Blog

Liposukcja ud to dobry sposób na poprawę sylwetki

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Liposukcja ud to dobry sposób na poprawę sylwetki

Aby zachować stabilną masę ciała należy stosować zdrową dietę i nie unikać aktywności fizycznej. Spożywanie dużej ilości wysokokalorycznych potraw i brak ruchu może prowadzić do gromadzenia się nadmiaru tkanki tłuszczowej w niektórych partiach ciała. W takich sytuacjach warto próbować przywrócić sylwetce mniej obfite kształty jakąś zdrowa metodą odchudzania. Jeśli pomimo starań nie przyniesie to oczekiwanych rezultatów można poddać się zabiegowi liposukcji. Jest to metoda stosowana w chirurgii plastycznej polegająca na odsysaniu nadmiaru tłuszczu.

Modelowanie sylwetki

Liposukcja jest dobrym rozwiązaniem dla osób, u których zaznaczają się dysproporcje pomiędzy poszczególnymi częściami ciała. Na przykład nadmiar tkanki tłuszczowej gromadzi się głównie w udach. Przy prawidłowym wyglądzie górnej części ciała sylwetka nie zachowuje naturalnej harmonii kształtów.

Jeśli na zmniejszenie obwodu ud nie wpływa nawet drakońska dieta i duża doza wysiłku fizycznego, brak efektów działa demotywująco do dalszych starań. Może wtedy zachodzić potrzeba wykonania zabiegu liposukcji ud. Wysmuklenie tych części ciała przywraca sylwetce prawidłowy wygląd.

Czy liposukcja jest inwazyjnym zabiegiem?

Odsysanie tłuszczu wiąże się z ingerencją chirurgiczną w określonym obszarze ciała. Muszą być zastosowane nacięcia skóry w celu wprowadzenia odpowiednich narzędzi i preparatów. Jest to więc inwazyjny zabieg wykonywany w znieczuleniu miejscowym albo w znieczuleniu ogólnym. Zatem pacjent musi przejść uprzednio badania lekarskie kwalifikujące go do tego typu operacji. Może się okazać, że istnieją poważne przeciwwskazania ze względu na ogólny stan zdrowia.

Dla kogo niewskazana jest liposukcja?

Odsysanie tłuszczu z ud obejmuje duży zakres tkanek. Dlatego potrzebny jest odpowiedni czas trwania zabiegu. Przeciwwskazania istnieją zarówno gdy stosuje się znieczulenie miejscowe, jak też narkozę. Na powikłania pooperacyjne mogą być narażeni pacjenci, u których występują:

  • choroby układu krążenia,
  • choroby układu oddechowego,
  • nieuregulowane nadciśnienie tętnicze,
  • cukrzyca,
  • problemy kardiologiczne,
  • zaburzenia krzepnięcia krwi.
Zobacz więcej  Pęcherzyca paraneoplastyczna: objawy, diagnostyka i skuteczne leczenie w kontekście dermatologicznego stanu chorobowego

Lekarz kwalifikuje pacjenta na podstawie wywiadu i wyników badań. Podwyższony poziom glukozy może negatywnie wpływać na proces gojenia się ran. Wskaźniki krzepnięcia pomagają określić zagrożenie krwotokiem. Badanie EKG i ciśnienia tętniczego jest niezbędne przy planowaniu operacji w znieczuleniu ogólnym. Należy pamiętać również o podaniu wykazu zażywanych leków. Niektóre z nich muszą być odstawione przed wykonaniem zabiegu; na przykład środki przeciwzakrzepowe.

Liposukcja ud nie może być też przeprowadzana, gdy pacjent cierpi na jakąś chorobę autoimmunologiczną. Chirurg nie podejmie się wykonania zabiegu u kobiety w ciąży i pacjentów z zaostrzonymi objawami stanów zapalnych skóry ud.

Jak przebiega zabieg liposukcji ud?

Zależy to od wybranej metody. W każdym przypadku chodzi o proporcjonalne zmniejszenie obwodu ud. Można to wykonywać przy zastosowaniu różnych technik:

Technika klasyczna

W pierwszym etapie wstrzykuje się do zaznaczonych uprzednio miejsc specjalny roztwór w celu rozbicia komórek tłuszczowych. Następnie poprzez niewielkie nacięcia na skórze wprowadzane są kaniule umożliwiające usunąć tkankę tłuszczową za pomocą strzykawki lub pompy ssącej.

Liposukcja laserowa

Wiązka światła laserowego doprowadza tkankę tłuszczową do postaci płynnej. Dzięki temu odsysanie tłuszczu jest bardziej efektywne. Nacięcia na powierzchni skóry zabezpiecza się szwami z nici chirurgicznych. Aby zoptymalizować gojenie się ran przydatne jest specjalne ubranie uciskowe. W razie potrzeby można zastosować doraźną kurację antybiotykową.

W pierwszych dobach po zabiegu odsysania tłuszczu pacjent może odczuwać pewien dyskomfort. Pomocne są wtedy środki przeciwbólowe. Dla prawidłowego przebiegu rekonwalescencji należy respektować wszystkie zalecenia pozabiegowe.

Liposukcja ultradźwiękowa

W liposukcji laserowej do rozbicia tkanki tłuszczowej używane są fale świetlne. Inną metodą stosowaną w tym celu jest wprowadzenie pod skórę ud emitora dźwięków o wysokiej częstotliwości. Obie te techniki są zaliczane do najmniej inwazyjnych. Poza niewielkimi nacięciami na skórze służącymi do odessania tłuszczu chirurg nie ingeruje w strukturę mięśni, naczyń krwionośnych i nerwów.

Zobacz więcej  Przyczyny swędzącej wysypki na dłoniach: krostka jako główna przyczyna i sposoby leczenia

Liposukcja ud – uwarunkowania pozabiegowe

Każdy zabieg odsysania tłuszczu wymaga pewnego okresu rekonwalescencji. Po wykonaniu liposukcji ud może na tych częściach ciała pojawić się obrzęk tkanek w okolicy nacięć i dolegliwości bólowe. Chociaż efekty liposukcji ud są dość trwałe, można zniweczyć je poprzez niestosowanie się do zaleceń lekarza. Tak jak w przypadku każdej innej operacji, w pierwszych tygodniach nie są wskazane intensywne ćwiczenia fizyczne, a szczególnie z udziałem mięśni ud. Aby zachować elastyczną skórę warto nosić specjalne ubranie uciskowe. Należy prowadzić mniej aktywny tryb życia oraz zachować niskokaloryczną dietę aby tkanka tłuszczowa nie pojawiła się ponownie zbyt szybko.

Odessanie tłuszczu to dopiero połowa sukcesu. Ostateczny efekt widoczny będzie w późniejszym czasie. Uzyskanie proporcjonalnej sylwetki poprzez zabieg polegający na odessaniu tłuszczu jest dobrym startem do wprowadzenia zmian w trybie życia. Tylko osoby przestrzegające zasad higieny żywienia i aktywne ruchowo posiadają stabilną masę ciała przez długi czas.

Medycyna estetyczna zabiegi poprawiające jakość życia

Niedoskonałości sylwetki da się skorygować poprzez zabieg liposukcji ud. Chirurg określa sposoby modelowania poszczególnych części wewnętrznych i zewnętrznych. Przed zabiegiem zaznacza miejsca wymagające ingerencji. Usunięta tkanka tłuszczowa nie zwiększa już obwodu ud do ponadwymiarowych kształtów. Jest to również czynnikiem poprawiającym nie tylko wygląd ale także samopoczucie psychiczne. Dostrzegalne deformacje są powodem różnych kompleksów, co działa demotywująco na podejmowanie aktywności w środowisku społecznym. Dobry wygląd zewnętrzny zdecydowanie zwiększa samoocenę.

Nie bez znaczenia jest też wpływ liposukcji na ogólny stan zdrowia. Przy nadwadze trudno jest wykonywać ćwiczenia fizyczne usprawniające rozmaite funkcje ruchowe. Brak sprawności przeszkadza w wykonywaniu czynności niezbędnych do utrzymania dobrej kondycji. Po zabiegu liposukcji ud o wiele łatwiej jest wybrać się na codzienny spacer lub wycieczkę w plener. Nieskrępowanie wyglądem umożliwia korzystanie z basenu, czy siłowni.

Zobacz więcej  Innowacyjne połączenie: Frakcyjna radiofrekwencja mikroigłowa (RF) - rewolucyjna terapia skóry wykorzystująca fale radiowe

Czy warto zdecydować się na liposukcję ud?

Przy dobrym stanie zdrowia nie należy bać się tego zabiegu. Oczywiście trzeba wykonać wcześniej niezbędne badania potwierdzające prawidłowe działanie ważnych funkcji organizmu. Specjaliści podejmujący się zabiegu są doświadczeni w tej dziedzinie. Dają wsparcie przy podjęciu decyzji, wybierają metodę dostosowaną do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta oraz zapewniają odpowiednie warunki medyczne. Chociaż liposukcja jest rodzajem zabiegu inwazyjnego, przeprowadzana przez profesjonalistów jest w pełni bezpieczna. A jej efekty są zawsze satysfakcjonujące.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop