Blog

Czy Ipl jest najskuteczniejszą metodą depilacji całego ciała?

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Czy Ipl jest najskuteczniejszą metodą depilacji całego ciała?

Regularne usuwanie owłosienia z ciała i twarzy może być czasochłonnym i nudnym obowiązkiem na Twojej liście rzeczy do zrobienia. Tak więc, możliwość bycia wolnym od owłosienia i zakończenia woskowania, skubania, golenia lub stosowania kremów do depilacji brzmi jak spełnienie marzeń, prawda? Jednak znalezienie odpowiedniej metody usuwania włosów jest również trudne, ponieważ dostępnych jest wiele opcji leczenia, więc musisz znaleźć odpowiednią dla siebie.

Po pierwsze, warto wiedzieć, że wszystkie oparte na świetle zabiegi usuwania włosów będzie wymagać wielu sesji dla optymalnych wyników, jak zarówno IPL i technologii laserowej może tylko cel mieszków włosowych, gdy są one w fazie wzrostu. Średnio, można oczekiwać 10-25% redukcji obecnego wzrostu włosów na sesję laserową lub IPL leczenia usuwania włosów.

CO JEST LEPSZE IPL CZY DEPILACJA LASEROWA?

Laserowe usuwanie włosów za pomocą lasera diodowego jest obecnie złotym standardem zarówno pod względem bezpieczeństwa, jak i skuteczności. Jest więc bardziej skuteczne dla większej liczby odcieni skóry, ma mniejsze ryzyko uszkodzenia skóry, zwykle działa szybciej, wymaga mniejszej liczby wizyt i jest mniej bolesne.

Depilacja laserem diodowym wykorzystuje bardziej ukierunkowaną, skoncentrowaną wiązkę energii świetlnej (w porównaniu do IPL), aby dotrzeć do melaniny w mieszku włosowym. Większa długość fali ogranicza absorpcję energii przez otaczającą skórę, minimalizując ryzyko uszkodzenia i stanowiąc bezpieczniejszą alternatywę dla osób o ciemniejszych lub opalonych odcieniach skóry. Urządzenia te są często wyposażone w technologię chłodzenia, aby poprawić poziom komfortu – jest to ogromna zaleta IPL!

Czym jest depilacja IPL?

Wszyscy o tym słyszymy, ale nie wielu z nas wie lub rozumie, czym właściwie jest depilacja IPL. Czy jest to po prostu kolejny zabieg laserowy? Czy jest to skuteczne? Czy jest to trwałe rozwiązanie do usuwania włosów? To tylko kilka pytań, które dostajemy w odniesieniu do zabiegów IPL. Jesteśmy tutaj, aby wyjaśnić trochę więcej na temat usługi, aby pomóc Ci lepiej zrozumieć, co to naprawdę jest i jego skutki.

Zobacz więcej  Najlepsze kremy pod oczy - Ranking top 5 produktów, które niwelują worki i cienie pod oczami

IPL to skrót od Intense Pulsed Light, aby to prosto wyjaśnić, IPL jest formą terapii redukcji włosów, która wykorzystuje intensywną energię świetlną w celu zmniejszenia wzrostu włosów. Celuje on w pigmenty włosów poprzez wiele długości fal za pomocą intensywnej terapii światłem. Ta energia świetlna następnie zamienia się w ciepło i uszkadza mieszek włosowy, a tym samym zmniejsza produkcję włosów.

CZY IPL TO TO SAMO CO DEPILACJA LASEROWA?

Nie, technologia Intense Pulsed Light (IPL) nie jest w rzeczywistości laserem, urządzenie IPL emituje impuls energii świetlnej o szerokim spektrum, która jest dostarczana pod powierzchnię skóry. IPL jest często mylony z laserowym usuwaniem włosów, ponieważ oba używają podobnie wyglądających urządzeń, które wykorzystują wiązkę światła – upewnij się więc, że wiesz co nieco o urządzeniu, którego będzie używał Twój terapeuta.

CZY DEPILACJA IPL JEST SKUTECZNA?

Tak, ale zależy to od koloru i odcienia Twoich włosów i skóry. Podczas zabiegu IPL, impuls światła celuje w melaninę, która nadaje mieszkowi włosowemu pigment. Energia świetlna zamienia się w energię cieplną, uszkadzając strukturę mieszka włosowego i zapobiegając przyszłemu wzrostowi włosów. Ponieważ jednak urządzenie celuje w melaninę, istnieje ryzyko uszkodzenia skóry otaczającej mieszek włosowy, dlatego najlepiej sprawdza się u osób o jaśniejszej skórze i ciemniejszych włosach.

CZY IPL USUWA WŁOSY NA STAŁE?

Tak, może, jednak upewnij się, że masz odpowiedni odcień skóry i kolor włosów odpowiedni do tego zabiegu, aby zapewnić jego skuteczne działanie i uniknąć poparzenia skóry.

CO JEST BARDZIEJ BOLESNE IPL CZY DEPILACJA LASEROWA?

Urządzenia laserowe są zazwyczaj wyposażone w urządzenie chłodzące, aby uczynić zabieg bardziej komfortowym. Maszyna Venus Velocity używana w spa810 wykorzystuje skuteczną końcówkę chłodzącą, która chłodzi skórę przed przejściem lasera. Jest to bardzo skuteczne w zwiększaniu poziomu komfortu – maszyna Venus jest również super szybka, co oznacza, że zabieg jest zakończony szybciej niż większość innych zabiegów usuwania włosów, dzięki czemu można zająć się resztą dnia.

Zobacz więcej  Geny - czy łysienie dziedziczymy po rodzicach ?

CZY DOMOWE URZĄDZENIA IPL SĄ TAŃSZE I WYGODNIEJSZE?

Urządzenia IPL do użytku domowego mają swoje zalety – wydają się tańsze niż zabiegi w salonie, a pomysł samodzielnego usuwania włosów może być kuszący. Jednak minusy są takie, że są one mniej skuteczne niż lasery, więc trzeba będzie wykonać o wiele więcej zabiegów, aby uzyskać takie same wyniki. Ponadto, jak at-home urządzenia mają tylko jeden rozmiar impulsu, który obejmuje obszar około 3㎠, wyobraź sobie, jak długo trzeba by zrobić obszar, jak nogi! I pamiętaj, że może być trudno dotrzeć do części własnego ciała i traktować je skutecznie, ponieważ nie chcesz przegapić żadnych łat, a nawet gorzej, nakładanie się obszaru może powodować pieczenie!

Korzyści płynące z depilacji ipl

Jeśli więc laser jest skuteczniejszy i bardziej długotrwały, dlaczego warto zdecydować się na zabieg IPL? IPL ma kilka zalet w porównaniu z laserem.

  • Zabieg może być zmieniony w zależności od rodzaju skóry, tekstury, koloru i grubości włosów.
  • Jest to usługa bardziej przystępna cenowo.
  • IPL może być również stosowany do leczenia problemów skórnych, takich jak metki i popękane żyły, dzięki wytwarzaniu wielu fal.
  • Istnieje mniejsze ryzyko uszkodzenia skóry.

Jak przygotować się do zabiegu IPL?

Przed pierwszym zabiegiem IPL konieczna będzie konsultacja skórna oraz test płatkowy, aby sprawdzić, jak zabieg zareaguje na Twoją skórę. Zalecamy również, abyś unikała wszelkich metod usuwania włosów, zwłaszcza woskowania, przez co najmniej 2 tygodnie przed zabiegiem. Wynika to z faktu, że woskowanie i wyrywanie włosków osłabia je i powoduje ich łamanie, co może oznaczać, że zabieg będzie mniej skuteczny.

Kiedy powinienem zacząć korzystać z depilacji laserowej?

Depilacja laserowa działa tylko na włoski, które aktywnie rosną, co oznacza, że konieczny jest cykl leczenia, a nie jedno szybkie rozwiązanie. Wzrost włosów następuje cyklicznie, dlatego nie wszystkie włoski w obszarze poddawanym zabiegowi będą mogły zostać poddane działaniu lasera w tym samym czasie. Aby osiągnąć optymalne wyniki, konieczne są wielokrotne zabiegi, co sprawia, że jesień jest idealnym czasem na rozpoczęcie kuracji. Depilator laserowy potrzebuje trochę czasu, aby skutecznie działać. Technologia ipl jest dla cierpliwych….

Zobacz więcej  Kolagen w kosmetykach – wart zainteresowania czy kolejny "składnik-cud"?

Można oczekiwać, że potrzeba około 6 zabiegów, aby zobaczyć prawdziwą redukcję wzrostu, więc rozpoczęcie zabiegów teraz toruje drogę do znacznie bezstresowego lata, które jest stosunkowo wolne od tradycyjnego usuwania włosów. Ponieważ jesienią i zimą jesteś bardziej zakryta, możesz nadal golić obszary poddane zabiegowi, jeśli jest to konieczne podczas leczenia. W rzeczywistości zaleca się golenie na kilka dni przed zabiegiem, ponieważ dzięki temu włoski będą w fazie wzrostu i będą mogły zostać poddane zabiegowi. Nadal można tymczasowo usuwać włosy podczas leczenia używając światło ipl, aby uzyskać trwalszą redukcję owłosienia! Depilatory laserowe, peelingi chemiczne moga być przeprowadzane w salonie kosmetycznym, co więcej – usunąć niechciane owłosienie metodą ipl możesz również w domu!

Jakie są korzyści z depilacji laserowej? Co się dzieje na miejscu przeprowadzania zabiegu?

Laserowa metoda depilacji niesie ze sobą wiele korzyści, a trwała redukcja owłosienia to tylko początek z nich. Po pierwsze, minimalizuje ona szanse na powstawanie wrastających włosków, które mogą powstawać w wyniku stosowania takich metod jak golenie czy krem do depilacji. Są one bolesne, nieestetyczne i niewygodne do usunięcia, ale ponieważ depilacja IPL uszkadza mieszki włosowe, szanse na ich wrastanie są mniejsze. Ponadto, osoby, które regularnie golą nogi lub pachy, doskonale znają problem wrastających włosków, które są swędzące i odczuwalne.

Powtarzające się golenie oznacza albo czekanie przez tydzień, aż włoski będą wystarczająco długie, aby ponownie się ogolić, albo robienie tego przedwcześnie, aby utrzymać rezultaty, a jednocześnie podcinać i podrażniać skórę. Stąd wysypka po goleniu. Jeśli te problemy dokuczały Ci podczas lata i ograniczały Twoją pewność siebie lub garderobę, to rozpoczęcie depilacji laserowej tej jesieni będzie niezwykle uwalniające na następne lato.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop