Blog

Nici PDO Mono: Estetyczny lifting 4D – rodzaje, wykorzystywanie i pierwsze efekty

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Nici PDO Mono: Estetyczny lifting 4D – rodzaje, wykorzystywanie i pierwsze efekty

Wykorzystywanie nici PDO – przygotowanie do zabiegu, rodzaje i ceny

Nici PDO, zwane również niciami mono, to pojedyncze nici wykonane z polidioksanonu (PDO), które znajdują szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej. Ich głównym celem jest liftingujące działanie, mające na celu poprawę wyglądu skóry twarzy, dekoltu i innych obszarów ciała. Dzięki swojej strukturze i właściwościom, nici PDO stymulują syntezę kolagenu i elastyny, pobudzając tkankę skórną do produkcji nowego kolagenu. Działanie nici PDO utrzymuje się przez okres trwania zabiegu, który zależy od rodzaju nici i stanu skóry.

W przypadku nici PDO istnieje wiele różnych rodzajów, w tym nici mono, które składają się z pojedynczej nić. Oprócz tego istnieją również systemy nici PDO, które powstały w celu uzyskania większego efektu estetycznego. Rodzaje nici PDO różnią się m.in. grubością (np. 30G), co wpływa na ich efektywność i zastosowanie.

Nici PDO doskonale sprawdzają się w poprawianiu jędrności skóry, wygładzaniu drobnych zmarszczek oraz w spłycając bruzdy. Są również stosowane do rewitalizacji skóry, a także w miejscach, gdzie stosowanie innych komponentów medycyny estetycznej jest utrudnione, takich jak zmarszczki orbitalne czy gładkość czołowa. Ich aplikacja jest bezbolesna dzięki zastosowaniu igły, a zabieg może być wykonywany w różnych obszarach ciała, takich jak twarz, szyja, dekolt, pośladek, brzuch i nogi.

System nici PDO pobudza tkanki do produkcji kolagenu i elastyny, poprawiając tym samym jędrność i elastyczność skóry. Efekt estetyczny po zabiegu utrzymuje się przez określony czas, a proces wchłaniania nici PDO porównuje się do procesu wchłaniania kwasu hialuronowego. Zabieg ten jest coraz bardziej popularny, zarówno w Korei Południowej, gdzie został stworzony, jak i w wielu innych krajach, w tym w chirurgii plastycznej i okulistyce.

Zastosowanie nici PDO ma również inne korzyści, takie jak pobudzanie produkcji kolagenu i elastyny, ujędrnienie skóry oraz spłyca bruzdy. Może być stosowane zarówno w celach medycyny estetycznej, jak i w celu uzyskania liftingu twarzy bez konieczności znieczulenia ogólnego. Zakres medycyny estetycznej, w którym mogą być wykorzystywane nici PDO, jest szeroki i obejmuje obszary takie jak żuchwa, biust, brzuch i nogi.

Zobacz więcej  Zabiegi odchudzające - czy to dobry pomysł na zrzucenie kilogramów?

Nici PDO, w tym nici mono, są skutecznym narzędziem w medycynie estetycznej do wygładzania zmarszczek, poprawy jędrności skóry i redukcji obwisłej skóry. Wybór odpowiedniego rodzaju nici PDO, w zależności od potrzeb i stanu skóry, powinien być dokonany po konsultacji z doświadczonym specjalistą.

Nici PDO jako skuteczne narzędzie liftingujące do rewitalizacji całej twarzy. Zabieg z użyciem nici PDO – rewitalizacja i lifting rysów twarzy

Nici PDO to innowacyjne rozwiązanie stosowane w zabiegach liftingu i rewitalizacji całej twarzy. Wykorzystując włókno PDO, pojedyncze nici liftingujące tworzą system, który wygładza owal twarzy i nadaje jej sprężystość. Zabieg z użyciem nici PDO to rewitalizacja i lifting rysów twarzy, które pozwalają przywrócić skórze młodszy wygląd.

System nici PDO powstał jako odpowiedź na potrzeby osób poszukujących skutecznego i bezpiecznego narzędzia do odmładzania twarzy. Dzięki specjalnemu thread’owi, nici rewitalizujące są łatwe w aplikacji i sprawdzają się również w miejscach, gdzie utrudnione jest stosowanie innych komponentów. Są skuteczne w wygładzaniu czoła, szyi i innych obszarów, które wymagają odmłodzenia.

Zabieg trwa zwykle kilkadziesiąt minut, a jego efekty utrzymują się przez długi czas. Nici PDO działają na strukturę skóry, stymulując jej regenerację i poprawiając jędrność. Dzięki nim można zniwelować efekty starzenia się skóry i przywrócić jej młodzieńczy wygląd.

Nici PDO cieszą się ogromnym uznaniem w świecie medycyny estetycznej. Pierwsze zabiegi z ich użyciem pojawiły się w Korei Południowej, gdzie zdobyły popularność. Obecnie są wykonywane w wielu krajach na całym świecie.

Ich działanie opiera się na dwóch skręconych nićmi PDO, które wprowadzane są w tkanki skóry. Proces wykonywania zabiegu jest bezpieczny i przynosi efekty w postaci wygładzenia skóry, poprawy owalu twarzy oraz liftingu rysów.

Podczas zabiegu nici PDO niezbędne jest zastosowanie znieczulenia miejscowego, w zależności od miejsca aplikacji. Po umieszczeniu nici, skóra jest delikatnie naciągana, co przyczynia się do natychmiastowego efektu wygładzenia. Obrzęk po zabiegu jest zwykle minimalny, a pacjenci mogą cieszyć się odmłodzonym wyglądem.

Zobacz więcej  Wypadajace włosy - problem XXI wieku

Nici PDO to rewolucyjne narzędzie, które z powodzeniem zastępuje tradycyjne metody liftingu twarzy. Dzięki nim można skutecznie poprawić swoją aparycję i odzyskać pewność siebie. Przed przystąpieniem do zabiegu z niciami PDO warto przeczytać informacje na temat procesu oraz skonsultować się z lekarzem specjalistą.

Nici PDO i mono – dedykowane rozwiązanie dla liftingu i rewitalizacji skóry

Nici PDO i mono to dedykowane rozwiązanie dla liftingu i rewitalizacji skóry. Wykorzystując nici liftingujące, które są wykonane z jedwabistego włókna, można wygładzić owal twarzy i nadać mu młodszy wygląd. Aplikacja pojedynczej nici w systemie PDO powstała w celu zapewnienia efektu „first lift” oraz poprawy sprężystości skóry.

Nici rewitalizujące również sprawdzają się w miejscach, gdzie utrudnione jest stosowanie innych komponentów. Dzięki nim można poprawić wygląd gładzizny czołowej, szyi itp. Zabieg wykonywany jest przy użyciu struktury skóry, która jest naciągana za pomocą dwóch skręconych nici, co prowadzi do procesu rewitalizacji tkanki.

Zabieg trwa zależnie od miejsca i może być wykonany bez znieczulenia miejscowego. Nici PDO i mono są obecnie wykorzystywane w wielu krajach, ale ich popularność wzrosła głównie dzięki korei południowej, gdzie zostały po raz pierwszy wprowadzone. Dodatkowo, nici PDO i mono są również wykorzystywane w połączeniu z toksyną botulinową, aby osiągnąć jeszcze lepsze efekty.

Ważne jest również przeczytać oświadczenie producenta i skonsultować się z doświadczonym specjalistą przed podjęciem decyzji o wykonaniu tego zabiegu. Należy pamiętać, że mogą wystąpić niektóre skutki uboczne, takie jak obrzęk, które mogą być tymczasowe. Jednak dla wielu osób nici PDO i mono stanowią innowacyjne rozwiązanie, które pozwala poprawić wygląd skóry i odzyskać pewność siebie.

Screw lifting czy nici PDO? Porównanie efektów i cen

Nici liftingujące to innowacyjny sposób na odmłodzenie skóry i poprawę jej jędrności. Włókno stosowane w tych niciach, zwane również niciami rewitalizującymi, ma za zadanie wygładzić owal twarzy oraz inne obszary, takie jak szyja. System nici PDO powstał w Korei Południowej i obecnie jest wykonywany w wielu krajach.

Zobacz więcej  Modelowanie sylwetki - jędrna skóra, szczupłe ciało

Główną zaletą nici liftingujących jest możliwość wykonania zabiegu bez konieczności zastosowania znieczulenia miejscowego. Aplikacja nici jest stosunkowo prosta i nie wymaga długiego czasu trwania zabiegu. W zależności od miejsca, w którym są umieszczone, nici mogą naciągać tkanki i poprawiać strukturę skóry.

W porównaniu do tradycyjnego liftingu twarzy, nici PDO mają kilka dodatkowych zalet. Po pierwsze, nie ma potrzeby przeprowadzania skomplikowanej operacji chirurgicznej, co wiąże się z mniejszym ryzykiem powikłań. Po drugie, efekty nici PDO są widoczne od razu po zabiegu i nie ma konieczności długotrwałego rekonwalescencji.

Nici PDO są również stosowane w miejscach, gdzie utrudnione jest stosowanie innych komponentów, takich jak toksyny botulinowej. Dzięki nim możliwe jest wygładzenie zmarszczek, poprawa sprężystości skóry oraz uzyskanie gładkości czołowej. Dodatkowo, pojedyncza nić PDO może być również wykorzystywana do pierwszego podniesienia (First Lift) w określonym obszarze.

Koszt zabiegu z użyciem nici PDO może się różnić w zależności od miejsca i liczby użytych nici. Przed przystąpieniem do zabiegu, zawsze warto przeczytać opinie innych pacjentów oraz skonsultować się z doświadczonym specjalistą. Po zabiegu może wystąpić niewielki obrzęk, który zazwyczaj ustępuje po kilku dniach.

Zarówno screw lifting, jak i nici PDO mają swoje unikalne cechy i korzyści. Wybór odpowiedniej metody zależy od indywidualnych preferencji, oczekiwań oraz stanu skóry. W celu uzyskania najlepszych rezultatów i bezpiecznego wykonania zabiegu, zawsze należy skonsultować się z profesjonalistą medycyny estetycznej.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop