Blog

Icoone laser, skuteczny zabieg na obrzęki limfatyczne

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Icoone laser, skuteczny zabieg na obrzęki limfatyczne

Icoone to nieinwazyjne rozwiązanie przeznaczone do zwalczania  niedoskonałości skóry, wykorzystujące nowoczesną technologię. Urządzenie Icoone laser jest wyposażone w różnej wielkości głowice z zainstalowanymi w nich rolkami. Każda z nich wytwarza setki mikropęcherzyków, które zapewniają wielowymiarowy masaż stymulujacy (1180 mikro stymulacji na dm2).

ICOONE – wielowymiarowy masaż leczonej powierzchni

Unikalne leczenie skóry szyi, twarzy, dekoltu, oczu i ust.

Naturalny  efekt podnoszenia i ujędrnienia bez użycia igieł i skalpela.

ICOONE – kształtowanie sylwetki

Zabieg eliminuje miejscowe depozyty tłuszczowe, obwisłą skórę, brzuch po ciąży, cellulit, obrzęki limfatyczne i sprawia, że ciało jest wyszczuplone. Głowice zabiegowe wygładzają i ujędrniają skórę, poprawiają kształt twarzy, podnoszą piersi i redukują drobne zmarszczki. Najnowszą innowacją wprowadzoną przez ICOONE są Robotwins – dwa ręczne elementy, które mogą ze sobą współpracować. Skracają one czas leczenia i zapewniają bardzo przyjemne doświadczenie. Zabieg ICOONE stymuluje krążenie krwi i limfy, a tym samym odżywia i dotlenia tkanki. Stymuluje fibroblasty do syntezy kolagenu i elastyny, aby zwiększyć jędrność skóry. Wielowymiarowe działanie bez ryzyka wystąpienia skutków ubocznych, powoduje rozpad tłuszczu przechowywanego w komórkach (lipolizę). Badania kliniczne przeprowadzone na prestiżowych uniwersytetach potwierdzają skuteczność leczenia ICOONE. Prof. Scuderi udowodnił skuteczność technologii Roboderm w stosunku do innych dostępnych na rynku masaży próżniowych.

ICOONE to pomysł Gianfranco Tudico – projektanta i dyrektora generalnego w LPG Systems, twórcę wielu urządzeń i technologii w tej firmie. W 2006 roku, we współpracy z zespołem lekarzy i inżynierów, Gianfranco Tudico stworzył ICOONE – urządzenie do masażu próżniowego, które wykorzystując innowacyjną technologię trójwymiarową wpływa m.in. na usuwanie z organizmu produktów przemiany materii. Leczenie za pomocą ICOONE jest bardzo bezpieczne, co zostało potwierdzone certyfikatem CE i licznymi badaniami klinicznymi. ICOONE oferuje programy medyczne i kosmetologiczne (estetyczne), które optymalnie dostosowują się do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Jak często odbywają się sesje?

Icoone zapewnia cykl wielu sesji, które można dostosować pod względem ilości, czasu trwania i częstotliwości, zgodnie z indywidualnymi potrzebami. Odpowiedź na leczenie jest indywidualna i zależy od wielu czynników (odżywianie, aktywność fizyczna, sytuacja hormonalna). Jednak w przypadku leczenia przeprowadzanego co najmniej dwa razy w tygodniu pozytywne wyniki nieinwazyjnego usuwania tkanki tłuszczowej poprzez przyspieszenie procesu lipolizy, są już widoczne od pierwszych spotkań.

Kompleksowe leczenie składa się z “podstawowego” leczenia 20 minut, odpowiedniego dla ogólnego problemu (np. retencji wody, “cellulitu”, zwiotczenie skóry, bóle mięśni ), a następnie można kontynuować 10-minutowe programy “focus” dla leczenia niedoskonałości ściśle określonych obszarów, takich jak brak jędrności i luźna skóra ud, kończyn górnych, brzucha itp.

Zobacz więcej  Rewolucyjne metody odnowy: zabiegi liftingujące twarzy - nowoczesne techniki ujędrniania, liftingu twarzy bez skalpela

Jakie  niedoskonałości można leczyć?

ICOON jest szczególnie odpowiedni do redukcji cellulitu i ogólnych zaburzeń związanych z niewydolnością limfatyczną kończyn dolnych. Działa pozytywnie na kształtowanie sylwetki, stymuluje pracę układu limfatycznego, stymuluje produkcję kolagenu, wpływa na ujędrnienie skóry na poziomie wewnętrznej części ud, kończyn górnych, brzucha, pośladków.

Należy podkreślić, że jest to także przyjemny i relaksujący zabieg, który niszczy błony komórek tłuszczowych i umożliwia odprowadzenie uwolnionego tłuszczu.

Jak można wyleczyć cellulit?

Po ustanowieniu na urządzeniu icoone etapu “cellulitu” warto zaprogramować cały plan terapeutyczny, który może być reprezentowany przez cykl Icoone laser (przy użyciu konkretnych programów dla różnych etapów “cellulitu”)

Przed zabiegiem

Przed rozpoczęciem leczenia nie jest wymagany żadne przygotowanie. Każde leczenie lub seria sesji leczenia jest poprzedzona konsultacją lekarską.

Leczenie

Leczenie składa się z dwóch etapów. Pierwsze 20 minut (Baza) koncentruje się na ogólnych potrzebach skóry i obejmuje masaż drenażowy. Następne 10 minut leczenia (Focus) koncentruje się na konkretnym problemie na danym obszarze skóry, takim jak podnoszenie pośladków, obwisła skóra na kolanach, usuwanie fałdów brzusznych. Seria składa się z 10-15 sesji , wykonywanych 2-3 razy w tygodniu, jednak wyniki są widoczne już po pierwszym zabiegu.

Po zabiegu Icoone

Icoone to bardzo przyjemny i relaksujący zabieg. Jest nieinwazyjny, nie powoduje uszkodzeń termicznych tkanek, jest bezpieczny. Icoone laser nie ma skutków ubocznych i nie wymaga czasu gojenia. W celu wzmocnienia uzyskanego efektu zaleca się stosowanie produktów do pielęgnacji skóry, które zawierają wysokie stężenie składników aktywnych i wywołują naturalnie procesy fizjologiczne zachodzące w skórze.

Przeciwwskazania do zabiegu Icoone

• Guzy

• Uszkodzenia skóry, świeże rany

• Ciąża

• Zapalenie żył

• Słabe krzepnięcie krwi

• Rozrusznik serca

• Zakażenia ogólnoustrojowe

• Długotrwałe stosowanie sterydów

• Ostra niewydolność nerek/wątroby

Innowacyjna technologia jonów LASEROWYCH Icoone pozwala połączyć stymulację mechaniczną, dostarczaną przez niezależne mikrostymulatory z napędem, z działaniem źródeł światła LASER i LED, co pozwala na szybkie i ukierunkowane zabiegi na zakumulowany tłuszcz, odporny na dietę i ćwiczenia.

Dzięki wyświetlaczowi dotykowemu głowicy robosolo można wybrać diodę LED 650 nm, LASER 915 nm lub kombinację obu. Te źródła światła, w połączeniu z multi mikro stymulacją icoone, pomagają osiągnąć wyniki szybciej i uczynić je bardziej trwałymi.

LED 650nm:

Działa na odmładzanie skóry, poprzez wpływ na fibroblasty obecne w tkance łącznej, stymulujących produkcję kolagenu co pozwala ujędrnić skórę. Ta długość fali jest w stanie dotrzeć do komórek tłuszczowych zwiększając przepuszczalność błony komórkowej, przyspiesza metabolizm komórkowy a tym samym rozkłada komórki tłuszczowe i umożliwia uwalnianie złogów tłuszczowych .

Zobacz więcej  Erytrodermia - co musisz wiedzieć?

LASER 915nm:

Ma działanie przekształcające, ponieważ jest w stanie dotrzeć do najgłębszych warstw tkanki poprzez przenikanie bezpośrednio do tkanki tłuszczowej i aktywację lipolizy.

Icoone jest jedynym urządzeniem, które oferuje obróbkę dwiema rękojeściami w celu osiągnięcia stymulacji symetrycznej, z dwukrotnie większą prędkością i skutecznością jednej końcówki; połączenie różnych programów do pielęgnacji twarzy i ciała, do przeprowadzania spersonalizowanych zabiegów i zaspokojenia potrzeb kobiet i mężczyzn w każdym wieku: Anticellulite, anti aging,przebudowa sylwetki, ujędrnianie tkanek, lifting twarzy i piersi, lekkie nogi, tonizujące, drenaż.

Zabiegi Icoone

Uroda

Icoone oferuje połączenie różnych programów do pielęgnacji twarzy i ciała, do przeprowadzania spersonalizowanych zabiegów i zaspokojenia potrzeb kobiet i mężczyzn w każdym wieku.

Anticellulite

Ukierunkowane leczenie na zmniejszenie cellulitu. Poprawia mikrokrążenie krwi . Jony® pomagają wygładzić skórę, poprawić drenaż poprzez energetyczny masaż drenujący, harmonizując kształty ciała. Jest to skuteczna metoda modelowania sylwetki.

Anti aging

Leczenie promujące natlenienie tkanek i regenerację skóry. Gładka twarz pozbawiona zmarszczek nadaje cerze wyraźnie młodszy wygląd.

Przebudowa sylwetki

Zaprojektowany do pracy na trwałych złogach tłuszczu i do naturalnego efektu liftingu skóry, zabieg ten zmienia całą sylwetkę, dając nową harmonię kształtów, a także przyjemne  samopoczucie i lekkość.

Ujędrnianie tkanek

Dzięki stymulacji komórkowej program ten sprzyja stymulacji kolagenu i elastyny, nadając skórze natychmiastowy efekt ujędrniający i sprawiając, że ciało jest smukłe i stonowane. Szczególnie nadaje się do ujędrniania skóry po znacznej utracie wagi.

Lifting twarzy i piersi

Leczenie mające na celu dotlenienie i ożywienie skóry, zmniejszenie podwójnego podbródka, zmniejszenie obrzęku oczu, opuchniętych ust, gładkiego dekoltu, ujędrnienie szyi i piersi. Daje to efekt podniesienia bez konieczności operacji.

Lekkie nogi

Przeznaczony do stymulowania krążenia limfatycznego i krwi, zabieg ten pomaga zmniejszyć obrzęk i wysmuklić nogi, oferując natychmiastowe uczucie lekkości i dobrego samopoczucia.

Medyczne programy Icoone

Blizny

Ten Program ICOON poprawia jakość i elastyczność skóry i głównych rodzajów blizn: wynikających ze stanu zapalnego, starych, trądzikowych, chirurgicznych lub np. pozostałe po urazach typu cesarskie cięcie trądzik. Precyzyjne i bezbolesne opracowywanie wskazane jest dla wszystkich obszarów twarzy i ciała, nawet tych najmniejszych.

Oparzenia

Drenaż obszaru okołooparzeniowego w celu zmniejszenia stanu zapalnego. Poprawa elastyczności skóry we wszystkich rodzajach oparzeń.

  • Postępowanie przed i po zabiegu Icoone

Przed: zmiękcza tkanki, przygotowując skórę do zabiegów chirurgicznych i ułatwiając pracę lekarzowi.

Po: przyspiesza proces gojenia i rekonstrukcji tkanek, poprawiając efekty operacji i łagodząc ból.

Zobacz więcej  Efekt botoxu na włosach

Wsparcie dla operacji po zabiegach chirurgicznych (np. liposukcji)

Przed: zmiękcza tkanki w celu ułatwienia zabiegów chirurgicznych.

Po: przyczynia się do szybkiej regeneracji tkanek, przeciwdziałając nierównościom podskórnym po zabiegu liposukcji

Rehabilitacja po raku piersi

Mikrostymulacja skóry poprawa jej elastyczności oraz zmniejsza obrzęk.  Dzięki pracy zmechanizowanych głowic masujących następuje uaktywnienie układu limfatycznego, co pozwala przeprowadzić energetyczny masaż drenujący

Leczenie cellulitu®

Poprawia mikrokrążenie, poprzez aktywowanie metabolicznej wymiany komórkowej i trofizm komórek. Poprawia jakość, elastyczność i jędrność skóry, ma również działanie przeciwlipolityczne, zwłaszcza w połączeniu z diodami LED i LASEREM, ma intensywny wpływ na tkankę tłuszczową. Jest skuteczny nawet w najtrudniejszych przypadkach.

Niewydolność żylna i limfatyczna

Poprawa układu krążenia krwi i układu limfatycznego. Dotlenia tkanki, oferując natychmiastową i trwałą ulgę oraz skracając czas regeneracji estetycznej i funkcjonalnej.

Ciąża

Drenaż i poprawa mikrokrążenia w celu zmniejszenia retencji płynów, odciążenia nóg i zapobieganie pojawianiu się na nich  niedoskonałości naczyń krwionośnych (np. popękanych naczyń włosowatych, cellulitu, itp.).

*Program jon® może być stosowany po trzecim miesiącu ciąży, omijając brzuch i okolice

Zapalenie ścięgna

Zmniejszenie bólu dzięki działaniu przeciwzapalnemu i zmniejszającemu przekrwienie. Jakość życia i aktywność ruchowa poprawiają się już po pierwszej sesji.

Problemy mięśniowe

Likwidowanie napięcia mięśni spowodowane nieprawidłową postawą ciała, cierpiących przez choroby, takie jak fibromialgia i osłabienie tkanek. Stymulacja układu krążenia

Wellness

Protokoły przebudowy

Program ICOON przeznaczony dla tych, którzy chcą zmienić kształt i przedefiniować swoje ciało w całkowicie naturalny sposób

Reaktywacja antycellulitowa

Poprawa mikrokrążenia i jakości skóry, dzięki wykorzystaniu działania Alveolar Multi Micro Micro Stimulation. Zmniejszenie  niedoskonałości ciała i cellulitu bez powodowania urazów.

Ujędrnianie

Przedefiniowanie mięśni i kształtów ciała, w celu poprawy elastyczności  i uzyskania gładkiej skóry, bez rozstępów. Poprawa koordynacji i elastyczności mięśni całego ciała, dzięki stymulacji mniejszych stawów, które pomagają utrzymać prawidłową postawę sylwetki.

Drenaż

Stymuluje  i dotlenia tkanki, poprawa mikrokrążenie i wspomaga eliminację odpadów metabolicznych i płynów.

Zwiększone przyjmowanie płynów wpływa na lepszą skuteczność zabiegu.

Welness

Zwiększona koordynacja i stymulacja biodynamiczna dla pełnego dobrostanu i samopoczucia ciała oraz umysłu: harmonia formy, kontrola ciała, równowaga psychofizyczna.

Efekty po skończeniu serii zabiegowej

• Zdrowa i młoda skóra,

• Szczupłe i jędrne ciało

• Zredukowany cellulit

• Zredukowane lokalne złogi tłuszczowe (“bryczesy”)

• Zredukowana luźna skóra ( na kolanach, fałdach brzucha)

• Zmniejszony brzuch po ciąży

• Zredukowany obrzęk limfatyczny

• Usunięte blizny pooperacyjne

• Leczenie zaparć

• Wyeliminowana sztywność mięśni, ból pleców i szyi spowodowany nieprawidłową postawą

• Wyleczone zapalenia ścięgien

• Usunięte oznaki starzenia się skóry

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop