Blog

Endermologia LPG – dlaczego warto skorzystać z tego zabiegu

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Praktycznie każda kobieta marzy o idealnej, szczupłej sylwetce bez śladów cellulitu. Chcemy mieć jędrną, młodą i sprężystą skórę. Dlatego na rynku istnieje bardzo duża ilość różnych zabiegów, które mają taki efekt zapewnić. Niektóre z nich są inwazyjne i wymagają rekonwalescencji. Większość kobiet tymczasem pragnie zabiegu bezinwazyjnego, w miarę możliwości bezbolesnego, który da pewne i szybkie wyniki. Takich rozwiązań również jest wiele, dlatego klientki salonów i panie poszukujące pomysłu idealnego dla siebie, mają trudności z wyborem.

 

Wśród specjalistów Endermologia to jeden z najskuteczniejszych zabiegów pomagających walczyć z cellulitem oraz otyłością. Jest to zabieg doceniany również przez klientki, które dostrzegają jego efektywne działanie. Co ważne jest to zabieg nieinwazyjny i bezpieczny, po którym od razu można wrócić do codziennych obowiązków.

Endermologia to masaż mechaniczny wykonywany za pomocą nowoczesnego urządzenia. Jego głowica za pomocą podciśnienia zasysa fragmenty skóry, tworząc fałdę i rolując ją. Dzięki takiemu masażowi uruchamiane są procesy naprawcze w skórze, poprawiany metabolizm oraz usuwane tłuszcz i toksyny. Rolki sterowane są elektronicznie, poruszają się wokół własnej osi i dodatkowo względem siebie, masując skórę w różnych kierunkach. Nowocześniejsze aparaty mają możliwość dodatkowej stymulacji metabolizmu komórek, co poprawia efekt zabiegów.

Skuteczność Endermologii została potwierdzona licznymi badaniami klinicznymi. Zabieg jest zresztą stosowany z powodzeniem w ponad 100 krajach na całym świecie. W świecie kosmetologii i piękna, w którym cały czas pojawiają się i znikają nowe zabiegi, jest to najlepsza rekomendacja i potwierdzenie efektywności.

 

Endermologia LPG Alliance

Endermologia Alliance jest najnowszym patentem firmy LPG. Integruje sprawdzone już rezultaty manualne (masaż) z dodatkową stymulacją komórkową (aktywacja metabolizmu).

W Polsce prezentacja tego najnowszego osiągnięcia technologicznego odbyła się w maju 2017 na konferencji prasowej. Urządzenie firmy LPG powstało po 30 latach intensywnych badań.

Dzięki wyjątkowej budowie głowicy, możliwe jest połączenie trzech efektów poprawiających wygląd skóry – wygładzenie, ujędrnienie i redukcja tkanki tłuszczowej. Umożliwia to skrócenie czasu zabiegu i jego większa skuteczność. Potrzebna jest również mniejsza ilość powtórzeń. Wbudowana w głowicę klapka pozwala na wielowymiarową i szybką penetrację tkanek.

Urządzenie stosuje zmienne ciśnienie co znacznie poprawia komfort zabiegu.

Mikro impulsy, które wywołuje w skórze, wzmagają produkcję kolagenu, kwasu hialuronowego i elastyny. Daje to efekt naturalnego odmłodzenia skóry.

Alliance posiada wbudowany sensor identyfikacji skóry. Dzięki temu parametry zabiegu dobierane są automatycznie do wymagań każdego pacjenta. Komputer bierze pod uwagę jakość tkanki, włóknistość czy brak elastyczności, które mogą powodować dyskomfort podczas tradycyjnego zabiegu.

Zobacz więcej  Jonoforeza w terapii nadmiernego potenia: skuteczne leczenie nadpotliwości i przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Dzięki możliwości dobrania odpowiedniego programu oraz głowicy, możemy uzyskać naprawdę szerokie spektrum efektów.

Sprzęt wyposażony jest również w tablet, za pomocą którego można kontrolować całe urządzenie. Od wprowadzenia danych dotyczących pacjenta, diagnozy tkanek po rekomendację trybu pracy i ustawień.

 

Endermologia LPG  – przebieg i efekty zabiegu

Dzięki urządzeniu do Endermologii LPG możliwa jest praca nad każdą częścią ciała, również w miejscach, które opierają się ćwiczeniom i tradycyjnym dietom. Całym zabiegiem steruje komputer. To on reguluje podciśnienie i siłę zabiegu. Rolki głowicy poruszają się w różnych kierunkach, ugniatając i rolując skórę i tkanki podskórne. Dzięki możliwości dostosowania intensywności do potrzeb indywidualnych pacjenta, Endermologia może być całkowicie bezbolesna. Może być stosowana nawet na wrażliwych partiach ciała jak ramiona czy wewnętrzne części ud. Możliwe jest nawet stosowanie Endermologii na twarz.

Cały zabieg trwa około 30-45 minut zależnie od obszaru poddawanego masażowi. Pierwsze rezultaty są najczęściej widoczne już po trzecim zabiegu, ale zaleca się wykonanie serii minimum 5, najlepiej 10. Najefektywniejsza częstotliwość to 3 zabiegi tygodniowo, z zachowaniem przynajmniej dobowej przerwy pomiędzy kolejnymi.

Efekty tej metody są naprawdę spektakularne. Możemy spodziewać się:

– utraty centymetrów

– wymodelowania sylwetki

– ujędrnienia skóry

– zredukowania cellulitu

– pozbycia się toksyn

– usunięcia nadmiaru wody

– poprawy metabolizmu

– poprawy krążenia krwi i limfy

– zmniejszenie obrzęków

 

Dodatkowo Endermologia pomaga rozluźnić mięśnie, stymuluje krążenie i regenerację skóry. Po zabiegu skóra zaczyna intensywnie produkować elastynę i kolagen co poprawia jej wygląd i elastyczność.

Co ciekawe, Endermologia może być wykorzystywana nawet w zabiegach dla sportowców po urazach oraz przy rehabilitacji.

Przy zastosowaniu na twarz i szyję możemy spodziewać się regeneracji skóry, poprawienia owalu twarzy, ujędrnienia i rozświetlenia. Skóra twarzy staje się sprężysta i wygładzona. Dlatego zabieg jest idealny w przypadku skóry dojrzałej kiedy pragniemy pozbyć się zmarszczek. Daje efekt naturalnego liftingu. Dzieje się to dzięki aktywacji naturalnego procesu odbudowy elastyny, kolageny i kwasu hialuronowego w skórze.

 

Endermologia LPG – wskazania i przeciwskazania

Zabieg Endermologii przeznaczony jest szczególnie dla pacjentów pragnących nieinwazyjnie pozbyć się niechcianych centymetrów oraz cellulitu. Istnieją jednak również inne wskazania:

Zobacz więcej  Trzy proste ćwiczenia na opadającą powiekę - skuteczne sposoby na pozbycie się problemu

– rozstępy

– blizny

– słabe ukrwienie skóry

– zwiotczała skóra

– zwłóknienia

– przygotowanie do zabiegu liposukcji

– po zabiegu liposukcji

 

Przeciwwskazaniem do zabiegu są między innymi wszelkie schorzenia, które mogą się pogłębić w trakcie silnego masażu skóry i tkanek podskórnych. Są to:

– żylaki

– zapalenie żył

– nowotwór

– uszkodzona skóra

– przepuklina

– blizny ze stanem zapalnym

– liczne pieprzyki, guzki czy tłuszczaki

– implanty

– wysokie ciśnienie

– choroby serca

 

W przypadku zmian miejscowych możliwe jest wykonanie Endermologii z pominięciem danego obszaru.

Poza tym Endermologia nie powinna być wykonywana u kobiet w ciąży. W przypadku kobiet karmiących wskazane jest wznowienie karmienia minimum 7 godzin po wykonaniu zabiegu.

Nie jest zalecane wykonanie Endermologii u osób przyjmujących leki na krzepliwość krwi oraz mających problemy z nerkami.

 

 

Endermologia LPG – przygotowanie do zabiegu

Do zabiegu Endermologii nie jest potrzebne żadne szczególne przygotowanie. Po wykluczeniu przeciwskazań, osoba prowadząca dokonuje z pacjentem konsultacji na temat stylu życia, oczekiwanych efektów oraz analizuje stan skóry, sylwetkę oraz stopień nasilenia cellulitu. Sprawdzi jędrność i gęstość skóry. Do zabiegu pacjentka zakłada specjalny ubiór, który zapewnia ochronę, wygodę i komfort. Jest to jednoczęściowy ubiór wykonany z bardzo cienkiej i elastycznej siateczki, który przykrywa całe ciało. Ułatwia on również masaż stanowiąc poślizg dla głowicy.

 

Endermologia  LPG – po zabiegu

Endermologia jest całkowicie bezinwazyjna i po zabiegu można natychmiast powrócić do codziennych czynności. Warto jednak zastosować się do kilku wskazówek, które wspomogą skuteczność terapii. Ponieważ Endermologia między innymi usuwa z organizmu toksyny, zalecane jest wypijanie po zabiegu dużej ilości wody (minimum 2,5 litra dziennie). Po pierwsze ułatwi to usunięcie toksyn, po drugie sprawi, że organizm nie będzie magazynował niepotrzebnie wody. Bardzo ważne jest również dodatkowe wspomaganie usuwania tłuszczu – umiarkowane ćwiczenia, nisko tłuszczowa dieta oraz zmniejszenie użycia soli. Wszystko to pomoże uzyskać jeszcze lepsze i trwalsze rezultaty. Jeżeli zależy nam na trwałym rezultacie, najlepiej powtarzać zabieg Endermologii raz w miesiącu po zakończeniu serii. Zapobiegniemy ponownemu tworzeniu się złogów komórek tłuszczowych i nawrotom cellulitu. Utrzymamy optymalną jędrność i napięcie skóry.

Zobacz więcej  Objawy i leczenie trądziku guzkowo-torbielowatego: skuteczne metody walki z trądzikiem torbielowatym, guzkowym i różowatym

 

Endermologia LPG – opinie

Pacjentki, które wypróbowały tę metodę oceniają ja bardzo wysoko. Najważniejsza jest oczywiście skuteczność w modelowaniu sylwetki i walce z cellulitem i tłuszczem. Dodatkowo pacjentki doceniają bezbolesność i bezpieczeństwo zabiegu. Szczególnie dobre rezultaty panie otrzymują przy stosowaniu zabiegów przypominających.

 

Endermologia dla mężczyzn

Zabieg Endermologii może być z powodzeniem stosowany u mężczyzn. Ponieważ mają oni grubszą skórę, szczególnie w rejonie ud i pośladków, efekty zabiegu mogą być u nich wręcz szybciej widoczne i bardziej spektakularne.

 

Endermologia LPG – najczęściej zadawane pytania

Podsumujmy informacje na temat Endermologii LPG odpowiadając na pytania, które najczęściej zadają panie zastanawiające się nad tym zabiegiem.

 

Czy zabieg Endermologii LPG jest bolesny?

Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszej technologii i dopasowaniu intensywności zabiegu do indywidulanego stanu skóry. Endermologia bywa nawet określana jako zabieg przyjemny i relaksujący. W rozwiązaniu firmy LPG używane jest zmienne podciśnienie, co jeszcze bardziej poprawia komfort pacjenta. Również zastosowany nowatorski sensor identyfikacji skóry dopasowuje siłę i intensywność zabiegu do budowy tkanek, biorąc pod uwagę ewentualne zwłóknienia i utratę elastyczności, które mogłyby powodować ból. Stosowany podczas zabiegu strój ułatwia poślizg głowicy na skórze jednocześnie ja chroniąc. Przy bardzo niskiej odporności na ból podczas wykonywania Endermologii można odczuwać co najwyżej lekki dyskomfort.

Czym różni się Endermologia LPG od tradycyjnej Endermologii, którą znam?

Endermologia LPG to opatentowana metoda walki z otyłością i cellulitem, która powstała po 30 latach badań. Poza znanym już działaniem manualnym (w postaci masażu próżniowego), dodatkowo stymulowany jest w niej metabolizm komórkowy. Do skóry wysyłane są mikro impulsy, które powodują odmłodzenie skóry poprzez wzmożenie produkcji naturalnie występujących kwasu hialuronowego, kolagenu i kolastyny.

Endermologia LPG umożliwia również skrócenie zabiegu i przyspieszenie efektów dzięki opatentowanej głowicy z klapką, która znacznie skuteczniej penetruje skórę i tkanki otaczające.

 

Endermologia kojarzy mi się z odchudzaniem. Czy może być stosowana w zabiegach na twarz?

Dzięki możliwości użycia różnych głowic i programów, Endermologia LPG idealnie nadaje się do zabiegów na twarz. Efektem będzie poprawa owalu, lepsza sprężystość i elastyczność skóry oraz zniwelowane zmarszczki. Ten sam efekt uzyskamy również na szyi i dekolcie.

 

 

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop