Blog

Madinette – recepta online

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Madinette – recepta online

Madinette — skład

Substancjami czynnymi leku Madinette są dwa hormony żeńskie — etynyloestradiol (0,03 mg) i octan chlormadynonu (2 mg). Substancjami pomocniczymi jest laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana, maltodekstryna, stearynian magnezu, hypromeloza, dwutlenek tytanu, makrogol 400, tlenek żelaza żółty i czerwony.

Madinette — dawkowanie

Lek Madinette występuje w trzech rodzajach opakowań: po 21, 63 i 126 tabletek. Tabletki należy przyjmować codziennie w sposób doustny o stałych porach. Po zakończeniu opakowania (21 tabletek), należy zrobić 7-dniową przerwę w ich przyjmowaniu, podczas której powinno pojawić się po 2-3 dniach od odstawienia krwawienie. Dnia 8 należy rozpocząć kolejne opakowanie, niezależnie od ustąpienia krwawienia. Przy wybraniu leku Madinette jako pierwszej antykoncepcji hormonalnej lub po ponad miesięcznej przerwie pierwszą tabletkę należy przyjąć w pierwszym dniu cyklu miesiączkowego. Przy pominięciu dawki leku i opóźnieniu mniejszym, niż 12 godzin, tabletkę należy przyjąć jak najszybciej i kolejną dawkę przyjąć o stałej porze. Jeśli opóźnienie wynosi więcej, niż 12 godzin, należy przyjąć tabletkę, nawet jeśli oznacza to przyjęcie dwóch tabletek jednocześnie, ale działanie antykoncepcyjne może ulec obniżeniu.

Wskazania do stosowania Madinette

Chęć rozpoczęcia lub kontynuowania antykoncepcji hormonalnej.

Przeciwskazania do stosowania Madinette

Nie należy stosować leku przy uczuleniu na substancje aktywne (etynyloestradiol, octan chlormadynonu) lub substancje pomocnicze. Przeciwskazaniem jest obecność zakrzepów krwi, szczególnie w kończynach dolnych, płucach i innych narządów i zaburzenia wpływające na krzepliwość krwi (np. niedobór białka C, niedobór białka S, obecność czynnika V Leiden). Przyjmowanie leku nie jest wskazane również przed lub po zabiegach chirurgicznych oraz przy ograniczeniach poruszania się, szczególnie chodzenia. Przeciwskazaniem jest również cukrzyca z wahającym się, niekontrolowanym poziomem cukru i przebiegająca z uszkodzeniem naczyń krwionośnych oraz wysokie, trudne do kontrolowania ciśnienie krwi. Madinette nie powinny stosować osoby po przebytym zawale lub udarze albo chore na dusznicę bolesną czy przemijające napady niedokrwienne i hiperhomocysteinemię. Nie powinny go również zażywać osoby z wysokim stężeniem cholesterolu we krwi, cierpiących na migrenę lub zapalenie wątroby czy trzustki. Przeciwskazaniem jest również zwiększone stężenie bilirubiny, świąd całego ciała, napady porfirii, bóle brzucha i objawy krwawienia do jamy brzusznej, zaburzenia narządów zmysłów i napady padaczki. Nie jest zalecany dla osób chorych na nowotwory, szczególnie nowotwory wątroby lub zależne od hormonów (nowotwór piersi, macicy). Osoby z ciężką depresją, napadami padaczki, otosklerozą, ciężkimi zaburzeniami metabolizmu tłuszczów i nieprawidłowym rozroście błony śluzowej macicy nie powinny przyjmować leku, podobnie jak kobiety, które cierpią na brak krwawienia miesiączkowego o nieznanych przyczynach.

Zobacz więcej  Czy włókniaki na skórze to powody do obaw?

Ostrzeżenia dla Madinette

Palenie papierosów zwiększa ryzyko poważnych skutków niepożądanych dotyczących serca i naczyń krwionośnych. Przyjmowanie leku powinny być również brane pod uwagę takie choroby, jak nadciśnienie, nieprawidłowe stężenie tłuszczów we krwi, nadwaga, cukrzyca, choroba Lesniewskiego-Crohna, toczeń rumieniowaty układowy, zespół hemolityczno-mocznicowy, niedokrwistość sierpowatokrwinkowa i zapalenie żył pod skórą oraz żylaki. Należy również rozpatrzyć niedawny poród.

Madinette a ciąża

Lek Madinette nie powinien być stosowany podczas ciąży lub przy podejrzeniu ciąży. Jeśli pacjentka zajdzie w ciążę, należy niezłocznie odstawić lek. Nie jest zalecany również przy okresie karmienia piersią, ponieważ Madinette może zmodyfikować lub zmniejszyć ilość pokarmu.

Madinette — efekty uboczne

Bardzo często występują nudności, upławy z pochwy i bolesne miesiączki lub ich brak. Często pojawia się depresja i nerwowość, zawroty głowy i migreny, zaburzenia widzenia, trądzik, uczucie ciężkości nóg, wymioty i ból brzucha, zmęczenie, zatrzymanie wody w organizmie, zwiększenie masy ciała i zwiększenie ciśnienia tętniczego krwi. Niezbyt często występują zakażenia grzybicze pochwy, łagodne zmiany w tkance łącznej piersi, reakcje alergiczne (skórne), zmiany stężenia tłuszczów we krwi, zmniejszenie libido, ból brzucha, wzdęcia, biegunka, zaburzenia pigmentacji (w tym brązowe plamy na twarzy), łysienie, suchość skóry, nadmierne pocenie się, ból pleców, wydzielina z piersi i dolegliwości piersiowe. Do rzadkich efektów ubocznych należą zapalenie pochwy, zwiększony apetyt, zapalenie spojówek, szum w uszach i głuchota, zmiany ciśnienia krwi i zapaść krążeniowa, alergiczne reakcje skórne, nadmierne owłosienie ciała lub twarzy, powiększenie piersi, przedłużające się i nasilone krwawienia miesiączkowe, zespół napięcia przedmiesiączkowego oraz zakrzepy krwi w żyłach. Bardzo rzadko pojawia się rumień guzowaty.

Madinette — interakcje

Leku Madinette nie wolno łączyć z lekami stosowanymi w leczeniu wirusowego zapalenia wątroby typu C, przeciwpadaczkowymi, stosowanymi w leczeniu gruźlicy, stosowanymi w leczeniu zaburzeń snu, pobudzających perystaltykę jelit, stosowanymi w leczeniu wysokiego ciśnienia krwi w naczyniach krwionośnych w płucach, przeciwwirusowymi oraz przeciwgrzybiczymi. Nie należy łączyć z preparatami zawierającymi dziurawiec zwyczajny i węgiel aktywny. Może obniżyć skuteczność działania klofibratem, paracetamolu, morfiny i lorazepamu. Lek zaburza wydalanie z organizmu takich leków, jak diazepam, cyklosporyna i prednizolon.

Zobacz więcej  Rewolucyjny zabieg laserowy: jak laser oczyszcza twarz?

Jak uzyskać receptę online na Madinette?

Jedną z placówek medycznych, które oferują wystawienie recepty online jest Skyclinic. Pomaga on kobietom, które chcą pozostać przy obecnej metodzie antykoncepcji i nie potrzebują konsultacji z lekarzem przedłużyć działanie antykoncepcji hormonalnej o kolejne miesiące. Skyclinic udziela szybkiej pomocy kobietom, które po okresie odstawienia zorientowały się, że nie mają kolejnego opakowania leku Madinette, dzięki czemu mogą bez obaw kontynuować stosowanie antykoncepcji hormonalnej. Zamów e-receptę tutaj http://www.skyclinic.pl/zabiegi/e-recepta/

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop