Blog

Czy fala akustyczna może pokonać cellulit?

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Czy fala akustyczna może pokonać cellulit?

Terapia falą akustyczną jest unikalnym, nieinwazyjnym zabiegiem służącym do redukcji cellulitu, poprawy struktury i napięcia skóry oraz modelowania sylwetki. Wykorzystuje promieniste fale akustyczne, które uruchamiają szereg procesów, w tym wypłukiwanie komórek tłuszczowych przez system usuwania odpadów z organizmu oraz zwiększają produkcję kolagenu, tworząc mocniejsze warstwy skóry. Pod warunkiem utrzymania zdrowej diety i reżimu ćwiczeń, zabieg ten daje długotrwałe rezultaty.

Bezpieczeństwo zabiegów z wykorzystaniem fal akustycznych

Terapia falą akustyczną jest nieinwazyjnym zabiegiem wykonywanym w warunkach ambulatoryjnych. AWT, gdy jest stosowana w przypadku zaburzeń mięśniowo-szkieletowych lub innych bolesnych schorzeń stawów, jest często wykonywana bez znieczulenia.

Nie ma większych efektów ubocznych związanych ze stosowaniem AWT. Pacjenci, którzy poddają się zabiegom z użyciem fali akustycznej, zazwyczaj nie zgłaszają żadnych poważnych skutków ubocznych. Sporadycznie odnotowywano obrzęk, zaczerwienienie, krwiaki, wybroczyny, miejscowy zwiększony ból lub zmiany skórne, ale są one rzadkie.

Wiele badań naukowych wykazało, że zabieg falami akustycznym jest zarówno bezpieczny, jak i skuteczny w leczeniu miejscowych złogów tłuszczu, usuwania komórek tłuszczowych z określonych obszarów ciała. Badania wykazały poprawę wyglądu skóry z cellulitem, zwiększenie jej napięcia i jędrności po przeprowadzeniu kilku zabiegów. Nie ma lepszego sposobu niż terapia falą akustyczną na wygładzenie skóry dotkniętej cellulitem. Dla uzyskania najlepszych rezultatów zalecana jest seria około 10 zabiegów fali akustycznej.

Do czego stosowana jest terapia falą akustyczną?

Terapia falami akustycznymi (AWT) jest rodzaj technologii opracowanej w latach 90-tych, w celu stymulowania przepływu krwi i rozluźniania mięśni u sportowców. Nie jest to technika nowa, gdyż jest stosowana od dziesięcioleci w leczeniu wielu urazów sportowych oraz schorzeń układu mięśniowo-szkieletowego.

Jednak ze względu na nieoczekiwane efekty uboczne, zaobserwowane przez fizykoterapeutów, jakimi są redukcja cellulitu i zmniejszanie zmarszczek, terapia falami akukstycznymi jest obecnie wykorzystywana nie tylko do leczenia bólu i przyspieszania procesów gojenia ran, ale także do osiągania korzyści estetycznych.

Redukcja tkanki tłuszczowej, ujędrnienie skóry

Terapia falą akustyczną przyniosła nieoczekiwane efekty uboczne w postaci ujędrnienia skóry, zmniejszenia ilości tkanki tłuszczowej, czyli tego, czego większość z nas pragnie, aby zachować młodość i piękno. Skóra, która wydaje się gładka na całej powierzchni, pozbawiona zmarszczek i tych okropnych dołeczków związanych z nadwagą lub otyłością, to marzenie większości kobiet po 40 tce.

Zobacz więcej  NuvaRing – recepta online

Jak do tej pory urządzenia o dużej mocy, takie jak lasery, masażery itd. zdominowały branżę przeciwstarzeniową i estetyczną , jednak terapia falą akustyczną obecnie konkuruje o pozycję i przyciąga wzrok nie tylko dermatologów, ale również wszystkich, którzy zajmują się dziedziną beauty.

Jak działa fala akustyczna na nasz organizm?

Z klinicznego punktu widzenia, fale akustyczne zostały wykorzystane do kontrolowania, a nawet zmniejszenia bólu związanego z pewnymi schorzeniami stawów lub mięśni. Uważa się, że jest to skuteczne, ponieważ fale akustyczne, po przyłożeniu do określonego urazu ciała, wywołują w tkankach tak zwane „ogłuszenie komórkowe”.

Innymi słowy, fale akustyczne tworzą „siłę” na tkankach, która może poprawić przepływ krwi i zachęcić organizm do naprawy, co skutkuje szybszym gojeniem się miejsc w organizmie człowieka, bez konieczności stosowania inwazyjnych metod leczenia, takich jak chirurgia.

AWT działa poprzez stymulację rozkładu tłuszczu oraz zwiększenie syntezy kolagenu i drenażu limfatycznego. AWT jest dostarczane przez umieszczenie sondy w pobliżu obszarów cellulitu – gdy przechodzi ona nad obszarem, emituje fale radialne przez skórę. W miarę jak fale radialne przechodzą przez skórę, aktywują one błony komórek tłuszczowych, czyniąc je bardziej przepuszczalnymi, zwiększając jednocześnie przepływ krwi. Zabieg wspomaga również drenaż limfatyczny, stopniowo i naturalnie umożliwiając organizmowi wydalanie nowo przepuszczalnych komórek tłuszczowych. To z kolei zmniejsza widoczność cellulitu i zwiększa elastyczność skóry.

Czyli reasumując jesteśmy w stanie doprowadzić do mocniejszego ukrwienia, poprawienia drenażu limfatycznego w miejscach, które wymagają leczenia, dzięki temu dostarczamy dokładnie w to miejsce składników odżywczych, walczymy ze stanami zapalnymi siłami naszego organizmu, przyspieszamy procesy spalania tkanki tłuszczowej.

Dźwięk jest falą uderzeniową

Z naukowego punktu widzenia fale akustyczne, inaczej fale dźwiękowe, to specyficzne rodzaje fal, które mogą być wykryte przez ludzkie uszy. I tak jak wszystkie fale, dźwięk opisany jest długością fali, częstotliwością, amplitudą i prędkości jej rozchodzenia się w różnych środowiskach.

Jak potężny potrafi być dźwięk możemy uzmysłowić sobie będąc chociażby na pokazach lotniczych, gdzie fale akustyczne emitowane przez silniki samolotów odrzutowych powodują, że czujemy całym ciałem jak drży powietrze. Fala uderzeniowa podczas przechodzenie samolotu przez barierę dźwięku mogłaby bez problemu uszkodzić fizycznie nasze błony bębenkowe, zbić szyby i wyrządzić wiele szkód.

Zobacz więcej  Siwe włosy - wszystko co powinniśmy o nich wiedzieć

Zalety stosowania terapii fal akustycznych

Podstawową zaletą terapii fal akustycznych jest bardzo niewielki czas, jaki wymagany jest by zobaczyć efekty. Niemal natychmiast po poddaniu się zabiegowi, niezależnie, czy w celach rekonwalescencyjnych, czy estetycznych, wielu pacjentów może zauważyć poprawę, taką jak zmniejszenie bólu, zwiększenie ruchomości, znaczne zmniejszenie drobnych zmarszczek i ogólne zmniejszenie cellulitu.

Terapia falą akustyczną jest odpowiednim zabiegiem redukującym cellulit i nagromadzony tłuszcz na pośladkach, wewnętrznych i zewnętrznych częściach uda, biodrach, kolanach, brzuchu i ramionach, a także może być stosowana do konturowania ciała. Poprawa może być widoczna w ciągu 2-3 tygodni od zabiegu.

Oczywiście AWT nie zastępuje zdrowej diety i ćwiczeń i nie schudniesz po nim o kilkanaście kilogramów. Za to pozbędziesz się dzięki niemu ubocznych efektów odchudzania, czyli jest to świetny zabieg wspomagający kształtowanie sylwetki, odzyskiwanie młodego wyglądu skóry.

Zabieg nie wiąże się z żadną rekonwalescencją i niemal natychmiast można wrócić do codziennych zajęć. Pierwsze rezultaty są zwykle widoczne po 3 – 4 sesjach, a dalsze rezultaty do trzech miesięcy po ostatnim zabiegu. Wynika to ze stymulacji syntezy kolagenu i głębokiej naprawy skóry.

Jak wygląda zabieg?

Twój technik AWT najpierw przeprowadzi dogłębną konsultację i zostanie pobrana Twoja historia medyczna, aby upewnić się, że nie ma powodów, dla których nie powinnaś poddać się zabiegowi. W tym czasie zostaniesz poproszona o podpisanie formularza zgody, co oznacza, że zrozumiałaś potencjalne korzyści i ryzyka związane z zabiegiem. Przed rozpoczęciem leczenia wykonane są pomiary i na w zależności od możliwości również zdjęcia pacjentki.

Zaleca się 1-2 sesje tygodniowo, przy czym dla uzyskania najlepszych rezultatów zaleca się dziesięć sesji.

Pozbądź się cellulitu!

AWT wykorzystuje fale ciśnieniowe, które oddziałują na obie główne przyczyny cellulitu: włókniste przegrody i wypukłość tłuszczu do dolnej części skóry właściwej. AWT wytwarza falę ciśnieniową, która przechodzi przez skórę i tłuszcz, oddziałując na przegrody włókniste. Ciśnienie rozbija kolagen w przegrodach i uwalnia skórę, umożliwiając uzyskanie gładszej powierzchni. Pogrubiona skóra właściwa pomaga zmniejszyć wypływ tłuszczu do skóry właściwej. Również w tym przypadku zmniejsza to widoczność cellulitu.

Zobacz więcej  Palec młotkowaty - co oznacza i czy jest groźny dla zdrowia?

Dzięki zdolności do oddziaływania na obie główne przyczyny cellulitu, AWT jest wyjątkowo odpowiedni do poprawy wyglądu cellulitu. Fala akustyczna stosowana w zabiegach medycznych i estetycznych to fale dźwiękowe, które zostały opisane jako fale o wysokiej amplitudzie ciśnienia, są generowane poza ciałem i wprowadzane do organizmu bez powodowania jakichkolwiek uszkodzeń skóry.

AWT mechanicznie wibruje tkankę łączną w dotkniętych obszarach ciała, poprawiając wygląd skóry poprzez spowodowanie rozciągania tkanki łącznej, co zwiększa jej elastyczność. Ostatnie badania wykazały blisko 90% wzrost elastyczności skóry, przy czym poprawa ta utrzymywała się nawet trzy miesiące po zakończeniu procesu leczenia.

Zabieg jest szybki, skuteczny nieinwazyjny i bezbolesny. Zwiększa się również waskularyzacja, organiczny proces, w którym tkanka ciała rozwija naczynia włosowate, co zapewnia lepszą wymianę do tkanki łącznej. Pojawia się również reakcja zapalna, która wyzwala uwalnianie mediatorów leczniczych, tworząc proliferację fibroblastów prowadzącą do odkładania się nowego, pogrubionego pasma kolagenu w górnej i środkowej części skóry.

Korzyści wynikające z terapii falami akustycznymi

 • Leczenie cellulitu (1-3) i słabej tkanki łącznej.
 • Redukcja rozstępów i poprawa wyglądu blizn.
 • Poprawa elastyczności skóry i wzrost jędrności.
 • Zwiększenie aktywności metabolicznej i stymulacja rozkładu tłuszczu (lipoliza sterowana enzymami).
 • Zwiększenie krążenia krwi, stymulacja produkcji kolagenu i wzmacnianie skóry właściwej i naskórka.
 • Poprawa jędrności poprzez zwiększenie gęstości komórek, poprawa elastyczności skóry i tkanki łącznej.
 • Długotrwała poprawa struktury i gładkości skóry.
 • Poprawa drenażu limfatycznego i eliminacja produktów odpadowych metabolizmu komórkowego.
 • Poprawa mikrokrążenia i przepływu krwi w obszarze zabiegu.
 • Zabieg może być stosowany z powodzeniem i bezpośrednio po lipolizie wywołanej krioterapią w celu zwiększenia korzyści – długotrwała skuteczność około 6 miesięcy.
 • Brak bólu przy zabiegu.
 • Fala akustyczna została uznana za jedną z pierwszych skutecznych metod leczenia osłabienia tkanki łącznej związanego z wiekiem, szczególnie w leczeniu cellulitu
 • Terapia falą akustyczną jest skuteczna w zakłócaniu sklerotycznych przegród włóknistych jako jednej z kilku głównych przyczyn cellulitu.
 • Zwiększa grubość skóry właściwej siateczkowej, aby zmniejszyć wypukłość tkanki tłuszczowej objętej cellulitem.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop