Blog

Czym jest liposukcja ultradźwiękowa? Zastosowanie i działanie

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Czym jest liposukcja ultradźwiękowa? Zastosowanie i działanie

Najczęstszym powodem poddania się zabiegowi liposukcji jest chęć wyeliminowania nadmiaru tłuszczu z obszarów takich jak brzuch i uda. Badania wykazały, że liposukcja ultradźwiękowa może zredukować tłuszcz w tych miejscach bez powodowania znaczących uszczerbków i skutków ubocznych. Jak usunąć nadmiar tkanki tłuszczowej wykorzystując takie technologie jak vaser lipo?

Na czym polega liposukcja ultradźwiękowa?

Liposukcja ultradźwiękowa (określana też jako liposukcja kawitacyjna) jest minimalnie inwazyjną procedurą, która wykorzystuje energię ultradźwiękową do usuwania komórek tłuszczowych z organizmu. Podczas zabiegu lekarz wykorzystuje roztwór, następnie wprowadza się sondę emitującą ultradźwięki do obszaru niechcianego tłuszczu. Fale ultradźwiękowe emitowane w tym czasie powodują drgania i rozpad cząsteczek tłuszczu, co pozwala na ich usunięcie poprzez odessanie. Proces ten może być powtarzany tyle razy, ile jest to konieczne w celu osiągnięcia pożądanych rezultatów.

Tkanka w tej warstwie absorbuje energię ultradźwiękową, co powoduje powstanie ciepła. Ciepło zamienia komórki tłuszczowe w wybranej partii ciała w płynną emulsję, co z kolei sprawia, że organizm w naturalny sposób usuwa go przez układ limfatyczny.

Zalety zabiegu wykorzystującego vaser lipo są liczne. Po pierwsze, nie wymaga nacięć i pozostawia tylko małe blizny, co czyni go idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą uniknąć długiego okresu rekonwalescencji i nieestetycznych blizn. Ponadto, ponieważ nie wymaga znieczulenia ogólnego, pacjenci zazwyczaj nie odczuwają bólu podczas zabiegu. A ponieważ jest to zabieg nieinwazyjny, liposukcja ultradźwiękowa pozwala pacjentom na powrót do normalnej aktywności wkrótce po zabiegu.

Jakie efekty można uzyskać i czy tkankę tłuszczową można usunąć na stałe przez liposukcję ultradźwiękową?

Liposukcja ultradźwiękowa nie jest określona przez żadną konkretną technikę czy sprzęt, choć zwykle wykorzystuje się do niego urządzenie o nazwie Vaser Lipo. Jest to raczej termin zbiorczy dla zabiegu, który wykorzystuje ultradźwięki do usuwania komórek tłuszczowych.

Zobacz więcej  Choroby żył: objawy, leczenie, diagnoza

Cele i efekty zabiegu:

 • Redukcja tkanki tłuszczowej (zmniejszenie wielkości komórek tłuszczowych);
 • Usunięcie nadmiaru skóry i tkanki miękkiej;
 • Modelowanie sylwetki na całej powierzchni ciała;
 • Redukcja cellulitu;
 • Poprawa elastyczności skóry;
 • Zwiększony drenaż limfatyczny;
 • Pobudzenie krążenia;
 • Ujędrnienie skóry;
 • Poprawa przemiany materii;
 • Zredukowane rozstępy;
 • Skuteczne odchudzanie.

Liposukcja i zjawisko kawitacji pomaga zredukować tłuszcz pod skórą, ale nie eliminuje całkowicie tkanki tłuszczowej. Pacjenci powinni kontynuować ćwiczenia po liposukcji, aby utrzymać rezultaty. Liposukcja może być również łączona z innymi zabiegami kosmetologicznymi.

Odczucia bólowe w trakcie usuwania tkanki tłuszczowej

Jednym z najczęstszych pytań zadawanych mi przez pacjentów jest to, czy zabieg będzie bolał i jak długo potrwa dyskomfort.

Liposukcja ultradźwiękowa jest bardzo delikatną formą operacji modelowania sylwetki. Środek znieczulający, który wstrzykujemy do tkanek przed zabiegiem, w połączeniu z bezbolesną techniką, praktycznie eliminuje dyskomfort. Lekarze są w stanie precyzyjnie usunąć docelową tkankę tłuszczową – z minimalną ilością urazów otaczających tkanek, chociaż pewne obrzęki i zasinienia są normalne, efekty te również szybko ustępują.

Używa się specjalnych instrumentów, które pozwalają utrzymać stałą temperaturę ciała podczas całego zabiegu. Zapobiega to wychłodzeniu skóry i otaczających tkanek, co powoduje zwiększenie komfortu.

Czas zabiegu takiego jak liposukcja ultradźwiękowa

Typowy zabieg liposukcji w jednej sesji zabiegowej trwa około jednej godziny. Po zabiegu pacjenci noszą odzież uciskową przez okres do dwóch tygodni, aby poprawić wyniki i zapobiec obrzękowi. Pacjenci mogą powrócić do normalnej diety bezpośrednio po zabiegu, ale przez kilka dni powinni unikać intensywnych ćwiczeń.

Jakie liposukcja ultradźwiękowa ma przeciwwskazania?

Zabieg liposukcji ultradźwiękowej nie wymaga znieczulenia ogólnego, jednak w przypadku niektórych procedur może być konieczne znieczulenie miejscowe z blokadą nerwów. Liposukcja ultradźwiękowa wykonywana jest w warunkach ambulatoryjnych lub w szpitalu.

Przeciwwskazania do liposukcji ultradźwiękowej obejmują:

 • Pacjentki, które w ciągu ostatnich sześciu miesięcy przeszły radioterapię;
 • Pacjenci, którzy mają znaną alergię na środki kontrastowe;
 • Pacjenci, którzy mają aktywne infekcje lub przyjmują antybiotyki przed zabiegiem;
 • Pacjenci, u których otyłość stanowi ryzyko medyczne, takie jak cukrzyca, nadciśnienie lub choroby serca;
 • Pacjenci, którzy mają duże ilości tkanki tłuszczowej zlokalizowanej w jamie brzusznej i nie chcą poddać się zabiegowi abdominoplastyki;
 • Pacjenci, którzy mają uczulenie na składniki wykorzystywanie przy znieczuleniu miejscowym lub ogólnym.
Zobacz więcej  Najbardziej pożądana metoda przeszczepiania włosów

Jak należy się przygotować do zabiegu?

Przygotowania do zabiegu liposukcji ultradźwiękowej różnią się w zależności od osoby, ale istnieją pewne ogólne wytyczne, których przestrzegają lekarze. Omów przygotowania przed zabiegiem ze swoim lekarzem, a jeśli zaproponuje on jakieś szczegółowe instrukcje, należy się do nich stosować.

Ćwiczenia: Jeśli ćwiczysz regularnie, nie przestawaj gwałtownie przed zabiegiem. Jeśli przestałaś ćwiczyć lub przez jakiś czas prowadziłaś siedzący tryb życia, postaraj się wrócić do umiarkowanej aktywności przez co najmniej dwa tygodnie przed zabiegiem.

Dieta: Na kilka dni przed zabiegiem usuń z diety alkohol, nikotynę, ponieważ mogą one powodować stany zapalne, a zatem zwiększać ryzyko na obrzęki nóg i rąk. Unikaj również kofeiny ze względu na ich negatywny wpływ na przepływ krwi.

Leki: Przed rozpoczęciem procedury należy zapytać lekarza, czy trzeba wziąć jakieś leki. Niektórzy ludzie otrzymują leki przeciwbólowe lub antybiotyki, aby zapobiec infekcji. Lekarz może również zalecić powstrzymanie się od przyjmowania aspiryny lub niesteroidowych leków przeciwzapalnych, takich jak ibuprofen, ponieważ leki te mogą nasilać krwawienie podczas zabiegu liposukcji.

Jak szybko usuwanie tkanki tłuszczowej pozwoli doprowadzić do metamorfozy?

Sesje zabiegowe są zazwyczaj wymagane w regularnych odstępach czasu, aż do osiągnięcia pożądanych rezultatów. Zwykle po jednym zabiegu efekt jest widoczny, ale jego utrzymanie wymaga kolejnych sesji. Zaleca się od 8 do 10 sesji ogólnie.

Z czasem, przy każdym zabiegu, można zauważyć zmniejszenie rozmiaru i wyrównanie kolorytu skóry wraz z redukcją rozstępów. Niektórzy pacjenci zgłaszają, że ich ubrania lepiej pasują dzięki ich nowo wyprofilowanej sylwetce.

Zabieg nie jest bolesny, choć niektórzy pacjenci mówią, że odczuwają lekki dyskomfort. Jeśli chodzi o rekonwalescencję, powrót do normalnego stanu może nastąpić w ciągu kilku dni lub tygodni, w zależności od innych zabiegów wykonywanych w tym samym czasie.

Zobacz więcej  Jak szybko rosną włosy i co robić, aby rosły szybciej?

Cena liposukcji ultradźwiękowej

Cena liposukcji ultradźwiękowej jest podobna w porównaniu z innymi metodami liposukcji, takimi jak liposukcja tradycyjna. Koszt w zależności od wielkości części ciała może wahać się od 2 000 do 20 000 złotych.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop