Blog

Microgynon 21 – recepta online

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Microgynon 21 – recepta online

Microgynon 21 to lek zawierający dwie substancje czynne: etynylestradiol i lewonorgestrel. Służy do wprowadzenia antykoncepcji hormonalnej.

Microgynon 21 – skład

Microgynon 21 to lek, który składa się z dwóch substancji czynnych o działaniu hamującym owulację. W jednej tabletce znajduje się etynylestradiol i lewonorgestrel.

Dodatkowe składniki mające działanie pomocnicze obejmują laktozę jednowodną, wosk montanoglikolowy, dwutlenek tytanu (E 171), tlenek żelaza żółty (E 172), glicerol 85%, węglan wapnia, talk, skrobię kukurydzianą, talk, stearynian magnezu, sacharozę, powidon K25, powidon K90, makrogol 6000.

Microgynon 21 – dawkowanie

Opakowanie zawiera 21 tabletek powlekanych. Każda tabletka jest oznaczona symbolem liczbowym odpowiadającym dniu tygodnia, w którym powinna być przyjęta. Preparat, aby był skuteczny, trzeba przyjmować codziennie o tej samej porze.

Po 21 zażytych tabletkach odstawić Microgynon na kolejne 7 dni. Pacjentka powinna mieć okres w ciągu tych 7 dni, zazwyczaj 2-3 razy z rzędu. Kolejne opakowanie należy rozpocząć w 8. dniu cyklu miesiączkowego, niezależnie od tego, jak długo trwa krwawienie.

W praktyce nowe opakowanie rozpoczyna się w ten sam dzień tygodnia. Krwawienie występuje również w te same dni miesiąca.

Jeśli pacjentka dopiero chce zacząć stosowanie antykoncepcji hormonalnej, powinna zacząć używać Microgynon 21 w pierwszym dniu menstruacji. Należy rozpocząć stosowanie od przyjęcia tabletki oznaczonej właściwym dniem tygodnia.

Po zażyciu pierwszej tabletkę Microgynon, należy kontynuować przyjmowanie kolejnych zgodnie ze strzałkami na blistrze. Gwarantuje to, że preparat działa od razu, a nie po jakimś czasie.

Lek można zacząć stosować również w trakcie cyklu, jednak jego skuteczność nie będzie tak wysoka, dlatego nadal będzie konieczna korzystanie z antykoncepcji mechanicznej.

Wskazania do stosowania Microgynon 21

Hormonalne środki antykoncepcyjne, takie jak Microgynon 21 działają dzięki zawartości syntetycznej formy progesteronu lub estrogenu. Hormony te zakłócają owulację i zapobiegają ciąży.

Wskazaniem do stosowania Microgynon 21 jest zapobieganie ciąży przez zastosowanie antykoncepcji hormonalnej.

Przeciwwskazania do stosowania Microgynon 21

Nie należy używać leku Microgynon, jeśli spełnione są wybrane z niżej wymienionych warunków.

Zobacz więcej  Trądzik różowaty - jak sobie z nim radzić?

Wykluczone jest stosowanie leku w przypadku uczulenia, na jakąkolwiek z substancji zawartych w preparacie.

Nie należy stosować leku w przypadku chorób takich jak dusznica bolesna, cukrzyca, wysokie stężenie cukrów we krwi, hiperhomocysteinemia. Leku powinny unikać kobiety, które przypuszczają ciążę. W przypadku migreny z aurą, przy łagodnym i złośliwym guzie oraz po przebytym zawale serca lub udarze należy zrezygnować z leku.

Lek nie jest odpowiedni dla osób, które mają problemy z krzepliwością krwi. Dotyczy to schorzeń takich jak niedobór antytrombiny III, obecność czynikka V Leiden, przeciwciał antyfosfolipidowych oraz białek C i S.

Preparat nie powinien być zażywany przez kobiety cierpiące na zakrzepy krwi w dowolnym organie ciała.

Ostrzeżenia dla leku Microgynon 21

Należy poinformować lekarza, jeśli którakolwiek z poniższych sytuacji dotyczy pacjentki lub jeśli te objawy nasilą się (lub wystąpią) podczas stosowania leku Microgynon 21.

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli pacjentka cierpi na chorobę Leśniowskiego – Crohna lub inną chorobę jelit. Powinna również zachować szczególną ostrożność w przypadku padaczki, raka piersi (włącznie z wywiadem rodzinnym), żylaków, po porodzie, po zakrzepowym zapaleniu żył, w niedokrwistości, w zespole hemolityczno-mocznicowym, przy toczeniu rumieniowatym układowym, w przypadku ostudy, przed planowanym zabiegiem lub operacją.

W przypadku dziedzicznej postaci obrzęku naczynioruchowego podawanie składników zawartych w leku będzie przyczyną obrzęku naczynioruchowego – jego objawami są problemy z przełykaniem i nagłe duszności.

U pacjentek stosujących antykoncepcję hormonalną nieznacznie wzrasta ryzyko powstania zakrzepu krwi w żyle lub tętnicy. w nodze lub stopie, w płucach. Oznacza to możliwy przemijający napad niedokrwienny, znane jako zawał serca, miniudar, udar. zakrzepy krwi. Przy stosowaniu leku należy być czujnym w stosunku do skutków ubocznych mogących być objawem zakrzepu.

Microgynon 21, a ciąża

Stosowanie leku Microgynon 21 nie powinno mieć miejsca w przypadku ciąży – dotyczy to również przypuszczeń. W przypadku przypadkowego zastosowania leku, należy poinformować lekarza.

Zobacz więcej  Jaki efekty stosowania retinolu na zmarszczki i trądzik oraz jakie są skutki uboczne kosmetyków z retinolem?

Microgynon 21 – efekty uboczne

Typowe efekty uboczne występujące u 10% pacjentek obejmują: bolesność i tkliwość piers ; nastrój depresyjny, zmiany nastroju; zaburzenia miesiączkowania; ból piersi, uczucie napięcia piersi; nudności, ból brzucha; krwawienie śródcykliczne; drożdżakowe zakażenie pochwy; gęste, białawe upławy; ból głowy; wzrost masy ciała.

Microgynon 21 – interakcje

Lek wchodzi w interakcję z lekami przeciwdepresyjnymi, barbituranami, lekami stosowanymi w leczeniu zakażeń wirusem HIV, lekami stosowanymi w leczeniu WZW typu C, lekami stosowanymi w zakażeniach grzybiczych, antybiotykami makrolidowymi . Lista obejmuje, ale nie ogranicza się do takich substancji jak: gryzeofulwina, werapamil, diltiazem, okskarbamazepina, topiramat, karbamazepina, prymidon, fenytoina, ryfampicyna, rytonawir, newirapina, efawirenz, ombitaswir, parytaprewir, rytonawir, dasabuwir, itrakonazol, flukonazol, gryzeofulwina worykonazol, erytromycyna, klarytromycyna, sok grejpfrutowy, ziele dziurawca zwyczajnego.

Jak uzyskać receptę online na Microgynon 21?

Uzyskanie leku Microgynon 21 jest proste, o ile w przeszłości nie występowały problemy zdrowotne wymienione w punkcie „interakcje”.

Receptę online można uzyskać w placówce medycznej SkyClinic. Polega to na kilkunastominutowej konsultacji, która obejmuje wywiad i sprawdzenie danych osobistych pacjentki. Po wypisaniu recepty, pacjentka może zamówić lek Microgynon 21 pod wybrany adres za pośrednictwem internetu. Zamów e-receptę tutaj http://www.skyclinic.pl/zabiegi/e-recepta/

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop