Blog

Jak zachować gładką, pozbawiona owłosienia cerę na dłużej? Depilacja laserowa na ile starcza?

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Jak zachować gładką, pozbawiona owłosienia cerę na dłużej? Depilacja laserowa na ile starcza?

Jednym z pierwszych pytań zadawanych przez osoby rozważające zabieg jest: jak długo trwa laserowe usuwanie włosów? Krótko mówiąc, długość czasu między kolejnymi zabiegami zależy od rodzaju skóry i włosów danej osoby. W większości przypadków, aby uzyskać najlepsze wyniki, należy poddać się sześciu lub ośmiu sesjom laserowym. Czas między zabiegami będzie zależał od tego, jak dobrze reaguje leczony obszar.

Na jak długo zabieg depilacji laserowej?

Lasery używane do usuwania włosów działają poprzez kierowanie niewidzialnej wiązki światła o wysokim stężeniu do korzenia mieszka włosowego. Proces ten działa najlepiej w przypadku osób o jaśniejszej skórze i ciemniejszych włosach. Dzieje się tak, ponieważ laser rozpoznaje melaninę , która znajduje się w pobliżu podstawy mieszka włosowego . Niższy poziom melaniny występujący w jaśniejszych włosach i wyższy poziom melaniny występujący w ciemniejszej skórze może czasami utrudniać skuteczne działanie lasera.

Co jaki czas potrzebuję depilację laserową?

Zazwyczaj potrzeba około dwóch tygodni, aby poddane zabiegowi włosy zostały usunięte, po czym następuje faza odrastania trwająca cztery tygodnie. Dlatego też zabiegi są zwykle wykonywane w odstępie półtora miesiąca. Po wykonaniu sześciu do ośmiu sesji, kolejne sesje są często zbędne przez kilka miesięcy. Zależy to jednak od skuteczności zabiegu w usuwaniu włosów podczas sesji.

Ze względu na sposób, w jaki rodzaje skóry i włosów wpływają na wyniki, trudno jest dokładnie przewidzieć, jak długo będzie trwało usuwanie włosów. Po pierwszych sześciu do ośmiu sesjach, osoby o jaśniejszej skórze i ciemniejszych włosach mogą często czekać kilka miesięcy zanim będą potrzebować kolejnej sesji, ale to zależy od osoby. Jeśli rozważasz leczenie, skonsultuj się najpierw z technikiem, aby omówić, czy jesteś odpowiedni do zabiegu.

Co robi depilacja laserowa?

Zacznijmy od początku i dowiedzieć się więcej o tym, co ta procedura robi. Po pierwsze, aby ta technika była w 100% skuteczna, obszar, który wymaga usunięcia musi być całkowicie ogolony. Następnie, przy użyciu najnowszej technologii, cal po calu, Twoja skóra będzie wystawiona na częste impulsy światła laserowego, które niszczą mieszki włosowe.

Zobacz więcej  Dieta a wypadanie włosów

Po każdej sesji, mieszki włosowe biorą coraz więcej szkód i będzie można zobaczyć wolniejszy wzrost i cieńsze włosy w tym konkretnym obszarze. Szkody wyrządzone na tych mieszków włosowych sprawi, że nie będą w stanie rosnąć włosy .

Technika ta jest dostępna w klinikach od ponad dwóch dekad i jest całkowicie bezpieczna.

Czy depilacja laserowa boli?

Jeśli to będzie twój pierwszy laserowe usuwanie włosów , nie musisz się martwić , ponieważ procedura nie jest bolesne .

Podczas wykonywania tej trwałej redukcji włosów z laserem , będzie doświadczenie uczucie mrowienia , jak gumka zatrzaskując skórę .

Jednak najnowsza technologia oferuje system chłodzenia aktywowany przed , po, i podczas każdego impulsu , więc może to być nawet bardziej komfortowe niż byś marzył .

Czy depilacja laserowa powstrzyma wrastanie włosków?

Trwała redukcja włosów wykonywana w celu powstrzymania mieszków włosowych od zaprzestania produkcji włosów jest najlepszym i jedynym rozwiązaniem dającym skuteczne rezultaty w pozbywaniu się wrastających włosków. Nie tak jak w przypadku innych procedur, zabieg depilacji laserowej „atakuje” źródło problemu, czyli korzeń. Jeśli włoski przestają być produkowane, problem naprawdę znika.

Które urządzenie do depilacji laserowej jest najlepsze?

Cutera jest jedną z największych marek tam, że inżynierowie wysokiego poziomu wydajności sprzętu laserowego. Excel HR to urządzenie do depilacji laserowej zaprojektowane specjalnie do wykonywania trwałej redukcji owłosienia w najbezpieczniejszych warunkach.

Jak działa depilacja laserowa na różnych typach skóry?

Urządzenia wykorzystujące światło, w tym lasery, to bardzo popularne opcje dla kobiet i mężczyzn, którzy chcą mieć idealną skórę w okresie letnim.

Jednak surowe przepisy i procedury bezpieczeństwa są obowiązkowe, a tylko wyspecjalizowane osoby mogą obsługiwać te urządzenia. Jednym z najbardziej zbadanych faktów na temat trwałej redukcji włosów jest to, jak ta procedura wpływa na wszystkie rodzaje skóry.

Badania przeprowadzone w Polsce pokazują, że laser diodowy jest bezpiecznaydla wszystkich grup etnicznych. Badania te miały na celu zilustrowanie aspektów skutków ubocznych dla Azjatów , czarne , mieszane , białe mężczyźni i kobiety , a wyniki dowodzą, że procedura jest skuteczna i nie jest niebezpieczne . Depilacja laserowa pozwala na osiągnięcie wspaniałych wyników i skuteczne usunięcie owłosienia!

Zobacz więcej  Usuwanie hemoroidów - najważniejsze informacje

W jakim wieku depilacja laserowa jest najbardziej skuteczna?

Jedną z najlepszych rzeczy na temat trwałej redukcji włosów jest to, że proces jest bardzo skuteczny w każdym wieku. Nie ma znaczenia, czy masz 14 czy 90 lat.

Laserowe usuwanie włosów działa na wielu częściach ciała, takich jak podbródek, klatka piersiowa, nogi, pachy, ramiona, linia bikini i jest również używany i skuteczny dla niechcianych twarzy.

Również ludzie z grubych, grubych i ciemnych włosów zalicza się do najlepszych kandydatów do tej procedury , ponieważ laser jest szczególnie przyciągany przez pigment lub kolor .

Co się stanie, jeśli przerwę depilację laserową?

Jeśli będziesz czekać zbyt długo pomiędzy sesjami zabiegowymi, trwała redukcja owłosienia nie będzie skuteczna. Mieszki włosowe nie zostaną całkowicie zniszczone i nadal będą rosły niechciane włosy. Włosy staną się cieńsze, ale te wyniki nie utrzymają się zbyt długo i wkrótce wrócisz do miejsca, z którego zaczynałeś.

Jeśli jesteś cierpliwy, postępuj zgodnie z zaleceniami specjalisty i zakończ całą serię zabiegów, ponieważ wyniki będą długotrwałe i pokażą trwałe zmiany.

Kiedy NIE należy decydować się na depilację laserową?

Nawet jeśli trwała redukcja owłosienia jest uznawana za całkowicie bezpieczną, sesja zabiegowa może nie być zalecana dla niektórych osób. Nie ma wystarczających danych, ale depilacja laserowa i ciąża mogą nie współgrać ze sobą. Ogólnie zaleca się unikać procedury , ponieważ niektóre kobiety mogą doświadczyć problemów hormonalnych zmian z wzrostu włosów podczas noszenia dziecka . Niektóre nawet zauważyć niechciane włosy w miejscach, które nigdy wcześniej nie widział, jak brzuch lub sutki, ale te włosy spadnie po porodzie.

Depilacja laserowa vs. Elektroliza – efekty depilacji laserowej

Chociaż obie procedury są popularnymi metodami usuwania włosów i działają poprzez celowanie w korzenie znajdujące się pod skórą, są to dwie różne rzeczy.

Zobacz więcej  Objawy skórne w zakażeniu helicobacter pylori: Diagnostyka, leczenie i rola bakterii w objawach skórnych

Podczas gdy depilacja laserowa wykorzystuje łagodne promieniowanie do celu mieszków włosowych z wysokiej lasery ciepła, elektroliza jest procedura wykonywana przez dermatologa, i obejmuje urządzenie depilator włożona do skóry. Wykorzystuje ona częstotliwości fal krótkich, aby zatrzymać wzrost nowych włosów, a istniejące włosy wypadną.

Nawet jeśli obie procedury są skuteczne, wadą elektrolizy jest to, że leczenie rozciąga się na więcej sesji niż procedura zabiegów depilacji laserowej, a duże obszary nie mogą być pokryte.

Opieka po zabiegu

Jeśli chcesz doświadczyć wszystkich atutów i korzyści z serii zabiegów depilacji laserowej i trwałej redukcji włosów oraz liczysz na imponujący efekt depilacji laserowej, istnieje kilka rzeczy, które należy zrobić przed i po sesji leczenia. Po pierwsze, nie należy laser pozostaje w skórze przez 24 godziny, więc trzeba odłożyć swoje działania na siłowni, gorące prysznice i sauna. Kontynuując te czynności stworzysz ciepłe środowisko dla bakterii, co jest z pewnością rzeczą, której chcesz uniknąć.

Po drugie, należy unikać uzyskania opalenizny, opalanie, lub jakiejkolwiek ekspozycji na słońce przed i po włosy trwałe zabiegi redukcji włosów. Jeśli masz już opalone ciało, trzeba będzie czekać na to, aby zaniknąć.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop