Blog

Lipoliza laserowa – skuteczność i sposób działania zabiegu

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

 

Lipoliza laserowa – skuteczność i sposób działania zabiegu

 

Tradycyjne metody utraty tłuszczu obejmują ograniczenie kalorii, regularne ćwiczenia, a w niektórych przypadkach nawet operację. Ale te metody są męczące i mogą zająć dużo czasu. Poniższy tekst opisuje dlaczego powinieneś rozważyć lipolizę laserową. Procedura może być stosowana na różnych częściach ciała, w tym na brzuchu, ramionach, podbródku, biodrach, kolanach, szyi i udach. Podczas konsultacji z zespołem specjalistów możesz wybrać obszary, które chcesz poddać zabiegowi, a oni opracują plan leczenia, który będzie idealnie odpowiadał Twoim potrzebom.

Dlaczego zabieg lipolizy laserowej, a nie inny?

Zabiegi lipolizy laserowej pozwalają na redukcję nadmiaru tkanki tłuszczowej w miejscach szczególnie „opornych” na dietę i ćwiczenia. Procedura ta jest często stosowana w leczeniu „obszarów problemowych”, takich jak brzuch, wewnętrzne i zewnętrzne uda, pośladki i podbródek.

Sesje zabiegowe są wykonywane w warunkach ambulatoryjnych i trwają od 10 minut do godziny, w zależności od ilości tłuszczu, który należy usunąć lub odessać. Podczas sesji nad obszarem, który wymaga leczenia, umieszcza się specjalną końcówkę. Końcówka emituje energię laserową, która przenika głęboko do komórek tłuszczowych. Docelowe komórki tłuszczowe kurczą się i obumierają (apoptoza). Ponieważ te komórki tłuszczowe obumierają i zmniejszają swój rozmiar, są one ostatecznie wchłaniane przez układ limfatyczny organizmu. Błony komórek tłuszczowych są rozbijane, co prowadzi do uwolnienia i przekształcenia trójglicerydów w płynną emulsję.

Lipoliza laserowa jest mało inwazyjnym zabiegiem wykorzystującym urządzenie medyczne. Urządzenie wyposażone jest w specjalną końcówkę z dwiema głowicami, które emitują jednocześnie długość fali światła – 1470 nm. Najpierw światło lasera powoduje wzrost temperatury w tkance tłuszczowej (do 45-50°C) i niszczy komórki tłuszczowe (proces ten nazywany jest fotobiomodulacją). Następnie drugie światło lasera podgrzewa tkankę podskórną jeszcze bardziej (do 60°C), jednocześnie stymulując produkcję kolagenu w fibroblastach (fotobiostymulacja). Proces ten sprawia, że fibroblasty wydzielają kolagen, co prowadzi do zwiększenia jędrności i elastyczności skóry. Zapobiega również wiotczeniu skóry po odchudzaniu lub ciąży.

Zobacz więcej  Stymulator tkankowy- czym jest i na co pomaga?

Jakie są zalety usuwania tkanki tłuszczowej metodą lipolizy laserowej?

Największą korzyścią z tej procedury jest to, że nie trzeba brać czasu wolnego od życia, aby odzyskać zdrowie po jego przeprowadzeniu. Nie musisz się martwić o opuchliznę lub siniaki, ponieważ nie ma nacięcia wykonanego podczas leczenia. Proces rekonwalescencji jest o wiele bardziej komfortowy niż w przypadku innych rodzajów zabiegów redukcji cellulitu, takich jak kriolipoliza czy inne procedury chirurgiczne.

Zabiegi laserowe są nieinwazyjne i kosztują mniej niż tradycyjna chirurgia. Pozostawiają minimalne blizny i nie wymagają przestojów, dzięki czemu można powrócić do codziennych zajęć bezpośrednio po zabiegu. Są one jednym z wynalazków współczesnej medycyny estetycznej. Lekarze wykonujący tego rodzaju zabiegi powinni być przeszkoleni i posiadać odpowiednie wykształcenie. Pacjent powinien upewnić się, że rzeczywiście tak jest.

Kluczowym atutem jest to, że lipoliza laserowa usuwa nadmiar komórek tłuszczowych w obszarach problemowych, takich jak brzuch, pośladki, uda i ramiona. Widoczny jest efekt napięcia tkanki podskórnej. Efekt ściągnięcia skóry utrzymuje się przez kolejne miesiące. Zaobserwować można efekt napięcia skóry, a także wyszczuplenie ramion w przypadku tego obszaru. Efekt końcowy zależy od prowadzonego trybu życia.

W czasie jednego zabiegu można spodziewać się zauważalnych efektów. Zabieg można przeprowadzić kilka razy wedle uznania i potrzeb. Brak jędrności skóry odchodzi w niepamięć.

W jakich obszarach ciała stosowana jest lipoliza laserowa?

Lipoliza laserowa może być stosowana niemal w każdym miejscu ciała. Do najczęstszych obszarów należą:

 • Ramiona;
 • Brzuch;
 • Biodra i uda;
 • Plecy;
 • Twarz.

Lipoliza laserowa może być również stosowana do innych zabiegów kosmetycznych, które mają na celu redukcję złogów tłuszczowych, w tym redukcję cellulitu i rozstępów. W rzeczywistości, wiele osób zwraca się do lipolizy laserowej w celu leczenia cellulitu i stwierdza, że działa ona znacznie lepiej niż tradycyjne metody, takie jak masaż czy ćwiczenia.

Zobacz więcej  Skórne objawy chorób serca: zasinienie skóry i inne sygnały o zdrowiu serca, które widać na ciele

Czy zabiegi lipolizy laserowej są bolesne?

Zabieg lipolizy laserowej nie jest bolesny, ale wielu pacjentów zgłaszało lekki dyskomfort podczas zabiegu. Najczęstszym efektem ubocznym lipolizy laserowej są siniaki, które mogą pojawić się bezpośrednio po zabiegu lub średnio do dwóch tygodni później. Zasinienia powinny być minimalne i prawdopodobnie znikną po siedmiu do 10 dniach.

Proces ten trwa zazwyczaj około 45 minut, w zależności od wielkości obszaru poddawanego zabiegowi.

Znieczulenie stosowane do lipolizy laserowej jest zazwyczaj znieczuleniem miejscowym. Oznacza to, że obszar poddawany zabiegowi jest znieczulany za pomocą leku, który jest wstrzykiwany w ten obszar. Najczęściej stosowanymi lekami są lidokaina i markaina.

Jeśli pacjent ma wrażliwą skórę i/lub boi się igieł, konieczne może być zastosowanie znieczulenia ogólnego, które całkowicie usypia pacjenta podczas zabiegu. Jeśli pacjent odczuwa silny ból, może również wymagać znieczulenia ogólnego. Znieczulenie ogólne jest zalecane tylko w skrajnych przypadkach, ponieważ jest bardziej prawdopodobne, że spowoduje ono dyskomfort i skutki uboczne po zabiegu.

Większość pacjentów wraca do pracy po 2-3 dniach, ale całkowite ustąpienie siniaków może potrwać do 3 tygodni. Rezultaty są widoczne po 2 – 6 tygodniach, a dalsza poprawa jest widoczna do 6 miesięcy po zabiegu.

Kto może skorzystać z lipolizy laserowej?

Pacjent, który poddaje się zabiegowi lipolizy laserowej powinien być w dobrym stanie zdrowia. W większości przypadków istnieje minimalne ryzyko powikłań. Dlatego zaleca się odroczyć zabieg, jeśli nie mamy pewności, co do swojego stanu zdrowia.

Istnieją pewne czynniki, które mogą mieć wpływ na możliwość poddania się lipolizie laserowej. Należą do nich:

 • Problemy z tarczycą;
 • Cukrzyca;
 • Choroby układu sercowo-naczyniowego;
 • Wszelkie wcześniejsze zabiegi chirurgiczne w leczonym obszarze;
 • Ciąża;
 • Choroby wątroby lub nerek;
 • Nowotwory;
 • Stwardnienie rozsiane.

Przed zabiegiem konieczne jest przeprowadzenie badań, które wykażą, że wszystko jest w porządku. Kontaktując się z lekarzem specjalistą przed wizytą w szpitalu najpewniej zapyta on o zestaw ogólnych badań. Przed wykonaniem lipolizy laserowej wymagana jest kontrola. Nadmiar tkanki tłuszczowej usuwany jest na własną odpowiedzialność, zwykle przy znieczuleniu miejscowym.

Zobacz więcej  Midiana - recepta online

Lipoliza laserowa – alternatywa dla klasycznej liposukcji

Lipoliza laserowa jest nową alternatywą dla klasycznej liposukcji. Metoda ta znana jest jako lipoliza laserowa, w skrócie laser lipo. W tym procesie światło laserowe jest wprowadzane do tkanki tłuszczowej przez małe nacięcie. Wiązka lasera podgrzewa komórki tłuszczowe, które następnie organizm usuwa w wyniku własnych procesów metabolicznych. Wykorzystaniem lasera mogą posłużyć się jedynie certyfikowani specjaliści. W przeciwieństwie do konwencjonalnej liposukcji, lipoliza laserowa może być wykonywana w znieczuleniu miejscowym.

Ile kosztuje usuwanie tkanki tłuszczowej promieniem lasera?

Koszt tej procedury może się bardzo różnić w zależności od doświadczenia lekarza i obszaru ciała, który jest leczony. Najniższa cena jest około 3000 zł za obszar leczenia. U niektórych lekarzy będzie kosztować to do 20 tys zł za kilka obszarów przy jednej operacji.

Podsumowanie

Lipoliza laserowa to rozbijanie tkanki tłuszczowej, które wzmacnia organizm w czasie regeneracji i powoduje, że tworzą się nowe włókna kolagenowe. Do wykonania zabiegu jest potrzebne promieniowanie lasera, a także niewielkie nacięcie. Przebieg zabiegu związany jest z użyciem lasera, powodując ujędrnienie skóry. Może wymagać znieczulenia miejscowego, a także okres rekonwalescencji, który wynosi kilka tygodni. Przeciwwskazania to głównie choroby przewlekłe, duża otyłość i ostatnio wykonywane zabiegi modelowania sylwetki.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop