Blog

Kiedy warto się zdecydować na lifting twarzy ?

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Kiedy warto się zdecydować na lifting twarzy?

Lifting twarzy to zabieg kosmetyczny chirurgii plastycznej twarzy, który koryguje i zmniejsza różne widoczne oznaki starzenia się twarzy i szyi. Operacja może poprawić ogólny jej wygląd, w tym m.in. dolnej części w okolicach policzków i szyi. Nierzadko wykonuje się pełne odmłodzenie twarzy, łącząc lifting  z innymi zabiegami, takimi jak plastyka powiek, lifting szyi i zabiegi odmładzania skóry. Zazwyczaj chirurg plastyczny twarzy wykonuje jej lifting, prowadząc nacięcia wzdłuż linii włosów i wokół ucha. Podczas zabiegu skóra jest modelowana na twarzy, a jej nadmiar się usuwa. Zwykle jest wykonywany poprzez uniesienie skóry i napinanie głębszej warstwy mięśniowej twarzy. To koryguje zwiotczenie skóry i tłuszczu wzdłuż linii szczęki i szyi oraz może unieść policzki. Po wyzdrowieniu większość ludzi widzi dramatyczną poprawę w zakresie szyi, żuchwy i okolic policzków. Można również poprawić zmarszczki i linie. Często ten zabieg łączy się z liposukcją tłuszczu pod brodą, a czasem nawet implantem podbródka. Istnieje kilka nieporozumień dotyczących liftingu, na przykład o byciu za młodym na zabieg albo, że lifting będzie powodować opuchnięty wygląd twarzy. Aby rzucić nieco światła na te znane przekonania, rozważmy najważniejsze pytanie: Jaki jest najlepszy wiek na lifting twarzy?

Jaki wiek jest idealny na zabieg?

Kiedy ludzie słyszą o liftingu twarzy, szybko przypominają im się niepokojąco nienaturalnie wyglądające jej rysy. Jest to dalekie od prawdy w przypadkach, gdy operację liftingu wykonuje wykwalifikowany chirurg plastyczny twarzy. W rzeczywistości operacja liftingu może radykalnie poprawić Twój wygląd i sprawić, że będziesz wyglądać o wiele lepiej. Pacjenci poddawani liftingowi oceniają się średnio na o 12 lat młodszych. Są jednak osoby, które mają naturalnie obwisłą skórę lub przedwczesne oznaki starzenia, co sprawia, że lifting twarzy po 40 jest w ich przypadku bardziej atrakcyjny. Młodsi pacjenci mogą wymagać mniej rozległej operacji z krótszymi bliznami lub „mini liftingami”. Decydując się na opcję odmładzania twarzy, niezwykle ważne jest, aby operacja została wykonana przez chirurga plastycznego kosmetycznego twarzy, aby uzyskać piękne, estetyczne rezultaty. Chirurdzy plastyczni kosmetyczni twarzy mają doświadczenie w wykonywaniu zabiegów na twarzy, głowie, szyi i uszach, które są dokładnie analizowane przez ich wprawne oko, aby jak najlepiej określić idealne podejście do dostosowywania technik zabiegu w celu uzyskania pożądanych rezultatów dla ich pacjentów.

Zobacz więcej  Jaka rola witamin w redukcji zmarszczek i poprawie stanu skóry?

Nie ma magicznej liczby, jeśli chodzi o operację liftingu twarzy. Decyzja o niej zależy w dużej mierze od tego, jak się czujesz w swojej kategorii wiekowej. Starzenie się jest procesem zmiennym, a różnice genetyczne w budowie kości, wiotkości skóry i stylu życia mogą wpływać na to, jak szybko się starzejemy. Rzadko rozważa się taką operację u kobiet przed 35 rokiem życia. Średnio, aby wykonać proces liftingu, powinieneś być w wieku od 36 do 65 lat, a optymalny wiek to około 45 do 50 lat. W tym przedziale efekty zabiegu są maksymalne i utrzymują się najdłużej. Zwykle możesz spodziewać się, że lifting twarzy potrwa 10-12 lat, zwłaszcza gdy jest on pielęgnowany innymi kosmetycznymi zabiegami odmładzającymi twarz, dzięki którym skóra wygląda promiennie. Celem zabiegu liftingu jest zachowanie i utrzymanie pięknego jej wyglądu. Wielu chirurgów plastycznych zaleca, aby starsi pacjenci leczyli całą twarz poprzez podniesienie brwi lub operację powieki w tym samym czasie, co lifting. Dzięki temu każdy jej obszar jest odświeżony i nic nie wygląda nienaturalnie. Im szybciej usuniesz oznaki starzenia, tym lepsze i trwalsze mogą być rezultaty. Dzieje się tak, ponieważ starsi pacjenci ze znacznym starzeniem się skóry mogą uzyskać wyjątkowo zauważalne rezultaty, co nie zawsze jest pożądane przez większość osób w wieku 60 lat lub starszych. Przyjrzyjmy się niektórym typowym czynnikom, które są brane pod uwagę podczas analizy potencjalnych pacjentów poddawanych zabiegowi.

Genetyka

Genetyka odgrywa ogromną rolę w starzeniu się. Niektóre typy skóry starzeją się znacznie łatwiej, na przykład u osób o jasnej karnacji. Najczęściej pojawiają się u nich drobne linie, zmarszczki i przebarwienia znacznie łatwiej niż u osób o przeciętnym etnicznie typie skóry. Etniczne typy skóry, takie jak azjatycka lub latynoska, są zwykle bardziej tłuste. Dlatego osoby z tych grup doświadczają opóźnionych objawów procesu starzenia z powodu dodatkowego nawilżenia i natłuszczenia, które naturalnie wytwarza ich własna skóra. Afroamerykanie zwykle bardzo dobrze się starzeją, ale są bardziej podatni na przebarwienia i zwiększone blizny.

Zobacz więcej  Genioplastyka: plastyka brody jako rozwiązanie dla wystającej brody - wszystko, co musisz wiedzieć o operacji

Wspólne czynniki

Wiek

Twój wiek jest jednym z głównych czynników decydujących o zakwalifikowaniu się do zabiegu liftingu. Chirurdzy plastyczni kosmetyczni zazwyczaj nie lubią wykonywać liftingu twarzy u pacjentów w wieku od 30 do 35 lat.

Utrata objętości

Utrata objętości skóry jest jednym z pierwszych objawów starzenia. Pacjenci, u których wystąpiła utrata objętości, mogą przywrócić wygląd pełności twarzy poprzez wstrzyknięcia wypełniacza skórnego, przeszczep tłuszczu lub usunięcie nadmiaru skóry z powodu jej utraty. Problemy z jędrnością zwiększają się wraz z wiekiem, z widocznymi zagłębieniami, które pojawiają się wokół oczu, policzków, skroni na czole i szyi.

Jakość skóry

Analiza jakości skóry pomaga chirurgom określić rodzaj tkanki, wygląd skóry i stopień jej zwiotczenia. Skrupulatna ocena skóry ma kluczowe znaczenie dla wypracowania najlepszego podejścia do operacji liftingu twarzy.

Czynniki stylu życia

Styl życia odgrywa ogromną rolę w tym, jak się starzejemy. Omówienie jego szczegółów z chirurgiem pomaga w zrozumieniu zmian, jakie zaszły w Twojej skórze i pomaga przewidzieć jak będziesz się starzeć przez lata po operacji liftingu. Uwzględniane czynniki związane ze stylem życia obejmują palenie, nadmierne picie, stres w pracy, narażenie na zanieczyszczenie środowiska i inne niebezpieczne substancje, które mogą przyspieszyć Twój proces starzenia. Bardzo ważne jest, aby pacjenci unikali palenia i picia nadmiernych ilości alkoholu, przestrzegali zbilansowanej diety i planu ćwiczeń oraz zapewnili sobie odpowiednią ilość snu.

Estetyczne cele

Twoje cele, których wymagasz od operacji twarzy powinny być jasno przekazane chirurgowi na bardzo wczesnym etapie, tak aby oczekiwania były dokładnie zrozumiałe po obu stronach rozmowy. Twój chirurg plastyczny jest odpowiedzialny za dostarczenie Ci wyczerpujących informacji na temat zabiegu, przestojów, możliwych blizn po operacji, zagrożeń oraz inicjatyw przed i po operacji, które mogą pomóc w całym procesie liftingu. Zastanów się więc wcześniej nad ich określeniem, aby przyjść na wizytę w pełni przygotowanym.

Zobacz więcej  Sidretella 20 – recepta online

Inne zabiegi

Istnieją również inne możliwości zabiegów odmładzania skóry, które pomogą zminimalizować widoczne oznaki starzenia. Te opcje obejmują:

  • Wypełniacze skórne
  • Frakcyjne odnawianie skóry
  • Microneedling
  • Peeling chemiczny
  • Laserowe zabiegi na drobne linie i zmarszczki

Wszystkie te zabiegi kosmetyczne są znacznie mniej inwazyjne, a niektóre można wykonać nawet podczas przerwy obiadowej, przy minimalnym czasie regeneracji.

Oznaki, na które należy zwrócić uwagę

Każdy starzeje się inaczej. Jedynym sposobem, aby upewnić się, że jesteś dobrym kandydatem do zabiegu, jest spotkanie z certyfikowanym chirurgiem plastycznym twarzy i uzyskanie oceny od eksperta. Będą w stanie ocenić Twoją skórę, strukturę kości i inne elementy Twojego zdrowia, które mogą mieć wpływ na powrót do zdrowia po leczeniu. Następnie będą mogli zasugerować harmonogram leczenia widocznych oznak starzenia.

Idealnie byłoby, gdyby pacjenci zwrócili się do chirurga plastycznego, aby omówić lifting twarzy, gdy zaczniesz zauważać następujące oznaki starzenia niezależnie od wieku:

  • Obwisła skóra
  • Utrata elastyczności
  • Głębsze linie i zmarszczki

Podsumowując

Nie ma wieku, który byłby zbyt stary na lifting. Dopóki jest się w dobrym stanie ogólnym, aby wytrzymać operację, korzyści może ona przynieść pacjentom w prawie każdym wieku. Pamiętaj jednak, że zabiegi liftingu twarzy powinny trwać już całe życie, szczególnie w przypadku pacjentów powyżej 50. roku. Jeśli masz pytania dotyczące odpowiedniego wieku do liftingu, zadzwoń do specjalisty, aby umówić się na spersonalizowaną konsultację. Pomoże Ci on nie tylko wybrać idealny zabieg, ale i doradzi jak dbać o skórę w przyszłości i na co dzień. Koniecznie pamiętaj też o wyborze najlepszego specjalisty, bo często ten najtańszy może ten zabieg wykonać źle. A to może skutkować nieodwracalnymi zmianami. Pomyśl o wysoce utalentowanym chirurgu plastycznym twarzy z wieloletnim doświadczeniem w chirurgii plastycznej głowy i szyi. Takiemu, który służył pacjentom z różnych środowisk i jest w stanie pracować z każdym indywidualnym pacjentem, aby uzyskać wyniki, których oczekujesz. Z taką wiedzą pozostaje już tylko jedna rada: Pomyśl o zabiegu liftingu już dziś i ciesz się gładkością swojej skóry mimo upływu lat

 

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop