Blog

Ovulastan Forte – recepta online

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Ovulastan Forte – recepta online

Ovulastan Forte to rodzaj doustnego środka antykoncepcyjnego, będącego formą antykoncepcji hormonalnej przyjmowanej doustnie. Działają poprzez zapobieganie występowaniu owulacji. Dzieje się tak, ponieważ zawarte w pigułce hormony żeńskie powodują zagęszczenie śluzu szyjkowego i uniemożliwiają plemnikom dotarcie do komórki jajowej.

Ovulastan Forte – skład

Skład środków antykoncepcyjnych Ovulastan Forte składa się z hormonów progesteronu i estrogenu. Dokładnie są to substancje takie jak dezogestrel i etynyloestradiol. W jednej tabletce preparatu znajduje się 0,15 mg dezogestrelu i 0,03 mg etynyloestradiolu. Całe opakowanie zawiera 21 lub 63 tabletki – w zależności od wielkości.

Ovulastan Forte – dawkowanie

Lek antykoncepcyjny Ovulastan Forge należy stosować doustnie w dawce 1 tabl. na 24h. Aby antykoncepcja była skuteczna, trzeba to robić codziennie o tej samej porze. Odstęp między kolejnymi tabletkami musi wynosić równo 24h przez 21 dni.

Kolejnym krokiem jest zaprzestanie przyjmowania preparatu na 7 dni. Po dwóch lub trzech dniach pojawi się krwawienie wynikające z odstawienia.

Jeśli pacjentka nie stosowała wcześniej antykoncepcji hormonalnej, powinna rozpocząć przyjmowanie leku w 1. dniu cyklu menstruacyjnego. Dopuszczalne jest stosowanie leku od 2. do 5. dnia cyklu, jednak trzeba zastosować dodatkową metodę w postaci środków mechanicznych.

Po otwarciu nowego opakowania, tabletki z nowego opakowania zaleca się zacząć zażywać po upływie 7 dni od zakończenia poprzedniego opakowania. W ten sposób pacjentka będzie w stanie uniknąć skutków ubocznych.

Jeśli między przyjęciem 2 kolejnych tabletek upłynie więcej niż 24 godziny, skuteczność pigułki może być zmniejszona.

Jeśli użytkowniczka spóźnia się z przyjęciem tabletki o mniej niż 24 godziny, powinna jak najszybciej przyjąć pominiętą tabletkę. Najlepiej nie dublować tabletek. Kolejną dawkę należy przyjąć o tej samej porze dnia.

Wskazania do stosowania Ovulastan Forte

Wskazaniem do stosowania Ovulastan Forte jest wyłącznie własna chęć wprowadzenia antykoncepcji hormonalnej. Ma ona na celu zniwelowanie ryzyka zajścia w ciąże. Skuteczność tego rodzaju antykoncepcji wynosi blisko 100% i jej w pełni odwracalna.

Zobacz więcej  Sutricon plastry - innowacja w walce z bliznami

Przeciwwskazania do stosowania Ovulastan Forte

Ze względu na hormonalny charakter substancji aktywnych, istnieje szereg przeciwwskazań, które powinny wykluczać stosowanie preparatu Ovulastan Forte. Przede wszystkim jest on przeznaczony jedynie dla kobiet i nie powinien być używany przez mężczyzn.

W przypadku kobiet, nie można przepisywać tego preparatu, jeśli występuje nadwrażliwość na substancje składowe leku.

Lek nie może być stosowany ze względu na zagrożenie życia w przypadku wcześniejszej zakrzepicy żył lub w przypadku takiego ryzyka, włączając w to choroby takie jak przemijające napady niedokrwienia i dławica piersiowa.

Czynnikiem ryzyka są zaburzenia krążenia mózgowego, ciężka dyslipoproteinemia, cukrzyca ze zmianami naczyniowymi, ciężkie nadciśnienie tętnicze,

Ovulastan Forte nie jest odpowiedni dla osób zapadających na migrenę z ogniskowymi symptomami neurologicznymi w wywiadzie.

Pacjentka nie powinna korzystać z leku, jeśli cierpiała lub cierpi na zapalenie trzustki, a także jeżeli cierpi na hipertrójglicerydemię. Wykluczone jest stosowane leku, jeśli występują zaburzenia funkcjonowania wątroby, w tym rak wątroby, zapalenie wątroby, nowotwór złośliwy hormonozależny. Lek nie powinien być stosowany w sytuacji, gdy ma miejsce krwawienie z pochwy o nieustalonym pochodzeniu.

Ostrzeżenia dla leku Ovulastan Forte

Należy mieć w szczególności na uwadze predyspozycje do wystąpienia zakrzepicy żylnej lub tętniczej. Jeśli pojawiają się opisane w ulotce objawy zakrzepicy, należy natychmiastowo zawiadomić o tym fakcie lekarza.

Ovulastan Forte, a ciąża

Ovulastan Forte nie jest lekiem, który można stosować w ciąży. Ma on jedynie na celu zapobieganie ciąży. Nie powinien być stosowany przez matki karmiące, ze względu na fakt, iż jego substancje czynne mogą wpływać na skład mleka matki. Przypadkowe zażycie leku w badaniach nie miało wpływu na płód, jednak w takiej sytuacji należy skonsultować się z lekarzem.

Ovulastan Forte – efekty uboczne

Najczęstsze skutki niepożądane wynikające z zastosowania preparatu Ovulastan Forte to: nastrój depresyjny, zmiany nastroju, ból piersi, uczucie napięcia piersi, ból głowy, wzrost masy ciała, nudności, ból brzucha, krwawienie śródcykliczne, bolesność i tkliwość piersi, gęste, białawe upławy, zaburzenia miesiączkowania, drożdżakowe zakażenie pochwy.

Zobacz więcej  Liberelle – recepta online

Rzadziej występującymi problemami są wymioty, zatrzymanie płynów w organizmie, wysypka, pokrzywka, zaburzenia żołądkowo-jelitowe: wymioty, biegunka, powiększenie piersi, zwiększenie stężenia lipidów we krwi, zmniejszenie libido.

Ovulastan Forte – interakcje

Lek Ovulastan Forte jest opracowany na bazie hormonów żeńskich, które podawane doustnie wchodzą w reakcję z innymi substancjami. Należy upewnić się, że pacjentka nie stosuje tego preparatu w obecności leków stosowanych w leczeniu zakażeń wirusem HIV, w leczeniu WZW typu C, w leczeniu zakażeń grzybiczych. blokery kanału wapniowego, antybiotyki na bazie penicyliny. Należy też unikać zażywania z zielem dziurawca zwyczajnego i sokiem grejpfrutowym.

Jak uzyskać receptę online na Ovulastan Forte?

Ovulastan Forte to lek dostępny wyłącznie po okazaniu ważnej recepty. Receptę na lek potrzebny w ramach antykoncepcji hormonalnej można uzyskać przez internet. Wystarczy odwiedzić stronę internetową placówki medycznej SkyClinic, a następnie umówić się na krótką konsultację. W trakcie konsultacji medyk zweryfikuje stan zdrowia pacjentki, aby przepisać lek. Preparat można zamówić chwilę po zakończeniu konsultacji i korzystać z niego jeszcze tego samego dnia. Zamów e-receptę tutaj http://www.skyclinic.pl/zabiegi/e-recepta/

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop