Blog

Czy karboksyterapia przegoni celulit?

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Czy karboksyterapia przegoni cellulit?

Karboksyterapia polega na podawaniu pod skórę przez cienką igłę dwutlenku węgla [CO2] w celach terapeutycznych.

Jak działa karboksyterapia tkanki tłuszczowej ?

Dwutlenek węgla jest naturalnie obecny w naszym organizmie przez cały czas i jest niezbędny w procesach życiowych zarówno zwierząt, jak i roślin. Z każdym oddechem wdychamy tlen i wydychamy dwutlenek węgla. Rośliny pochłaniają wydychany przez nas dwutlenek węgla i uwalniają tlen z powrotem do atmosfery.

Niektórzy lekarze uważają, że ciemne obwódki pod oczami, cellulit i blizny są spowodowane, przynajmniej częściowo, słabym przepływem krwi do tego obszaru. Wstrzykując niewielką ilość dwutlenku węgla w ten obszar, staramy się „oszukać” organizm, aby zwiększyć przepływ tlenu do tego obszaru, zmuszając czerwone krwinki do zebrania całego nadmiaru CO2, który wstrzyknęliśmy, aby mógł zostać przeniesiony z powrotem do płuc w celu wyeliminowania go z organizmu przy następnym wydechu.

Jakie są niektóre kliniczne zastosowania karboksyterapii?

Karboksyterapia może pomóc w przypadku ciemnych kręgów pod oczami, rozstępów, redukcji cellulitu oraz niechirurgicznego rzeźbienia tkanki tłuszczowej na twarzy i ciele.

Jakie obszary ciała można poddać zabiegowi karboksyterapii?

Karboksyterapia może pomóc w problemach z powiekami, twarzą, szyją, ramionami, brzuchem, pośladkami i nogami.

Jakie inne korzyści przynosi zabieg karboksyterapii?

Oprócz zwiększenia przepływu natlenionej krwi do wstrzykiwanego obszaru, karboksyterapia może również zwiększyć tworzenie kolagenu w skórze, pomagając uzyskać bardziej młodzieńczy wygląd.

Jak karboksyterapia działa na ciemne obwódki pod oczami oraz rozszerzenie naczyń krwionośnych?

Jedną z głównych przyczyn powstawania ciemnych obwódek pod oczami może być gromadzenie się naczyń krwionośnych. Sieć naczyń włosowatych dolnej powieki może być zatkana z różnych powodów. Normalnie, łzy spływają z powiek do nosa, ale jeśli istnieje jakaś przeszkoda spowodowana przewlekłym zatkaniem nosa z powodu sezonowych alergii, wcześniejszego złamania nosa lub odchylenia przegrody nosowej, drenaż nie funkcjonuje dobrze, a przepływ krwi do dolnych powiek staje się spowolniony, dając początek bagnistemu niebieskiemu odcieniowi znanemu jako „alergiczne błyszczyki”. Brak odpowiedniego dotlenienia skóry powiek dolnych pozwala na uwidocznienie się niebieskawego nalotu przez cienką skórę powiek.

Zobacz więcej  Witaminy na trądzik: Jak dieta i suplementacja mogą poprawić stan skóry? Suplementy diety jako pomocne narzędzia w walce z trądzikiem pospolitym

Karboksyterapia ma na celu poprawę sieci kapilarnej powiek dolnych, a także zwiększenie warstwy kolagenu skórnego w skórze powiek dolnych. Poprzez wstrzyknięcie niewielkiej ilości dwutlenku węgla do dotkniętych obszarów, przepływ krwi może zostać zwiększony, a ulepszona sieć naczyń włosowatych może zostać utworzona w celu uzyskania długotrwałych korzyści dla krążenia. Niebieskawy odcień może zostać zredukowany, stając się bardziej zbliżony do zdrowego różowego odcienia. Po zakończeniu serii zabiegów, skóra może mieć bardziej świetlisty wygląd, który może utrzymywać się do około sześciu miesięcy.

Jak karboksyterapia działa na rozstępy i komórki tłuszczowe?

Rozstępy (striae distensae) powstają, gdy skóra jest rozciągnięta do tego stopnia, że dochodzi do rozerwania kolagenu skórnego. Karboksyterapia może powodować tworzenie się nowego kolagenu, a następnie pogrubienie skóry, co może przyczynić się do poprawy wyglądu rozstępów poprzez odbudowę macierzy kolagenowej.

Jak przeprowadza się zabieg karboksyterapii?

Jest zbiornik z gazem dwutlenku węgla, który jest połączony plastikową rurką z regulatorem przepływu. Regulator przepływu spowalnia prędkość gazu zgodnie z szybkością wybraną przez lekarza. Gaz wypływa z regulatora przepływu do sterylnej rurki, która na wyjściu ma podłączony filtr usuwający wszelkie śladowe zanieczyszczenia, zanim gaz zostanie przepuszczony przez maleńką igłę przymocowaną do przeciwległej strony filtra. Czysty gaz jest teraz gotowy do wstrzyknięcia pod skórę za pomocą maleńkiej igły.

Jakie są odczucia podczas karboksyterapii?

Karboksyterapia zasadniczo nie boli, jest to jedynie trochę dziwne uczucie. Używamy kremu znieczulającego, aby zmniejszyć dyskomfort związany z ukłuciem igły.

Podczas zabiegu na powiekach, dolne powieki mogą być obrzmiałe, ale to zwykle ustępuje po wchłonięciu się gazu w ciągu następnych pięciu do dziesięciu minut.

Leczenie rozstępów i blizn jest stosunkowo bezbolesne dla większości pacjentów, ponieważ skóra nie ma zdolności odczuwania bólu. Może być odczuwalne pewne ciśnienie gazu, ponieważ rozstępy są rozciągnięte i może być odczuwalne lekkie swędzenie, ale i to zwykle ustępuje po około pięciu minutach, gdy gaz zostanie wchłonięty przez organizm.

Zobacz więcej  Fazy transplantacji włosów metodą FUE od A do Z

Blizny na ogół nie odczuwają bólu, ponieważ w tkance bliznowatej nie ma nerwów. Blizny mogą odczuwać ciepło i mrowienie przez okres do dwudziestu czterech godzin po zabiegu, co wskazuje na zwiększone krążenie w tym obszarze.

Ile zabiegów będzie potrzebnych?

Zależy to od stopnia zaawansowania leczonego problemu. Dla wielu pacjentów, sześć do dwunastu zabiegów w odstępie jednego tygodnia daje doskonałe rezultaty.

Czy istnieją jakieś efekty uboczne związane z karboksyterapią?

Jedynym realnym efektem ubocznym karboksyterapii jest możliwość powstania siniaka w miejscu wstrzyknięcia. Zazwyczaj zabieg na powiekach może być przeprowadzony bez pozostawiania śladów, co sprawia, że jest to procedura naprawdę „no-downtime”. Siniaki są bardzo powszechne w przypadku leczenia rąk i nóg, więc karboksyterapia może nie być dobrym pomysłem, jeśli planujesz nosić bikini w następnym tygodniu podczas wakacji.

Nie są znane żadne zagrożenia związane z karboksyterapią. Terapia dwutlenkiem węgla jest od lat bezpiecznie stosowana w celu ułatwienia operacji endoskopowych w obrębie jamy brzusznej. Dwutlenek węgla jest również wstrzykiwany bezpośrednio do krwiobiegu przez kardiologów inwazyjnych w celu przeprowadzenia pewnych procedur diagnostycznych i terapeutycznych.

Brzmi imponująco. Więc jak to działa?

Niezależnie od obszaru, który jest poddawany zabiegowi, koncepcja jest bardzo podobna. Karboksyterapia i mezoterapia igłowa dwutlenkiem węgla opiera się na tym, jak nasze ciała wykorzystują tlen do funkcjonowania oraz pobierania składników odżywczych.

Kiedy wdychamy powietrze, nasze krwinki dostarczają tlen do tkanek naszego ciała, jednocześnie wydalając dwutlenek węgla. Niestety, wraz z wiekiem mniej tlenu jest pompowane na okrągło, co oznacza, że zdolność skóry do samoregeneracji ulega spowolnieniu.

Wstrzykując kontrolowane podmuchy dwutlenku węgla w problematyczne miejsca, takie jak te pod oczami, Twój mózg jest pobudzany do paniki. W odpowiedzi mózg wysyła krew do docelowego obszaru, natychmiast dostarczając składniki odżywcze i tlen. Stymulowana jest produkcja nowego kolagenu, a z czasem skóra staje się bardziej napięta, świeża i gładka. Wykonywany jest drenaż limfatyczny.

Zobacz więcej  Zanieczyszczenie powietrza - wpływ na włosy

Dzięki tej metodzie rozstępy i blizny zostają zredukowane. Utracone kontury twarzy mogą zostać przywrócone, dzięki czemu będziesz wyglądać na odmłodzoną. Zmęczone oczy odżyją, a cienie znikną, zastępując je bardziej naturalnym kolorem. Jeśli chodzi o włosy, poprawia się krążenie krwi w skórze głowy, a tlen i składniki odżywcze są dostarczane do mieszków włosowych. To skuteczna redukcja tkanki tłuszczowej.

Powiedz „nie” cellulitowi…

Jednakże, zabieg ten działa również na eliminację kłopotliwych kieszeni tłuszczu – w tym, tak, cellulitu! W przypadku tych zabiegów przeciwtłuszczowych, dwutlenek węgla jest wstrzykiwany do niechcianych komórek tłuszczowych, powodując ich rozszerzenie, pęknięcie i rozpuszczenie. Może to pomóc w ujędrnieniu obszarów takich jak brzuch, biodra czy uda, a także wyeliminować podwójne podbródki. Proces ten jest całkowicie bezpieczny i mniej inwazyjny niż operacje takie jak liposukcja.

Jak więc widać, zabiegu karboksyterapii jest bezpiecznym, wszechstronnym zabiegiem o wielu zaletach i zastosowaniach. I nie wiąże się z rygorami czy ryzykiem skutków ubocznych związanych z zabiegami chirurgicznymi.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop