Blog

Liposukcja łydek – ciesz się smukłymi nogami

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Liposukcja łydek – ciesz się smukłymi nogami

Nogi bardzo często traktowane są jako wizytówka człowieka (zwłaszcza w przypadku kobiet). Niestety, nadmiar tkanki tłuszczowej, która odkłada się w nogach bardzo ciężko spalić, szczególnie ten, który odkłada się w okolicach łydek. Dlatego właśnie liposukcja łydek jest idealnym krokiem w walce o piękną sylwetkę.

Liposukcja łydek pomoże Ci w walce o piękną sylwetkę. Choć nie zastępuje aktywności fizycznej, szybko pozwoli Ci poczuć się komfortowo we własnym ciele. Co to jest tak zwana liposukcja łydek? Czy każdy może poddać się temu zabiegowi?

Odessanie tkanki tłuszczowej z łydek jest częstym zabiegiem

Redukcja tkanki tłuszczowej łydki to najczęściej wykonywana metoda dla kobiet, które chcą poprawić swoją sylwetkę. Zabieg ten polega na odessaniu tłuszczu z określonego obszaru ciała, co pomaga zmniejszyć jego obwód i poprawić jego wygląd. Jest szczególnie polecany, gdy ćwiczenia nie pomagają w utracie tkanki tłuszczowej. Czy jednak liposukcja łydek jest dla każdego? Niestety nie ma. Jak każda interwencja ma swoje ograniczenia i nie zawsze jest możliwa.

Nadmiar tkanki tłuszczowej można odessać, pamiętaj jednak, aby żyć zdrowo

Jeśli chcesz zadbać o swoje ciało, musisz najpierw żyć zdrowo. Unikaj przejadania się i spożywania dużej ilości kalorii podczas ćwiczeń. Ćwicz i przede wszystkim ruszaj się! Codzienne spacery, nawet krótkie spacery, mogą pomóc Ci schudnąć. Podstawą jest również zdrowa dieta.

Liposukcja łydek jest czymś, co powinieneś zrobić tylko wtedy, gdy inne mniej inwazyjne metody zawiodły. Dlatego najpierw spotkaj się z dietetykiem i trenerem personalnym, aby ustalić plan działania. W większości przypadków pozwoli to na prowadzenie całkowicie zdrowego życia przy zmniejszonym ryzyku zachorowania.

Dlaczego decydujemy się na zabieg liposukcji łydek?

Niestety tłuszcz, który może zbierać się właśnie w okolicach łydek zaburza proporcje ciała. Może sprawić, że będziesz wyglądać mniej uroczo w krótkich spódniczkach lub szortach. Może również prowadzić do powstawania cellulitu, którego wiele osób się boi. Nie jesteś sam w doświadczaniu takiego strachu! Szczególnie u kobiet nogi są zwykle pokryte przynajmniej cienką warstwą tłuszczu. Liposukcja łydek nie tylko eliminuje nadmiar tłuszczu, ale przede wszystkim koryguje kształt nóg, nadając im pożądany wygląd.

Zobacz więcej  Zabieg fali akustycznej na cellulit: skuteczna redukcja problemu

Jak przebiega usuwanie tkanki tłuszczowej metodą liposukcji?

Liposukcja to zabieg odsysania tłuszczu, zwykle przy pomocy wprowadzonej pod skórę kaniuli. Istnieją jednak metody alternatywne. Tłuszcz zostaje wpierw rozbity i odessany dzięki podciśnieniu. Kaniule wprowadza się pod skórę przez niewielkie nacięcia. Wykonuje się m.in. liposukcję ud, łydek, kostek, brzucha, talii, pleców, ramion, pośladków. Jednak leczenie ogranicza się – w trosce o bezpieczeństwo pacjenta – do dwóch obszarów w tym samym przebiegu leczenia. W jednym zabiegu można usunąć do 5 litrów tłuszczu.

Liczba ta jest ustalana przez Amerykańskie Towarzystwo Chirurgów Plastycznych. W Stanach Zjednoczonych liposukcja jest najczęstszym zabiegiem kosmetycznym. Trzeba jednak pamiętać, że nie jest to metoda odchudzania.

U kogo odsysanie tłuszczu daje najlepsze efekty?

Najlepsze efekty przy liposukcji uzyskuje się u osób bez nadwagi, u których występuje nadmiar tkanki tłuszczowej tylko w niektórych partiach ciała, a także u pacjentów z elastyczną skórą. Luźna skóra może wymagać dodatkowej operacji – abdominoplastyki.

Usunięte komórki tłuszczowe nie pojawią się ponownie po liposukcji. Jednak mogą pojawić się nowe. Dlatego ważne jest, aby zaraz po okresie rekonwalescencji odżywiać się zdrowo i ćwiczyć.

Należy pamiętać, że trwałe efekty po zabiegu nie są tylko i wyłącznie zasługą liposukcji, ale również naszych działań. Zdrowy tryb życia, odpowiednia dieta i ćwiczenia to podstawa, również po zabiegu liposukcji.

W celu redukcji tkanki tłuszczowej, czy cellulitu, można decydować się również na inne zabiegi – na przykład na masaże limfatyczne. Jeżeli w grę wchodzi medycyna estetyczna zabiegi są bardzo zróżnicowane, dlatego każdy może znaleźć coś dla siebie. Warto jednak w tym zakresie korzystać z profesjonalnych porad medycznych, ponieważ tylko dzięki temu zyskamy pewność, że zabiegi będą dla nas bezpieczne.

Co musisz wiedzieć przed liposukcją?

Pacjenci konsultują się z lekarzem przed liposukcją. Jeżeli jesteś na konsultacji lekarskiej, wymień obecne i przebyte choroby, przyjmowane leki. Twój lekarz określi zakres zabiegu, możliwe wyniki, potencjalne zagrożenia i alternatywne metody leczenia. Lekarz zleci również wykonanie następujących badań: najczęstsza morfologia, koagulacja, poziom elektrolitów, badanie moczu. Czasem też: oznaczenie grupy krwi i szczepienie przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B.

Zobacz więcej  Trądzik alergiczny a atopowe zapalenie skóry

Około 2 tygodnie przed liposukcją pacjent musi rzucić palenie (u palaczy, po liposukcji mogą pojawić się na miejscu siniaki), przestać pić alkohol, zażywać witaminę E. Warto również zadbać o zdrowie i unikać potencjalnych źródeł infekcji. Odsysanie tłuszczu nie może być przeprowadzone u osoby chorej.

Liposukcja łydek – wszystko, co chcesz o niej wiedzieć

Zabieg liposukcji łydek jest przeprowadzany przy znieczuleniu miejscowym i polega na usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej właśnie z okolic łydek – miejsca, z którego niezmiernie trudno jest usunąć tłuszcz przy pomocy ćwiczeń, czy zdrowej diety.

Zabieg odsysania tłuszczu, jest ingerencją w nasze ciało, chociaż zwykle nie powoduje powikłań. Podczas zabiegu odsysania tłuszczu osoba jest przytomna, nie ma więc obaw o ewentualne narkozy. Jeżeli jednak chcecie wiedzieć, jak wygląda liposukcja łydek, nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Dlaczego? Ponieważ wszystko zależy od tego, z którego typu zabiegu liposukcji zdecydujemy się skorzystać.

Zabieg liposukcji łydek – zaufaj swojemu lekarzowi

Tkanka tłuszczowa w przypadku zabiegu liposukcji musi być odsysana przez lekarza i to właśnie lekarz zaprosi nas wcześniej na konsultację. Czasem zdarzają się sytuacje, że ktoś decyduje się opóźnić poszukiwania porady medycznej, polegając na zakładach, które oferują niższe ceny, ale również mniejsze bezpieczeństwo zabiegu. Warto pamiętać, że w celu przeprowadzenia liposukcji łydek (czy liposukcji dowolnej innej części ciała), trzeba mieć odpowiednie wykształcenie i dysponować specjalistycznym, sterylnym sprzętem. Dlatego właśnie najlepiej oddać się w ręce renomowanego specjalisty.

Lekarz, który zajmie się odsysaniem nadmiaru tkanki tłuszczowej najpierw będzie chciał poznać stan naszego zdrowia oraz nasze oczekiwania. Później zbada naszą tkankę tłuszczową w celu ustalenia rozległości zabiegu. Warto wiedzieć, że musimy być z lekarzem absolutnie szczerzy, ponieważ niektóre choroby wykluczają możliwość przeprowadzania zabiegu. Zaliczają się do nich m.in. zaburzenia krzepnięcia krwi, czy nowotwory. Jeżeli przemilczymy jakieś dolegliwości, jest to własne ryzyko użytkownika. Modelowanie sylwetki to proces medyczny, dlatego nie można lekceważyć porady lekarza.

Zobacz więcej  Wrzesień - rusza sezon na depilację laserowa

Po zapoznaniu się z naszym stanem zdrowia, lekarz przedstawi nam metody usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej. Możemy przykładowo zdecydować się na liposukcję laserową, czy też ultradźwiękową. Możliwości jest wiele, dlatego warto w tym momencie polegać na zaleceniach i radach lekarza.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop