Blog

Dlaczego warto przeszczepić włosy

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Przeszczepy włosów są wykonywane, aby dodać więcej włosów do obszaru głowy, który może być przerzedzony lub łysiejący. Odbywa się to poprzez pobranie włosów z grubszych części skóry głowy lub innych części ciała i przeszczepienie ich do przerzedzającej się lub łysiejącej części skóry głowy.

Badania statystyczne pokazują, że na całym świecie nawet około 60 procent mężczyzn i 50 procent kobiet doświadcza pewnej formy wypadania włosów. Aby temu zaradzić, ludzie często używają produktów dostępnych bez recepty. W wielu przypadkach nie są one jednak dostateczne w swoim działaniu. Przeszczep włosów to kolejna metoda przywracania włosów. Przyjrzyjmy się wiec temu, dlaczego warto się na niego zdecydować oraz czego się spodziewać i jak przebiega sam zabieg.

Dlaczego warto zdecydować się na zabieg?

Dziś coraz więcej mężczyzn i kobiet decyduje się na odwrócenie skutków łysienia za pomocą przeszczepu włosów. I słusznie! Istnieją wystarczające powody, aby dołączyć do nich przy podejmowaniu tej decyzji. Poniżej przedstawiamy główne argumenty przemawiające za podjęciem się przeszczepu włosów.

Innowacyjne metody

Przeszczep włosów FUE to bardzo dokładna procedura wykonywana zgodnie z najnowszymi innowacjami. Zabieg przeprowadzany jest przy znieczuleniu miejscowym, praktycznie nie pozostawia blizn i zapewnia doskonałe rezultaty dzięki przywróceniu mocnych, zdrowych cebulek włosów. Istotna różnica w porównaniu z kilkoma latami, kiedy przeszczep włosów był nadal uważany za poważną operację, której wynik nie był gwarantowany. Dziś, dzięki tej innowacyjnej technice, niemal wszystkie przeszczepy przynoszą wymierne rezultaty zgodnie z oczekiwaniami klientów z całego świata.

Doświadczenie lekarzy

Wraz z dalszym rozwojem technologii transplantacji włosów, wiedza lekarzy na ten temat również uległa znacznej poprawie. Specjaliści z naszej kliniki, którzy przeprowadzają przeszczep włosów, są prawdziwymi ekspertami i mają duże doświadczenie. Jest to bardzo ważne, ponieważ mogą zapewnić wiarygodny wgląd w oczekiwany wynik końcowy i wiedzą, jak osiągnąć najlepszy możliwy rezultat. Więcej wiadomości o ewentualnym zabiegu można dowiedzieć się podczas indywidualnych konsultacji, ponieważ każdy pacjent potrzebuje nieco innego podejścia.

Zwiększony wybór

Ponieważ coraz więcej klinik oferuje obecnie przeszczepy włosów, procedura stała się bardziej dostępna i łatwiej jest teraz zarezerwować zabieg. Jednak mądrze jest z góry sprawdzić, czy specjaliści w takiej klinice są prawdziwymi ekspertami, czy leczenie jest zgodne z najnowszymi technologiami i czy oferują osobistą rozmowę, podczas której pacjent otrzymuje rzetelne informacje i porady. W naszej klinice stawiamy klientów na pierwszym miejscu, dlatego zawsze chętnie odpowiadamy na wszystkie pytania i rozwiewamy wszelakie wątpliwości. 

Zobacz więcej  SkyClinic we Wrocławiu - klinika, która odmieni Twoje życie na lepsze

Możliwość dostosowania wyglądu

Podczas gdy w przeszłości łysienie oznaczało, że będziemy musieli się pogodzić z brakiem włosów przez resztę życia, teraz każdy z nas ma możliwość zrobienia z tym porządku Tak samo jak możemy skorygować nos, usunąć zmarszczki lub dostosować linię warg. Dostosowywany wygląd nie jest już tematem tabu i nie ma też problemów z przeszczepieniem włosów. 

Atrakcyjne ceny

Ceny przeszczepu włosów mogą się różnić. Dlatego przy wyborze kliniki należy również zwrócić uwagę na uczciwy stosunek ceny do jakości. Krótko mówiąc, przeszczep włosów to zabieg wykonywany przy użyciu wysoce innowacyjnego sprzętu i doświadczonych, kompetentnych specjalistów, aby osiągnąć jak najlepszy wynik. Oczywiste jest więc, że nie jest to aż tak tanie. W przypadku naszej kliniki ceny są jednak bardzo przystępne. Szczególnie jeżeli weźmiemy pod uwagę to, że do zabiegów wykorzystywany jest robot medyczny Artas.

Jak działa przeszczep włosów?

Zarówno w procedurach FUE, jak i FUT chirurdzy zbierają mieszki włosowe z obszaru głowy lub ciała i przeszczepiają je do skóry głowy, gdzie włosy przerzedzają się lub wypadają. Przeszczep włosów FUE obejmuje ekstrakcję mieszków włosowych z większej strefy dawcy, co maksymalizuje liczbę dostępnych włosów. Pęcherzyki usuwa się indywidualnie za pomocą małego, specjalistycznego urządzenia tnącego. Chirurdzy używają miejscowego znieczulenia, aby znieczulić obszar ekstrakcji, co sprawia, że proces jest bezbolesny.

Zarówno w chirurgii FUE, jak i FUT tworzy się małe miejsca za pomocą drobnych ostrzy i igieł, w których umieszczane są przeszczepy z innej części głowy. W wielu przypadkach chirurdzy i kliniki dzielą procedurę FUE na wiele krótszych sesji. Zaletą FUE jest jednak to, że nie są potrzebne duże cięcia ani szwy. Nie ma liniowej, bardziej zauważalnej blizny, a czas regeneracji jest szybszy niż w przypadku procedury FUT. Dodatkowo, w naszej klinice wykorzystujemy do zabiegów specjalnego robota Artas, który znacznie ułatwia operację i poprawia efekty.

Należy zauważyć, że liczba dostępnych przeszczepów – zarówno w FUE, jak i FUT – jest różna u różnych pacjentów. Ale FUE potencjalnie ma więcej możliwych przeszczepów, ponieważ włosy są pobierane z większego obszaru, ponieważ nie pozostawiają widocznych blizn. 

Zobacz więcej  Przepuklina żołądka - czym się charakteryzuje oraz jak wygląda leczenie?

Kto więc najbardziej skorzystałby na metodzie FUE?

  • Mężczyźni i kobiety z mniejszymi obszarami łysienia
  • Ludzie, którzy wolą krótsze włosy
  • Pacjenci, którzy preferują mniej inwazyjne procedury i nie chcą skaleczeń ani szwów na skórze głowy.
  • Ludzie prowadzący aktywny tryb życia, w tym sportowcy.
  • Pacjenci, którzy wolą i potrzebują krótszego okresu rekonwalescencji. 

Istnieją również kroki, które należy wykonać przed operacją FUE aby się do niej przygotować. Należą do nich następujące wskazówki:  

  • Nie bierz aspiryny, witaminy E ani multiwitamin 10 dni przed zabiegiem. Aspiryna hamuje funkcję płytek krwi, które pomagają zatrzymać krwawienie
  • Nie pij alkoholu ani nie przyjmuj leków przeciwzapalnych na trzy dni przed zabiegiem. Ogranicz także ekspozycję na słońce
  • Powstrzymaj się od palenia na tydzień przed zabiegiem, ponieważ może to opóźnić gojenie
  • Przyjmowanie 1000 do 2000 mg witaminy C przed operacją może pomóc w gojeniu

Rola robota w zabiegu 

Rozwijająca się technologia XXI wieku obejmuje wykorzystanie robotyki do wykonywania procedur przywracania włosów. Choć technologia ta nie jest nowa, w tym stuleciu zrobiła ogromny krok naprzód i została przyjęta przez wielu czołowych chirurgów transplantacji włosów na świecie. My również jesteśmy jedną z klinik, która od dłuższego czasu wykorzystuje innowacyjne technologie.

Zrobotyzowane przeszczepy włosów FUE polegają na zastosowaniu programu z obrazem 3D z ramieniem robota. Lekarz kontroluje system, który obejmuje również obrazowanie wideo, śledzenie ruchu na żywo i interfejs użytkownika. Główną zaletą tej technologii jest to, że jest ona znacznie szybsza niż pracochłonne ręczne transplantacje.

Korzyści z przeszczepu włosów

Łysienie jest dla wielu mężczyzn ciężkim, a nawet traumatycznym doświadczeniem. Zmiany w społeczeństwie przyczyniają się jednak do tego, że jest to dziś całkowicie normalne i wielu mężczyzn woli samodzielnie ściąć włosy niż czekać na moment naturalnego wyłysienia. Prawdą jest, że niektórym osobom pasuje takie rozwiązanie, jednak wiemy, że zdecydowana większość mężczyzn wolałaby uniknąć takiej sytuacji. Przedstawiamy więc kolejne zalety przeprowadzenia przeszczepu włosów w naszej klinice.

Przeszczep włosów podnosi pewność siebie

Mimo, że istnieje pewna grupa mężczyzn czująca się bardzo komfortowo ze swoją łysiną, dla wielu jest to zawstydzający temat, szczególnie kiedy łysienie następuje bardzo stopniowo i ciężko wymyślić pasującą fryzurę. Profesjonalnie wykonany przeszczep włosów może być więc prowadzić do podniesienia pewności siebie. Zabieg nie jest bardzo inwazyjny pomimo tego, że jest to operacja. Nasi lekarze wykrzykują najnowsze technologie, które pozwalają uniknąć pozostawiania widocznych blizn oraz przyśpieszają rekonwalescencje.

Zobacz więcej  Przeszczep włosów poprawą jakości życia

Przeszczep włosów daje długotrwałe rezultaty

Pełne wyniki przeszczepu włosów mogą się pojawić dopiero po kilku miesiącach, jednak pozostają na zawsze. Nowo przeszczepione włosy nigdy nie wypadną. Trzeba jednak pamiętać, że wszystkie pozostałe włosy na głowie, które nie są częścią przeszczepu, nadal wypadają w normalnym tempie. Oznacza to, że zdecydowanie się na przeszczep zapewnia rezultaty na bardzo długi okres, ponieważ po wypełnieniu miejsc, na których brakowało wcześniej włosów jest niemal zawsze wystarczające.

Włosy po przeszczepie wyglądają naturalnie

Przeszczep włosów nie przypomina noszenia peruki. Zamiast tego uzyskujemy naturalnie wyglądającą głowę pełna włosów, która jest ponownie atrakcyjna. Najważniejsze jest to, że klienci bardzo chwalą sobie wyniki przeszczepu włosów, szczególnie gdy wykonywał go doświadczony chirurg z dużymi umiejętnościami. Korzystając z usług naszej kliniki nie trzeba obawiać się o jakość przeszczepu. Do zabiegu wykorzystujemy nowe technologie, nabywane latami umiejętności i doświadczenie. 

Przeszczepione włosy nie potrzebują szczególnego traktowania

Po upływie okresu rekonwalescencji można wznowić normalną rutynową pielęgnację włosów – od używania szamponu, przez przycinanie i stylizację, aż po szczotkowanie i farbowanie. Kiedy przeszczepione włosy zintegrują się z naturalnymi, nie musimy się dłużej przejmować szczególnym dbaniem o nie. Tak naprawdę specjalne traktowanie potrzebne jest jedynie na przestrzeni kilku tygodniu bezpośrednio następujących po samym zabiegu.

Przeszczep włosów może pomóc w karierze

Kilka badań wskazuje, że atrakcyjni mężczyźni i kobiety otrzymują więcej zaliczek i podwyżek w pracy. Wielu menedżerów woli ludzi, którzy wyglądają młodo i energicznie. Oczywiście, brak włosów nie wadzi w tym, jednak przerzedzone włosy w niektórych przypadkach mogą być przeszkodą w osiągnięciu atrakcyjnie wyglądającej fryzury.

 

Decydując się na przeszczep włosów, warto zapoznać się ze wszystkimi procedurami, przez które kolejno przechodzą pacjenci do momentu zabiegu, oraz po nim. Skóra głowy po zabiegu goi się zazwyczaj przez kilka dni, jednak na moment, kiedy włosy zaczną samodzielnie rosnąć trzeba poczekać czasem nawet kilkanaście tygodni. Niemal wszyscy pacjenci twierdzą jednak, że warto ponieważ profesjonalne podejście naszej kliniki jest gwarancją rezultatów.  

 

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop