Blog

Laser a powieki – działanie liftingu

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Zauważyłaś, że Twoje powieki zaczęły opadać przez co wykonywanie makijażu staje się utrudnione, a Twoja twarz wygląda na starszą i smutną? Twoje dolne powieki zaczęły być wiotkie i pokrywać się zmarszczkami? Problem ten dotyka zarówno kobiet, jak i mężczyzn po upływie 30 roku życia. Skóra na powiekach jest bardzo delikatna, co sprawia że dość szybko ulega procesowi starzenia. Lifting powiek to zabieg, który skutecznie rozwiąże ten problem.

 

Skuteczny lifting powiek bez użycia skalpela

Zabiegi, podczas których wymagane jest użycie skalpela budzą grozę w większości pacjentów, ponieważ są kojarzone z bólem i poważnymi operacjami. W naszej  klinice lifting powiek wykonasz bez użycia skalpela! Zabieg ten jest przeprowadzany przy użyciu zaawansowanych technik laserowych, które doprowadzają do głębokiej regenracji skóry. Jego celem jest przywrócenie anatomicznej budowy powieki, uprzedniej elastyczności oraz jędrności skóry. Niewątpliwą zaletą tego rozwiązania jest nieinwazyjność całego zabiegu. Zastosowanie laseru do wykonania liftingu powiek znacznie zmniejsza ryzyko powikłań i powoduje, że zabieg ten jest o wiele bardziej bezpieczny niż zabieg chirurgiczny.

 

Opadające powieki – jaka jest przyczyna?

Podczas procesu starzenia w organiźmie zaczyna ubywać kolagenu i elastyny. Są to białka, dzięki którym skóra jest elastyczna i sprężysta. Kiedy w skórze zaczyna brakować tych białek, staje się ona cienka i pozbawiona jędrności.

Przejawia się to łatwo zauważalnymi zmianami w okolicach powiek, na których pojawiają się zmarszczki, a samo oko przybiera smutny, zmęczony wygląd. Zbyt duże ilości skóry na powiekach górnych powodują, że powieka zaczyna opadać, a twarz traci swój młodzieńczy urok.

Warto więc podjąć decyzję o przystąpieniu do liftingu powiek, który pomoże uporać się z tym problemem i przywróci skórze jej dawną jędrność, elastyczność i młody, promienny wygląd. Efekt będzie długotrały i zniewalający.

 

Czym jest laserowy lifting powiek i jak przebiega?

Lifting powiek z wykorzystaniem lasera usuwa nadmiar tkanki skórnej z górnej oraz dolnej powieki. Laserowa plastyka powiek stanowi doskonałą alternatywę dla zabiegów chirurgicznych. Jej głównymi cechami jest niski poziom dyskomfortu podczas przeprowadzania zabiegu, minimalne ryzyko powikłań oraz krórki okres rekonwalescencji oraz wysoki poziom bezpieczeństwa. Dzięki liftingowi szybko odzyskasz promienny i zdrowy wygląd, a także zyskasz pewność siebie i znacznie się odmłodzisz. Po zabiegu bardzo szybko można wrócić do normalnego funkcjonowania, co również jest jego ogromną zaletą.

Zobacz więcej  Innowacyjne połączenie: Frakcyjna radiofrekwencja mikroigłowa (RF) - rewolucyjna terapia skóry wykorzystująca fale radiowe

Zabieg jest bezbolesny, gdyż zostaje przeprowadzony pod znieczuleniem. Lekarz używając skoncentrowanej wiązki światła laserowego, likwiduje nadmiar skóry oraz, w przypadku, w którym następuje taka potrzeba, złogi tłuszczu występujące pod skórą. Laserowa technologia, która jest używana w trakcie zabiegu umożliwia podnoszenie powiek bez konieczności użycia skalpela.

Podczas wykonywania zabiegu, w niektórych przypadkach, wykonywane są niewielkie nacięcia, na które później nakładane są szwy, które umieszcza się w załamaniu powieki, dzięki czemu są praktycznie niewidoczne. W większości przypadków można usunąć je już po tygodniu od przeprowadzenia liftingu, co w porównaniu do zabiegów chirurgicznych trwa znacznie krócej. Ogromną zaletą tego zabiegu jest to, że laser powoduje ograniczenie krwawienia oraz redukcję ryzyka pojawienia się siniaków i obrzęków, dzięki czemu po poddaniu się zabiegowi bardzo szybko można wrócić do normalnego funkcjonowania.

 

Dla kogo przeznaczony jest lifting powiek?

Podczas procesu starzenia, w organiźmie dochodzi do zanikania włókien kolagenowych, co powoduje że jest ich znacznie mniej niż na początku. Efektem tego zjawiska jest wiotka, pozbawiona elastyczności i jędrności skóra oraz pojawiające się zmarszczki. Obszarem, który najszybciej ulega temu procesowi są okolice oczu.

Lifting powiek jest przeznaczony przede wszystkim dla osób, u których oznaki starzenia w okolicach oczu zaczęły stawać się widoczne. Zabieg ten służy do zlikwidowania zmarszczek, poprawy elastyczności skóry oraz jej odmłodzenia.

Zabieg ten jest także doskonałą alternatywą dla osób, które nie zostały zakwalifikowane do zabiegu chirurgicznego lub po prostu czują przed nim obawę i boją się możliwych powikłań.

Laserowy lifting powiek jako zabieg zdrowotny

Laserowy lifting powiek jest w większości przypadków jest wykonywany z przyczyn estetycznych, kiedy pacjent nie jest zadowolony z wyglądu swoich powiek. Jednakże w wielu przypadkach efekty zabiegu wpływają także na jego zdrowie i funkcjonowanie. W przypadku, kiedy opadająca powieka zwęża szparę powiekową pole widzenia pacjenta jest znacznie zmniejszone, co powoduje zmęczenie wzroku.

Nadmierna ilość skóry i tłuszczu znajdujące się na górnej powiece mogą powodować, że powieka sprawia wrażenie ciężkej, a twarz wygląda starzej. W takiej sytuacji może pojawiać się obrzęk oraz zaburzenia widzenia, które są spowodowane opadaniem powieki poza linię rzęs. Zabieg plastyki powieki górnej pozwala na usunięcie zbędnej skóry i tłuszczu, dzięki czemu poprawie ulega nie tylko wygląd, lecz również jakość widzenia. 

Zobacz więcej  Widoczne żyły na nogach: Żylaki - Widoczny problem estetyczny nawet w młodym wieku

 

Efekty zabiegu

Laserowa plastyka powiek owocuje doskonałymi efektami. Pacjenci, którzy poddają się zabiegowi są bardzo zadowoleni, gdyż plastyka wpływa nie tylko na ich wygląd, ale także na sampoczucie. Laserowy lifting powiek odmładza okolice oczu, a co za tym idzie, także całą twarz. Sprawia, że skóra staje się jędrna i elastyczna, a po zmarszczkach i innych problemach skórych nie ma żadnego śladu. Laserowt lifting opadających powiek jest bezpieczny. Powiększa optycznie oko, pozwala zlikwidować asymetrię i zapewnia efekt utrzymujący się przez wiele lat. Oprócz tego, poprawia sfery życia towarzyskiego oraz zawodowego. Osoby poddające się zabiegowi zyskują na pewności siebie i odnoszą sukcesy w wielu dziedzinach życia.

Zabieg ten wpływa również na poprawę zdrowia. Dzięki jego efektom pole widzenia pacjenta znacznie się poszerza, dzięki czemu jego wzrok się nie przemęcza, a ostrość widzenia jest znacznie lepsza, dzięki czemu samopoczucie pacjenta staje się lepsze.

W przypadku zabiegu dotyczącego powieki górnej efekt utrzymuje się co najmniej kilka lat. Plastyka przeprowadzona na powiece dolnej zazwyczaj nie musi być ponownie powtarzana.

 

Przed zabiegiem

Przed zabiegiem wykonywane jest znieczulenie, dzięki czemu cały zabieg jest w pełni bezbolesny. Na dzień przed zabiegiem nie powinno się spożywać alkoholu, ponieważ może on obniżyć skuteczność przyjmowanego znieczulenia oraz wpłynąć niekorzystnie na efekty zabiegu, gdyż rozrzedza krew.

Przed przystąpieniem do zabiegu lekarz przeprowadza wywiad z pacjentem oraz przeprowadza ocenę jego stanu zdrowia i ewentualnych przeciwwskazań do przeprowadzenia laserowego liftingu. Jeżeli nie występują żadne przeciwwskazania lekarz udziela szczegółowych informacji i zabiegu. Jeżeli podczas wizyty pacjentowi nasuną się jakiekolwiek pytania, lekarz z chęcią na nie odpowie i rozwieje ewentuale wątpliwości.

Nie zaleca się przystępowania do zabiegu podczas trwania miesiączki ani 2 dni przed jej nastąpieniem.

14 dni przed przystąpieniem do zabiegu nie należy przyjmować leków, które wpływają na krzepnięcie krwi np. Polopiryna, Aspiryna, Acard, witamina E.  Jeśli chodzi o pokarmy należy unikać czosnku, imbiru i żeń-szenia.

2 tygodnie przed plastyką i 2 po jejbwykonaniu należy zaprzestać palenia wyrobów tytoniowych.

Niewskazane jest również oplanie twarzy 2 tygodnie przed przystąpieniem do zabiegu.

Zobacz więcej  Perły Epsteina u dziecka: przyczyny, diagnostyka i czym są perły zębowe w jamie ustnej niemowlaka – torbiel dziąsłowa i niepokojące przypadłości Bohna

W dniu zabiegu zaleca się zgrezygnować z wykonywania makijażu – nie stosować podkładu, korektora, tuszu do rzęs oraz eyelinera, a także wszelkiego rodzaju kremów.

Przed przystąpieniem do zabiegu należy wykonać komplet badań – morfologię, INR oraz, w przypadku osób po 40 roku życia, EKG. Wyniki powinny być okazane na 14 dni przed przystąpieniem do zabiegu, ponieważ ze względu na bezpieczeństwo zabieg wykonywany jest tylko przy prawidłowych wynikach.

 

Po zabiegu

Od razu po wykonaniu zabiegu w okolicach jego działania występuje rumień i obrzęk. Następnego dnia pojawiają się delikatne strupki. Proces gojenia po wykonaniu laserowego liftingu wynosi 5-7 dni.

Przez pierwsze 48 h po zabiegu zaleca się stosowanie kompresów chłodzących. Chłód redukuje zasinienia oraz obrzęk w okolicach oczu.

Pierwsze różnice w wyglądzie pacjenta stają się zauważalne po upływie tygodnia. Optymalny efekt dostrzec można po upływie kilku tygodni. Całkowita przebudowa skóry trwa jeszcze około 4-5 miesięcy.

Dzięki innowacyjności metody, która jest stosowana w naszej klinice do uzyskania efektu wystarczający jest jeden zabieg.
Szczegóły zabiegu i zalecenia pozabiegowe omawiane są podczas konsultacji lekarskiej, która odbywa się przed przystąpieniem do zabiegu.

 

Przeciwwskazania do zabiegu

Przeciwwskazaniami do wykonania laserowego liftingu powiek są: skłonność do powstawania bliznowców, problemy z krzepliwością krwi oraz choroby nowotworowe, ciężkie choroby ogólnoustrojowe, stan po chemioterapii, zaburzenia psychiczne. Lekarza należy poinformować również o cukrzycy oraz zaburzeniach związanych z gojeniem ran, ponieważ wskazane jest wtedy zachowanie szczególnej ostrożności.

 

Możliwe powikłania po zabiegu

Jak każdy zabieg, który ingeruje w skórę, laserowy lifting rzęs niesie ze sobą ryzyko wystąpienia powikłań. Jednakże występują one tylko w nielicznych przypadkach. Po wykonaniu zabiebu mogą wystąpić: infekcje, krwawienie, suchość oczu, niedomykalność powiek, wywinięcie powieki dolnej.

 

Dlaczego warto wykonać ten zabieg w naszej klinice?

W naszej klinice do każdego pacjenta podchodzimy w sposób indywidualny. Każdy z nich może liczyć na fachową opiekę lekarską.

Nasza klinika posiada również wyróżnienie ARTAS CLINICAL EXCELENCE, które jest przyznawane dla najlepszych klinik na świecie. W Europie wyróżnienie to zostało przyznane jeszcze klinikom w Paryżu i Madrycie.

Nasi pacjenci są bardzo zadowoleni ze świadczonych przez nas usług i chętnie do nas wracają oraz polecają nas swoim znanomym i rodzinie.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop