, jak każdy inny może wiązać się z pewnymi uciążliwościami. Po zabiegu modelowania ust kwasem hialuronowym pacjent może zaobserwować drobne siniaki i krwiaki. Jest to jednak naturalne zjawisko, które przemija i nie należy się nim martwić. Jeżeli jednak po zabiegu powiększania ust opuchlizna i obolałość w ciągu 24 godzin nie przeminęły, wówczas należy udać się do lekarza. W takiej sytuacji podaje się zazwyczaj hialuronidaze, czyli enzym rozrywający i rozkładający cząsteczki kwasu hialuronowego. Jest on rozwiązaniem problemu niewłaściwie podanego środka. W skrajnych przypadkach może dojść do martwicy tkanki, a więc nie należy bagatelizować tych objawów.

Zobacz więcej  Rubinki: czym są i jak je zwalczyć?

Powiększanie ust kwasem hialuronowym- ile trwa?

Powiększanie ust kwasem hialuronowym jest zabiegiem prostym i trwającym niewiele czasu. Procedura powiększania ust kwasem hialuronowym zajmuje około 30 minut. Cop ważne zabieg powiększania poprzedzony jest podaniem środka znieczulającego. Po podaniu kwasu hialuronowego występuje lekka opuchlizna, bolesność i tkliwość, jednak znikają one dosyć szybko. Ten zabieg z zakresu medycyny estetycznej sprawia, że można naturalnie powiększyć usta, bez ryzyka ich sztucznego wyglądu.

Efekty powiększania ust

Medycyna estetyczna daje nam wiele możliwości. Cienkie usta, wąskie usta czy asymetryczne usta nie są już problemem. Efekty powiększania ust kwasem hialuronowym nie są jednak wieczne. Utrzymują się one od kilku dni do kilkunastu miesięcy, w zależności od rodzaju wypełniacza. Kwasy różnią się od siebie stopniem wiązania czy gęstością. Ponadto, rezultaty wykonanego zabiegu powiększania ust zależą też od prowadzonego trybu życia i uwarunkowań genetycznych. Efekt, jaki można uzyskać za pomocą kwasu hialuronowego zależy natomiast od indywidualnych preferencji. Substancja ta służy temu, aby zwiększyć objętość ust, poprawić kontur ust, jak i je nawilżyć.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu powiększania ust

 • ciąża i karmienie piersią,
 • choroby autoimmunologiczne,
 • choroby nowotworowe,
 • przerwana ciągłość naskórka,
 • skłonność do tworzenia się keloidów,
 • trądzik w obszarze zabiegowym,
 • aktywna opryszczka,
 • nadwrażliwość na składniki preparatu,
 • choroby wirusowe, bakteryjne, grzybicze w miejscu zabiegu.

Powiększone usta znacząco zmienią wygląd całej twarzy.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop