Blog

Czy można zatrzymać starzenie się włosów?

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Mówi się, że piękne i zadbane włosy to atut każdej kobiety. Aczkolwiek niezależnie od tego czy jest się kobietą, czy mężczyzną to każdy człowiek czuje się lepiej, gdy jego włosy są w odpowiedniej formie. W szczególności, jeżeli zaczynamy się starzeć. W związku z tym, że nie każda osoba wie, jak poradzić sobie ze starzeniem włosów, postanowiliśmy przedstawić Państwu kilka propozycji.

Kiedy się rozpoczyna starzenie włosów?

Wiele osób zastanawia się, od którego momentu życia rozpoczyna się starzenie włosów. Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy, że jest to okres czasami nawet trzydziestego roku życia. Niestety wielu ilości przypadków odpowiednia profilaktyka może okazać się podjęta za późno. Należy zaznaczyć, iż okres 30. roku życia jest czasem orientacyjnym, ponieważ na starzenie włosów składa się wiele czynników, w szczególności czynniki genetyczne. Trzeba również wspomnieć o tym, iż samo siwienie włosów nie jest oznaką ich starzenia, bowiem niektórzy mężczyźni – w szczególności te osoby, które są brunetami – zaczynają delikatnie siwiec nawet w wieku 25 lat. W raz w upływem lat obkurczają się mieszki włosowe, jak również cebulki włosa stają się coraz gorzej odżywiane. Dzieje się tak pod wpływem utraty hormonów. Im więcej hormonów tracimy, tym zmiany stają się bardziej widoczne. Włosy stają się również w tym czasie o wiele mniej elastyczne, a także drastycznie spada tempa ich wzrostu. Gdyż wzrost ten wynosi zaledwie z 1 cm do 2 mm w ciągu jednego miesiąca.

Jakie czynniki sprawiają, że włosy zaczynają się starzeć?

Otóż wpływ na starzenie się włosów ma wiele czynników. Aczkolwiek do jednych z najważniejszych należy zaliczyć przede wszystkim czynniki genetyczne, wolne rodniki, duża ilość stresu, zaburzony metabolizm, jak również promieniowanie UV. Jeżeli chodzi o kwestię wolnych rodników to jest to nic innego, jak atomy tlenowe, które naturalnie występują w organizmie człowieka. W sytuacji, gdy między wolnymi rodnikami, a przeciwutleniaczami równowaga zostaje zachowana to nie mamy się czym przejmować. Jednak znacznie gorzej w sytuacji, gdy ta równowaga zachowana nie zostaje. Bowiem prowadzi to nie tylko do procesu starzenia się włosów, ale również do innych komplikacji zdrowotnych, do których można zaliczyć przede wszystkim łuszczycę, problemy z żołądkiem, problemy z jelitami, problemy z trzustką i wątrobą, a także nowotwory skóry. Z kolei, jeżeli chodzi o wpływ metabolizmu na starzenie się włosów to należy pamiętać, że nieodpowiednia dieta może powodować wypadanie włosów, jak również ich spadek wzrostu. Aby temu zapobiec to dieta powinna być przede wszystkim bogata w witaminę A, B, C, E, H oraz D.

Zobacz więcej  Ból kolan: przyczyny i rodzaje bólu kolana od wewnętrznej strony oraz z boku

Starzenie się włosów, a stylizacja

Na proces starzenia się włosów ma niewątpliwe wpływ ich stylizacji. Oczywiście nie chodzi o to, aby całkowicie zrezygnować z lakieru do włosów, prostowania, bądź ich farbowania, aczkolwiek warto robić to w sposób bezpieczny, czyli używając produktów wyłącznie wysokiej jakości, które nie będą obciążać skóry głowy. Z kolei, jeżeli chodzi o kwestię prostowania, bądź kręcenia włosów to niezwykle istotne jest to, aby wykonywać tą czynność przy zastosowaniu produktów zabezpieczających włosy przed wysoką temperaturą, a takich produktów na rynku kosmetycznym nie brakuje.

Starzenie się włosów, a częstotliwość ich mycia

Wbrew powszechnemu myśleniu… Im człowiek ma więcej lat, tym lepiej, aby mył włosy znacznie rzadziej, niż dotychczas. Oczywiście nie wpływa to na wygląd włosa, ponieważ z biegiem lat sebum ulega zmniejszeniu, a co za tym idzie, również przetłuszczanie się włosów nie jest takie dokuczliwe, jak wcześniej. Aczkolwiek należy pamiętać o najważniejszej kwestii, a mianowicie o tym, że w czasie, gdy włosy ulegają starzeniu się – trzeba myć głowę systematycznie i przy użyciu odpowiednich środków pielęgnacyjnych, które będą dostosowane do danego rodzaju włosa i skóry głowy. Dlatego też, nie każdy szampon i nie każda odżywka będzie dla danego człowieka odpowiednia, a wręcz przeciwnie – może jemu zaszkodzić w taki sposób, że włosy zaczną w jeszcze większym stopniu wypadać i będzie to proces nieodwracalny. Na szczęście na rynku kosmetologicznym jest taki wybór środków pielęgnacyjnych włosy, że z pewnością każdy znajdzie coś interesującego dla siebie samego.

Pomoc w starzeniu się włosów, czyli preparaty do zadań specjalnych

Przede wszystkim należy zaznaczyć, iż oprócz odżywek i szamponów na rynku jest wiele innowacyjnych produktów, które w odpowiedni sposób pomogą w odbudowie i regeneracji włosa. Ważne jest natomiast, aby dokładnie czytać skład takich substancji. Bowiem najbardziej korzystnymi produktami dla naszych włosów w czasie ich starzenia się, będą takie, które są wyłącznie stworzone z produktów naturalnego pochodzenia, a więc wszystkie syntetyczne produkty należy odrzucić, ponieważ mogą one wyłącznie pogorszyć stan nie tylko naszych włosów, ale również skóry głowy, która w tym czasie i tak jest zbyt wrażliwa na działanie obcych substancji. Na rynku można znaleźć sebum różnego rodzaju, które trzeba stosować około 3 razy w tygodniu. Aczkolwiek w tej sytuacji niezwykle ważna jest systematyczność, bowiem tylko systematyczność da nam gwarancję, iż kondycja naszych włosów będzie mogła ulec poprawie.

Zobacz więcej  Budowa i choroby penisa: kluczowe zagadnienia dotyczące męskiego członka

Pomoc w starzeniu się włosów, czyli terapia anti-aging

Terapia anti-aging to nic innego, jak praktyka przeciwstarzeniowa, która opiera się na holistycznym podejściu do zdrowia zorientowanego na młodość oraz zdrowie. Dzięki niej istnieje możliwość zwolnienia oraz odwrócenia procesu starzenia się włosów, ale również organizmu. Zarówno w wewnątrz, jak i na zewnątrz. Generalnie na chwilę obecną nie ma nic lepszego niż ta metoda. Jest ona kierowana zarówno do kobiet, jak i do mężczyzn w różnego grupie wiekowej. Kuracja polega na dostarczeniu do łuski włoska substancji odżywczych, do których można zaliczyć w szczególności takie substancje, jak: aloes, bądź witamina E i kwas linowy. Jeżeli chodzi o oddziaływanie aloesu to działa on nawilżająco oraz łagodząco. Jego stosowanie jest wskazane w szczególności, jeżeli zmagamy się z wrażliwością skóry głowy. Z kolei witamina E daje ochronę słabym pasmom przed szkodliwym wpływem czynników atmosferycznych. Przyjmowanie witaminy E w różnych postaciach jest wskazane przez cały rok. Natomiast, jeżeli chodzi o kwas linowy to jest on odpowiedzialny za zapobieganie przerzedzaniu się włosów. I jest on przede wszystkim kierowany w stosunku do mężczyzn w średnim wieku, którzy już zauważają u siebie tak zwane zakola, bądź łysinę w innych miejscach. Kwas linowy jest bezpieczny dla organizmu człowieka, w związku z tym można go przyjmować w różnych ilościach i nie trzeba się bać, że przyjęło się go za wiele.

Proces starzenia się włosów, czyli stosowanie kosmetyków z kolagenem oraz koenzymem Q10

Jeżeli chodzi o kwestię stosowania kosmetyków z kolagenem oraz koenzymem Q10 to są one idealne zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn w każdym wieku, ponieważ wpływają one pozytywnie na budulec włosa, jak również wzmacniają włosy oraz powodują, że stają się one o wiele bardziej odżywione. Trzeba również dodać, że kosmetyki takie niwelują efekt wypadania włosów. Zarówno kolagen, jak i koenzym Q10 jest bardzo często dodawany do różnych kosmetyków, takich jak: szampony, odżywki, bądź specjalne maski do włosów. Warto więc przed zakupem danego produktu przeczytać dokładnie jego skład i zakupić właśnie ten, który w swoim składzie ma te dwie substancje. Dzięki kolagenowi i koenzymowi Q10 włosy w żaden sposób nie stają się obciążone, a wręcz przeciwnie – stają się elastyczne i miękkie w dotyku.

Zobacz więcej  Wągry - czym są, jak powstają oraz jak sobie z nimi radzić?

Proces starzenia się włosów, czyli stosowanie kosmetyków z kreatyną

W sytuacji, gdy włosy ulegają starzeniu się warto pomyśleć nad opóźnieniem tego procesu przez zastosowanie kosmetyków, które mają w swoim składzie kreatynę. Kreatyna jest bowiem naturalnym budulcem włosa, lecz nie tylko, ponieważ jest również naturalnym budulcem paznokci oraz skóry człowieka. Posiada ona jedne z najlepszych właściwości do łącznie się z włosami człowieka, gdyż odznacza się znakomitym pokrewieństwem z naskórkiem ludzkim. Osoby, które stosują do codziennej pielęgnacji kosmetyki, które są bogate w kreatynę mogą mieć pewność, że ich włosy zdobędą nie tylko większą objętość, ale przede wszystkim nadadzą włosom objętości oraz doskonale je nawilżą. Jest to niezwykle istotne, jeżeli włosy weszły w proces starzenia się, aczkolwiek warto również stosować preparaty, które są bogate w kreatynę nawet, jeżeli ten proces jeszcze się nie rozpoczął. Bowiem wtedy starzenie się włosów można maksymalnie opóźnić.

Proces starzenia się włosów, czyli dlaczego warto zastosować olejek cedrowy

Zastosowanie olejku cedrowego na starzejące się włosy jest na tyle istotne, iż wpływa on korzystnie na rozwój oraz utrzymanie prawidłowej czynności tkanek włosów. Zawiera on cenne kwasy omega, jak również witaminę E oraz witaminę A. Oprócz tego, w jego składzie można znaleźć przede wszystkim krzem, miedź, fosfor, magnez, jak również mangan. O czym warto pamiętać to, to, iż olejek taki można zakupić oddzielnie w wielu aptekach, bądź drogeriach kosmetycznych, ale także można go znaleźć w wielu kosmetykach. Stosowanie olejku cedrowego na włosy jest procesem w pełni bezpiecznym i nie ingerującym w kondycję skóry głowy. Działanie to jest zalecane osobom w każdym wieku ze względu na wysoki poziom bezpieczeństwa. Olejek cedrowy mogą również stosować osoby, które borykają się z problem łuszczycy. Olejowanie włosów jeszcze przede wszystkim zalecane osobom, które utraciły blask włosa, jak również utraciły jego sprężystość. Systematyczne stosowanie tego olejku daje gwarancje pomyślnych i szybko zauważalnych rezultatów. Olejek ten warto również stosować, gdy zostały zauważone pierwsze oznaki siwienia włosów oraz przerzedzania się włosów. Olejek jest bowiem skuteczny zarówno w pielęgnacji, jak i w hamowaniu nadmiernego wypadania włosów. Olejowanie można przeprowadzać o każdej porze dnia, ponieważ preparat ten nie natłuszcza zbytnio włosa. Zabieg taki można wykonać bez wychodzenia z domu i bez korzystania z pomocy kosmetyczki, bądź fryzjera.

 

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop