Blog

Dermaheal – preparat na włosy wykorzystywany w mezoterapii

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Dermaheal – preparat na włosy wykorzystywany w mezoterapii

Zabieg mezoterapii włosów jest w ostatnich latach najbardziej preferowaną metodą leczenia. W naszym ciele, zwłaszcza włosy, są jednym z obszarów, na które mają wpływ wszystkie zmiany zachodzące w życiu człowieka. Jednak liczba osób, które podejmują środki zapobiegawcze w przypadku problemów z włosami, zanim napotkają jakiekolwiek problemy, jest bardzo mała.

Czym jest mezoterapia?

Mezoterapia to technika wykorzystująca zastrzyki z witamin, enzymów, hormonów i ekstraktów roślinnych w celu odmłodzenia i napięcia skóry, a także usunięcia nadmiaru tłuszczu. Wykorzystując takie składniki, jak choćby peptydy biomimetyczne, można kierować procesami metabolicznymi w organizmi, a poprzez rewitalizację cebulek włosowych wpływać na odrastanie włosów.

Michel Pistor, lekarz we Francji, opracował tę technikę w 1952 roku. Pierwotnie była używana do łagodzenia bólu. Od tego czasu zyskała popularność w Stanach Zjednoczonych i innych częściach świata.

Dziś mezoterapia służy do:

 • usuwania tłuszczu w obszarach takich jak brzuch, uda, pośladki, biodra, nogi, ramiona i twarz,
 • redukcja cellulitu,
 • usuwanie zmarszczek,
 • napinanie luźnej skóry,
 • rozjaśnianie pigmentowanej skóry,
 • leczenie łysienia.

Technika ta wykorzystuje bardzo cienkie igły do wykonania serii wstrzyknięć w środkową warstwę (mezodermę) skóry.

Wypadanie włosów – przyczyny

Ludzie zazwyczaj tracą od 50 do 100 włosów dziennie. Zwykle nie jest to zauważalne, ponieważ w tym samym czasie pojawiają się nowe. O wypadaniu włosów mówimy, gdy czynników wzrostu i białek biomimetycznych jest na tyle mało, że organizm nie regeneruje cebulki włosowe, co ogranicza odrastanie włosów.

Wypadanie włosów jest zazwyczaj związane z jednym lub kilkoma z następujących czynników:

 • Historia rodzinna (dziedziczność) – najczęstszą przyczyną wypadania włosów jest choroba dziedziczna, która pojawia się wraz z wiekiem. Ten stan nazywa się łysieniem androgenowym. Zwykle pojawia się stopniowo i w przewidywalnych wzorach — cofanie się linii włosów i łysienie u mężczyzn oraz przerzedzenie włosów wzdłuż czubka głowy u kobiet.
 • Zmiany hormonalne – różne stany mogą powodować trwałe lub tymczasowe wypadanie włosów, w tym zmiany hormonalne spowodowane ciążą, porodem, menopauzą czy problemami z tarczycą. Stany chorobowe obejmują łysienie plackowate, które jest związane z układem odpornościowym i powoduje niejednolitą utratę włosów, infekcje skóry głowy, takie jak grzybica i zaburzenie włosów zwane trichotillomanią.
 • Leki – wypadanie włosów może być skutkiem ubocznym niektórych leków, takich jak leki stosowane na raka, zapalenie stawów, depresję, problemy z sercem, dnę moczanową czy nadciśnienie.
 • Radioterapia głowy – włosy mogą nie odrastać tak jak wcześniej.
 • Bardzo stresujące wydarzenie – wiele osób doświadcza ogólnego przerzedzania włosów kilka miesięcy po fizycznym lub emocjonalnym szoku. Ten rodzaj wypadania włosów jest tymczasowy.
 • Niektóre fryzury – nadmierna stylizacja włosów lub fryzury, które mocno naciągają włosy, takie jak warkocze, mogą powodować wypadanie włosów.
Zobacz więcej  Liberelle – recepta online

Jakie badania wykonać w przypadku wypadania włosów?

Jeśli lekarze podejrzewają, że utrata włosów może być spowodowana chorobą, niedoborem witamin lub minerałów, czy też brakiem równowagi hormonalnej, mogą zalecić wykonanie jednego lub więcej badań krwi. Na przykład może się wydawać, że osoba, której włosy przerzedzają się na całej skórze głowy, ma dziedziczną chorobę, ale możliwe jest również, że przyczyną jest niedobór żelaza.

Niedobór żelaza

Zbyt mało żelaza w krwiobiegu może przyczynić się do wypadania włosów. Lekarze stosują badania krwi, aby sprawdzić poziom ferrytyny, jest on często niski u kobiet w trakcie miesiączki, osób z anemią, wegetarian lub wegan. Dodanie do diety produktów bogatych w żelazo może pomóc w odrastaniu włosów. Warto również wykorzystać suplementy żelaza stosowane w leczeniu anemii.

Choroba tarczycy

Wypadanie włosów może być oznaką choroby tarczycy, takiej jak nadczynność lub niedoczynność. Te stany powodują, że tarczyca wytwarza nadprodukcję lub niedobór niektórych hormonów, które regulują metabolizm organizmu. Związek między chorobą tarczycy a wypadaniem włosów jest niejasny. Istnieją jednak dowody na to, że może ona powodować wytwarzanie przez organizm hormonów niszczących mieszki włosowe.

Jeśli ostatnio zauważyłeś dramatyczną zmianę swojej wagi bez zmiany diety, zmęczenia lub nagłego osłabienia organizmu, lekarze mogą zalecić badanie krwi w celu określenia poziomu hormonu TSH. Poziomy TSH są ściśle związane z czynnością tarczycy, a niezwykle wysokie lub niskie mogą potwierdzić, lub wyeliminować diagnozę choroby tarczycy.

Nadmiar androgenów

Kobiety, które mają cienkie włosy bez łysiny, mogą mieć zaburzenia równowagi hormonalnej spowodowane nadmiernym poziomem androgenów, klasy hormonów, która obejmuje testosteron. Oznaki nadmiaru androgenów to między innymi wypadanie włosów i łysienie, wzrost włosów na twarzy, klatce piersiowej lub brzuchu czy nieregularne miesiączki i trądzik. Badanie krwi może ujawnić podwyższony poziom androgenów.

Rodzaje łysienia

Wypadanie włosów, zwane również łysieniem, to zaburzenie spowodowane przerwaniem cyklu produkcji włosów przez organizm. Wypadanie włosów może wystąpić w dowolnym miejscu na ciele, ale najczęściej dotyczy skóry głowy. Średnio skóra głowy ma 100 000 włosów, które cyklicznie przechodzą przez okresy wzrostu, odpoczynku, wypadania i regeneracji.

Cykl wzrostu włosów składa się z trzech faz. W fazie anagenu włosy aktywnie rosną. Ta faza może trwać latami. W fazie katagenu włosy przestają rosnąć i oddzielają się od mieszka, czyli struktury pod skórą, która utrzymuje włosy na swoim miejscu. Faza katagenu trwa około 10 dni. W fazie telogenu mieszek odpoczywa przez dwa lub trzy miesiące, po czym włosy wypadają. Kolejna faza anagenowa zaczyna się, gdy w tym samym mieszku włosowym wyrasta nowy włos. Większość ludzi traci od 50 do 100 włosów dziennie w ramach tego naturalnego cyklu. Jeśli ten cykl zostanie zakłócony lub jeśli mieszek włosowy ulegnie uszkodzeniu, włosy mogą zacząć wypadać szybciej, niż są regenerowane, co prowadzi do objawów, takich jak zakola, wypadanie włosów lub ogólne przerzedzenie. Wypadanie włosów może być związane z genetyką danej osoby, chociaż wiele schorzeń i zaburzeń behawioralnych może zakłócać cykl wzrostu i powodować wypadanie włosów.

Zobacz więcej  Depilacja laserowa miejsc intymnych - na czym polega i jak przebiega?

Łysienie androgenowe – objawy

Najczęstszym objawem łysienia androgenowego jest wypadanie włosów. Ten stan rozwija się według określonego wzoru – wpływa na linię włosów lub koronę. Utrata włosów może spowodować, że linia włosów przybierze wygląd litery M, z większą ilością skóry widocznej w obszarach w pobliżu skroni. Łysienie androgenowe może mieć różne nasilenie. Niektórzy mężczyźni rozwijają całkowite łysienie, a inni tracą tylko niewielką ilość wokół linii włosów lub korony.

Łysienie plackowate – objawy

Głównym i często jedynym objawem łysienia plackowatego jest wypadanie włosów. Możesz zauważyć:

 • małe łysiny na skórze głowy lub innych częściach ciała,
 • placki mogą się powiększać i rosnąć razem w łysinę,
 • włosy w jednym miejscu będą odrastać, a w innym wypadać,
 • utrata dużej ilości włosów w krótkim czasie,
 • więcej wypadania włosów w chłodne dni,
 • paznokcie u rąk i nóg stają się czerwone, łamliwe i podziurawione.

Łyse plamy na skórze są gładkie, bez wysypki i zaczerwienieniaAle możesz poczuć mrowienie, swędzenie lub pieczenie na skórze tuż przed wypadnięciem włosów.

Wykorzystanie medycyny estetycznej a wypadanie włosów

Stres, choroba koronawirusowa, hormony, leki, niedobory żywieniowe, poród, gorączka, przesadna stylizacja – wszystkie te rzeczy mogą wpływać na wzrost włosów i tendencję do wypadania bardziej niż zwykle. W rzeczywistości podczas pandemii wielu lekarzy zgłosiło wzrost liczby pacjentów cierpiących na wypadanie włosów związane ze stresem.

Tymczasowa utrata włosów, znana jako łysienie telogenowe, jest zwykle wywoływana przez stresujące wydarzenie lub chorobę, występuje około 3-4 miesięcy po zdarzeniu i dotyka więcej kobiet niż mężczyzn. Włosy odrosną z czasem, ale jeśli oczekujesz natychmiastowego efektu, możesz zrobić kilka rzeczy, aby przywrócić normalny wzrost włosów, w tym suplementy, stymulujące produkty do włosów oraz zabiegi kliniczne.

Czym jest Dermaheal?

Dermaheal to linia produktów kosmetycznych, które robią dokładnie to, co sugeruje nazwa, czyli leczą skórę właściwą. Marka pojawiła się  na rynku po raz pierwszy w 2004 roku. Pierwotnie pochodziła z Korei Południowej – kraju, w którym zdrowa i zadbana skóra ma tak duże znaczenie, że stawia się ją na piedestale. Niedługo po uruchomieniu marki została ona przejęta przez znaną na całym świecie firmę kosmetyczną Caregen. Ta ostatnia jest szanowanym liderem w branży biotechnologicznej. Oprócz tego firma stojąca za Dermaheal używa znaku towarowego Biomimetic Peptide w wielu swoich produktach, w tym w tych z tej pierwszej klasy linii mezoterapii.

Zobacz więcej  Czy trądzik można leczyć laserem?

Dermaheal SR

Dermaheal SR to silny zabieg przeciwstarzeniowy na twarz, który odmładza starzejącą się skórę i zmniejsza widoczność zmarszczek. Zawiera czysty kwas hialuronowy, który nawilża skórę i zwęża pory, rewitalizuje suchą i matową skórę poprzez stymulację proliferacji komórek.

Dermaheal HSR

Dermaheal HSR to zabieg mezoterapii odmładzającej skórę, który redukuje drobne linie i zmarszczki poprzez generowanie nowych komórek skóry, wzmacnia elastyczność skóry poprzez indukowanie syntezy kolagenu, elastyny i innych ECM, nawilża suchą skórę i pomaga jej utrzymać optymalną równowagę nawilżenia. Ten rodzaj mezoterapii jest idealny dla skóry dojrzałej i suchej.

Dermaheal HL

Dermaheal HL to mezoterapia zapobiegająca wypadaniu włosów, działa na poprawę wypadania włosów i łysienia zarówno u mężczyzn jak i kobiet. Pobudza wzrost włosów poprzez rewitalizację mieszków włosowych i stymulację krążenia krwi. Poprawia problemy ze skórą głowy oraz zwiększa gęstość i pełnię włosów na całej długości. Stymuluje i wzmacnia cebulki włosowe. Nawilża i odżywia włosy oraz skórę głowy.

Dermaheal LL

Dermaheal LL to zabieg rozpuszczający tłuszcz, który wykorzystuje zastrzyki z naturalnej substancji, aby pomóc usunąć uporczywe złogi tłuszczu, których niełatwo usunąć dietą lub ćwiczeniami. Zabieg Mezoterapii Lipolityc jest wysoce skuteczny w redukcji zlokalizowanych złogów tłuszczu, w połączeniu z regeneracją i poprawą elastyczności skóry. Obszary leczenia zastrzykami rozpuszczającymi tłuszcz to: kolana, uda, biodra, brzuch i „podwójny podbródek”.

Dermaheal SB

Dermaheal SB działa w celu zmniejszenia i zapobiegania hiperpigmentacji oraz walki z przebarwieniami. Formuła zawiera kapsułkowany ekstrakt z arbutyny i lukrecji, które działają poprzez agresywne blokowanie konwersji L-DOPA do eumelaniny i feomelaniny poprzez hamowanie enzymu tyrozynazy. Działa rozświetlająco i skutecznie zapobiegając dalszej pigmentacji skóry, pozostawia skórę gładką, miękką i promienną.

Profesjonalnie zadbaj o włosy i skórę głowy

Mezoterapia skóry głowy, a także skóry w ogóle, wspomaga krążenie i napina skórę. Stymulując cebulki (np. poprzez rewitalizację cebulek włosowych i kompleks peptydów biomimetycznych) możliwe jest szybsze pobudzenie czynników wzrostu, co zwiększa gęstość, stymuluje cebulki oraz wzmacnia cebulki włosa i odżywia włosy i skórę głowy.

Dla osób, których problemem jest jakiekolwiek wypadanie włosów, mezoterapia jest nie tylko pomocna, gdy już są widoczne objawy choroby, ale również jako zabieg profilaktyczny. Dzieje się tak, ponieważ nie tylko wspomaga odrastanie włosów, ale również wzmacnia włosy, gdyż pozytywnie wpływa na grubość włosów.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop