Blog

Drosfemine – recepta online

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Drosfemine – recepta online

Drosfemine –  skład

Każde opakowanie leku składa się z 28 tabletek powl., z czego 24 są to tabletki różowe, natomiast pozostałe 4 to tabletki białe (placebo). Każda tabletka różowa zawiera w sobie 3 mg drospirenonu i 0,02 mg etynyloestradiolu. Natomiast w tabletkach białych nie występują żadne substancje czynne. Należy również wspomnieć o tym, że drosfemine zawiera laktozę.

Drosfemine – dawkowanie

Tabletki drosfemine należy przyjmować doustnie. W razie pojawienia się takiej potrzeby można lek popić małą ilością wody. Zaleca się, aby brać jedną tabletkę dziennie przez 28 kolejnych dni. Lek powinno się przyjmować w kolejności, która została ustalona na opakowaniu. Najlepiej jest, aby starać się brać tabletkę o tej samej porze każdego dnia.

Wskazania do stosowania drosfemine

Drosfemine to lek, który należy stosować doustnie. Powinno się go przypisać dla kobiety na podstawie indywidualnych czynników ryzyka. W szczególności należy zwrócić uwagę na ryzyko pojawienia się: żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej oraz żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej.

Przeciwskazania do stosowania drosfemine

Drosfemine nie powinien być stosowany przez kobiety, które:

– cierpią na nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek inną substancję pomocniczą,

– pojawia się u nich niezdiagnozowane krwawienie z pochwy,

– istnieje ryzyko pojawienia się żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej (VTE),

– istnieje ryzyko pojawienia się żylna choroba zakrzepowo-zatorowa – czynna,

– występowanie łagodnych lub złośliwych nowotworów wątroby,

– występowanie ciężkich chorób wątroby,

– obecność nowotworów złośliwych, które są zależne od hormonów płciowych,

– zmaganie się z ciężką bądź ostrą niewydolnością nerek,

To tylko część przeciwskazań dla stosowania leku drosfemine, gdyż tych jest znacznie więcej.

Ostrzeżenia dla leku

Zanim rozpocznie się stosowanie leku drosfemine, należy wziąć udział w pełnym wywiadzie lekarskim, wykluczyć ciążę, przeprowadzić pomiar ciśnienie tętniczego oraz badanie fizykalne. W przypadku pojawienia się nieregularnego krwawienia w trakcie stosowania leku, które będzie się utrzymywało lub pojawiało regularnie, należy zdecydować się na etiologię niehormonalną. Koniecznie trzeba przerwać stosowanie preparatu, jeśli pojawią się takie czynniki ryzyka jak: objawy żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej i zaburzeń zakrzepowo-zatorowych tętnic. Przed rozpoczęciem stosowania leku, należy uświadomić pacjenta na temat wszystkich czynników ryzyka, jakie wiążą się ze stosowaniem owego preparatu oraz na temat ewentualnych skutków, które mogą wystąpić na skutek stosowania owego preparatu. Warto także wspomnieć o tym, że preparat nie ma żadnego wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów, a także obsługiwania maszyn. Może mieć on za to wpływ na wyniki niektórych badań laboratoryjnych.

Zobacz więcej  Tarczyca i guzek na szyi: co oznacza guzek szyi i jakie są metody leczenia raku tarczycy

Drosfemine a ciąża

Lek Drosfemine nie powinny stosować kobiety, które znajdują się w ciąży. W przypadku, gdy ciąża pojawi się w trakcie stosowania tego preparatu, należy bezzwłocznie zaprzestać jego zażywania. Nie udowodniono żadnych wad, które pojawiłyby się u dzieci kobiet, które zaszły w ciąże, a wcześniej stosowały doustne preparaty antykoncepcyjne. Leku nie powinny również stosować kobiety, które znajdują się w okresie karmienia piersią, gdyż sam preparat może wpłynąć także na dziecko.

Drosfemine – efekty uboczne

U kobiet, które stosują drosfemine, mogą pojawić się następujące skutki uboczne:

– ból głowy,

– ból piersi,

– chwiejność emocjonalna,

– brak miesiączki,

– krwotok maciczny,

Powyższe skutki pojawiają się stosunkowo często w trakcie stosowania owego preparatu. Natomiast istnieje również wiele efektów ubocznych, których ryzyko wystąpienia jest o wiele niższe, ale wciąż mogą się one pojawić u osoby, stosującej drosfemine. Do tych efektów należy m.in.:

– senność,

– depresja,

– ból brzucha,

– wymioty,

– nadciśnienie tętnicze,

– zaburzenia żołądkowo-jelitowe,

– zapalenie pęcherzyka żółciowego,

– zawroty głowy pochodzenia błędnikowego,

– zapalenie skóry wywołane nadwrażliwością na światło,

– przepuklina rozworu przełykowego,

Drosfemine – interakcje

Przy okazji stosowania leku drosfemine mogą pojawić się interakcje w postaci zwiększenia klirensu hormonów płciowych. Może to zatem skutkować krwawieniem międzymiesiączkowego i braku skuteczności antykoncepcyjnej. Należy pamiętać o tym, że indukcja enzymów może pojawić się dopiero po kilku dniach leczenia. Maksymalna indukcja enzymów może z kolei pojawić się w trakcie kilku tygodni i utrzymywać się do nawet 4 tygodni po okresie zaprzestania leczenia. Kobiety, które leczą się lekami indukującymi enzymy w okresie krótkoterminowym, powinny stosować dodatkowo mechaniczną lub inną dodatkową metodę antykoncepcji. Natomiast kobiet, które leczą się lekami indukującymi w okresie długoterminowym, powinny stosować inną skuteczną, niehormonalną metodę antykoncepcji.

Zobacz więcej  Krem przeciwzmarszczkowy na zmarszczki mimiczne: Spłycające działanie  kremów przeciwzmarszczkowych w walce z oznakami starzenia skóry

Jak uzyskać recepetę online na drosfemine?

Receptę online na drosfemine można uzyskać m.in. w Skyclinic. To bowiem placówka medyczna, która zajmuje się również zabiegami z zakresu medycyny estetycznej, ale także może wystawiać receptury online na różne leki, w tym m.in.: drosfemine. Zamów e-receptę tutaj http://www.skyclinic.pl/zabiegi/e-recepta/

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop