Blog

Mikrodermabrazja diamentowa

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

    Mikrodermabrazja jest zabiegiem coraz częściej wybieranym przez kobiety w dzisiejszych czasach. Ten mechaniczny mikropeeling, odznacza się przede wszystkim nie inwazyjnością, przez to stał się tak bardzo popularny i ceniony. Dzięki tej metodzie można wpływać na poprawę wyglądu naszej skóry i usunąć z niej wszelkie niedoskonałości. Mikrodermabrazja ma wiele pozytywnych opinii, które znaleźć można w internecie. Ceniona jest za efektywne działanie i przystępną cenę. To właśnie ten zabieg jest jednym z najczęściej wybieranych przez Polki w gabinetach kosmetycznych. Mikrodermabrazja znana jest także pod nazwą mikropeelinu, polega na mechanicznym złuszczeniu naskórka przy pomocy precyzyjnie kontrolowanego strumienia mikrokryształków. Metoda ta pozwala na złuszczenie, dotlenienie oraz wzmocnienie skóry. Mikrodermabrazja wpływa także na stymulację produkcję kolagenu. Stosując zabieg, można pozbyć się takich niedoskonałości jak: trądzik, cellulit, zmarszczki, rozstępy, blizny czy przebarwienia. Metoda ta stosowana jest przeważnie w okolicach twarzy, jednakże czasem osoby decydują się na wykorzystanie jej w innych obszarach ciała. Wyróżnia się parę rodzajów tego zabiegu, różnica wynika z użytego w tym celu sprzętu oraz metody ścierania martwego naskórka. Mikrodermabrazja diamentowa jest najpopularniejszą metodą złuszczania naskórka, wykorzystywane w niej głowice odznaczają się różnorodną ziarnistością, dzięki czemu zabieg może zostać przeprowadzony w wielu obszarach ciała. Mikrodermabrazja diamentowa to metoda bezpyłowa, więc nie powoduje żadnych reakcji alergicznych czy podrażnień.

Wskazania do przeprowadzenia zabiegu mikrodermabrazji diamentowej

    Mikrodermabrazja jest bardzo uniwersalnym zabiegiem pięlęgnacyjno-kosmetycznym, ponieważ znajduje zastosowaniu w różnorodnych przypadkach. Warto zastanowić się nad taką metodą złuszczania naskórka, zwłaszcza jeśli mamy problemy z:

 • Zmęczoną, pozbawioną blasku i witalności, poszarzałą skórą. Zabieg świetnie odżywi oraz dotleni skórę, przez co stanie widocznie zdrowsza, zadbana i rozświetlona.
 • Bliznami, rozstępami oraz przebarwieniami. Zabieg wpłynie na pobudzenie produkcji nowego kolagenu, skóra mająca na swojej powierzchni niedoskonałości, wraz z biegiem czasu zostanie zastąpiona zdrową tkanką.
 • Postępującym procesem starzenia się skóry. Złuszczenie naskórka, usunie płytkie zmarszczki i zwiększa stopień elastyczności skóry. Z tego względu mikrodermabrazja diamentowa polecana jest osobom, które borykają się z pierwszymi oznakami starzenia.
 • Trądzikiem, rozszerzonymi zaskórnikami i porami. Zabieg umożliwia dokładne i głębokie oczyszczenie porów skóry, powoduje odblokowanie zatkanych ujść gruczołów łojowych, które w większości są powodem występujących zmian trądzikowych.
Zobacz więcej  Przeszczep FUE - co warto o nim wiedzieć?

    Mikrodermabrazja to doskonała metoda pozwalająca zwalczać rozstępy, trądzik i blizny, jednakże może być ona również traktowana jako baza do pozostałych zabiegów kosmetycznych czy dermatologicznych. Złuszczanie naskórka ma na celu wzmocnienie działania i wchłaniania składników aktywnych znajdujących się w kosmetykach czy preparatach leczniczych. Przeprowadzenie mikrodermabrazji diamentowej polecane jest przed podaniem się zabiegom z użyciem lasera, fal radiowych czy kwasów.

Jak wygląda zabieg mikrodermabrazji diamentowej?

Pacjentka powinna pamiętać o tym, aby na 24 przed planowanym zabiegiem nie przyjmować polopiryny czy aspiryny.

    Cały zabieg trwa od 20 do 30 minut. Specjalista wykonujący mikrodermabrazję przesuwa głowicę ścierającą po skórze, w tym samym czasie zasysając ścierany materiał. Głębokość złuszczania naskórka ustalana jest z pacjentem indywidualnie, wszystko zależy od grubości skóry oraz warstwy martwego naskórka. Zabieg jest całkowicie bezbolesny i nie stosuje się przed niż znieczulenia skóry. Można go wykonywać co dwa tygodnie, jednakże osoby mające grubszą skórę, mogą stosować ten zabieg nawet co tydzień. Chcąc całkowicie usunąć warstwę martwego naskórka oraz bardzo dogłębnie oczyścić pory, należy przeprowadzić od 2 do 10 zabiegów. Gabinet estetyczny przeważnie oferuje po zabiegu mikrodermabrazji diamentowej, nałożenie na skórę odżywczej maseczki, albo w przypadku cery trądzikowej, nałożenie preparatu antytrądzikowego.

Po zabiegu mikrodermabrazji diamentowej

Na jeden dzień po wykonanym zabiegu skóra może być podrażniona, mogą być na niej widoczne zaczerwienienia. Najlepiej przez ten czas zrezygnować z makijażu, skóra powinna odpocząć. Nie powinno się więc przeprowadzać mikrodermabrazji przed planowanym wyjściem albo w każdej sytuacji, kiedy chcemy dobrze się prezentować. Przez 48 godzin nie należy korzystać z basenów, w których stosuje się chlor. Przez ci najmniej 2 tygodnie pacjent musi unikać opalania się, przed każdym wyjściem na słońce powinien stosować preparaty z wysokim filtrem. Należy także pamiętać o właściwym nawodnieniu organizmu i wypijać dużo płynów.

Efekty przeprowadzenia mikropeelingu

    Mikrodermabrazja może być wykonana jednorazowo, jednakże warto stosować ją w sposób regularny, aby redukować wszelkie występujące niedoskonałości skórne. Poddając się zabiegu, można liczyć na takie efekty jak:

 • redukcja nieestetycznych blizn potrądzikowych, posłonecznych i wszystkich przebarwień powstałych na skórze
 • likwidacja płytkich zmarszczek mimicznym oraz poprawa elastyczności skóry na szyi, dekolcie i twarzy
 • młodsza, wyraźnie bardziej wypoczęta oraz rozświetlona skóra
 • zmniejszona widoczność cellulitu i rozstępów
 • stopniowe i bezpieczne złuszczanie skóry, bez skutków ubocznych takich jak blizny czy podrażnienia oraz ewentualne alergie
 • świetne przygotowanie skóry na pozostałe zabiegu z zakresy medycyny estetycznej
 • zwiększona absorpcja na wchłanianie preparatów leczniczych czy kosmetyków
 • wzmocnienie i zregenerowanie skóry, staje się ona odporniejsza na działanie czynników zewnętrznych
 • zmniejszenie skłonności skóry do trądziku, zaskórników, rozszerzonych porów czy łojotoku
Zobacz więcej  Sposoby pielęgnacji, by skutecznie pozbyć się blizn po oparzeniu

Efekty mikrodermabrazji diamentowej można zauważyć już po pierwszym zabiegu, jednak jeśli na naszej skórze widnieje wiele niedoskonałości, wówczas najlepiej powtórzyć ten mikropeeling parę razy, dopóki nie uzyskamy zadowalających rezultatów.

Przeciwwskazania 

    Zabieg mikrodermabrazji diamentowej nie jest zabiegiem inwazyjnym, jednakże i on niesie ze sobą ograniczenia oraz efekty uboczne, jakie mogą pojawić się w trakcie wykonywania zabiegu albo po jego zakończeniu. Ta metoda nie jest polecana osobom z mocno naczynkową cerą i skłonną do występowania rumienia. Do głównych przeciwwskazań do wykonania mikrodermabrazji diamentowej zaliczamy przede wszystkim:

 • skłonność bo blizn
 • skłonność do występowania rumienia
 • nowotwory
 • ciążę oraz okres karmienia piersią
 • naczyniaki jamiste
 • trądzik różowaty oraz trądzik ropowiczy
 • mechaniczne uszkodzenia naskórka
 • brodawki oraz pryszcze
 • łuszczycę
 • płytko osadzone naczynka
 • stany zapalne skóry

 

Mikrodermabrazja diamentowa- skutku uboczne

Wykonanie mikropeelingu wiąże się także z wystąpieniem niektórych skutków ubocznych. Przeważnie pojawiają się one jako świąd i zaczerwienienie skóry. Należy jednak mieć na uwadze, iż pacjenci często zażywający aspirynę czy leki na zakrzepicę, są szczególnie narażeni na miejscowe wybroczyny i zapalenia skóry. Skutki uboczne po zabiegu znikają przeważnie na parę godzin po wykonanej mikrodermabrazji diamentowej. W rzadkich przypadkach zaczerwienienie może utrzymywać się nawet kilka dni.

Cena zabiegu mikrodermabrazji

Cena za jeden zabieg mikropeelingu zależna jest od wybranego obszaru ciała. Mikrodermabrazja jedynie na obszarze twarzy, będzie mniej kosztownym zabiegiem, niż w przypadku wybranie tej metody złuszczania naskórka w obszarze ud czy pleców, ponieważ zajmują one o wiele większy obszar ciała, co wiąże się także z wydłużonym czasem zabiegu. Przeważnie koszt pojedynczego zabiegu mikrodermabrazji waha się w granicach od 80 do 200 złotych. O cenę warto się pytać bezpośrednio w klinice medycyny estetycznej. Warto korzystać także z pakietów zabiegowych, gdyż wpłyną one na zmniejszenie ceny pojedynczego zabiegu. Wszystko jest również zależne od indywidualnych oczekiwań pacjenta i tego, czy będzie on chciał wykonać serię zabiegów, czy jedynie jedną pojedynczą mikrodermabrazję.

Zobacz więcej  Top 5 Najlepsze Kremy Pod Oczy na Cienie – Ranking Skutecznych Kosmetyków do Walki z Cieniami pod Oczami

Ile zabiegów należy wykonać, aby zobaczyć zauważalny rezultat?

Ilość zabiegów zależna jest od indywidualnego pacjenta. W niektórych przypadkach do oczyszczenia i poprawy wyglądu skóry wystarczy jedynie jeden zabieg, w innym należy wykonać ich więcej. Przeważnie zalecane jest wykonanie od 3 do 10 zabiegów.

Mikrodermabrazja a ciąża.

Nie ma żadnych znanych przeciwwskazań, aby zabieg mikrodermabrazji nie mógłby być wykonany u kobiet w ciąży. Metoda ta jest całkowicie bezpieczna i nieinwazyjna, w trakcie nie nie stosuje się znieczulenia. Jeżeli jednak nie mamy całkowitej pewności, czy zabieg nie wpłynie w jakimś stopniu na dziecko, warto skonsultować się przed jego wykonaniem z lekarzem, który wyjaśni wszelkie wątpliwości.

Mikrodermabrazja a pozostałe kuracje

    Mikrodermabrazja jest szczególnie ceniona przez możliwość szerokiego zastosowania wraz z innymi zabiegami kosmetycznymi. Służy w celu wzmocnienia wchłanialności składników aktywnych, jakie są w składzie kosmetyków. Kuracja wspomaga takie zabiegi jak sonofrezafotoodmładzanie, mezoterapia bezigłowa, fale radiowe. Mikrodermabrazję diamentową warto także łączyć z pozostałymi zabiegami złuszczającymi. Uzyskuje się, przez co doskonały efekt wygładzenia i oczyszczenia skóry na obszarze twarzy.

Fakty związane z  zabiegiem mikrodermabrazji:

1. Zabieg jest całkowicie bezbolesny, chociaż w pewnych momentach pacjent może odczuć lekki dyskomfort. Wrażliwe na pocierane są w szczególności okolice nosa.

2. Zabieg można powtarzać nawet co tydzień.

3. To doskonała alternatywa dla osób nietolerujących peelingu chemicznego.

4. Przyspiesza krążenie krwi oraz limfy.

5. Zwiększa absorpcje kosmetyków, z tego względu często po skończonym zabiegu stosowane są maski.

6. Wzmacnia zdolności obronne skóry.

7. Zabieg gwarantuje bezpieczną kontrolę głębokości ścierania naskórka.

8. Eliminuje nadmierne rogowacenie, suchość oraz uszkodzenia.

9. Zapewnia generalną regenerację skóry.

10. Pobudza produkcję kolagenu oraz elastyny, przez co skóra staje się zdrowsza i bardziej elastyczna.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop