Blog

Epilacja wąsika – będziesz bardziej kobieca

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Epilacja wąsika – będziesz bardziej kobieca

Chociaż istnieje wiele różnych technik usuwania włosków, z doświadczenia dowiesz się, że niektóre metody są lepsze od innych. Pęseta, skubanie, woskowanie i golenie mogą wyeliminować niechciane włoski, ale rezultaty mogą być mniej niż pożądane.

Jeśli szukasz czegoś innego, depilator może być metodą usuwania włosków, której szukałaś. To urządzenie elektryczne jest przeznaczone do usuwania włosków bezpośrednio z cebulki.

Dostępne są depilatory suche, których można używać bez wody, oraz mokre, które zapewniają wygodę usuwania włosków podczas kąpieli lub pod prysznicem.

Depilacja laserowa wąsika

Usuwanie włosków u nasady może wydawać się bolesne. I owszem, niektóre osoby odczuwają pewien dyskomfort podczas depilacji, zwłaszcza za pierwszym razem.

Niektóre partie ciała mogą być bardziej wrażliwe niż inne. Jednak im częściej się depilujesz, tym mniejszy ból możesz odczuwać. Przeczytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak działają depilatory i jakie są zalety tej metody.

Jak używać depilatora? Zabiegi depilacji laserowej

Działanie depilatora jest podobne do depilacji woskiem, ponieważ usuwa on włoski u nasady. Jednak depilator nie używa wosku. Zamiast tego wyrywa włoski, przesuwając urządzenie po różnych częściach ciała.

Aby uzyskać najlepsze rezultaty, przed użyciem depilatora złuszczaj skórę. Złuszczanie usuwa martwe komórki skóry i może zapobiec wrastaniu włosków.

Rozpocznij od ustawienia depilatora pod kątem 90 stopni do skóry. Nie przyciskaj urządzenia do skóry. Przytrzymaj je raczej luźno przy skórze. Napnij skórę, a następnie powoli przesuwaj depilator zgodnie z kierunkiem wzrostu włosków.

Jeśli będziesz przesuwać depilator w kierunku przeciwnym do wzrostu włosków, przetniesz włoski przy skórze, ale nie usuniesz ich z korzeniami.

Inne wskazówki dotyczące korzystania z depilatora – zabieg depilacji laserowej wąsika

Używaj depilatora w nocy. U niektórych osób po usunięciu włosków pojawia się zaczerwienienie i podrażnienie skóry. Zaczerwienienie powinno zniknąć po kilku godzinach.

Niektóre depilatory mają różne ustawienia prędkości. Zacznij od niskiego ustawienia, a następnie stopniowo zwiększaj prędkość, aby sprawdzić, czy jesteś w stanie ją wytrzymać.

Zobacz więcej  Przepuklina żołądka - czym się charakteryzuje oraz jak wygląda leczenie?

Bądź cierpliwa. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, urządzenie należy przesuwać po całym ciele powoli, dlatego nie należy się spieszyć. Zbyt szybkie ruchy mogą spowodować pozostawienie włosków.

Nawilżaj skórę po użyciu depilatora, aby zmniejszyć podrażnienia.

Nie zapominaj o czyszczeniu depilatora po każdym użyciu, aby zmniejszyć ryzyko zakażenia skóry. Usuń wszystkie pozostałe włoski, a do czyszczenia urządzenia użyj alkoholu.

Korzyści wynikające z tego rodzaju depilacji

Wadą depilacji jest ból. Jeśli jednak jesteś w stanie poradzić sobie z dyskomfortem, rezultaty mogą przeważyć nad tym negatywnym aspektem.

Gładsza skóra na dłużej – laserowe usuwanie wąsika

Jedną z korzyści płynących z używania depilatora jest to, że skóra staje się gładsza, a rezultaty mogą utrzymywać się dłużej niż w przypadku większości innych metod usuwania włosków, takich jak golenie, kremy do depilacji czy pęseta.

Wyniki różnią się w zależności od osoby, ale można oczekiwać gładkiej skóry przez okres do 4 tygodni. Wynika to z faktu, że odrastanie włosków po usunięciu ich z cebulkami trwa dłużej.

Usuwanie bardzo krótkich włosków podczas zabiegu depilacji laserowej

Depilacja może być również rozwiązaniem, jeśli chcesz usunąć krótsze włoski. Depilacja woskiem nie zawsze jest skuteczna w przypadku krótkich włosków, ponieważ wosk może dociskać włoski do skóry. W rezultacie, po zdjęciu papieru woskowego, włoski nie unoszą się od nasady.

Mniej włosów z czasem po depilacji twarzy

Usuń niechciane owłosienie. Kolejną zaletą depilacji jest to, że z czasem może ona powodować mniejszą liczbę włosów na ciele. W przypadku tej metody włoski odrastają bardziej miękkie i delikatne. Włoski mogą nawet odrastać w wolniejszym tempie. Im dłużej będziesz się depilować, tym mniej włosków zauważysz na niektórych częściach ciała.

Depilatory mogą być używane do depilacji różnych części ciała, w tym ramion, nóg, okolic łonowych, a nawet twarzy.

Czy istnieje jakieś ryzyko?

Korzystanie z depilatora to ogólnie bezpieczny sposób usuwania zbędnego owłosienia. Może być niewygodne lub bolesne, zwłaszcza na początku.

Zobacz więcej  Łupież - kłopotliwe łuski na głowie.

Jeśli depilujesz się zbyt szybko lub przesuwasz urządzenie w kierunku przeciwnym do kierunku wzrostu włosa, możesz złamać włos, zamiast wyciągnąć go z korzenia. Te krótsze, połamane włoski mogą się wrastać lub ulec zakażeniu.

Jak wybrać najlepszy depilator do twarzy? Ile kosztuje laserowe usuwanie wąsika nad górną wargą?

Choć nie wszystkie depilatory są zalecane do usuwania zarostu, istnieją depilatory przeznaczone specjalnie do delikatnych lub cienkich włosków na twarzy.

Aby usunąć włoski z tego obszaru, szukaj urządzeń, na których widnieje informacja, że można ich bezpiecznie używać na twarzy. Najpierw przetestuj depilator na niewielkim obszarze, aby sprawdzić, jak zareaguje Twoja skóra.

Jak wybrać najlepszy depilator do usuwania włosów gęstych?

Depilatora można też używać do usuwania grubszych włosów, takich jak gęste owłosienie na twarzy, bikini lub włosy łonowe. Depilatory tego typu mają więcej głowic i mocniejsze silniki, co ułatwia radzenie sobie z grubszymi włosami.

Jeśli używasz depilatora do włosów łonowych, wypróbuj go najpierw na niewielkim obszarze, aby upewnić się, że nie podrażni skóry i nie spowoduje wysypki. Na tym obszarze powinnaś używać wyłącznie olejków lub kremów nawilżających bez substancji zapachowych.

Czego należy unikać i na co zwracać uwagę przy zakupie depilatora?

Ogólnie rzecz biorąc, istnieją trzy rodzaje depilatorów:

Depilatory elektryczne sprężynowe: wykorzystują spiralę sprężynową, która skręca się, chwytając włoski. Unikaj bardzo starych modeli, które są mniej trwałe niż nowsze. Mogą one nie działać tak długo.

Depilatory z obrotowymi dyskami: wykorzystują wiele mniejszych sprężyn, które się obracają. Próbują one wychwycić włoski z wielu kierunków. Uważaj na wersje o niższej jakości. Mają one więcej ruchomych części, które mogą się zepsuć.

Depilatory z pęsetą: wykorzystują maleńkie płytki przypominające pęsetę, które chwytają włoski. Nowe modele depilatorów często mają ten styl.

Gdy zastanawiasz się, jaki depilator kupić, a jakiego unikać, możesz wziąć pod uwagę te czynniki:

liczba pęset lub sprężynek

Zobacz więcej  Twin Light - niesamowity zabieg

ustawienia prędkości

różne nasadki

wbudowane oświetlenie

czy depilator działa na sucho czy na mokro

poziom hałasu

modele przewodowe i bezprzewodowe

Warto wybrać depilator, który będzie pasował do preferowanych przez Ciebie zastosowań. Na przykład, jeśli chcesz używać go pod prysznicem, upewnij się, że jest bezpieczny dla wody.

 

Postaraj się dopasować funkcje do swoich potrzeb i przejrzyj recenzje, aby znaleźć modele, w których prawdopodobieństwo wystąpienia problemów nie jest tak duże.

Więcej informacji na temat depilacji laserem

Depilacja może wygładzić skórę, a jej efekty utrzymują się nawet do 4 tygodni. Jednak choć rezultaty są imponujące, ta metoda usuwania włosków nie jest bezbolesna.

Jednak im częściej używasz depilatora i doskonalisz technikę, tym mniejszy dyskomfort możesz odczuwać. Depilacja może nawet stać się Twoją ulubioną techniką usuwania włosków.

Kiedy należy zacząć używać wosku do wąsika? – skuteczne usuwanie włosów

Można bezpiecznie założyć, że jest co najmniej kilku facetów, którzy wiedzą co nieco o wąsach i ich depilacji. Na szczęście jestem wśród nich i chciałbym odpowiedzieć na pytanie, które zadaje sobie wielu początkujących hodowców brody lub wąsów: Kiedy należy zacząć używać wosku do wąsów?

Początek – wyrywanie włosków pęsetą

Rozpoczynając zapuszczanie zarostu, warto przyjąć zasadę, że należy pozwolić mu rosnąć naturalnie przez okres od 1 do 3 miesięcy. Pozwoli to na uzyskanie dobrego wyobrażenia o sposobie zapuszczania zarostu i kształtu Twojej naturalnej brody i wąsów. W tym początkowym okresie możesz zauważyć, że włoski wąsika wplątują się w kąciki ust.

Dobry moment jak każdy inny

Dla większości użytkowników wąsów jest to decydujący moment – co mam zrobić, gdy moje wąsy stały się uciążliwe? Przyciąć je? Zgolić? Kiedyś myślałem, że to jedyne opcje i z tego powodu przez ponad rok przycinałem wąsy. Jest jednak inna opcja – oswoić i wytrenować włoski. Wszystko, czego potrzebujesz, to ulubiony wosk do wąsów, co najmniej dwa palce i cierpliwość.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop