Blog

Drosfemine mini – recepta online

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Drosfemine mini – recepta online

Drosfemine mini to lek, który w składzie zawiera żeńskie hormony. Ma on na celu hamowanie owulacji i zapobieganie zajściu w ciążę. Skuteczność preparatu wynosi 99%.

Drosfemine mini – skład

Drosfemine mini to środek antykoncepcyjny stosowany w celu zapobiegania ciąży. Zawiera dwa żeńskie hormony: drospirenon i etynyloestradiol. Pigułki antykoncepcyjne zawierające dwa hormony nazywane są złożonymi. Działają w sposób kompleksowy na wielu podłożach, gwarantując najwyższą możliwą skuteczność.

Oprócz hormonów, skład leku obejmuje substancje pomocnicze, a w tym są to: dwutlenek tytanu (E171), tlenek żelaza czerwony (E172), polisorbat 80, hypromeloza 3CP, stearynian magnezu, maltodekstryna, talk, skrobia kukurydziana, laktoza jednowodna.

Drosfemine mini – dawkowanie

Opakowanie leku Drosfemine mini zawiera 21 tabletek powlekanych. Każda tabletka oznaczona jest dniem tygodnia, w którym powinna być przyjęta. Należy przyjmować tabletki każdego dnia o tej samej porze.

Pojedyncze pudełko preparatu Drosfermine Mini to 21 tabletek powlekanych. W każdej tabletce znajdują się dwie substancje czynne. Dodatkowo preparat został oznaczony dniem tygodnia, aby ułatwić przyjmowanie leku. Czas terapii trwa 21 dni, po czym konieczne jest jej przerwanie na 7 dni. Po siedmiu dniach, następuje dzień 8, kiedy należy zacząć przyjmować kolejne opakowanie, chyba że pacjentka zdecyduje o chęci rezygnacji ze stosowania antykoncepcji.

Trzeba pamiętać, że w ciągu tych 7 dni wystąpi krwawienie, będące wynikiem odstawienia związków hormonalnych. Należy jej się spodziewać w 2 lub 3 dniu po odstawieniu.

Pominięcie pigułki może prowadzić do nieplanowanej ciąży. Należy zignorować dzień, w którym wystąpiło krwawienie i niezależnie od niego przyjmować lek, aby zachować skuteczność.

Jeśli antykoncepcja nie była jeszcze stosowana, stosowanie leku powinno rozpocząć się pierwszego dnia krwawienia miesiączkowego. Stosowanie leku Drosfemine mini można również rozpocząć od 2 lub 3 dnia cyklu, ale nie gwarantuje to pełnej skuteczności i zaleca się dodatkowe stosowanie środków mechanicznych. Opakowanie należy rozpocząć od przyjęcia tabletki oznaczonej obecnym dniem tygodnia. Należy stosować się do kierunku strzałek określonych symbolami na blistrze. Z czasem dojdzie do przyjęcia wszystkich 21 tabletek.

Zobacz więcej  Przepuklina pachwinowa - czy może być niebezpieczna?

Wcześniejsze stosowanie systemów transdermalnych oznacza, że lek Drosfemine mini należy zażyć w dniu usunięcia systemu transdermalnego, przed dniem, w którym przypada aplikacja kolejnego systemu transdermalnego.

Wskazania do stosowania Drosfemine mini

Głównym celem stosowania Drosfemine Mini jest zapobieganie ciąży. Działanie antykoncepcyjne złożonych doustnych środków antykoncepcyjnych opiera się na kombinacji czynników. Najważniejsze z nich to: zahamowanie owulacji, zmiana składu śluzu szyjkowego, zmiana właściwości endometrium tak, że niemożliwe jest zapłodnienie.

Złożone doustne środki antykoncepcyjne mają 1% wskaźnik niepowodzenia rocznie, jeśli są prawidłowo stosowane. Wskaźnik ten może być wyższy, jeśli nie są używane prawidłowo. Tabletki regulują cykl menstruacyjny i dodatkowo często zmniejszają ból i krwawienie. Według niektórych badań, korzystanie z tych leków może również zmniejszyć ryzyko raka w układzie rozrodczym, mogą pomóc obniżyć ryzyko raka endometrium i jajnika.

Przeciwwskazania do stosowania Drosfemine mini

Istnieje szereg przeciwwskazań, które wykluczają stosowanie preparatów zawierających hormony żeńskie. Drosfermine Mini zawiera etynyloestradiol, drospirenon, dlatego pacjentka nie może być uczulona na jakikolwiek z tych składników. To samo dotyczy substancji pomocniczych.

Z leku nie mogą korzystać kobiety, które cierpią na różne choroby, a w tym: dusznica bolesna, bardzo wysokie ciśnienie krwi, ciężka cukrzyca z uszkodzeniem naczyń krwionośnych, przebyty zawał serca lub udar, problemy wpływające na krzepliwość krwi, zabieg chirurgiczny, brak możliwości chodzenia przez długi czas, silne migreny, hiperhomocysteinemia, żółtaczka, zapalenie wątroby, guzy (łagodne i złośliwe), niewydolność nerek, zapalenie trzustki, wysokie stężenie cholesterolu/trójglicerydów we krwi

Ostrzeżenia dla leku Drosfemine mini

Szczególną ostrożność należy zachować, jeśli chodzi o zakrzep krwi w naczyniach żylnych. Możliwa jest zakrzepica żył głębokich, w płucach oraz w innych organach. Jeśli taka choroba miała miejsce w przyszłości, z antykoncepcji hormonalnej należy na stałe zrezygnować i jej nie podejmować.

Środki antykoncepcyjne nie stanowią ochrony przed zakażeniem wirusem HIV (AIDS) i innymi jednostkami chorobowymi przenoszonymi drogą płciową.

Drosfemine mini zawiera laktozę i inne substancje pomocniczne. Pacjentka powinna skonsultować się z lekarzem, jeśli zdiagnozowano u niej nietolerancję cukru, aby sprawdzić, czy przyjmowanie tego leku jest bezpieczne.

Zobacz więcej  Promieniowanie UV – skuteczne sposoby na walkę z największym wrogiem zdrowej skóry

Drosfemine mini, a ciąża

Leku Drosfemine Mini nie należy stosować w okresie ciąży.

Jeśli pacjentka zajdzie w ciążę podczas przyjmowania leku, powinna przestać używać tego produktu. Badania wykazały, że nie ma zwiększonego ryzyka wad wrodzonych u dzieci, których matki stosowały antykoncepcję przed zajściem w ciążę. Nie stwierdzono, aby złożone środki antykoncepcyjne miały działanie teratogenne, gdy były błędnie stosowane we wczesnej ciąży.

Drosfemine mini – efekty uboczne

Najczęstsze skutki uboczne wynikające z zastosowania antykoncepcji w postaci preparatu Drosfemine Mini obejmują: zaburzenia miesiączkowania; gęste, białawe upławy; krwawienie śródcykliczne; nudności, ból brzucha; drożdżakowe zakażenie pochwy; nastrój depresyjny i jego wahania; ból głowy; bolesność i wrażliwość piersi; wzrost masy ciała.

Drosfemine mini – interakcje

Drosfemine mini wchodzi w interakcję z lekami stosowanymi w leczeniu WZW typu C (ombitaswir, rytonawir, parytaprewir, dasabuwir) oraz w leczeniu HIV (rytonawir, efawirenz, newirapina).

Nie należy stosować tego leku jednocześnie z barbituranami, karbamazepiną, ryfampicyną, fenytoiną, gryzeofulwiną, prymidonem, topiramatem, okskarbamazepiną. Leku nie można stosować w przypadku lekkich epizodów depresji, które wymagają zastosowania ziela dziurawca zwyczajnego.

W przypadku niepewności, należy sprawdzić ulotkę dołączoną do leku i skonsultować się z lekarzem.

Jak uzyskać receptę online na Drosfemine mini?

Uzyskanie recepty na lek Drosfemine mini wymaga jedynie krótkiej wizyty w placówce online. Przykładem jest klinika SkyClinic, w której specjaliści wypisują recepty na ten preparat po przeprowadzeniu krótkiego wywiadu i zweryfikowania danych osobowych. Szansa na uzyskanie leku jest wysoka, jeśli pacjentka nie cierpiała w przeszłości na zakrzepy oraz nadwrażliwość na składniki aktywne leku. Zamów e-receptę tutaj http://www.skyclinic.pl/zabiegi/e-recepta/

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop