Blog

Kiedy zacząć myśleć o przeszczepie włosów

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Utrata włosów to dla wielu osób poważny problem. Często jedynym skutecznym wyjściem z takiej sytuacji jest przeszczep włosów. Podjęcie decyzji o wykonaniu zabiegu może być dosyć dużym wyzwaniem, warto jednak zastanowić się nad skorzystaniem z tej metody, ponieważ w bardzo wielu przypadkach pozwala na znaczne poprawienie wyglądu. Kiedy nadchodzi właściwy moment na przeprowadzenie przeszczepu? W jaki sposób możesz rozpoznać, że jest to odpowiednie rozwiązanie?

 

GDY ŁYSIENIE STAJE SIĘ PROBLEMEM

Jeśli często myślisz o swoich włosach, zwracasz bardzo dużą uwagę na wygląd fryzury na zdjęciach i kiedy patrzysz w lustro, może to oznaczać, że przyszedł czas na zastanowienie się nad przeszczepem włosów. Utrata włosów często staje się bardzo ważnym problemem, który zaprząta myśli, spędza sen z powiek i odciąga od innych spraw. Ciągłe zastanawianie się nad wyglądem sprawia, że nie potrafisz cieszyć się chwilą i nie czujesz się swobodnie. Przeszczep włosów jest skutecznym rozwiązaniem, które pozwala na wybrnięcie z tej trudnej sytuacji. Dzięki zabiegowi możesz przestać się zadręczać obawami związanymi z utratą włosów.

BRAK PEWNOŚCI SIEBIE

U wielu osób utrata włosów prowadzi również do rozwoju kompleksów i obniżonego poczucia własnej wartości. Łysienie może skutecznie podkopać pewność siebie, a to wpływa niekorzystnie na wszystkie sfery życia – prywatną i zawodową. Brak zadowolenia ze swojego wyglądu z pewnością nie ułatwia kontaktów z innymi ludźmi i nawiązywania nowych znajomości. Odzyskanie gęstej czupryny często pozwala na przywrócenie zdrowego poczucia własnej wartości i poprawia samopoczucie psychiczne. Zaletą prawidłowo przeprowadzonego zabiegu są trwałe i naturalne rezultaty. Włosy przeniesione z innej części głowy niczym nie różnią się od pozostałych, rosną w tym samym tempie i nie da się zauważyć żadnych widocznych śladów przeszczepu. Naturalny wygląd przekłada się również na wyższy poziom komfortu psychicznego po zabiegu.

Zobacz więcej  Niski poziom progesteronu: objawy, przyczyny i skutki niedoboru progesteronu u kobiet. Co oznacza podwyższone lub zbyt niskie stężenie progesteronu we krwi?

DUŻA UTRATA WŁOSÓW W KRÓTKIM CZASIE

Jeśli zauważyłeś dużą utratę włosów, która nastąpiła w stosunkowo krótkim czasie, może to oznaczać, że nadeszła odpowiednia pora do skorzystania z przeszczepu włosów. Systematyczne sprawdzanie linii włosów pozwoli na zaobserwowanie tempa ich wypadania i zauważenie momentu, kiedy wypadanie stanie się intensywne.

Utrata zbyt dużej ilości włosów sprawi, że przeszczep będzie utrudniony lub nawet niemożliwy. Do wykonania zabiegu potrzeba odpowiedniej ilości silnych włosów w okolicy dawczej, z której są przenoszone do okolicy biorczej, która uległa przerzedzeniu. Przeszczepu nie przeprowadza się również, jeśli istnieje ryzyko, że po zabiegu nastąpi intensywne wypadanie włosów.

NA POCZĄTEK WIZYTA U SPECJALISTY

Przed podjęciem ostatecznej decyzji o przeszczepie włosów należy skonsultować się ze specjalistą, który określi przyczynę łysienia oraz wykluczy wszystkie przeciwwskazania do zabiegu. Niestety w przypadku niektórych problemów zdrowotnych uzyskanie zadowalającego efektu przeszczepu będzie niemożliwe, nawet jeśli zabieg zakończy się sukcesem. Dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji specjalista musi przeprowadzić szczegółowy wywiad i zebrać jak najwięcej informacji o pacjencie. W niektórych przypadkach wykrycie takich zaburzeń jest możliwe dzięki testom genetycznym. Przeciwwskazaniem do zabiegu jest zaawansowana cukrzyca, nieuregulowane nadciśnienie, poważna choroba serca, łysienie plackowate oraz choroby zapalne skóry głowy. Przeszczepu nie powinno przeprowadzać się u osób, u których występuje uogólniony proces łysienia.

Może się również okazać, że przeszczep nie jest konieczny i da się zastosować inne metody zmniejszające skutki łysienia oraz zapobiegające jego dalszym postępom. W zależności od przyczyn wypadania włosów stosuje się wiele różnych rozwiązań, np. przyjmowanie leków doustnych lub używanie preparatów wcieranych w skórę głowy.

REALISTYCZNE OCZEKIWANIA

W przypadku przeszczepu włosów bardzo duże znaczenie mają odpowiednie oczekiwania, które są zgodne z rzeczywistością. Warto sprawdzić jakie rezultaty można realnie osiągnąć dzięki zastosowaniu dostępnych metod.

Zobacz więcej  Contraseton – recepta online

Osoby, które mają bardzo wygórowane oczekiwania w stosunku do przeszczepu, często są rozczarowane rezultatami. Niewłaściwe wyobrażenia o skutkach zabiegu mogą jedynie spowodować frustrację, a nawet pogorszenie stanu psychicznego spowodowane zawiedzionymi nadziejami. W czasie konsultacji specjalista powinien dokładnie wyjaśnić, jakich efektów można się spodziewać. Nie zawsze będzie to idealne odtworzenie linii włosów sprzed łysienia. Warto poświęcić czas na dokładne omówienie przebiegu i skutków przeszczepu ze specjalistą i wyrobienie sobie realistycznych wyobrażeń.

WYBÓR METODY PRZESZCZEPU

Po podjęciu decyzji o przeszczepie trzeba dokonać kolejnego ważnego wyboru dotyczącego metody zabiegu. Jest to istotne, ponieważ sposób przeprowadzenia zabiegu oraz zastosowane urządzenia będą miały duży wpływ na ostateczne efekty. Najbardziej zadowalające rezultaty można osiągnąć dzięki wykorzystaniu najnowszych rozwiązań. Obecnie najbardziej nowoczesną metodą jest FUE z zastosowaniem robota ARTAS. Taki zabieg będzie niestety związany z dosyć dużym wydatkiem, jednak stanowi dobrą alternatywę dla starszych zabiegów STRIP i zapewnia bardzo naturalny wygląd oraz krótki okres rekonwalescencji po przeszczepie. Przeszczepy metodą STRIP są tańsze, jednak nie dają tak zadowalających efektów, są bardziej inwazyjne, a także pozostawiają widoczne blizny, które mogą powodować dyskomfort.

Poważny dyskomfort psychiczny związany z utratą włosów to problem, którego nie należy lekceważyć. Brak akceptacji dla takich zmian w wyglądzie często wywołuje silny stres i wpływać bardzo negatywnie na samopoczucie. W przypadku wielu pacjentów przeszczep włosów jest źródłem ogromnej ulgi i szansą na odzyskanie utraconej pewności siebie. Jeśli utrata włosów stała się przeszkodą w cieszeniu się życiem i źródłem poważnych kompleksów, skorzystanie z zabiegu może okazać się najlepszym sposobem na powrót do normalności.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop