Blog

Nici liftingujące – szybki efekt

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

    System nici PDO został stworzony w Korei Południowej, wówczas zauważono, że mają one korzystny wpływ na tkankę. Nici wraz z akupunkturą widocznie wzmacniają mięśnie oraz ścięgna organizmu. Na samym początku znalazły one zastosowanie tylko w szwach skórnych oraz podskórnych w chirurgii plastycznej, urologii, okulistyce, ginekologi, a także gastroenterologii. Po paru latach system nici zaczęto również używać w medycynie estetycznej. Aktualnie stały się one bardzo powszechne i często wybierane w takich krajak jak USA, Rosja, Brazylia, Japonia. Od jakiegoś czasu można je także spotkać w gabinetach medycyny estetycznej w naszym kraju. Zabieg z wykorzystaniem nici lftingujących jest coraz częściej wybieranym sposobem odmłodzenia skórny w Polsce.

    Z pomocą nici można w krótkim czasie odjąć sobie parę lat, dodać sprężystości skórze, ujędrnić ją czy poprawić wszelkie mankamenty w wyglądzie spowodowane procesem starzenia. System nici PDO nie jest jednak zalecany w każdym przypadku. Zabieg ten jest świetnym narzędziem, wykorzystywanym przy precyzyjnych operacjach chirurgicznych. Nie działa on w sposób trwały tak jak stosowane parę lat temu nici syntetyczne czy nici złote. System nici PDO ulega wchłonięciu po upływie 2 lat. Jest to bardzo istotna kwestia, ponieważ układ twarzy ulega cały czas modyfikacji, i za parę lat umieszczone nici mogłyby zmienić swoją lokalizację. Nici założone pod skórą pacjenta, mają wpływ na stymulację naturalnych mechanizmów regeneracyjnych skóry, a także wzmacniają jej strukturę.

    Zabieg podniesienia skóry przez użycie nici wchłanialnych jest doskonałą alternatywą dla klasycznego liftingu, który jest bardzo poważnych zabiegiem chirurgicznym i wymaga sporej ingerencji. W trakcie niego chirurg musi bowiem wyciąć kawałki skóry, pacjent natomiast po skończonym zabiegu wymaga długiej rekonwalescencji. Nici liftingujące wzmacniają, regenerują, podnoszą, a także korygują rysy twarzy. Zostały stworzone ze wchłanialnych materiałów, dzięki czemu nie powodują reakcji autoimmunologicznych. Wchłaniają się przez okres do 1 roku do 1,5 roku, wszystko zależy od danego materiału, z jakich zostały one wykonane. Ich długość oscyluje w granicy 5-10 cm. Pewne z nich są całkowicie gładkie, można spotkać również nici w stożki albo haczyki. Stosowane są w obrębie twarzy oraz ciała. Dzięki nim można podnieść skórę na szyi, brzuchu, dekolcie, ujędrnić piersi czy podnieść pośladki.

Czym są nici liftingujące i w jaki sposób działają?

Nici liftingujące to bardzo krótkie i cienkie nici, które wprowadzane są pod skórę, aby stworzyć pewnego rodzaju rusztowanie, mające wpłynąć na poprawę napięcia skóry. Zostały wytworzone z polidioksanu, który jest substancją czynną, rozpuszczającą się pod skórę w zupełności naturalny sposób. Zadaniem nici jest pobudzenie syntezy naturalnego kwasu hialuronowego, przyspieszenie produkcji nowego kolagenu, a także stymulacja fibroblastów do produkcji elastyny (odpowiada ona za elastyczność skóry). Dzięki nim skóra z kolejnymi dniami staje się jędrniejsza i gładsza.

Zobacz więcej  Menopauza a wypadanie włosów

Dla kogo polecane są nici liftingujące?

Zabieg z użyciem tych nici zalecany jest zwłaszcza osobom pomiędzy 30 a 65 rokiem życia, którzy borykają się z problemem wiotczenia skóry, opadaniem tkanek, utratą objętości skóry, albo zauważyli asymetrię lub niezbyt dobrze prezentujący się kształt pewnej strefy ciała, albo twarzy. Produkt oraz technika dobierana jest indywidualnie pod pacjenta i zależy od wybranego obszaru, rodzaju korekty, wieku pacjenta i stanu jego skóry. Brane są również pod uwagę preferencję pacjenta.

Wskazania do zabiegu z użyciem nici liftingujących to przede wszystkim:

 • kurze łapki
 • zmarszczka palacza
 • opadanie tkanek w rejonie żuchwy, policzków oraz podbródka
 • wiotka skóra w obszarze dekoltu, biustu, ramion, brzucha, uda, twarzy
 • asymetria twarzy
 • odstające małżowiny uszne
 • nierówna struktura tkanki podskórnej oraz skóry
 • niesymetryczne albo opadające brwi
 • zmarszczki poprzeczne szyi oraz czoła

Jak wygląda zabieg z wykorzystaniem systemu nici?

Przed zabiegiem pacjent zostaje znieczulony miejscowo. Ból, jaki występuje w trakcie wprowadzenia nici pod skórę, związany jest z nakłuciami skóry. Po skończonym zabiegu pacjent może odczuwać bolesność w miejscu wprowadzonych nici oraz całej okolicy w trakcie ucisku tkanek albo dotyku. Może także wystąpić mały obrzęk tkanek, ból w trakcie nagłego skrętu głowy czy ruchach mimicznych twarzy. Od razu po zabiegu skóra może być trochę zaczerwieniona, taki stan utrzymuje się przeważnie o 5 godzin. W każdym przypadku po skończonym zabiegu u pacjenta pojawia się obrzęk i zasinienie, jest ono nasilone w sposób indywidualny od pacjenta. Wszystkie objawy zanikają w ciągu od tygodnia do 2 tygodni. W przypadku nici zaaplikowanych pod cienką skórę szyi mogą one być nieznacznie widoczne, aż do czasu całkowitego ich rozpuszczenia. Pacjenci mogą je także wyczuć pod skórą. Zdarzają się bardzo rzadkie przypadki przebicia nici przez skórę, wówczas lekarz musi uciąć wystającą część nici albo usunąć ją w całości. W miejscu, w którym doszło do nakłucia, może wystąpić małe zagłębienie. Tak samo, jak w przypadku wszystkich pozostałych zabiegów z medycyny estetycznej, zabieg może wpłynąć na zbyt małą albo zbyt dużą korekcję. Wszelki możliwe powikłania ustępują w czasie, nie noszą ze sobą żadnych stałych następstw, są one jedynie jak najbardziej naturalnym zjawiskiem po przeprowadzonym zabiegu.

Zobacz więcej  Białe plamki na skórze a tarczyca: niedoczynność tarczycy, choroba Hashimoto. Jak leczyć skórne przebarwienia?

Zalecenia po przeprowadzonym zabiegu

Jeżeli u pacjenta pojawią się silne obrzęki i wysypka, powinien on przyjmować antybiotyki przepisane przez lekarza. Na około 15 do 20 dni po wykonanym zabiegu nie należy przeprowadzać żadnych zabiegów laserowych, peeling oraz masaży w miejscach wprowadzenia nici. Ryzyko niesie ze sobą także intensywny wysiłek, ponieważ przez niego może dojść do przemieszczenia się nici w skórze.

Efekt działania systemu nici

Pierwsze efekty wykonanego zabiegu pacjent może zauważyć od razu po jego ukończeniu. Należy jednak mieć na uwadze, iż tworzenie nowego kolagenu rozpoczyna się od 10 do 14 dni po zabiegu i będzie on trwał przez następne miesiące. Widoczna poprawa pojawia się po około 2-3 miesiącach. Dzięki nowemu kolagenowi skóra staje się napięta, elastyczna i dochodzi do podciągnięcia tkanek. Zabieg odmładzający z wykorzystaniem lici liftingujących nie należy do najłatwiejszych, dlatego bardzo istotne jest, aby przeprowadzał go doświadczony chirurg.

Czy metoda ta jest w pełni bezpieczna?

Tak, ponieważ użyte nici PDO wytworzone są z polidioksanonu, czyli substancji często stosowanej w medycynie zwłaszcza do szwów podskórnych i skórnych. To doskonałe antidotum na mankamenty skóry spowodowane wiekiem. Świetnie zwalcza wszelkie bruzdy nosowo-wargowe, zmarszczki palacza czy opadające policzki. System nici PDO posiada medyczny certyfikat bezpieczeństwa CE oraz został dopuszczony do użytku w całej Unii Europejskiej, co świadczy o jego wysokim bezpieczeństwo.

Czy zabieg jest bardzo bolesny i zostawia siniaki?

Zabieg jest całkowicie bezbolesny, gdyż na kilkanaście minut przed nim pacjentowi aplikuje się krem znieczulający pod skórę. Występowanie siniaków zależy w dużej mierze od wprawy i umiejętności danego lekarza, a także od miejsca ulokowania samej nici liftingujące. Niektóre obszary skóry są szczególnie delikatne i najbardziej narażone na pojawienie się siniaków. Przeważnie, nawet jeśli na skórze pojawią się siniaki czy obrzęki, są one bardzo małe i w łatwy sposób każda kobieta ukryje je z pomocą makijażu. Wszystkie siniaki i obrzęki znikają do 2 tygodni. Dużą zaletą zabiegu jest to, iż trwa on niezwykle krótko do maksymalnie 60 minut, oprócz tego w żaden sposób nie wpływa ona na rysy twarzy pacjenta. Z tego względu nie występuje efekt tak zwanej sztucznej maski. Przy tej metodzie nie jest potrzebny skalpel czy długa rekonwalescencja. Zabieg gwarantuje efekt bardzo ładnego owalu twarzy oraz wygładzenia wszelkich zmarszczek w ciągu kilkunastu minut.

Zobacz więcej  Naczynia krwionośne: Kluczowa rola włosowatych naczyń i tętnic w działaniu układu krwionośnego

Na jak długo utrzymują się efekty wykonanego zabiegu?

Efekt zabiegu można zauważyć właściwie od razu, jednak proces neokolagenezy rozpocznie się dopiero po około 2 tygodniach od wprowadzenia nici i wówczas będziemy mogli zauważyć najlepsze efekty. Największą zaletą nici jest ich długotrwała stymulacja komórek w celu produkcji nowego kolagenu. Efekty zabiegu widoczne są do 2 lat.

Możliwe powikłania po wprowadzeniu nici liftingujących

Powikłania obejmują przede wszystkim podrażnienia samej skóry oraz jej stany zapalne w miejscu wkłucia. Niekiedy występują takie skutki uboczne jak niewielkie zasinienie, obrzęd czy w rzadkich przypadkach wysypka. Obrzęk w rejonie twarzy może być także wywołany poprzez znieczulenie. W ciągu pierwszych dni po wykonanym wprowadzeniu nici liftingujących pod skórę, jeśli pacjent nie ograniczy mimiki twarzy, wówczas zwiększy się prawdopodobieństwo przesunięcia się nici. Przez to uzyskać można niezamierzony efekt albo żaden efekt zabiegu nie będzie zauważalny. Warto wiedzieć, iż nici źle znoszą przegrzewanie tkanek, przez co warto unikać zabiegów z użyciem fal radiowych czy laserów, gdyż mogą one doprowadzić do ich szybszego rozpuszczenia. Nie również należy zbyt intensywnie trenować.

Przeciwwskazania do aplikacji nici liftingujących pod skórą

Nie ma określonych przeciwwskazań co do skorzystania z samych nici liftingujących. Jednakże znane są ogólne zastrzeżenia do przeprowadzania zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Należą do nich między innymi:

 • choroby autoimmunologiczne
 • stany zapalne skóry oraz tkanki podskórnej
 • zrosty oraz zwłóknienia w rejonie skóry oraz tkanki podskórnej
 • ciąża i laktacja
 • choroby psychiczne
 • zaburzenia krzepliwości skóry
 • padaczka

    Innym przeciwwskazaniem do odmłodzenia skóry dzięki tej metodzie jest również kuracja antykoagulantami, jednakże istnieje możliwość jej przerwania na 2 tygodnie przed zaplanowanym zabiegiem.

Cena odmładzania skóry z użyciem nici liftingujących

    Cena za wykonany zabieg zależna od rodzaju nici, wybranej partii ciała, ilości zużytych nici. Może wahać się od paruset złotych do 12000 złotych i wyżej. Koszt zabiegu ustalany jest także indywidualnie od danego gabinetu.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop