Blog

Operacja zmniejszania żołądka – kiedy warto się na nią zdecydować?

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Operacja zmniejszania żołądka – kiedy warto się na nią zdecydować?

Jak wskazują statystyki z roku na rok znacząco rośnie liczba osób, która w niekontrolowany przez siebie sposób zaczyna za bardzo tyć. Takie sytuacje mogą prowadzić nie tylko do inwalidztwa, ale również nawet do śmierci. Dlatego tak niezwykle istotne jest zwracanie uwagi na to co jemy oraz w jakich ilościach. Aczkolwiek niezwykle istotne jest również to, aby stosować się do stylu życia, który będzie jak najbardziej zdrowy. Chodzi tutaj przede wszystkim o tym, aby zastosować się do zmiany nawyków żywieniowych, aby czuć zmniejszenie uczucia głodu. Chirurgiczne leczenie otyłości każdego roku staje się coraz bardziej popularne. Dzieje się tak, ponieważ w obecnych czasach ludzie doprowadzają swoje zdrowie i ciało do takiego stanu, że jest to dla nich jedyny ratunek przed śmiercią i niedołężnością. Zmniejszenie żołądka jest bez wątpienia operacją poważną, do której należy w odpowiedni sposób się przygotować. Szczególną uwagę należy zwrócić na nadciśnienie tętnicze. Operacji zmniejszenia żołądka są poddawane osoby w różnym wieku. Najczęściej są one jednak poddawane operacji bariatrycznej. Operacja zmniejszenia żołądka przyczynia się do poprawy wyglądu i samopoczucia. Dzięki temu wskaźnik masy ciała ulega zmniejszeniu. Jednakże przeprowadzenie chirurgicznego leczenia otyłości wymaga odpowiedniego przygotowania ze strony pacjenta chorującego na otyłość. W takim przypadku może również zostać zastosowana resekcja żołądka. Do powstawania otyłości w dużej mierze przyczynia się również brak aktywności fizycznej. Operacyjne zmniejszenie żołądka jest wykonywane w stosunku do różnych pacjentów i niezależnie od ich wieku. W chirurgicznym leczeniu otyłości liczy się przede wszystkim precyzja. Należy również zwrócić uwagę na kwestię jelita cienkiego. Do przeprowadzenia takiej operacji najczęściej kwalifikuje się otyłość iii stopnia oraz otyłość ii stopnia. Należy również zaznaczyć, iż w niektórych przypadkach próba leczenia zachowawczego może nie być zbyt wystarczająca, a wtedy niezbędne będzie leczenie chirurgiczne. Jednym z głównych przeciwwskazań odnośnie przeprowadzenia takiego zabiegu jest przede wszystkim ciężkie zaburzenia krzepnięcia krwi w naszym organizmie. Operacja taka przyczynia się do redukcji masy ciała. Dzieje się tak ze względu na zmniejszenie objętości żołądka.

Jak można zapobiegać powstawaniu otyłości?

Jeżeli chodzi o to, w jaki sposób można zapobiegać powstawaniu otyłości to należy przede wszystkim powiedzieć to, że w dużej mierze pozytywny wpływ na takie zjawisko ma w szczególności zwiększenie aktywności fizycznej, ale również przyswajanie wyłącznie odpowiednich składników odżywczych. Dzięki temu wskaźnik masy ciała ulega zmniejszeniu. Jednakże przeprowadzenie chirurgicznego leczenia otyłości wymaga odpowiedniego przygotowania ze strony pacjenta chorującego na otyłość. W takim przypadku może również zostać zastosowana resekcja żołądka. Do powstawania otyłości w dużej mierze przyczynia się również brak aktywności fizycznej. Operacyjne zmniejszenie żołądka jest wykonywane w stosunku do różnych pacjentów i niezależnie od ich wieku. W chirurgicznym leczeniu otyłości liczy się przede wszystkim precyzja. Należy również zwrócić uwagę na kwestię jelita cienkiego. Do przeprowadzenia takiej operacji najczęściej kwalifikuje się otyłość iii stopnia oraz otyłość ii stopnia. Aczkolwiek trzeba wyraźnie zaakcentować, iż aktywność fizyczna oraz zdrowe pokarmy stałe są kluczem do sukcesu, aby uniknąć problemu otyłości. Operacyjne zmniejszenie żołądka jest wykonywane w stosunku do różnych pacjentów i niezależnie od ich wieku. W chirurgicznym leczeniu otyłości liczy się przede wszystkim precyzja. Należy również zwrócić uwagę na kwestię jelita cienkiego. Do przeprowadzenia takiej operacji najczęściej kwalifikuje się otyłość iii stopnia oraz otyłość ii stopnia. Należy również zaznaczyć, iż w niektórych przypadkach próba leczenia zachowawczego może nie być zbyt wystarczająca, a wtedy niezbędne będzie leczenie chirurgiczne. Jednym z głównych przeciwwskazań odnośnie przeprowadzenia takiego zabiegu jest przede wszystkim ciężkie zaburzenia krzepnięcia krwi w naszym organizmie.

Zobacz więcej  Przewodnik po rodzajach nici chirurgicznych: Wchłanialne i niewchłanialne

Nadciśnienie tętnicze przy operacji zmniejszenia żołądka?

Nadciśnienie tętnicze przy operacji zmniejszenia żołądka jest dość problematyczne. W związku z tym niewielka ilość lekarzy podejmuje się takiego ryzyka. Nadciśnieniem tętniczym określa się nic innego, jak schorzenie, które polega przede wszystkim na tym, że jest to nic innego, jak swoista choroba układu krążenia, która może być niezwykle niebezpieczna dla zdrowia człowieka w sytuacji, gdy nie jest ona leczona. W związku z tym, jeżeli cierpimy na otyłość i chcemy poddać się operacji zmniejszenia żołądka to powinniśmy w pierwszej kolejności pomyśleć o wdrożeniu odpowiedniego leczenia związanego z uregulowaniem nadciśnienia tętniczego w naszym organizmie. Chirurgiczne leczenie otyłości każdego roku staje się coraz bardziej popularne. Dzieje się tak, ponieważ w obecnych czasach ludzie doprowadzają swoje zdrowie i ciało do takiego stanu, że jest to dla nich jedyny ratunek przed śmiercią i niedołężnością. Zmniejszenie żołądka jest bez wątpienia operacją poważną, do której należy w odpowiedni sposób się przygotować. Szczególną uwagę należy zwrócić na nadciśnienie tętnicze.

Chirurgiczne leczenie otyłości

Chirurgiczne leczenie otyłości charakteryzuje się przede wszystkim tym, że jest to w szczególności operacja o charakterze bariatrycznym. Otóż, należy powiedzieć, że operacja taka zostaje zastosowana w stosunku do osób z otyłością olbrzymią. Otyłość olbrzymia występuje wtedy, gdy istnieje ryzyko śmierci osoby posiadającej takie schorzenie, bądź istnieje ryzyko pojawienia się jakiejkolwiek niepełnosprawności. Do powstawania otyłości w dużej mierze przyczynia się również brak aktywności fizycznej. Operacyjne zmniejszenie żołądka jest wykonywane w stosunku do różnych pacjentów i niezależnie od ich wieku. W chirurgicznym leczeniu otyłości liczy się przede wszystkim precyzja. Należy również zwrócić uwagę na kwestię jelita cienkiego. Do przeprowadzenia takiej operacji najczęściej kwalifikuje się otyłość iii stopnia oraz otyłość ii stopnia. Aczkolwiek trzeba wyraźnie zaakcentować, iż aktywność fizyczna oraz zdrowe pokarmy stałe są kluczem do sukcesu, aby uniknąć problemu otyłości. Operacja zmniejszenia żołądka przyczynia się do poprawy wyglądu i samopoczucia. Dzięki temu wskaźnik masy ciała ulega zmniejszeniu. Jednakże przeprowadzenie chirurgicznego leczenia otyłości wymaga odpowiedniego przygotowania ze strony pacjenta chorującego na otyłość. W takim przypadku może również zostać zastosowana resekcja żołądka. Do powstawania otyłości w dużej mierze przyczynia się również brak aktywności fizycznej. Operacyjne zmniejszenie żołądka jest wykonywane w stosunku do różnych pacjentów i niezależnie od ich wieku. W chirurgicznym leczeniu otyłości liczy się przede wszystkim precyzja. Dlatego tak niezwykle istotne jest zwracanie uwagi na to co jemy oraz w jakich ilościach. Aczkolwiek niezwykle istotne jest również to, aby stosować się do stylu życia, który będzie jak najbardziej zdrowy. Chodzi tutaj przede wszystkim o tym, aby zastosować się do zmiany nawyków żywieniowych, aby czuć zmniejszenie uczucia głodu. Chirurgiczne leczenie otyłości każdego roku staje się coraz bardziej popularne. Dzieje się tak, ponieważ w obecnych czasach ludzie doprowadzają swoje zdrowie i ciało do takiego stanu, że jest to dla nich jedyny ratunek przed śmiercią i niedołężnością. Zmniejszenie żołądka jest bez wątpienia operacją poważną, do której należy w odpowiedni sposób się przygotować.

Zobacz więcej  Skąd się biorą blizny i jak sprawić, że znikną?

Przeciwwskazania odnoszące się do przeprowadzenia operacji zmniejszenia żołądka

Istnieje szereg różnych przeciwwskazań odnoszących się do przeprowadzenia operacji zmniejszenia żołądka. Do jednych z nich można zaliczyć między innymi takie kwestie jak: ciąża, okres karmienia piersią, nowotwory, niedoczynność tarczycy, problemy z nerkami, problemy z wątrobą, problemy z sercem, duża niewydolność nerek, choroby psychiczne, nieuleczalne choroby różnego rodzaju, jak również przebyty udar mózgu, bądź przebyty zawał serca. Należy również zwrócić uwagę na kwestię jelita cienkiego. Do przeprowadzenia takiej operacji najczęściej kwalifikuje się otyłość iii stopnia oraz otyłość ii stopnia. Należy również zaznaczyć, iż w niektórych przypadkach próba leczenia zachowawczego może nie być zbyt wystarczająca, a wtedy niezbędne będzie leczenie chirurgiczne. Jeżeli cierpimy na otyłość i chcemy poddać się operacji zmniejszenia żołądka to powinniśmy w pierwszej kolejności pomyśleć o wdrożeniu odpowiedniego leczenia związanego z uregulowaniem nadciśnienia tętniczego w naszym organizmie. Chirurgiczne leczenie otyłości każdego roku staje się coraz bardziej popularne.

Czy po przeprowadzeniu operacji zmniejszenia żołądka potrzebna będzie opieka psychologiczna?

Należy powiedzieć, że nie każdy z pacjentów będzie mógł w szybkim tempie przyzwyczaić się do tak znaczącej utraty wagi. W związku z tym, w stosunku do niektórych pacjentów będzie potrzebne zastosowanie opieki psychologicznej, ale tylko w tym celu, aby w odpowiedni sposób pomóc mu oswoić się z nadchodzącymi zmianami w jego wyglądzie, aby mógł swój nowy wygląd w pełni zaakceptować i mógł się czuć sobą. Dla większości pacjentów, którzy mieli wykonywaną operację zmniejszenia żołądka taka pomoc psychologiczna jest niezwykle istotna. Należy również zaznaczyć, iż w niektórych przypadkach próba leczenia zachowawczego może nie być zbyt wystarczająca, a wtedy niezbędne będzie leczenie chirurgiczne. Jednym z głównych przeciwwskazań odnośnie przeprowadzenia takiego zabiegu jest przede wszystkim ciężkie zaburzenia krzepnięcia krwi w naszym organizmie. Do powstawania otyłości w dużej mierze przyczynia się również brak aktywności fizycznej. Operacyjne zmniejszenie żołądka jest wykonywane w stosunku do różnych pacjentów i niezależnie od ich wieku. W chirurgicznym leczeniu otyłości liczy się przede wszystkim precyzja. Dlatego tak niezwykle istotne jest zwracanie uwagi na to co jemy oraz w jakich ilościach. Aczkolwiek niezwykle istotne jest również to, aby stosować się do stylu życia, który będzie jak najbardziej zdrowy.

Zobacz więcej  Retinol – co to jest, jak go stosować i jaki efekt daje: czy warto stosować krem z retinolem?

Jacy specjaliści zajmują się leczeniem bariatrycznym?

Jeżeli chodzi o specjalistów zajmujących się leczeniem bariatrycznym to można do nich zaliczyć przede wszystkim:

  • dietetyka,
  • psychologa/psychiatry,
  • pielęgniarki/pracownika socjalnego,
  • internisty,
  • chirurga,
  • anestezjologa

Znacznie płci podczas przeprowadzania leczenia bariatrycznego?

Otóż, należy powiedzieć, że płeć podczas przeprowadzania takiego rodzaju leczenia nie ma najmniejszego znaczenia. Bowiem do leczenia takiego są kierowani różnorodni pacjenci. Zarówno, jeżeli chodzi o ich płeć, jak również, jeżeli chodzi o ich wiek. W związku z tym płeć w tej sytuacji nie ma jakiegokolwiek znaczenia. Należy również powiedzieć przede wszystkim to, że w pierwszej kolejności pomyśleć o wdrożeniu odpowiedniego leczenia związanego z uregulowaniem nadciśnienia tętniczego w naszym organizmie przed podjęciem takiego rodzaju leczenia. Należy również zwrócić uwagę na kwestię jelita cienkiego. Do przeprowadzenia takiej operacji najczęściej kwalifikuje się otyłość iii stopnia oraz otyłość ii stopnia. Należy również zaznaczyć, iż w niektórych przypadkach próba leczenia zachowawczego może nie być zbyt wystarczająca, a wtedy niezbędne będzie leczenie chirurgiczne. Jednym z głównych przeciwwskazań odnośnie przeprowadzenia takiego zabiegu jest przede wszystkim ciężkie zaburzenia krzepnięcia krwi w naszym organizmie. Chodzi tutaj przede wszystkim o tym, aby zastosować się do zmiany nawyków żywieniowych, aby czuć zmniejszenie uczucia głodu. Jak wskazują statystyki z roku na rok znacząco rośnie liczba osób, która w niekontrolowany przez siebie sposób zaczyna za bardzo tyć. Takie sytuacje mogą prowadzić nie tylko do inwalidztwa, ale również nawet do śmierci. Dlatego tak niezwykle istotne jest zwracanie uwagi na to co jemy oraz w jakich ilościach. Aczkolwiek niezwykle istotne jest również to, aby stosować się do stylu życia, który będzie jak najbardziej zdrowy. Chodzi tutaj przede wszystkim o tym, aby zastosować się do zmiany nawyków żywieniowych, aby czuć zmniejszenie uczucia głodu. Chirurgiczne leczenie otyłości każdego roku staje się coraz bardziej popularne. Dzieje się tak, ponieważ w obecnych czasach ludzie doprowadzają swoje zdrowie i ciało do takiego stanu, że jest to dla nich jedyny ratunek przed śmiercią i niedołężnością.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop