Blog

Nukleofil — lifting na poziomie komórkowym

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Nukleofil — lifting na poziomie komórkowym

NucleoFILL to innowacyjna terapia wykorzystująca dobroczynne właściwości polinukleotydów do działania na trzech poziomach stymulujących odbudowę skóry. NucleoFILL to nowoczesny preparat stworzony specjalnie dla osób, które mają problem ze słabo nawilżoną, wiotką skórą.

Podstawą produktów są naturalne polinukleotydy. Zapewniają długotrwałe efekty w zakresie biorekonstrukcji skóry i są bezpieczne w stosowaniu. NucleoFILL to preparat Croma, oparty na polimerach nukleotydowych. Są to małe fragmenty kwasów nukleinowych DNA i RNA, które naturalnie występują w każdym żywym organizmie.

NucleoFILL nie zawiera białka ani cukru, dzięki czemu jego stosowanie jest całkowicie bezpieczne i nie wiąże się z ryzykiem wystąpienia reakcji alergicznych.

Podczas opracowywania preparatu należy wziąć pod uwagę nie tylko jego skuteczność, ale także konsystencję. Odpowiednia lepkość i delikatna struktura sprawiają, że NucleoFILL rozprowadza się równomiernie pod skórą. Gwarantuje to całkowicie naturalny efekt.

Zabieg nucleofill – drobne zmarszczki ulegają spłyceniu

Nukleofil to bezpieczny produkt oparty na naturalnych składnikach, który odpowiada na potrzeby pacjentów poszukujących poprawy kondycji każdego rodzaju skóry, wyrównania kolorytu, spłycenia drobnych zmarszczek i przywrócenia elastyczności. Gładka, zrewitalizowana i promienna skóra zapewnia widoczne efekty zatrzymujące procesy starzenia przy zachowaniu własnych rysów twarzy.

Lifting na poziomie komórkowym – powoduje zagęszczenie skóry

Lifting – Polinukleotyd zawarty w preparacie działa na receptory fibroblastów w skórze. Proces ten inicjuje powstawanie kolagenu i elastyny typu I oraz stymuluje aktywność uśpionych fibroblastów. W ten sposób poprawia się kolor skóry i naturalny lifting.

Działanie przeciwutleniające – Polinukleotydy w środowisku zewnątrzkomórkowym działają jako „wymiatacze” wolnych rodników, zmniejszając w ten sposób stres oksydacyjny w skórze.

Nawilżenie – polinukleotydy pozostające w macierzy zewnątrzkomórkowej (ECM) wiążą wodę, co zapewni długotrwałe izotoniczne nawilżenie skóry.

Co to jest biostymulacja?

Biostymulacja to zabieg mający na celu pobudzenie zdolności regeneracyjnych skóry. Jego zadaniem jest silne działanie przeciwstarzeniowe, odżywienie i odmłodzenie skóry. Poprzez nałożenie na skórę preparatu biostymulującego tzw. stymulatory tkankowe odbudowują tkankę i stymulują syntezę kolagenu i elastyny. Pacjenci mogą pozbyć się zmarszczek i rozstępów oraz uzyskać jędrniejszą skórę. Dlatego właśnie proces biostymulacji jest tak ważny.

Zobacz więcej  Top5 zabiegów odmładzających w medycynie estetycznej

Polinukleotydy – co to takiego?

Polinukleotydy to małe segmenty kwasów nukleinowych DNA i RNA występujące we wszystkich żywych organizmach. Są w pełni biokompatybilne z ludzkim organizmem. Polinukleotydy są zdolne do przestrzennego przyłączania dużej liczby cząsteczek wody, zwiększając nawilżenie tkanek, a także wpływają na wzrost liczby i aktywności fibroblastów – najważniejszych komórek odpowiedzialnych za ciągłą odbudowę wielu składników skóry.

Ponadto odgrywają również ważną rolę w zwalczaniu wolnych rodników i hamowaniu fotostarzenia, skutecznie chroniąc skórę przed słońcem.

Jak wygląda przebieg zabiegu Nucleofill?

Preparat jest podawany w znieczuleniu przez doświadczonych lekarzy za pomocą precyzyjnej intubacji. Operację można również wykonać za pomocą igieł. Zabieg nie jest bolesny, poczujesz lekkie mrowienie. Zabieg jest praktycznie bezinwazyjny, więc nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji.

Przeciwwskazania do zabiegu?

Dla uzyskania najlepszych efektów Nucleofill należy stosować w serii 4 zabiegów co 2-4 tygodnie. Przeciwwskazania to:

 • ciąża,
 • choroby autoimmunologiczne,
 • niewyrównana choroba ogólnoustrojowa,
 • nowotwory,
 • zaburzenia krzepnięcia krwi.

Dlaczego Nuclleofill widocznie odmładza skórę

Nucleofill doskonale ujędrnia, napina i nawilża skórę dzięki unikalnej formule opartej na naturalnych polinukleotydach, małych fragmentach kwasów nukleinowych DNA i RNA występujących w każdym żywym organizmie. Naturalne polinukleotydy mają trzy dobroczynne właściwości dla naszej skóry.

Po pierwsze, mają zdolność wiązania dużych ilości cząsteczek wody i zapewniają długotrwałe izotoniczne uwodnienie macierzy pozakomórkowej, dzięki czemu nie grozi nam utrata elastyczności skóry.

Po drugie, stymulują fibroblasty do zwiększonej produkcji kolagenu i elastyny typu I.

Po trzecie, skutecznie zwalczają wolne rodniki, dzięki czemu spowalniają proces starzenia się skóry. To unikalne potrójne działanie na poziomie komórkowym długotrwale odmładza skórę, przywracając jej optymalne nawilżenie, jędrność i delikatne mrowienie.

NucleoFill Medium czy NucleoFill Strong?

Proces starzenia się skóry rozpoczyna się po 25 roku życia. Następnie produkcja kolagenu i elastyny zaczyna się stopniowo zmniejszać, przez co skóra staje się coraz bardziej wiotka i podatna na różne szkodliwe czynniki wewnętrzne i zewnętrzne.

Chociaż na proces starzenia duży wpływ mają genetyka, dieta i styl życia, zmiany fizjologiczne są nieuniknione. Dlatego najlepiej jak najwcześniej rozpocząć profilaktykę przeciwstarzeniową. Dobrym sposobem na to jest NucleoFill Medium.

Zobacz więcej  Nasza specjalistka jako wykładowca w Las Vegas!

Z kolei NucleoFill Strong to remedium na cerę dojrzałą, odwodnioną, niedotlenioną i problematyczną. Skutecznie redukuje linie i zmarszczki, ujędrnia i uelastycznia skórę, poprawia cerę. Dobrze działa również na blizny i rozstępy.

Czym są zmarszczki pod oczami?

Zmarszczki wokół oczu to zmarszczki dynamiczne, czyli powstające w wyniku ruchów twarzy, najczęściej w tym przypadku śmiechu. Aby skutecznie je wyeliminować, konieczne jest wyeliminowanie przyczyny i poprawa jakości skóry.

Pierwszy cel osiąga się za pomocą botoksu lub nici rozpuszczalnych. Drugi cel można osiągnąć za pomocą stymulacji mezoterapii osocza bogatopłytkowego, iPRF, CGf lub radiofrekwencji mikroigłowej, lasera frakcyjnego itp.

Warto również pomyśleć o zabiegach polegających na poprawie kondycji skóry, takich jak Alliance Dermatology, czy zabieg nucleofill.

Nucleofill Oczy – lifting terapia fotostarzenia

Zabieg nucleofill biostymulujący i odmładzający, który działa na najgłębsze warstwy oka tam gdzie skóra jest najcieńsza i najszybciej wykazują najwcześniejsze oznaki starzenia. Preparat charakteryzuje się wysokim bezpieczeństwem oraz wielokierunkowym działaniem.

Nucleofill Soft Plus Eyes stymuluje fibroblasty do przywrócenia blasku i młodzieńczego wyglądu skórze wokół oczu, działając antyoksydacyjnie i liftingująco. Preparat jest bogaty w naturalne składniki i nie powoduje alergii. Nucleofill Soft Plus Eyes rozwiązuje następujące problemy estetyczne wokół oczu:

 • pomagają spłyceniu drobnych zmarszczek,
 • cienie pod oczami,
 • opadające powieki,
 • nierówny koloryt skóry,
 • dolna powieka traci jędrność i napięcie,
 • utrata wilgoci.

W jakim wieku mogę rozpocząć kurację Nucleofill?

Zabiegi Nucleofill są odpowiednie dla każdego, niezależnie od wieku i rodzaju skóry. Mogą się na niego zdecydować osoby zajmujące się profilaktyką przeciwstarzeniową oraz te, które już teraz zauważają widoczne oznaki starzenia, takie jak zmarszczki, utrata owalu twarzy czy wiotkość i odwodnienie skóry.

Ponadto zaleca się, aby osoby w każdym wieku poddawały się zabiegom przed zabiegami wypełniającymi, aby przedłużyć trwałość efektów estetycznych.

Nucleofill – porady pozabiegowe

Po zabiegu nie należy dotykać ani masować miejsca wstrzyknięcia. Musisz także ograniczyć mimikę twarzy. Należy również pamiętać o utrzymywaniu leczonego obszaru w czystości przez co najmniej 24 godziny.

Zobacz więcej  Laserowe leczenie trądziku w klinice SkyClinic

Należy unikać ekspozycji na słońce przez około 3-4 dni po zabiegu, a skóra nie powinna się przegrzewać. Dlatego nie należy korzystać z sauny ani solarium. Proces stosowania tej substancji nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji.

Po zastosowaniu Nucleofill w mgnieniu oka możesz wrócić do swoich codziennych zajęć. Po zabiegu będziesz odczuwać swędzenie, wraz z tkliwością, lekkim obrzękiem i zaczerwienieniem.

Co ważne, preparat ten jest naturalny i bezpieczny. Zapewnia silne działanie antyoksydacyjne i gwarantuje długotrwałe nawilżenie. Czasami pacjenci mogą zauważyć krwiak, ale wszystkie te objawy ustąpią samoistnie w ciągu kilku dni.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić po leczeniu preparatem NUCLEOFILL?

W medycynie każdy zabieg niesie ze sobą określone ryzyko wystąpienia działań niepożądanych. W przypadku Nucleofill ryzyko to jest niewielkie, ponieważ jest to preparat naturalny, charakteryzujący się wysokim profilem bezpieczeństwa. Możliwe skutki uboczne po tym zabiegu to:

 • lekkie pieczenie miejsca podania preparatu,
 • zaczerwienienie skóry,
 • w leczonym obszarze występuje niewielki obrzęk i można odczuwać delikatne mrowienie,
 • w zdecydowanej większości przypadków objawy te nie są poważne i ustępują po 2-3 dniach od zabiegu.

Nucleofill lifting na poziomie – włosy

Kuracja Nucleofill Medium Plus Polynucleotides polega na podaniu w skórę głowy biostymulatora w postaci iniekcji polinukleotydów pochodzenia naturalnego, w których:

 • zmniejszają powinowactwo receptorów androgenowych do androgenów, zapobiegając w ten sposób łysieniu androgenowemu,
 • zwiększają aktywność aromatazy, która przekształca androgeny w estrogeny, dzięki czemu mogą również zapobiegać łysieniu androgenowemu,
 • znacznie poprawia ukrwienie skóry głowy,
 • wykazują działanie antyradykalne,
 • nawilżają skórę głowy, wiążąc wilgoć,
 • polinukleotydy zostały przebadane pod kątem skuteczności w leczeniu łysienia androgenowego oraz w zwalczaniu wypadania włosów z różnych przyczyn.

Terapia polinukleotydowa składała się tylko z 6-8 zabiegów w odstępach 1-2 tygodniowych. Leczenie przeprowadza trycholog z wieloletnim doświadczeniem w diagnostyce i leczeniu schorzeń skóry głowy. Przed mezoterapią wykonuje się badanie mieszków włosowych.

Mezoterapia sprawdza się zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn, nie tylko przy łysieniu androgenowym, ale także przy wypadaniu włosów spowodowanym złą dietą, częstym farbowaniem czy niewłaściwą pielęgnacją włosów i skóry głowy.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop