Blog

Fue rewolucyjna metoda w przeszczepie włosów

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Z problemem łysienia boryka się ponad 70 procent mężczyzn oraz ok. 40 procent kobiet. Niestety kosmetyki czy proste zabiegi na włosy odznaczają się ograniczonym działaniem. Z pomocą przychodzi chirurgia plastyczna, czyli przeszczep włosów, który okazuje się skuteczny i oferuje długotrwałe rezultaty.

Innowacyjna metoda przeszczepu włosów techniką FUE

Przeszczep włosów metodą FUE (Follicular Unit Extration) jest to aktualnie najbardziej nowoczesny i zarazem bezpieczny sposób przeszczepu włosów. Zabiegowi mogą poddać się mężczyźni, jak i kobiety z wieloma rodzajami łysienia. Technika ta polecana jest osobom po przeszczepach skóry głowy, po radioterapii czy z bliznami pooperacyjnymi. Przeszczep włosów metodą FUE to także dobre rozwiązanie w celu uzupełnienia ubytków owłosienia w okolicy brody, wąsów, brwi czy rzęs, a także ukrycie znajdujących się na tych powierzchniach nieestetycznych blizn. W tej technice pobierane są pojedyncze mieszki włosowe, czyli tak zwane grafy. Dzięki temu nie ma ryzyka powstania linijnych blizn, które występują po zabiegach starszą techniką FUT. Cała procedura polega na pobraniu mieszków włosowych od pacjenta, po czym przeszczepiane są one w wybrane miejsce. Zazwyczaj pobiera się włosy z boków oraz tyłu głowy, gdyż w tych miejscach są one najsilniejsze. Podczas tej techniki nie korzysta się ze skalpela i nie ma żadnej ingerencji chirurgicznej. Za pomocą tej metody można obniżyć linię włosów i wypełnić wszelkie ubytki spowodowane między innymi łysieniem plackowatym. Mieszki pobierane są w sposób automatyczny przez robota ARTASSystem sam identyfikuje, po czym wybiera najlepsze zespoły mieszków włosowych do przeszczepu. Oprócz tego zabezpiecza je przed naruszeniem ich naturalnej struktury. Co ważne, jest to jedyna technika, która nie uszkadza w żadnym stopniu mieszków włosowych podczas ich pobrania. Następnie robot wykonuje serię nakłuć w rejonie biorczym, a jego praca jest cały czas kontrolowana komputerowo przez specjalistę. Lekarz ustala parametry przeszczepu, odpowiedni kąt i głębokość nakłuć oraz odstępy pomiędzy jednostkami mieszkowymi. Za pomocą tej metody, można przeszczepiać włosy zarówno na skórze głowy, jak i na innych obszarach ciała. W trakcie jednego zabiegu specjalista pobierze nawet do 3 tysięcy mieszków włosowych.

Zobacz więcej  Czym jest trądzik młodzieńczy: przyczyny, objawy, leczenie domowe i profesjonalne sposoby pozbycia się trądziku pospolitego

Wskazania do przeszczepu włosów metodą FUE

Przeszczep włosów techniką FUE przeprowadzany jest często u osób, chcących uniknąć blizny w obszarze dawczym. Metoda ta pozwala na bardzo krótki strzyżenie włosów. Zabieg ten jest także przeprowadzany w celu korekcji małych ubytków owłosienia oraz blizn, także tych po wcześniejszych zabiegach przeszczepu włosów starszą metodą. Metoda FUE jest świetnym rozwiązaniem dla pacjentów z mało elastyczną skórę głowy, a także dla tych mających skłonność do przerostowych oraz szerokich blizn. Taki przeszczep włosów wykorzystuje się także w korekcji sporych łysin. Metoda ta umożliwia pobieranie włosów z różnych okolic ciała (tors, broda itp.).

Przeszczep włosów metodą FUE, czyli efektowny i długotrwały sposób na łysinę

Przeszczep włosów jest skutecznym, a zarazem bezpiecznym sposobem na uciążliwy problem, jakim jest łysina. Z włosów nieobjętych ryzykiem wypadnięcia, pobiera się nawet do 50 procent mieszków włosowych. Mieszki te razem z częścią tkanki skórnej, przeszczepiane są w obszarach ubytków. Mają one zachowaną informacją genetyczną, dzięki czemu będą w dalszym ciągu wytwarzać włosy, do końca życia. Włosy, które zostaną w obszarze pobrania, muszą starczyć do tego, aby tylna część głowy wyglądała estetycznie.

Jak wygląda technika przeszczepu włosów FUE?

Metoda FUE jest innowacyjną techniką transplantacji włosów, przewyższa znacznie metodę FUT. Została dokładnie opracowana w taki sposób, aby pozwolić na przeszczep bez konieczności wycinania paska skóry, przez co nie występuje blizna pozabiegowa. Technika ta polega na pobraniu pojedynczych zespołów mieszkowych włosów, czyli grafów z obszaru dawczego. Zabieg ten pozwala na wszczepienie wszelkich potrzebnych struktur włosa, czyli również komórek macierzystych, których zadaniem jest wzrost włosa. Szybki postęp technologiczny doprowadził do tego, że dziś efekty transplantacji włosów FUE są bardzo podobne do tych uzyskanych z przeszczepu włosów metodą FUT. Co ważne, na powierzchni skóry nie widać żadnych blizn, właśnie dlatego FUE jest tak chętnie wybieraną techniką zarówno przez pacjentów, jak i samych lekarzy. Przeszczep włosów FUE stał się swoistym standardem. Dzięki opracowaniu mechanicznych instrumentów sterowanych przez lekarza, mieszki włosowe pobierane są w sposób precyzyjny, bez ryzyka ich ewentualnego uszkodzenia. Jest to technika szybka i bardzo skuteczna, ze względu na pobranie mieszków od jednego pacjenta, nie istnieje właściwie ryzyko odrzucenia mieszków przez organizm. Cały zabieg trwa również niewiele czasu, gdyż do maksymalnie 10 godzin, w zależności od wielkości obszaru poddanego przeszczepowi i ilości pobranych mieszków włosowych. To metoda o wiele mniej inwazyjna, od starszych technik, które niestety trwały długo i pozostawiały po sobie ślad w postaci blizny. Pacjent po transplantacji włosów może właściwie od razu wrócić do swoich codziennych obowiązków. Nie ma uciążliwego i długiego okresu rekonwalescencji. Zabieg można więc wykonać w dogodnym dla siebie czasie i nie martwić się z pewnych ograniczeń po transplantacji. W dzisiejszych czasach metoda FUE uznawana jest za jednym z najcenniejszych osiągnięć w chirurgi odtwórczej włosów i to właśnie ona jest najchętniej wybieraną techniką transplantacji. To operacja praktycznie bezbolesna, którą da się wykonać jedynie w trakcie jednego zabiegu.

Zobacz więcej  Jak uniknąć nieudanego przeszczepu włosów?

Jak przygotować się do zabiegu przeszczepu włosów?

Na samym początku należy przede wszystkim wykonać badania zlecone przez lekarza trychologa. Z pacjentem zostanie również przeprowadzony dokładny wywiad, podczas którego lekarz wykluczy ewentualne przeciwwskazania do wykonania przeszczepu włosów. Określi również przyczynę łysienia i wykona badanie trychologiczne, aby zobaczyć z bliska stan cebulek włosów. Niekiedy może okazać się niezbędna konsultacja z innym lekarzem, jeśli pacjent cierpi na jakieś problemy zdrowotne czy inne schorzenia. Na kilka dni przed datą planowanego zabiegu pacjent musi odstawić leki rozrzedzające krew. W przypadku przyjmowania na co dzień innych leków należy uzgodnić ich dawkowanie z lekarzem. Na jeden dzień przed przeszczepem włosów należy zrezygnować także z picia mocnej kawy i z alkoholu.

Efektu zabiegu transplantacji włosów metodą FUE

Transplantacja włosów metodą FUE jest to sposób małoinwazyjny na poprawę wyglądu fryzury. Nie wymaga ona także zakładania szwów, dzięki czemu wyeliminowane zostały blizny z tyłu głowy. Nie ma okresu rekonwalescencji. Skóra głowy goi się w bardzo szybkim tempie, który wynosi 2-3 dni. Pacjent więc może wrócić szybko do swoich czynności i nosić dogodną dla siebie fryzurę. Aby móc cieszyć się z doskonałych rezultatów warto pamiętać o zaleceniach przed, jak i pozabiegowch specjalisty. Bardzo szybko po transplantacji włosów w skórze głowy zostają tylko cebulki włosowe, natomiast włos właściwy wypada. Dopiero po około 6 miesiącach włosy zaczynają powoli odrastać. Końcowe efekty zauważyć można po 12 miesiącach. Włosy po transplantacji wyglądają naturalnie, można je traktować jak pozostałe włosy. Można je więc bez problemu ścinać, czesać, czy też farbować.

Jak dbać o włosy po przeszczepie?

Po paru dniach od wykonanego przeszczepu włosów pacjent może umyć głowę. Wraz z biegiem czasu, włosy zaczną powoli odrastać. Wszystkie zabiegi fryzjerskie na nowych włosach warto wcześniej skonsultować z lekarzem. Po przeszczepie włosów nie poleca się uprawiać intensywnych sportów. W przypadku osób niezwykle aktywnych i uprawiających regularnie sporty najlepiej uzgodnić z lekarzem odpowiedni czas powrotu do swojej aktywności czy treningów. O włosy po przeszczepie nie trzeba dbać w jakiś specjalistyczny sposób, Lekarz może przepisać pacjentowi antybiotyk, a także poradzić jakie kosmetyki warto stosować, aby wzmocnić włosy i sprawić, żeby efekty zabiegu były jeszcze lepiej widoczne.

Zobacz więcej  Liszaj lśniący: objawy, leczenie i różnice między liszajem a liszajcem - wszystko, co musisz wiedzieć o tej przewlekłej chorobie skóry

Zalety przeszczepu włosów techniką FUE

Wybranie przeszczepu metodą FUE niesie ze sobą wiele korzyści. Przede wszystkim jest to rozwiązanie innowacyjne i najnowocześniejsze. Do jego zalet można zaliczyć między innymi:

 • brak widocznych blizn w obszarze pobrania mieszków włosowych
 • bardzo szybka regeneracja skóry, która trwa do paru dni po transplantacji
 • możliwość strzyżenia włosów na krótko po zabiegu
 • możliwość zmniejszenia widoczności blizn skóry owłosionej głowy
 • zmniejszenie łysienia, odzyskanie zdrowych i gęstych włosów
 • naturalne efekty wykonania zabiegu
 • brak konieczności kolejnych wizyt kontrolnych po przeszczepie
 • brak okresu rekonwalescencji, możliwość wrócenia do swoich codziennych czynności od razu po przeszczepie
 • szybki powrót do aktywnego trybu życia, uprawiania sportów
 • możliwość przeprowadzenia zabiegu przeszczepu włosów także u osób ze skłonnością do powstawania szerokich oraz przerostowych blizn
 • bezbolesność zabiegu, dzięki zastosowaniu znieczulenia miejscowego w rejonie pobierania oraz wszczepiania włosów

 

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop