Blog

Estmar – recepta online

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Estmar – recepta online

Estmar – skład

W preparacie Estmar znajdują się dwie substancje czynne o nazwach dezogestrel oraz etynyloestradiol. Substancjami pomocniczymi są: laktoza, powidon, krzemionka koloidalna, kwas stearynowy.

Estmar – dawkowanie

Tabletki Estmar wymagają codziennego stosowania przez 21 dni. Następnie, następuje 7-dniowa przerwa, w trakcie której dochodzi najczęściej do krwawienia z odstawienia. Po upływie 7 dni przerwy, należy rozpocząć przyjmowanie tabletek z kolejnego opakowania. Jeżeli pacjentka dopiero rozpoczyna stosowanie preparatu, powinna rozpocząć terapię w 1 dniu cyklu. Kurację Estmarem można przerwać w dowolnym momencie, ale zalecana jest konsultacja z lekarzem, najlepiej z ginekologiem.

Wskazania do stosowania Estmar

Wskazaniem do stosowania leku Estmar jest chęć zapobiegnięcia zajściu w ciążę. Lek ten może zostać przepisany także pacjentce cierpiącej z powodu trądziku o średnim nasileniu. Decyzję o przepisaniu leku każdorazowo podejmuje lekarz.

Przeciwwskazania do stosowania Estmar

Przeciwwskazaniem do stosowania leku Estmar jest uczulenie lub nadwrażliwość na jakikolwiek z jego składników. Ponadto, leku tego nie stosuje się u kobiet, u których kiedykolwiek wystąpił epizod zakrzepowy. Przeciwwskazaniem są także zaburzenia krzepnięcia krwi. Nie zaleca się stosowania leku u kobiet, które mają mieć wykonany planowy zabieg chirurgiczny, z uwagi na zwiększone ryzyko wystąpienia zakrzepicy. Ponadto, przeciwwskazanie stanowi zawał serca lub udar w wywiadzie. Lek Estmar nie jest także wskazany w przypadku dusznicy bolesnej, ciężkiej, niewyrównanej cukrzycy, a także wysokiego poziomu cholesterolu we krwi oraz nadciśnienia. Migreny z aurą także stanowią przeciwwskazanie do kuracji lekiem Estmar. Preparatu nie wolno stosować także u kobiet, które cierpią lub cierpiały na zapalenie trzustki, poważne choroby wątroby czy nowotwór tego narządu. Przeciwwskazanie stanowi także nowotwór piersi oraz narządów rodnych. Krwawienie z pochwy o nieustalonej przyczynie także stanowi przeciwwskazanie do kuracji lekiem Estmar. Nie zaleca się również kuracji, jeżeli pacjentka cierpi na nieprawidłowy rozrost endometrium.

Zobacz więcej  10 faktów i mitów na temat botoksu

Ostrzeżenia dla leku

Należy podjąć natychmiastową konsultację z lekarzem, jeżeli u pacjentki pojawią się objawy mogące świadczyć o zakrzepicy. Planowa konsultacja ze specjalistą zalecana jest zaś wtedy, gdy pacjentka dostrzeże u siebie objawy depresyjne. Należy także poinformować lekarza o przypadkach raka piersi w rodzinie, a także o cukrzycy czy chorobach wątroby. Środki ostrożności trzeba zachować także podczas kuracji kobiet borykających się z chorobą Leśniowskiego-Crohna, a także u pacjentekNi cierpiących na niedokrwistość czy padaczkę. Lekarzowi trzeba także powiedzieć o toczniu rumieniowatym, a także o ostudzie czy żylakach. Środki ostrożności zalecane są także wtedy, gdy pacjentka jest bezpośrednio po porodzie.

Estmar a ciąża

Leku Estmar nie należy przyjmować w okresie ciąży. Jeżeli pacjentka podejrzewa, że jest w ciąży, przed zastosowaniem leku powinna to potwierdzić bądź wykluczyć. Jeśli pacjentka planuje zajście w ciążę, kurację lekiem należy przerwać w dowolnym momencie. Jeżeli jednak, pacjentka zajdzie w ciążę podczas stosowania leku Estmar, zalecana jest pilna konsultacja z lekarzem ginekologiem.

Estmar – efekty uboczne

Estmar, tak jak każdy lek może powodować pewne skutki uboczne. Lek powoduje znaczne zwiększenie ryzyka występowania zakrzepów krwi, zwłaszcza u kobiet z predyspozycjami. U niektórych kobiet, na skutek kuracji lekiem może wystąpić choroba Leśniowskiego Crohna, a także wrzodziejące zapalenie jelita grubego. Wśród skutków ubocznych wymienia się także: padaczkę, zmiany skórne, ostudę, zaburzenia ruchowe, depresję. Są to jedne z poważniejszych efektów ubocznych. Wśród tych mniej dokuczliwych wyróżnia się: brak krwawienia, obfite krwawienie, ból piersi, powiększenie piersi, zmniejszone libido, pokrzywkę, nadciśnienie. O skutkach ubocznych trzeba informować lekarza, zwłaszcza jeżeli są one uciążliwe. Większość skutków ubocznych mija po kilku miesiącach. Jeżeli jednak skutki zażywania leków są uciążliwe, konieczna może okazać się zmiana leku na inny lub przerwanie jego stosowania.

Estmar – interakcje

Nie zaleca się jednoczesnego stosowania Estmaru z lekami zawierającymi fenofibrat oraz cyklosporynę. Zwiększa się wówczas ryzyko zaburzonej pracy nerek. Estmar wchodzi także w interakcje z lekami zawierającymi Acenokumarol. W trakcie jednoczesnego zażywania tych leków występuje zwiększone ryzyko wystąpienia krwawień, na przykład tych z przewodu pokarmowego. Jeżeli leki zawierające wyżej wymienione substancje zostały przepisane przez lekarza, zaleca się konsultację z nim, najlepiej zanim zaczniemy je zażywać.

Zobacz więcej  Przeszczep brwi metodą FUE - wszystko co warto wiedzieć

Jak uzyskać receptę online na Estmat?

Wiele osób zastanawia się nad tym, jak w wygodny i sprawny sposób uzyskać receptę na Estmar. Na szczęście jest na to skuteczne rozwiązanie. Z pomocą przychodzi nam placówka medyczna Skyclinic, która daje możliwość wystawienia recepty online. Wszystko odbywa się bezpiecznie i sprawnie. Zamów e-receptę tutaj http://www.skyclinic.pl/zabiegi/e-recepta/

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop