Blog

Depilacja laserowa- za co ją kochamy?

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Depilacja laserowa skierowana jest głównie do tych osób, które skarżą się na podrażnienia i wrastające włoski po innych, tradycyjnych metodach depilacji skóry. W przeciwieństwie do nich, po wykonaniu serii zabiegów laserem mamy pewność, że włoski nie pojawią się już na naszej skórze. Za co kochamy depilację laserową? Co warto o niej wiedzieć? Jak pielęgnować skórę po zabiegu? Odpowiadamy.

Depilacja laserowa- co to za zabieg?

Depilacja laserowa w uproszczeniu to zabieg polegający na usunięciu w sposób trwały, zbędnego dla nas owłosienia z każdej newralgicznej części ciała- ręce, nogi, pachy, wąsik itd. Przeprowadzany jest on głównie w gabinetach kosmetycznych oraz medycyny estetycznej z wykorzystaniem lasera, który niszczy cebulki włosowe na podanym obszarze zabiegowym.

Na czym polega?

Polega ona na eliminacji owłosienia, poprzez wniknięcie wiązki lasera głęboko w skórę poddawaną zabiegowi. Melanina, czyli barwnik znajdujący się w mieszkach włosowych, pobiera energię wytworzoną przez laser, przez co niszczy on skutecznie cebulki włosowe, oraz ich korzenie. Wytworzona energia laserowa jest w pełni bezpieczna dla człowieka. Aby uzyskać satysfakcjonujące rezultaty z wykonanego zabiegu, należy skorzystać z pomocy profesjonalisty, który w dokładny sposób wybierze odpowiednią moc oraz czas impulsu. Różnice te wynikają z posiadanego typu skóry oraz włosów, ponieważ im jaśniejszy rodzaj karnacji tym zabieg okaże się bardziej skuteczny, co wiąże się bezpośrednio z zawartością melaniny w skórze. 

Cykl wzrostu włosa

Aby zrozumieć sposób działania depilacji laserowej, należy poznać kluczowy w tym wypadku cykl życia włosa. Składa się on w zasadzie z trzech podstawowych faz następujących po sobie:

 1. Anagen – jest to faza wzrostu włosa, włos połączony jest z brodawką. Jest on najdłuższy z wszystkich cyklów. Uważa się, że w fazie anagenu znajduje się około 80% włosów 
 2. Katagen – jest to faza przejściowa, w której następuje oddzielenie włosa od brodawki włosowej i zaczyna się jego przesuwanie ku górze. 
 3. Telogen – jest to ostatnia faza, czyli faza spoczynku, gdzie następuje obumieranie włosa oraz usunięcie go ze skóry. Po ostatniej fazie zaczyna się znowu faza anagenu.

Z wymienionych powyżej faz wzrostowych możemy łatwo wywnioskować, dlaczego zabieg depilacji laserowej należy powtórzyć dwukrotnie- tylko włosy w pierwszej fazie anagenu mogą zostać zniszczone, ponieważ tylko wtedy połączone są z brodawką. Włosy w pozostałych dwóch fazach także zostaną usunięte, jednak w sposób nietrwały. Dzięki regeneracji organizmu może zdarzyć się, że część brodawek włosowych zostanie odnowiona a wtedy należy wykonać tak zwany zabieg przypominający.

Zobacz więcej  Objawy i nowoczesne podejścia do leczenia autoimmunologicznych chorób skóry

Za co kochamy depilację laserową?

 • Skuteczność i trwałość zabiegu

Depilację laserową charakteryzuje jej duża skuteczność i trwałość, co stanowi o jej zdecydowanej przewadze nad innymi oferowanymi metodami usuwania niechcianych włosków. Po wykonaniu serii zabiegów należy wykonać raz w ciągu roku tak zwany zabieg przypominający. Codzienne golenie nóg stanie się wtedy przeszłością i pomoże w skutecznym zaoszczędzeniu czasu.

 • Komfort i pewność siebie

Gdy zdecydujesz się na wykonanie zabiegu laserowego, na zawsze pozbędziesz się dyskomfortu związanego z nieprzyjemnym odrastaniem i wrastaniem włosków. Będziesz dzięki temu zawsze gotowa do niespodziewanego wyjścia, co zdecydowanie wpłynie na Twoją wygodę oraz komfort. Nie musisz wtedy martwić się o różnego rodzaju sytuacje, które znacząco wpływają na poczucie pewności siebie.

 • Indywidualne odczucia 

Osoby wrażliwe na ból mogą obawiać się zabiegu. Próg bólu jest kwestią indywidualną u każdego pacjenta, dlatego też ciężko jest stwierdzić jednomyślnie, jak bolesna będzie depilacja laserowa dla danej osoby.  Może być ona więc jednocześnie bardzo nieprzyjemna albo całkowicie znośna, o wszystkim zadecyduje tutaj posiadany próg bólu. Wiele zależy także od miejsca, które poddajemy zabiegowi. Miejsca z natury delikatne będą więc analogicznie bardziej tkliwe i wrażliwe.

 • Skuteczność na zawsze 

Zabieg depilacji laserowej oferuje efekt na zawsze, ale tylko w sytuacji gdy lekarz wybierze odpowiednią moc lasera oraz włosy wchłoną jego odpowiednią dawkę, co sprawi, że po depilacji już nie odrosną.

 • Pomoc dla kobiet i mężczyzn w walce o piękną i zdrową skórę

Już Wykonanie serii kilku zabiegów pozwoli nam na bezpowrotne pozbycie się niechcianego  owłosienia z różnych kłopotliwych obszarów ciała- na przykład z twarzy, brzucha, klatki piersiowej, pleców, okolic bikini, pach czy nóg oraz ramion. Oznacza to więc tyle, że omawianej depilacji laserowej mogą poddawać się z powodzeniem kobiety oraz mężczyźni a wskazaniem do tego typu zabiegów w tym przypadku są względy estetyczne i te związane z komfortem oraz kwestie higieniczne, gdyż nadmierne owłosienie to często świetne miejsce do rozwoju kłopotliwych bakterii czy nadmiernej potliwości newralgicznych stref. To również w dużym stopniu sposób idealny dla oszczędności naszego czasu i pieniędzy poświęconych dla zabiegów nie przynoszących nam efektów zadowalających i długotrwałych oraz konieczność ich powtarzania. 

 • Skuteczne remedium na hirsutyzm
Zobacz więcej  Jak szybko rosną włosy i co robić, aby rosły szybciej?

Coraz częstszym problemem jest tak zwany hirsutyzm, czyli zaburzenia hormonalne powodujące męski typ owłosienia u kobiet. Tradycyjne golenie się może być w tym przypadku niewystarczające i kłopotliwe, a jedynym słusznym rozwiązaniem wydaje się w tym miejscu właśnie poddanie się serii zabiegów z wykorzystaniem dobrodziejstw lasera.

Jak przygotować się do zabiegu depilacji laserowej?

Aby uzyskać najlepsze rezultaty, należy przygotować się odpowiednio do tego typu zabiegu:

 • Ogolona i czysta skóra to podstawa. Dzień przed zaplanowanym zabiegiem należy starannie ogolić skórę z użyciem maszynki jednorazowej, dzięki temu włoski wystające ponad powierzchnię nie zostaną spalone, podnosząc tym samym komfort zabiegu. Skóra w miejscu zabiegowym musi być umyta oraz niczym nieposmarowana.
 • Skóra musi być nieopalona. W innym przypadku, zaleca się czterotygodniową przerwę, która znacząco zwiększy bezpieczeństwo podczas zabiegu. Samoopalacze i środki brązujące skórę również nie są wskazane i należy przerwać ich stosowanie około 2 tygodnie przed planowanym zabiegiem.
 • Włosy nieusunięte mechanicznie w wybranym miejscu przez co najmniej 4 tygodnie nie mogą być wyrwane za pomocą różnych technik depilacji, ponieważ pozbawimy wtedy laser możliwości dotarcia do brodawki włosowej. 
 • Nie poddajemy skóry peelingom przez 1 tydzień przed planowanym zabiegiem
 • Odstawiamy także blokery potu na 2 tygodnie przed oferowanym zabiegiem
 • Przy zabiegu skóra nie powinna być uszkodzona, nie może być możliwości przerwania ciągłości naskórka oraz nie może ona być podrażniona i wysuszona.

Czy depilacja laserowa jest bolesna?

Ból zabiegowy jest osobną i indywidualną kwestią przy zabiegu laserowego usuwania owłosienia i jest ściśle uzależniony od naszego progu bólowego. U jednych osób może być on niezwykle bolesny i niekomfortowy, a u innych spowoduje tylko lekki dyskomfort i ograniczone odczucia bólowe. Wiele zależy także od wybranego urządzenia, choć te stosowane obecnie lasery oferują w pełni profesjonalne rozwiązania, takie jak chociażby system chłodzenia, dzięki czemu skóra poddana zabiegowi nie zostaje nagrzewana i nie występuje tutaj możliwość oparzenia, co znacząco podnosi komfort tego zabiegu. Ważną kwestią jest również miejsce w którym wykonujemy zabieg, w miejscach wrażliwych takich jak chociażby okolice bikini czy skóra twarzy dyskomfort może być większy. 

Skuteczność depilacji laserowej a posiadany kolor włosów

Jak wcześniej już wspomniano, w przypadku depilacji z użyciem lasera niezwykle ważny jest typ posiadanej karnacji skóry oraz włosów, ponieważ wpływa to w znacznym stopniu na skuteczność tego zabiegu. Laser oddziałuje bezpośrednio na melaninę, a to ona właśnie wpływa na kolor skóry i włosów. Osoby o karnacji jasnej i ciemnych włosach to osoby, które osiągną lepsze efekty zabiegowe, ponieważ laser mocno zadziała na włosy bez uszkodzenia skóry.  U osób z karnacją ciemną lub widoczną opalenizną laser może wpłynąć także na melaninę w skórze, co może spowodować wystąpienie poparzeń i podrażnień po zabiegowych. W przypadku osób o jasnych włosach (włosy blond, rude, siwe) efekt widoczny będzie mniejszy, ponieważ włosy te zawierają w sobie stosunkowo mało melaniny.

Zobacz więcej  Przerost gruczołu sutkowego u mężczyzn: objaw ginekomastii, przyczyna i możliwości leczenia

Jak przebiega zabieg depilacji laserowej?

Depilacja laserowa polega na usunięciu niechcianego owłosienia ciała z pomocą światła laserowego. Zabiegi te oferowane są w dobrych salonach kosmetycznych oraz gabinetach medycyny estetycznej. Zabieg ten pozwala na skuteczne oraz trwałe pozbycie się włosków z wybranych newralgicznych części ciała, a czas trwania oferowanego zabiegu jest ściśle związany od wybranej depilowanej powierzchni ciała oraz od ilości owłosienia. Zabiegowi temu nierzadko towarzyszy uczucie dyskomfortu czy też bólu. Czas trwania zabiegu jest różny w zależności od miejsca, w którym jest wykonywany- depilacja twarzy będzie krótsza niż chociażby depilacja nóg. Po wykonanym zabiegu skóra na obszarze zabiegowym jest zaczerwieniona oraz opuchnięta. Zaczerwienienie zwykle znika w ciągu 24 godzin. Po wykonaniu depilacji laserowej nie należy nakładać żadnych kremów czy balsamów.

Podsumowanie

Gdy chcemy skutecznie pozbyć się zbędnego owłosienia na naszym ciele, warto skorzystać z dobrodziejstwa zabiegów z użyciem lasera. To skuteczny i bezpieczny sposób, który w odróżnieniu od tradycyjnych metod, zażegna nasz kłopotliwy problem na dłużej. Jest to więc dobry sposób na usunięcie włosków na nogach, pod pachami, w okolicach bikini czy też w innych nietypowych miejscach, takich jak twarz, plecy czy klatka piersiowa. Jest to zabieg bardzo skuteczny dlatego warto zdecydować się na jego pomoc w walce o zdrową i gładką skórę, oraz o nasz komfort psychiczny. Dzięki zastosowaniu nowych typów laserów, możemy w sposób całkowicie bezpieczny, usunąć trwale włoski z miejsc delikatnych, takich jak okolice twarzy czy bikini. Z dobrodziejstw zabiegów depilacji laserowej korzysta coraz więcej kobiet, które doceniają zalety tego zabiegu. Warto więc przekonać się o tym na własnej skórze.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop