Blog

Marvelon – recepta online

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Marvelon – recepta online

Marvelon –  skład

Tabletki leku Marvelon składają się z: 0,15 mg dezogestrelu oraz 0,03 mg etynyloestradiolu. Trzeba również wspomnieć o tym, że ów lek zawiera laktozę. Każda tabletka składa się z identycznej dawki hormonów.

Marvelon – dawkowanie

Lek Marvelon należy dawkować zgodnie z instrukcjami, znajdującymi się na opakowaniu. Preparat powinno się przyjmować o tej samej porze dnia. Jeśli istnieje taka potrzeba, można przy braniu tabletki popijać ją niewielką ilością wody. Preparat trzeba przyjmować przez okres 21 dni, a tabletki z następnego opakowania można zacząć brać dopiero po upływie tygodniowej przerwy. W przypadku pojawienia się krwawienia nie należy się bać, gdyż jest to reakcja, wynikająca z odstawienia leku. Ów krwawienie zazwyczaj pojawia się 2-3 dni po odstawieniu leku i może ono trwać nawet do momentu, w którym przystępujemy do przyjmowania kolejnego opakowania tabletek. Bez względu na to, czy krwawienie ustało przed tym terminem, czy też nie, możemy bezpiecznie przyjmować lek. Jeśli dawkowanie preparatu będzie przebiegało zgodnie z powyższą instrukcją, jego skuteczność działania będzie zauważalna, nawet w okresie tygodniowej przerwy.

Wskazania do stosowania Marvelon

Wskazane jest, aby lek Marvelon stosowały kobiety, które znajdują się w wieku rozrodczym i chcą przyjmować doustną antykoncepcję. Preparat powinien zostać przypisany dla kobiet, które zostały ocenione indywidualnie pod kątem ryzyka pojawienia się różnych chorób itd., a w szczególności: żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej oraz żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej, wynikającej ze stosowania leku.

Przeciwskazania do stosowania Marvelon

Istnieją przeciwskazania przed przyjmowaniem leku Marvelon. Dotyczą one kobiet, które:

– cierpią na nadwrażliwość na substancje czynne, bądź którąkolwiek inną substancję pomocniczą leku,

– występuje u nich bądź istnieje duże ryzyko pojawienia się żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej (VTE),

Zobacz więcej  Czy liposukcja laserowa to skuteczna metoda usuwania tłuszczaków?

– występuje u nich lub istnieje spore ryzyko pojawienia się tętniczych zaburzeń zakrzepowo-zatorowych (ATE),

– stwierdzone została dziedziczna bądź nabyta skłonność do występowania tętniczych zaburzeń zakrzepowo-zatorowych,

– cierpią na zapalenie trzustki lub zmagały się z nią w przeszłości,

– zmagają się z ciężkimi chorobami wątroby,

– cierpią bądź cierpiały na łagodnego lub złośliwego nowotworu wątroby,

– występuje u nich lub istnieje podejrzenie występowania nowotworów złośliwych narządu rodnego lub piersi zależnych od hormonów płciowych,

– są w ciąży lub istnieje takie podejrzenie,

– następuje rozrost endometrium,

W przypadku wystąpienia któregokolwiek z objawów należy natychmiastowo przerwać stosowanie preparatu. Jako alternatywę mogą posłużyć niehormonalne środki antykoncepcyjne.

Ostrzeżenia dla leku

Należy pamiętać o tym, że stosowanie leku Marvelon wiąże się z ryzykiem pojawienia się różnych chorób oraz skutków ubocznych. W przypadku ich wystąpienia należy skonsultować się z lekarzem, aby sprawdzić, czy nie jest konieczne zaprzestanie stosowania leku. Pacjentka powinna znać i być świadoma wszelkich chorób, jakie może nieść ze sobą stosowanie preparatu.

Marvelon a ciąża

Preparat Marvelon jest przeciwwskazany dla pacjentek, które są w ciąży. Nie zaleca się także, aby stosowały go kobiety, które są na etapie karmienia piersią, gdyż może mieć to niepożądany wpływ na zdrowie dziecka. W przypadku, gdy ciąża pojawi się w trakcie stosowania preparatu, powinno się natychmiastowo zaprzestać jego brania.

Marvelon – efekty uboczne

Stosowanie leku Marvelon może się wiązać z pojawieniem się następujących efektów ubocznych:

– zwiększenie masy ciała,

– bóle głowy oraz brzucha,

– nudności oraz zmiany nastroju,

– nastrój depresyjny,

Powyższe efekty pojawiają się stosunkowo często w wyniku stosowania leku Marvelon. Jednakże mogą wystąpić mniej popularne skutki uboczne takie jak np.:

– zwiększenie popędu seksualnego,

– tętnicze zaburzenia zakrzepowo-zatorowe,

Zobacz więcej  Mezoterapia igłowa skóry głowy

– nietolerancja szkieł kontaktowych,

– zmniejszenie masy ciała,

– rumień wielopostaciowy,

To tylko niektóre z nich, gdyż wszystkich możliwych efektów ubocznych jest znacznie więcej. O wszystkich można przeczytać w ulotce dołączonej do opakowania leku.

Marvelon – interakcje

Warto pamiętać o tym, aby informować na bieżąco ginekologa o wszystkich przyjmowanych aktualnie lekach, gdyż część z nich mogłaby wejść w interakcje z preparatem Marvelon. W interakcję z Marvelon mogą wejść:

– leki oraz preparaty ziołowe, indykujące enzymy mikrosomalne,

– fenytoina, fenobarbital, prymidon, bozentan, karbamazepina, ryfampicyna, niektóre inhibitory proteazy HIV (np. rytonawir)

– okskarbazepina, topiramat, ryfabutyna, felbamat, gryzeofulwina

– preparaty, zawierające ziele dziurawca zwyczajnego,

– nienukleozydowe inhibitory odwrotnej transkryptazy,

– silne i umiarkowane inhibitory CYP3A4,

Jak uzyskać recepetę online na Marvelon?

Receptę online na lek Marvelon można uzyskać w placówce medycznej Skyclinic. Wystarczy skonsultować się telefonicznie, a już po krótkiej chwili e-recepta powinna zostać wypisana. Informacja na ten temat powinna do nas dotrzeć SMS-em bądź e-mailem. Zamów e-receptę tutaj http://www.skyclinic.pl/zabiegi/e-recepta/

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop