Blog

Obwisłe ramiona pelikany – wszystko, co musisz wiedzieć

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Obwisłe ramiona pelikany – wszystko, co musisz wiedzieć

Obwisłe ramiona pelikany

Zaniedbanie skóry czy też nadmiar tłuszczu w górnej części ramion objawia się jako „skrzydła bingo” lub obwisłe ramiona pelikany i może wpływać na pewność siebie, wygląd, a nawet ubrania, które kobieta wybiera.

Istnieje kilka rozwiązań problemu nadmiaru tłuszczu i skóry na ramionach, a zidentyfikowanie konkretnego przypadku jest kluczem do określenia najbardziej odpowiedniego rozwiązania chirurgicznego. Główne opcje obejmują brachioplastykę, czyli chirurgiczne usunięcie skóry lub samą liposukcję, która wyklucza konieczność usunięcia skóry.

Liposukcja na nadmiar tkanki tłuszczowej

Dla młodszych pacjentów, którzy nadal mają wiotkość skóry na dobrym poziomie lub tych, posiadających małe do umiarkowanych ilości tłuszczu w tym obszarze, liposukcja będzie preferowaną opcją. Czas rekonwalescencji jest krótszy niż w przypadku brachioplastyki, a drobne nacięcia i blizny są praktycznie niezauważalne. Liposukcja nadaje ramionom kontur poprzez usunięcie tłuszczu, a niewielka ilość luźnej skóry zwija się, co potrafi ukryć obwisłe ramiona pelikany.

Liposukcja VASER

Ta technika jest formą liposukcji, w której tłuszcz jest upłynniany przed odsysaniem za pomocą energii ultradźwiękowej. Energia ultradźwiękowa jest bezpieczna i skierowana wyłącznie na komórki tłuszczowe, pozostawiając wszystkie inne struktury anatomiczne nietknięte, co minimalizuje uraz tkanek, a tym samym znacznie zmniejsza poziom zasinień oraz dyskomfortu. W badaniach naukowych wykazano, że ta forma liposukcji poprawia stopień wciągnięcia skóry w porównaniu z liposukcją standardową. Czas rekonwalescencji również ulega poprawie.

Brachioplastyka – podnoszenie ramion

Jeśli luźna skóra w okolicy ramion jest nadmiernie rozciągnięta, nie będzie się cofać ani kurczyć po liposukcji. W takim przypadku konieczne będzie usunięcie skóry. Jest to również idealny wybór dla osób, które straciły dużą ilość kilogramów i w związku z tym mają sporo luźnej skóry. Należy pamiętać, że decyzja pomiędzy samą liposukcją a usunięciem skóry może być trudna w niektórych sytuacjach i ważne jest, aby skonsultować się z doświadczonym chirurgiem plastycznym, aby dokonać tej oceny. Jest wielu lekarzy, którzy nie mają wykształcenia chirurgicznego i oferują liposukcję VASER i nie będą w stanie zaoferować Brachioplastyki, co może spowodować, że zostaniesz zmuszona do samej liposukcji, która może nie być dla Ciebie odpowiednia.

Brachioplastyka w przypadku obwisłej skóry

Podczas zabiegu brachioplastyki luźna skóra jest usuwana wzdłuż wewnętrznej strony ramienia, pozostawiając bliznę, która biegnie w różnej odległości wzdłuż wewnętrznej strony ramienia. W ciężkich przypadkach blizna może sięgać aż do łokcia. Cały zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym i może wymagać noclegu w szpitalu. Po brachioplastyce można spodziewać się blizny, która będzie potrzebowała około roku, aby w pełni dojrzeć, chociaż jest ona przypisana do wewnętrznej strony ramion i dlatego będzie dość subtelna w codziennym życiu. Większość pacjentów uważa, że utrata nadmiaru skóry znacznie przewyższa wszelkie niedogodności związane z posiadaniem blizny.

Zobacz więcej  Zabieg hifu

Czy luźna skóra jest wynikiem liposukcji?

Jeśli skóra po liposukcji może wyglądać na luźną i obwisłą, to znaczy, że liposukcja jest tego przyczyną, prawda? Nie. Liposukcja nie powoduje obwisłości skóry. Liposukcja usuwa objętość pod skórą poprzez usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej. Jednak gdy to nastąpi, skóra, która nie ma odpowiedniej wiotkości, nie odbija się i nie zwija w taki sposób, w jaki można by sobie tego życzyć. Luźność tkanek nie jest kwestią tłuszczu, ale równowagi chemicznej.

Skóra i tkanki powierzchowne są napompowane, ujędrnione i wygładzone za pomocą substancji chemicznych. Należą do nich kolagen, elastyna i kwas hialuronowy. Około 20 roku życia komórki wytwarzające te ważne składniki odżywcze przechodzą w stan uśpienia. To dlatego w wieku 30 lub 40 lat pojawiają się linie, zmarszczki, obwisłe brzuchy i inne problemy. Innym powodem, dla którego skóra może nie odbijać się po liposukcji jest to, że została zbytnio rozciągnięta. Może to być widoczny problem po znacznej utracie wagi.

Rozwiązania dla luźnej skóry po liposukcji

Wolimy nie stosować podejścia typu „poczekamy i zobaczymy” w przypadku wciągnięcia tkanki po liposukcji. W wielu przypadkach możemy przewidzieć, jak skóra zareaguje na zmniejszenie objętości pod nią.

Co w przypadku obwisłej skory?

Najczęstszym podejściem do luźnej skóry związanej z kształtowaniem sylwetki jest jej chirurgiczne przycięcie w czasie zabiegu liposukcji. Podnoszenie ud, abdominoplastyka i podnoszenie ramion to przykłady chirurgicznego napinania skóry. Techniki te są wyjątkowe, ponieważ trwale restrukturyzują obszar, którego dotyczą. Obecnie możemy również skorzystać z innowacyjnych technologii, aby napiąć luźną skórę podczas liposukcji.

Zwiotczałe ramiona są wyjątkowo nieestetyczne bez względu na ilość czasu spędzonego na robieniu pompek czy dźwiganiu ciężarów. Ponadto, lifting ramion może powodować blizny i może być zbyt ekstremalne dla mężczyzn i kobiet z tylko trochę dodatkowej skóry, aby pozbyć się.

Osoby, które doświadczają tego problemu, mogą skorzystać z liposukcji laserowej w rejonie ramion w połączeniu z procedurą napinania skóry.

Zobacz więcej  Przebarwienia i plamy na twarzy: Przyczyny, sposoby leczenia i metody pozbycia się czerwonych plam

Przez zdwojenie i połączenie nieinwazyjnych i minimalnie inwazyjnych procedur, możemy uzyskać dobre wyniki napinania skóry w tych trudnych obszarach, bez znaczącego czasu przestoju i blizn.

Produkty medycyny estetycznej sposobem na smukłe ramiona

Liposukcja laserowa nie tylko usuwa niechciany tłuszcz, ale stymuluje produkcję kolagenu w skórze, co jak wiadomo pomaga ujędrnić zwiotczałą skórę. Należy jednak podkreślić, iż zająć trochę czasu, aby zobaczyć optymalne wyniki z tej techniki.

SmartLipo i SlimLipo w klinice medycyny estetycznej. Obwisłe ramiona zabiegi, które działają

Ludzie mogą być świadomi procedury liposukcji laserowej o nazwie SmartLipo, która wykorzystuje technologię laserową do topienia tłuszczu, zanim zostanie odessany z ciała. Upłynniając najpierw tkankę tłuszczową, pracownicy służby zdrowia są w stanie łatwiej ją usunąć, pozostawiając mniejszą bliznę niż po tradycyjnej liposukcji. Inna technika, znana jako SlimLipo, zyskuje na popularności, ponieważ długość fali wykorzystywana podczas tej procedury jest lepiej ukierunkowana na komórki tłuszczowe, co sprawia, że technika jest bezpieczniejsza, a wynik lepiej wyglądający.

SlimLipo jest obecnie nieco bardziej ekskluzywny niż SmartLipo, ponieważ mniejsza liczba ośrodków medycznych i centrów chirurgii plastycznej została dopuszczona do wykonywania tego zabiegu. Procedury wykonywane przy użyciu SlimLipo są znane z tego, że dają szybsze, szczelniejsze i bardziej kształtne wyniki niż inne metody liposukcji laserowej.

Osoby, które zdecydują się na połączenie liposukcji laserowej i zabiegu ujędrniania skóry, mogą być zainteresowane wiedzą, że procedury takie jak Thermage działają poprzez obkurczanie kolagenu w głębszych warstwach skóry przy użyciu energii o częstotliwości radiowej. W ciągu dwóch do trzech miesięcy pacjenci zobaczą maksymalne rezultaty zabiegu, które powinny utrzymywać się przez wiele lat.

Ludzie powinni być pewni, że mają dokładną konsultację z akredytowanym pracownikiem służby zdrowia przed podjęciem decyzji o zabiegach kosmetycznych w celu skorygowania zwiotczałych ramion. Dodatkowo, powinni być pewni, aby starannie wybrać zaufanego, doświadczonego lekarza.

Jak napiąć luźną, zwiotczałą skórę na ramionach?

Luźna skóra na ramionach to luźna lub obwisła skóra na ramionach, która może być wynikiem przyrostu wagi, starzenia się lub genetyki. Określenie „skrzydła bingo” jest często używane w żartach, ale ukrywa to fakt, że wiele kobiet i mężczyzn czuje się bardzo niepewnie z powodu luźnej lub obwisłej skóry na ramionach.

Obwisłe ramiona mogą obniżyć pewność siebie

Luźna skóra w tym obszarze może wpływać na życie danej osoby – może ona wahać się, czy podnieść ramiona do góry lub machać nimi w miejscach publicznych. Luźna skóra może również decydować o tym, w co dana osoba czuje się komfortowo ubrana – niektórzy wolą przegrzać się w bluzce z długim rękawem, niż odsłonić górną część ramion.

Zobacz więcej  Lipoliza iniekcyjna efekty - najważniejsze informacje

Skąd bierze się wzrost objętości nadmiaru tkanki tłuszczowej?

Istnieje wiele powodów, dla których możesz mieć zwiotczałą skórę pod pachami. Nawet osoby szczupłe mogą cierpieć z powodu braku napięcia mięśniowego w górnej części ramienia, podczas gdy inni cierpią z powodu obwisłej skóry pod pachami z powodu braku równowagi hormonalnej w miarę starzenia się, a brak testosteronu jest często wymieniany jako winny.

Szybkie chudnięcie powodem obwisłych ramion

Bardzo powszechne jest również występowanie obwisłej skóry spowodowanej szybką utratą wagi, która często pozostawia za sobą nadmiar skóry. W mediach często pojawiają się inspirujące historie osób, które schudły dzięki zmianie diety i ćwiczeniom lub założeniu opaski żołądkowej, ale nadmiar skóry, który pozostał po zrzuceniu kilogramów, jest pomijany.

Rozważ Cool Sculpting

CoolSculpting jest idealnym zabiegiem tonizującym ramiona, ukierunkowanym na komórki tłuszczowe znajdujące się pod skórą, a jednocześnie pozostawiającym samą skórę bez zmian.

Leczone komórki tłuszczowe są krystalizowane (zamrażane), a następnie obumierają. Z czasem organizm naturalnie przetwarza tłuszcz i eliminuje martwe komórki, pozostawiając wyrzeźbione ramiona.

Konsultacja pozwoli określić, czy CoolSculpting jest właściwym zabiegiem dla Ciebie. Oprócz napinania luźnej skóry na ramionach, zabieg ten doskonale nadaje się również do ujędrniania ud, brzucha, a nawet podbródka.

Operacja podniesienia ramion

Korzyści płynące z liftingu ramion. Jeśli próbowałeś zredukować i napiąć luźną lub obwisłą skórę na ramionach poprzez ćwiczenia i dietę, ale nie widziałeś rezultatów, które chcesz, operacja brachioplastyki będzie w stanie pomóc napiąć luźną skórę ramion. Zwiększa ona elastyczność skóry, będąc doskonałym rozwiązaniem na wiotką skórę.

Istnieją również przypadki, w których operacja jest jedyną opcją całkowitego pozbycia się nadmiaru skóry – zwłaszcza gdy ktoś stracił znaczną ilość wagi.

Jeśli pomysł operacji sprawia, że czujesz się zdenerwowany, upewnij się, że ten rodzaj chirurgii kosmetycznej nie jest uważany za szczególnie bolesny i z odpowiednimi środkami przeciwbólowymi i czasu odzyskiwania, każdy dyskomfort będzie minimalny, zapewniając, że poczujesz się pewnie odsłaniając swoje ramiona w krótkim czasie.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop