Blog

Laserowe usuwanie przebarwień jak skutecznie pozbyć się nieestetycznych plam za pomocą laserów

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Laserowe usuwanie przebarwień na twarzy – skuteczna metoda walki z plamami i piegami

Chcesz pozbyć się nieestetycznych przebarwień na skórze? W Kraków zgłoś się do najlepszej kliniki, gdzie zastosujemy najnowszą technologię, jaką jest laser frakcyjny. Zabieg ten polega na zastosowaniu wiązki laserowej, która penetruje skórę do odpowiedniej głębokości, niszcząc nagromadzone w miejscach przebarwień cząsteczki barwnika – melaniny. Bezpieczeństwo zabiegu jest gwarantowane, a na skórze twarzy pojawia się jednolity, piękny koloryt. Doskonałe efekty dzięki promieniowaniu laserowemu widoczne są już kilka dni po zabiegu. Zadzwoń i umów się na wizytę w naszej klinice!

Zabieg laserowy – skuteczne usuwanie przebarwień

Zaburzenia pigmentacyjne, takie jak plamy i piegi, mogą być uciążliwe i wpływać negatywnie na pewność siebie. Na szczęście istnieje skuteczna metoda ich usuwania – zabieg laserowy. Wykorzystując zaawansowane technologie laserowe, specjaliści są w stanie skutecznie zredukować widoczność przebarwień na skórze. Przez dokładnie skierowaną wiązkę laserową, energia jest absorbowana przez melaninę, co prowadzi do jej rozbicia na drobniejsze cząsteczki. Następnie organizm samoczynnie wchłania te cząsteczki, eliminując tym samym przebarwienia. Dzięki tej technologii możliwe jest skoncentrowane działanie lasera w głąb skóry, co przyczynia się do osiągnięcia doskonałych efektów. Bezpieczny i skuteczny zabieg laserowy pozwala na redukcję przebarwień bez konieczności długotrwałego leczenia czy użycia kremów i peelingów chemicznych.

Cennik zabiegu laserowego usuwania przebarwień

Usuwanie przebarwień za pomocą lasera to innowacyjny i skuteczny sposób na poprawę estetyki skóry. Koszt zabiegu zależy od różnych czynników, takich jak rodzaj przebarwień, obszar, który ma zostać poddany zabiegowi, oraz ilość wymaganych sesji terapeutycznych. Na przykład, do redukcji mniejszych pojedynczych plam może być potrzebna tylko jedna sesja, podczas gdy większe obszary lub bardziej rozbudowane przebarwienia wymagają więcej sesji terapeutycznych. W naszej klinice ceny zabiegu zaczynają się od X złotych za jedną sesję. W celu uzyskania dokładniejszych informacji na temat cennika zabiegu laserowego usuwania przebarwień, zapraszamy do skontaktowania się z nami i umówienia na darmową konsultację z naszym ekspertem. Dobierzemy idealny plan leczenia odpowiadający Twoim indywidualnym potrzebom.

Zobacz więcej  Wzmożone napięcie mięśniowe konsekwencje i przyczyny

Przeciwwskazania do zabiegu laserowego usuwania przebarwień

Laserowe usuwanie przebarwień jest skutecznym i bezpiecznym rozwiązaniem, ale istnieją pewne przeciwwskazania do przeprowadzenia tego zabiegu. Przede wszystkim osoby posiadające tendencję do przebarwień lub rozszerzonych ujść gruczołów łojowych powinny zwrócić szczególną uwagę i skonsultować się z lekarzem przed podjęciem decyzji o użyciu lasera. Innymi przeciwwskazaniami mogą być: zmiany hormonalne, zależnie od rodzaju przebarwień, barwnikowy charakter przebarwień, zmiany skórne (np. znamiona czy brodawki), albo także rozpoznanie nowotworu skóry. Osoby z fototypem IV-VI według skali Fitzpatricka również powinny dokładnie omówić swoje problemy ze specjalistą przed zabiegiem. Należy unikać ekspozycji na promieniowanie UVB i UVA przez minimum miesiąc przed planowaną terapią, oraz stosować filtry przeciwsłoneczne o mocy minimum SPF 50 w okresie poprzedzającym i po wykonaniu zabiegu.

Wskazania do zabiegu laserowego usuwania przebarwień

Laserowe usuwanie przebarwień za pomocą technologii laserowej to obecnie jedna z najskuteczniejszych metod usuwania różnego rodzaju plam na skórze. Zabieg ten pozwala na skuteczne pozbycie się zmian pigmentacyjnych bez zranienia powierzchni skóry. Wskazaniami do przeprowadzenia tego rodzaju zabiegu są: plamy potrądzikowe, plamy starcze, plamy wątrobowe, słończe, piegi oraz inne rodzaje przebarwień oprócz zmian hormonalnych. Laser pikosekundowy Q-switch o długości fali 1064 nm charakteryzuje się głębszym działaniem promieniowania laserowego, co pozwala na skuteczne wyeliminowanie przebarwień znajdujących się w głębszych warstwach skóry. Istnieje wiele metod usuwania przebarwień, jednak przewaga lasera frakcyjnego polega na minimalnym uszkodzeniu naskórka i możliwości docierania energii w głąb skóry. Po zabiegu można stosować kremy z filtrem SPF 50, które zabezpieczają skórę przed promieniowaniem UVB i UVA oraz przyczyniają się do utrzymania doskonałych efektów zabiegu przez dłuższy okres czasu.

Efekt zabiegu – usuwanie przebarwień laserem

Laserowe usuwanie przebarwień to technologia uczęszczana przez pacjentów z powodu jej skuteczności i szybkiego efektu. Nasza klinika, położona w sercu Krakowa, oferuje usługę usuwania przebarwień za pomocą lasera frakcyjnego, który jest obecnie jedną z najskuteczniejszych metod usuwania przebarwień. Dzięki użyciu wiązki lasera Q-switch, zabieg ten pozwala na skuteczne dotarcie do głębszych warstw skóry i rozbicie nagromadzonego tam barwnika – melaniny.

Zobacz więcej  Najlepszy krem pod oczy dla mężczyzn - Pozbądź się worków pod oczami!

Zabieg jest skuteczny i pozwala na redukcję barwnikowych zmian skórnych o różnej głębokości, w zależności od rodzaju przebarwień. Bezpośrednio po zabiegu, pacjent może doświadczyć delikatnego zaczerwienienia i obrzęku powierzchni skóry, które ustąpi kilka dni po zabiegu. Na tym etapie, skóra zaczyna się regenerować, przez co koloryt staje się bardziej wyrównany.

To ważne, aby pamiętać o pielęgnacji skóry twarzy po wykonaniu zabiegu. Należy unikać promieniowania słonecznego i stosować kremy z filtrem SPF 50, by chronić delikatną skórę przed dalszymi uszkodzeniami.

Umów się na wizytę – laserowe usuwanie przebarwień

W naszej klinice w Krakowie, oferujemy peeling laserowy frakcyjny, który jest bardzo skutecznym zabiegiem dla osób posiadających tendencję do przebarwień lub rozszerzonych ujść gruczołów łojowych. Laser frakcyjny działa na głębokość skóry, rozpraszając laserową wiązkę światła, a tym samym rozbijając nagromadzony barwnik pigmentacyjny.

Przebarwienia mogą wynikać m.in. z zmian hormonalnych, ekspozycji na promieniowanie słoneczne czy wieku pacjenta. Laserowe usuwanie przebarwień oprócz doskonałych efektów kosmetycznych, gwarantuje również bezpieczeństwo zabiegu.

Podczas pierwszej wizyty przeprowadzamy szczegółowy wywiad z pacjentem, który pozwala nam zrozumieć specyfikę skóry i jakiego typu przebarwienia są do usunięcia. W trakcie zabiegu używamy technologii Q-switch, która skupia się na bezpiecznym i skutecznym rozbiciu nagromadzonego barwnika w głąb skóry.

Po wykonaniu zabiegu, zalecamy minimum miesiąc przed planowaną terapią bezwzględnie zabezpieczać skórę przed promieniowaniem UVB i UVA filtrem SPF 50. W przypadku osób posiadających tendencję do przebarwień lub rozszerzonych ujść gruczołów łojowych, ważne jest pamiętanie o unikaniu promieni słonecznych i regularnym stosowaniu kremów z filtrem.

Dbamy o zdrowie i piękno naszych pacjentów, dlatego zachęcamy do umówienia się na wizytę i skorzystania z naszych profesjonalnych usług.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop