Blog

Epilacja bikini- na czym polega laserowe usuwanie włosków?

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Epilacja bikini- na czym polega laserowe usuwanie włosków?

Depilacja laserowa jest bardzo dobrze znanym zabiegiem, stosowanym od dłuższego już czasu. Taki sposób pozbywania się problemu nadmiernego owłosienia ma wielu swoich zwolenników. Depilacja laserowa okolic bikini polega na trwałym usunięciu włosów. Zabieg przeprowadzany w gabinecie medycyny estetycznej pozwala na odzyskanie komfortu, wygody i zwiększenie poczucia własnej atrakcyjności. Zabieg depilacji z wykorzystaniem lasera jest bardzo skuteczny, można go zastosować na różne partie ciała i co ważne.

Depilacja laserowa- rodzaje

Zabieg depilacji laserowej jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich osób, które chcą pozbyć się włosów z pachwin, okolic bikini, okolic odbytu, dolnej części brzucha czy wzgórka łonowego, jak i wielu innym obszarów ciała. W gabinecie medycyny estetycznej wykonuje się tę procedurę najczęściej metodą IPL. Inaczej technika ta nazywana jest intensywną terapią pulsacyjnym światłem. Nie jest to laser, a włoski usuwane są poprzez użycie całego spektrum świateł. Taki sposób depilacji bikini i innych miejsc polecany jest zwłaszcza do jaśniejszych włosków.

Innym sposobem na trwałe pozbycie się włosów jest zastosowanie depilacji Light Sheer Desire. Taka depilacja bikini opiera się na selektywnej fototermolinie na mieszek włosowy. Światło lasera, pochłaniane wybiórczo przez struktury mieszka włosowego zawierającego melaninę, przemieniane jest na ciepło niszczące elementy włosa odpowiadające za jego wzrost. W ten sposób uzyskuje się idealnie gładką skórę. Taka depilacja laserowa miejsc intymnych jest niezwykle efektowna, zwłaszcza jeśli włosy znajdują się w fazie aktywnego wzrostu. Wiązka emitowana przez laser przenika 2 mm w głąb skóry, a więc jest bezpieczna dla niej, jak i zdrowia danej osoby. Taka metoda usuwana włosów w okolicach bikini i innych jest używana zwłaszcza do eliminacji owłosienia powiązanego z zaburzeniami hormonalnymi, eliminacja owłosienia w celach estetycznych czy w leczeniu stanów zapalnych mieszków włosowych.

Zobacz więcej  Fotona 4D - rewitalizacja kolagenu

Chętnie wybierana przez kobiety, jak i mężczyzn jest tak zwana depilacja brazylijska. Polega ona na całkowitym usunięciu włosów z okolic bikini. Alternatywą dla epilacji laserowej jest depilacja bikini woskiem. Niestety jej efekty są mniej trwałe, a przy tym wiąże się ona z dyskomfortem.

Laserowa depilacja bikini- jak wygląda zabieg?

Przed usunięciem włosów z miejsc intymnych tudzież innych obszarów ciała, niezbędne jest przeprowadzenie dokładnego wywiadu i konsultacji ze specjalistą. Musi on ocenić specyfikę włosów, aby wybrać najlepszą technikę. Kosmetolog po uzyskaniu cennych informacji jest w stanie dobrać optymalne parametry lasera, aby skutecznie pozbyć się włosów już w pierwszym zabiegu. W przypadku większych obszarów ciała niezbędne jest zastosowanie serii zabiegów depilacji laserowej. Epilacja laserowa musi zostać poprzedzona próbą na małym obszarze skóry, dzięki czemu można sprawdzić, czy nie dojdzie czasami do reakcji alergicznej.

Przed rozpoczęciem procedury kosmetolog nakłada maść znieczulająca, jest to niezbędne, gdyż zabieg ten jest dosyć bolesny. Ponadto, schładza on depilowany obszar ciała. Skóra naświetlana jest wiązką światła laserowego, w zależności od obszaru usuwania włosków, może to trwać od kilku minut do kilku godzin. Po zakończonej procedurze skóra jest zaczerwieniona i podrażniona, niekiedy pojawia się delikatny obrzęk. W wielu przypadkach wykonuje się całą serię zabiegów, aby uzyskać efekt gładkiej skóry. Pomiędzy seriami (3-10) niezbędne jest zachowanie przerwy ok. 3 tygodni. Skuteczność depilacji zależy od rodzaju i koloru włosa, ale również koloru skóry. Zwykle ciemniejsze włoski pozwalają na szybsze zauważenie efektów zabiegu.

Jak należy przygotować się do depilacji laserowej bikini?

Depilacja laserowa bikini przeprowadzana jest na szczególnie delikatnych rejonach skóry. Właśnie dlatego należy zadbać o skórę przed zabiegiem, aby czasem nie doprowadzić do spotęgowania uczucia dyskomfortu w trakcie jego trwania. Depilacja laserowa bikini nie jest polecana zwłaszcza kobietom w ciąży. Ponadto, nie mogą się jej poddawać osoby z różnego rodzaju infekcjami grzybiczymi, bakteryjnymi czy wirusowymi. Przed procedurą nie należy się opalać na plaży czy też w solarium. Miesiączka nie jest natomiast żadnym przeciwwskazaniem. Wszystkie jednak zależy od tego, jak kobieta czuje się w danym czasie. Jeśli towarzyszą jej dolegliwości bólowe, wówczas powinna przesunąć zabieg depilacji bikini na późniejszy termin.

Zobacz więcej  Krostki na czole – przyczyny powstawania krostek, trądziku i pryszczów oraz sposoby, jak się ich pozbyć

Laserowa depilacja bikini- czego nie należy robić po zabiegu?

Bezpośrednio po depilacji bikini nie powinno się zakładać zbyt obcisłych ubrań, których materiał mógłby podrażnić skórę. Odradzane jest też przegrzewanie epilowanych miejsc. Nie wolno się opalać, korzystać z sauny czy basenu. Po zabiegu depilacji należy też unikać wysiłku fizycznego. W dniu zabiegu nie powinno się również używać antyperspirantów. Po całkowitym usunięciu włosków z okolic intymnych nie wolno trzeć pola zabiegowego.

Depilacja laserowa miejsc intymnych- czy bardzo boli?

W pierwszej kolejności warto podkreślić, iż depilacja laserowa może być całkowicie bezbolesna, jak i powodować pewien dyskomfort. Wiele zależy od indywidualnych predyspozycji. Niektórym osobom może towarzyszyć w trakcie zabiegu uczucie swędzenia czy pieczenia. Każda osoba w inny sposób reaguje na ból. Gabinety medycyny estetycznej korzystają jednak ze specjalnych kompresów lodowych, zmniejszających uciążliwe dolegliwości. Ponadto, kosmetolog często nakłada maść znieczulającą, dzięki której usuwanie włosków z pachwin, bikini czy innych miejsc staje się całkowicie bezbolesne.

Profesjonalny gabinet stosuje różne sposoby niwelowania bólu, korzysta przy tym ze sprzętów najwyższej jakości, które gwarantują bezpieczeństwo klientowi. Depilacja bikini jest nie tylko wyjątkowo skuteczna, ale przy tym pozwala na trwałe pozbycie się niechcianych włosów.

Epilacja laserowa- przeciwwskazania

Nie każdy może udać się na tego typu zabieg. Jeśli chodzi o przeciwwskazania, zalicza się do nich: podrażnienia oraz stany zapalne, łuszczycę, doustną terapię retinoidami, świeżą opaleniznę, okres ciąży i karmienia piersią, aktywne infekcje skórne.

Usuwanie niechcianego owłosienia metodą laserową- czy warto?

Osoby zmagające się z nadmiernym owłosienie i czarnymi włoskami na ciele, szukają wielu sposobów ich usunięcia. Środki doraźne pozwalają na uzyskanie gładkiej skóry, ale jedynie przez krótki czas. Golenie maszynkami, depilatorem elektrycznym, usuwaniem włosów woskiem czy kremami są metodami skutecznymi, jednak włosy bardzo szybko po nich odrastają. Właśnie dlatego warto skorzystać z możliwości depilacji laserowej, dzięki której skóra pozostaje idealnie gładka i to na długi czas.

Zobacz więcej  Jaka rola witamin w redukcji zmarszczek i poprawie stanu skóry?

Warto podkreślić, że wiele ogólnodostępnych metod podrażnia skórę. Depilacja laserowa jest całkowicie bezpieczną, skuteczną i sprawdzoną metodą usuwania owłosienia z różnych partii ciała. Dzięki niej można usunąć włoski z warg sromowych, okolic odbytu, pachwin, nóg, rąk, brody itp. Co ważne, laser pozbędzie się nawet bardzo obfitego owłosienia.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop