Blog

Laserowe usuwanie blizn – dlaczego warto zdecydować się na zabieg?

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Laserowe usuwanie blizn – dlaczego warto zdecydować się na zabieg?

Atrakcyjny wygląd fizyczny stanowi ważny aspekt w życiu wielu osób. Jest on, bowiem motorem napędowym do różnych działań i poprawia własne samopoczucie, a także wzmacnia wiarę i siłę w siebie. Osoby zmagające się z widocznymi bliznami (różnego pochodzenia) często wstydzą się swojego wyglądu i robią wszystko by pozbyć się uciążliwego kłopotu. Na ratunek przychodzi wówczas bezinwazyjna, bezpieczna i niezwykle skuteczna metoda opierająca się na laserowym usuwaniu różnego rodzaju blizn – niezależnie od ich etiologii. Metoda ta cieszy się dużą popularnością i pomogła już wielu pacjentom. Do jej wykonania używa się sprzętu najnowszej generacji, który posiada zaawansowane technologie. Dzięki czemu możliwe jest uzyskanie trwałych i zadowalających efektów w krótkim czasie. Laseroterapia jest uznawana przez pacjentów, jako jeden z najlepszych sposobów walki z nieestetycznymi bliznami.

Blizny to problem, który spędza sen z powiek niejednej osobie borykającej się z nimi. Są one, bowiem częstym powodem oszpecenia wyglądu i przyczyniają się tym samym do powstawania kompleksów. Zmiany skórne tego typu mogą mieć różne przyczyny, do najczęstszych zaliczamy blizny: pourazowe, chorobowe, potrądzikowe. Jest wiele sposobów, mniej lub bardziej skutecznych walki z nimi. Jednym z nich jest laserowe usuwanie blizn, które odmieni skórę nie do poznania. Dlaczego więc warto zdecydować się na ten zabieg?

Gwarancja bezpieczeństwa

Zabieg laserowego usuwania blizn jest całkowicie bezpieczny, dlatego, że do jego wykonania używa się najnowocześniejszego sprzętu, gwarantującego jakość na najwyższym poziomie. Działanie jego oparte jest na odpowiednio skierowanej wiązce lasera, której moc i parametry zostają skalibrowane do konkretnych potrzeb danego pacjenta. Poza tym przed zabiegiem odbywa się wizyta kwalifikacyjna, na której przeprowadzany jest specjalistyczny wywiad z pacjentem, aby wykluczyć ewentualne przeciwwskazania i ocenić ogólny stan jego zdrowia. Sama procedura zabiegu odbywa się szybko i w pełnej świadomości pacjenta. Dba się również o jego komfort i dobre samopoczucie.

Szybko i nieinwazyjnie

Usuwanie blizn za pomocą lasera jest procedurą nieinwazyjną, gdyż nie wymaga ona specjalnych środków działania oraz szczególnego przygotowania, a także nie narusza w sposób mechaniczny naskórka (np. przy użyciu skalpela). Zabieg odbywa się bez znieczulenia i trwa maksymalnie 60 minut (w zależności od wielkości, rodzaju i natężenia zmiany). Podczas jego trwania wiązka lasera kierowana jest jedynie na zmianę chorobową nie naruszając pozostałej części naskórka. Sprawia to, że metoda jest niezwykle precyzyjna i nieszkodliwa.

Brak bólu, brak dolegliwości

Niezaprzeczalnym faktem jest, że każdy boi się bólu i dyskomfortu podczas zabiegów medycznych. Przy laserowym usuwaniu blizn, nie ma się, czym martwić, gdyż procedura ta jest CAŁKOWICIE bezbolesna. Podczas trwania zabiegu pacjent może jedynie odczuwać lekkie mrowienie lub delikatne szczypanie. Bezbolesny przebieg, sprawia, że zabieg laserowego usuwania blizn jest częstym wyborem wśród osób zmagających się z różnego rodzaju bliznami. Chwalą sobie one, bowiem komfort i wygodę podczas jego trwania.

Zobacz więcej  Lipoliza iniekcyjna - skuteczna broń w walce z uporczywym tłuszczem

Wysoka skuteczność

Laserowe usuwanie blizn należy do zabiegów o wysokiej skuteczności działania. Dzięki odpowiednim funkcjom lasera frakcyjnego możliwe jest odpowiednie oddziaływanie na skórę, która mobilizowana jest do regeneracji i likwidacji zmian chorobowych. Wiązka lasera przenika w głąb skóry, gdzie zachodzi reakcja fototermiczna i woda znajdująca się tkance zostaje podgrzana, a następnie odparowana. Takie działanie doprowadza do pobudzenia produkcji kolagenu, czyli substancji odpowiedzialnej za prawidłowy wygląd skóry. Ponadto zabieg ten przyczynia się do ogólnej poprawy wyglądu skóry. Żadna z dotychczasowych metod leczenia blizn nie jest tak skuteczna jak laseroterapia.

Szybkie efekty i rezultaty

Laser frakcyjny to urządzenie, które umożliwia pozbycie się wszelkiego rodzaju zmian skórnych, w tym blizn. Laseroterapia jest niezwykle precyzyjną metodą, której efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu. Ilość sesji uzależniona jest od indywidualnych predyspozycji każdego pacjenta. Czasami potrzebna jest tylko jedna, czasami kilka. Ale zawsze jest ten sam efekt – skóra wolna i czysta od wszelkiego rodzaju nieestetycznych zmian. Laserowe usuwanie blizn cieszy się dużą popularnością, ze względu na szybkie i widoczne rezultaty.

Komfort i wygoda

Komfort podczas zabiegu jest bardzo istotną kwestią dla wielu pacjentów. Często są oni skrępowani i zawstydzeni sytuacją oraz problemem zdrowotnym. Posiadanie blizn jest często kłopotem nie tylko natury estetycznej, ale także przyczynia się do złego stanu psychicznego. Zabieg laserowego usuwania blizn sprawi, że niechciana dolegliwość zniknie na zawsze, a razem z nią wstyd i dyskomfort. Ponadto podczas terapii dba się o samopoczucie pacjenta oraz zapewnia mu się wszelkie dogodności związane z procedurą zabiegu. Dokonuje się, bowiem wszelkich czynności, aby w jak najbardziej możliwy sposób uprzyjemnić te chwile.

Szybko, trwale i na stałe

Działanie lasera opiera się na najnowszych technologiach i zaawansowanych rozwiązaniach, dzięki którym medycyna estetyczna przeszła na nowy poziom. Możliwe stało się niemożliwym i praktycznie każdy problem już nie tylko natury zdrowotnej może być skutecznie zlikwidowany. Blizny są zmianami oszpecającymi i często wprowadzającymi w stan złego samopoczucia i dyskomfortu psychicznego. Dzięki skutecznej laseroterapii można na stałe pożegnać przykrą dolegliwość z każdej części ciała. Blizny staną się jedynie wspomnieniem. Zabieg laserowego usuwania blizn jest szybkim i trwałym sposobem na poprawę własnego wyglądu, który może stać się jeszcze lepszy. Warto zrobić coś dla siebie.

Brak powikłań i długiego okresu rekonwalescencji

Zabieg laserowego usuwania blizn jest procedurą nieinwazyjną i niewymagającą szczególnych sposobów postępowania zarówno przed jak i po jego wykonaniu. Należy oczywiście przestrzegać kilku zasad, ale nie są one bardzo restrykcyjne i uniemożliwiające normalne funkcjonowanie. Ponadto przed każdym zabiegiem pacjent przechodzi odpowiednią weryfikację stanu zdrowia na podstawie udzielonego wywiadu. Dzięki czemu możliwe jest uniknięcie skutków ubocznych oraz wszelkich działań niepożądanych (stany alergiczne, zaburzenie pigmentacji, zaczerwienienie i obrzęk skóry). Pacjent przed zabiegiem jak i również po musi unikać nadmiernej ekspozycji na słońce, peelingów, drażniących kosmetyków oraz depilacji. Zrezygnować z picia niektórych ziół i odstawić wszelkie leki światłouczulające. Laseroterapia jest zabiegiem bardzo bezpiecznym i prawidłowo przeprowadzona nie powoduje groźnych odczynów, a jedynie przyczyni się do poprawy wyglądu i samopoczucia.

Zobacz więcej  Najbardziej pożądana metoda przeszczepiania włosów

Co to są blizny i dlaczego warto z nimi walczyć?

Blizny to nieestetyczne zmiany na skórze spowodowane różnymi zdarzeniami losowymi lub chorobą. Do najczęściej spotykanych zalicza się

– blizny pourazowe,

– blizny potrądzikowe,

– blizny pozabiegowe (przebyte operacje, cięcie cesarskie),

– bliznowce,

– blizny przerostowe.

Blizny powstają na skórze, kiedy ubytek (spowodowany chorobą, zabiegiem lub innym urazem) sięga głęboko pod skórę, aż do skóry właściwej i dalszych jej warstw. Jest tak zwanym stanem zejściowym, powstałym po zgojeniu się ubytku tkanki, która nie podjęła procesu regeneracji. Stan ten polega na bliznowaceniu, (czyli wytwarzaniu się zbitej i mało unaczynionej tkanki łącznej). Jej wygląd, kształt, wielkość i szerokość zależą od urazu oraz miejsca gdzie ona powstała. Ma na to także wpływ proces gojenia się rany i jego czas trwania. Do powstawania blizn ma też się często skłonności i predyspozycje (czasami są one związane z genetyką). Przyczyniają się one bezpośrednio do oszpecenia wyglądu i złego samopoczucia, (gdy są bardzo widoczne). Warto, więc rozpocząć skuteczną i trwałą terapię, która umożliwi pozbycie się ich na zawsze. Przyczyni się to do ogólnej poprawy własnej prezencji oraz zniweluje poczucie wstydu, dyskomfortu i braku pewności siebie. Blizny to problem natury estetycznej, którego warto się pozbyć, by cieszyć się życiem na 100%.

Jak wygląda procedura zabiegu?

Zabieg poprzedzony jest wizytą kwalifikacyjną, na której określa się gotowość potencjalnego pacjenta. Przed zabiegiem powinien on unikać ekspozycji na słońce, wizyt w solarium i różnego rodzaju zabiegów kosmetycznych z użyciem silnie drażniących kosmetyków oraz peelingów. Sam zabieg nie trwa długo i polega na skierowaniu wiązki lasera na zmienioną tkankę. Światło przenika głęboko w skórę, gdzie zostaje pobudzona zdrowa tkanka do produkcji i regeneracji białek, których zadaniem będzie wypełnienie ubytków spowodowanych działaniem lasera. Sprawia to, że nowo powstałe tkanki są gładkie, jasne i wyraźne, a blizna znacznie mniej widoczna. Laser frakcyjny, którego używa się do tego typu zabiegów, jest maszyną bardzo dokładną i posiadającą duże możliwości – w tym ustawienie dokładnych parametrów, zgodnych z zapotrzebowaniem pacjenta. Po zabiegu można wrócić do codziennych obowiązków i cieszyć się nowym wyglądem.

Zobacz więcej  Objawy, rodzaje i leczenie trądziku grudkowego i krostkowego – Sprawdź, jak skutecznie zwalczyć trądzik

Przeciwwskazania

Pomimo, że zabieg laserowego usuwania blizn jest bezpieczny, nieinwazyjny i bezbolesny, to istnieje kilka przeciwwskazań uniemożliwiających podjęcie się go. Mogłoby to wówczas spowodować negatywne skutki uboczne narażające pacjenta na problemy zdrowotne. Do bezwzględnych przeciwwskazań zalicza się: ciąże i okres karmienia piersią, choroby nowotworowe, zmiany skórne o intensywnym przebiegu, bielactwo, łuszczyca, padaczka, zażywanie niektórych leków, problemy z krążeniem, choroby wieńcowe i zaawansowaną cukrzyce.

Komu dedykowany jest zabieg?

Zabieg laserowego usuwania blizn dedykowany jest wszystkim osobom zmagającym się z nieestetycznym i oszpecającym problemem. Może on być wykonywany zarówno u mężczyzn jak i kobiet w każdym weku. Jest to metoda, która cechuje się wysoką skutecznością, precyzją i bezbolesnym działaniem. Usuwa blizny o różnej etiologii (pourazowe, potrądzikowe, chorobowe, itp.) i o każdym nasileniu. Sprawia także, że skóra staje się elastyczniejsza, wzmocniona i odnowiona. Poprawia się ogólny wygląd i samopoczucie.

Laserowe usuwanie blizn – dlaczego warto?

Laserowe usuwanie blizn to zabieg, który charakteryzuje się wysokim standardem działania oraz gwarantowaną skutecznością. Przebieg jest nieinwazyjny i niewymagający szczególnego postępowania. Nie jest także wymagany długi okres rekonwalescencji, który mógłby zakłócić codzienny tryb funkcjonowania. Dodatkowo metoda oparta na działaniu lasera jest bezpieczna i bezbolesna, co jeszcze bardziej podnosi jej atrakcyjność. Osoby borykające się z problemem blizn często wyczerpały sposoby na ich pozbycie się. Laseroterapia to gwarancja osiągnięcia trwałych efektów w krótkim czasie. Decydując się ten zabieg, decydujemy się na zmianę wyglądu na lepsze i na stałe.

Laser frakcyjny na rozstępy

Warto wiedzieć, że rozstępy również zaliczają się do blizn i są one częstą przypadłością kobiet, które przeszły intensywny okres dojrzewania lub nabawiły się ich na skutek ciąży. Jest jednak na nie skuteczny sposób, który z pewnością poprawi wygląd brzucha, ud, czy innej części ciała, na której się one pojawiły. Laseroterapia jest metodą, która w skuteczny sposób pożegna niechcianą dolegliwość i poprawi ogólny wygląd skóry, dzięki czemu basen czy wyjście na plaże nie będzie już krępującym i wstydliwym przeżyciem, a fajną i miłą alternatywą spędzenia wolnego czasu.

Laserowe usuwanie blizn to zabieg, z którego warto skorzystać, gdyż opiera się on na innowacyjnych metodach działania i wysokiej skuteczności. Pacjenci, którzy pozbyli się nieestetycznych blizn są zadowoleni, korzystają z życia i cieszą się swoim wyglądem. Uczucie wstydu i zakłopotania odeszło w zapomnienie i pojawił się uśmiech na twarzy. Zabieg ten przyniesie wiele korzyści, które widoczne będą gołym okiem i na stałe. Efekty, które można osiągnąć dzięki laserowej terapii, nie są możliwe do zdobycia przez żadną inną metodę Sukces i znakomite efekty gwarantowane. Wysoka jakość, komfort i wygoda także.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop