Blog

Depilacja jako sposób na poprawienie swojego wizerunku

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Depilacja jako sposób na poprawienie swojego wizerunku

Usuwanie zbędnych włosków z twarzy lub innych okolic ciała to zabieg kosmetyczny stosowany przez wiele kobiet. Wykorzystują w tym celu różne kremy i pianki. Czasem pozbycie się niechcianego owłosienia wymaga bardziej radykalny sposobów. Jaka metoda depilacji będzie dla Ciebie najbardziej skuteczna?

Rodzaje depilacji

 • Najpopularniejszą metodą stosowaną gdy włoski są jeszcze delikatne i mało widoczne jest depilacja czasowa. Spośród preparatów dostępnych w sprzedaży możesz wybrać produkty gotowe lub do samodzielnego przygotowania w domu.
 • Dla uzyskania trwałego efektu usunięcia włosów z powierzchni skóry bardziej odpowiednia jest depilacja permanentna, do której w gabinetach kosmetycznych stosuje się specjalne urządzenia.

Wybór zależy od tego, jakie są Twoje oczekiwania.

Depilacja czasowa

Przed podjęciem danego zabiegu sprawdź czy wybrany preparat nie podrażni Twojej skóry. Jest to szczególnie ważne przy depilacji twarzy, na której wszystkie przebarwienia wywołane przez niedobrane specyfiki są najbardziej widoczne.

Depilacja chemiczna

To bezbolesna metoda polegająca na nałożeniu w określonym miejscu kremu, który niszczy strukturę włosa. Pod wpływem jego działania drobne włoski się rozpuszczą i po określonym czasie wskazanym przez producenta zbierasz włoski wraz z warstwą kremu. Skóra będzie gładka ale nie są to długotrwałe efekty. Musisz się nastawić na powtarzanie zabiegu depilacji kremem co parę tygodni.

Depilacja woskiem

Specjalny wosk do depilacji rozgrzewasz do postaci półpłynnej i nakładasz szpatułką na skórę, przykrywając to miejsce kawałkiem cienkiej tkaniny. Po całkowitym zastygnięciu odrywasz energicznym ruchem wosk razem z przyklejonymi do niego włoskami.

Podobne działanie ma pasta cukrowa

Dzięki silnie przylepnym właściwościom pasta cukrowa usuwa włosy wraz z cebulkami. Dlatego taka mechaniczna depilacja wystarcza na dłuższy czas. Cukier jest substancją naturalną, a nawet ma działanie odkażające. Resztki masy cukrowej łatwo jest zmyć ciepłą wodą. Zabieg usuwa nawet najkrótsze włoski od około 1 mm.

Zobacz więcej  Objaw menopauzy: jak skutecznie leczyć i złagodzić uderzenia gorąca i poty

Zastosowanie depilacji mechanicznej

Do pozbycia się włosków z twarzy najczęściej wykorzystywane są kremy lub pianki depilujące. Depilacja woskiem lub masą cukrową nadaje się do usuwania owłosienia z innych części ciała. Po zabiegu depilacji tą metodą włoski odrastają wolniej, stają się jaśniejsze i cieńsze. Jest to o wiele skuteczniejsze niż w przypadku golenia nóg maszynką. Jej ostrze przycina jedynie tę część owłosienia, która jest poza skórą. Cebulki pozostają nietknięte i włosy wzrastają jeszcze silniejsze.

Pojedyncze włoski na podbródku możesz wyrwać zwykła pęsetą. Ale do okolic nad górną wargą lepiej jest użyć elektrycznego depilatora. Jego obrotowa głowica usuwa włoski razem z cebulkami. Taki zabieg depilacji nie jest bezbolesny ale niechciane owłosienie nie pojawi się wcześniej niż po kilkunastu tygodniach. Niewielkich rozmiarów depilator możesz umieścić w swojej kosmetyczce wyjeżdżając na urlop albo delegację służbową.

Na zabieg depilacji woskiem decyduje się też wielu mężczyzn, aby pozbyć się nadmiaru owłosienia na ramionach, nogach lub plecach. Jest to sposób na poprawienie estetyki wyglądu. Szczególnie gdy chcą na plaży, w siłowni, saunie lub podczas kąpieli w basenie zaprezentować swoją dobrze rozbudowana muskulaturę. Dla zrobienia dobrego wrażenia są w stanie wytrzymać nawet ból towarzyszący odrywaniu wosku.

Depilacja permanentna

Jeśli chcesz uzyskać długotrwałe efekty zdecyduj się na depilację laserową. Ten rodzaj zabiegów wykonywany jest wyłącznie w gabinetach kosmetycznych. Laserem może też dysponować ekskluzywny salon piękności.

Musisz się jednak liczyć z pewnym zakresem przeciwwskazań do zabiegu depilacji laserem. Te urządzenia działają na zasadzie przewodzenia impulsu światła przez melaninę – pigment odpowiadający za barwę włosa. Jest go najmniej w włosach blond i jasno rudych. Z wiekiem ilość pigmentu znacznie maleje, więc w całkiem siwych włosach nie ma go wcale. Nie da się więc usunąć laserem siwego owłosienia. Nie pozostaje więc nic innego jak tylko wykonanie depilacji przy użyciu innych metod.

Zobacz więcej  Hifu bezinwazyjny lifting

Jak przebiega depilacja laserowa?

Wiązka światła laserowego przedostaje się do mieszka włosowego nie uszkadzając znajdujących się wokół niego tkanek skóry. Na skutek tego zostają trwale usunięte cebulki włosków. Szczególnie precyzyjne i skuteczne jest przeprowadzanie zabiegu depilacji z użyciem aparatu Sheer Duet. Jest on wyposażony w dwie głowice różnej wielkości. Mniejsza z nich wykorzystywana jest przy usuwaniu owłosienia z miejsc trudno dostępnych takich jak pachy, czy okolice bikini. Powierzchnia większej głowicy umożliwia znacznie głębsze działanie światła laserowego. Używana jest do depilacji nóg u kobiet a u mężczyzn także torsu i ramion.

Jaka jest skuteczność depilacji laserowej?

Podczas depilacji laserowej niszczone są włosy będące w fazie wzrostu. Jednostkowy zabieg usuwa ich około 20%. Zatem po pierwszym zabiegu proces nie jest jeszcze zakończony. Aby cieszyć się gładką skórą musisz powtarzać systematycznie depilację co 6 do 12 tygodni. Na ogół wystarczy około 6 zabiegów, więc nie trzeba będzie zbyt długo czekać na satysfakcjonujący efekt. Usuwanie cebulek włosowych za pomocą lasera to zabieg trwałej epilacji, wystarczającej na znaczny okres.

Które miejsca najczęściej wymagają depilacji?

Zarówno u kobiet jak też u mężczyzn nadmierne owłosienie może się pojawić na różnych fragmentach ciała. Dla kobiety dużym problemem są włoski nad górną wargą lub na podbródku. Często kłopot stwarzają silnie rozrastające się brwi. Potrzebna jest również depilacja bikini, nóg, pach a niekiedy także okolic intymnych.

Mężczyźni dbający o swój nienaganny wygląd dążą do usunięcia włosów z klatki piersiowej, ramion, nóg, pleców, uszu. Zarost najczęściej golą maszynką elektryczną. U mężczyzn nie spotyka się depilacji twarzy. Tam włosy muszą odrastać w sposób naturalny. Dobrze przycięta i zadbana broda dla niektórych panów stanowi atrybut męskości.

Produkty i urządzenia używane do depilacji

W wyborze odpowiedniej metody może pomóc kosmetolog. Wskaże jaki rodzaj produktów będzie przyjazny dla Twojej skóry, by nie wywołał jej podrażnienia. Nadmiar owłosienia można usuwać:

 • kremem depilującym,
 • pianką,
 • rozgrzanym woskiem,
 • plastrami nawoskowanymi,
 • pastą cukrową,
 • maszynką,
 • pęsetą,
 • depilatorem elektrycznym,
 • urządzeniem laserowym.
Zobacz więcej  Femoden – recepta online

Przy usuwaniu włosków trzeba uważać na znamiona i blizny. Nie uszkodzi ich delikatny krem, ale mniej wskazane są zabiegi mechaniczne. Każda metoda musi być nie tylko skuteczna ale także w pełni bezpieczna.

Czy warto odwiedzić salon kosmetyczny?

Domowe metody depilacji mogą być mało efektywne. Nie ma sposobów uniwersalnych. U każdej osoby włos ma inną strukturę, kondycję i zawartość pigmentów. W specjalistycznym gabinecie znają się na tym najlepiej. Dlatego każdy zabieg będzie wykonany profesjonalnie. Przed depilacją laserową robione są testy określające jakie należy zastosować dawki światła. Otrzymasz także cenne porady odnośnie do pielęgnacji skóry po zabiegu. Twoje zadowolenie sprawi, że dołączysz do grona stałych klientów.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop