Blog

Czy depilacja laserowa boli – co zrobić by nie czuć bólu?

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Czy depilacja laserowa boli – co zrobić by nie czuć bólu?

Zabiegi depilacji laserowej cieszą się dużym zainteresowaniem społeczeństwa. Wielu z nas ceni sobie komfort, wygodę i czas a usunięcie zbędnego owłosienia sprawia, że zyskujemy wszystkie te rzeczy. Zastanawiając się nad tego typu zabiegiem, na pewno nie raz zadałeś sobie pytanie czy depilacja laserowa boli. Otóż procedura ta jest małoinwazyjna, całkowicie bezpieczna, ale nie do końca bezbolesna. Musisz zatem wiedzieć, że depilacja laserem boli, ale jest to ból tak niewielki, że z pewnością każdy z nim sobie poradzi. Poza tym w dobrych salonach kosmetycznych istnieje wiele sposobów na maksymalne złagodzenie objawów bólowych, co podnosi komfort i samopoczucie podczas zabiegu. Jakie są zatem przyczyny bólu po zabiegu depilacji i jak sobie z nim poradzić?

Przyczyny bólu podczas depilacji laserowej – dlaczego może pojawić się ból

Strach przed odczuwaniem bólu podczas zabiegu depilacji laserowej jest zupełnie normalną, ludzką reakcją szczególnie w przypadku najbardziej wrażliwych miejsc takich jak na przykład okolice bikini, brwi lub pachy. Należy jednak wiedzieć, że reakcja bólowa jest zupełnie indywidualną kwestią i zależną od progu bólu każdego pacjenta oraz od rodzaju i koloru włosków, które docelowo mają zostać usunięte.

Depilacja laserowa to zabieg, który polega na zniszczeniu cebulek oraz korzeni włosa za pomocą wiązki lasera. Światło lasera odpowiednio działa na melaninę włosa przez co im grubszy i ciemniejszy włosek, tym lepszy będzie efekt końcowy zabiegu. Na większy ból podczas depilacji laserowej narażone są osoby z ciemniejszą karnacją oraz posiadające grube i ciemne owłosienie. Opalenizna także ma wpływ na pojawienie się silniejszego bólu a także na wystąpienie powikłań w postaci podrażnień.

Obecne metody i technologiczne rozwiązania umożliwiają jednak znacząco zmniejszyć ból i poprawiają komfort podczas zabiegu. Większość laserów używanych w salonach kosmetycznych posiada inteligentny system chłodzenia skóry – dzięki niemu ból jest znacznie mniej odczuwalny. Jeżeli usuwanie zbędnego owłosienia depilatorem elektrycznym lub woskiem nie sprawiło Ci większego problemu to naprawdę nie musisz się obawiać depilacji laserowej.

Zobacz więcej  Pajączki - pożegnaj je korzystając z technologii laserowej

Co zrobić by depilacja laserowa stała się mniej bolesna?

Aby depilacja laserowa była skuteczna a efekt zadowalający niezbędne jest wykonanie kilka serii zabiegów. Podczas zabiegu może być odczuwalny niewielki dyskomfort, gdyż urządzenia laserowe wytwarzają wiązkę światła, która działa niszcząco na cebulki włosków. Jeden zabieg trwa od kilku do kilkudziesięciu minut i nie wymaga szczególnych przygotowań. Należy jednak zastosować się do kilku wskazówek, dzięki którym możesz zmniejszyć ból i pozbyć się niechcianych włosków.

Pamiętaj zatem, aby przynajmniej na trzy lub cztery tygodnie przed zabiegiem unikać kąpieli słonecznych, solarium oraz stosowania samoopalaczy. Podwyższona ilość melaniny w naskórku spowoduje większy dyskomfort w postaci bólu na danej partii ciała, którą poddajemy zabiegowi.

Nie poddawaj się depilacji woskiem lub depilatorem elektrycznym na co najmniej 5 tygodni przed zabiegiem. Zrezygnuj także ze stosowania peelingów chemicznych i innych drażniących kosmetyków, szczególnie tych zawierających witaminę A oraz C. Unikniesz wówczas podrażnienia skóry oraz jej zaczerwienienia. Odstaw także leki światłouczulajace oraz ziółka o podobnym składzie oraz działaniu.

Stosuj się przede wszystkim do zaleceń, które określi Twój kosmetolog. Po zabiegu możesz nawilżać skórę preparatami zawierającymi składniki łagodzące, pozbawione alkoholu. Na pewien czas odstaw dezodoranty i pamiętaj o stosowaniu kremów z filtrem przeciwsłonecznym (najlepiej 30 lub 50). Zastosowanie się do powyższych zasad sprawi, że zabieg usuwania owłosienia będzie mniej bolesny.

Depilacja laserowa wcale nie musi boleć – laser diodowy light sheer

Depilacja laserowa wykonywana w naszej klinice SkyClinic jest zabiegiem wykonywanym przez wykwalifikowanych specjalistów. Posiadamy najlepszy sprzęt, który zapewnia trwały efekt i ogromny komfort. Pracujemy na najnowocześniejszym laserze diodowym light sheer, który jest laserem bezinwazyjnym – zapewnia on uczucie chłodzące podczas zabiegu przez co odczuwanie bólu zmniejsza się prawie dziesięciokrotnie. Ważne jest by pamiętać, że próg bólu każdego z nas jest inny i każdy będzie miał inne odczucia podczas trwania zabiegu depilacji laserowej. Robimy jednak wszystko, aby każdy pacjent czuł się jak najlepiej i odczuwał jak najmniejszy dyskomfort. W trakcie zabiegu ozywamy także specjalnych okładów chłodzących, które przynoszą ukojenie podczas depilacji laserowej.

Zobacz więcej  Skuteczna pielęgnacja twarzy: jak szybko pozbyć się pryszczy i krost – przyczyny, powstawanie, i sprawdzone metody pozbywania się pryszczy podskórnych

Depilacja laserowa twarzy – jak bardzo boli?

Depilacja laserowa twarzy jest popularnym zabiegiem szczególnie wśród kobiet. Ból związany z tym miejscem jest zróżnicowany i uzależniony od grubości skóry. Szczególnym miejscem narażonym na odczuwanie bólu jest górna warga, gdyż skóra w tym miejscu jest cieńsza niż w innych miejscach na twarzy. Ból nie trwa długi czas i opisywany jest zazwyczaj jako strzał z gumki. Zabieg depilacji laserowej na twarzy nie trwa długo i podzielony jest na serię zabiegów, przez co reakcja bólowa, jaką się wówczas odczuwa jest znikoma i do wytrzymania.

Zabieg depilacji laserowej – dlaczego warto stosować się do zaleceń

Depilacja laserem to zabieg bardzo popularny. Pomimo, że nie wiąże się on z wieloma kryteriami i przygotowaniami to warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach by cieszyć się gładką i piękną skórą bez odrastających włosków. Przed wykonaniem depilacji laserem kosmetolog przeprowadza szczegółowy wywiad z pacjentem oraz ocenia stan skóry. W dniu zabiegu pacjent nie może być chory, opalony a na skórze nie może być żadnych stanów zapalnych oraz przetarć i zaczerwienionych miejsc. Po zabiegu unikamy gorących kąpieli, basenu czy sauny. Pamiętamy także o stosowaniu dedykowanych kosmetyków. Wszystkie te działania przyczynią się do uzyskania wymiernych rezultatów oraz do zmniejszenia bólu związanego z depilacją laserową – odczuwalny będzie jedynie lekki dyskomfort a u niektórych pacjentów reakcja bólowa może nawet nie wystąpić.

Temat depilacji laserowej nie jest nikomu obcy – wielu z nas się na nią decyduje, gdyż w dzisiejszym zbieganym świecie ceni sobie czas wolny, komfort i chwilę dla siebie. Depilacja laserowa generuje nie tylko wszystkie te rzeczy, ale tak spore oszczędności. Wydawanie pieniędzy na kremy do golenia oraz jednorazowe maszynki przejdzie do przeszłości. W naszej klinice ponad wszystko stawiamy dobro pacjenta, dlatego też przed każdym zabiegiem staramy odpowiednio wykluczyć wszelkie przeciwwskazania i zmniejszyć ryzyko wystąpienia jakichkolwiek powikłań w postaci podrażnienia naskórka czy dużego bólu. Cieszymy się dobrą opinią i szerokim wachlarzem ofert – dlatego też u nas znajdziesz to czego szukasz.

Zobacz więcej  Znajdź przyczynę swojego łysienia: Które leki mogą powodować wypadanie włosów?

Odpowiadając na pytanie czy depilacja laserowa boli? Odpowiadamy – tak, jednakże przy zastosowaniu specjalistycznych metod i najlepszego sprzętu ból ten jest tak znikomy, że z pewnością nie ma się czego obawiać. Najważniejsze jest to, że zabieg depilacji laserem jest całkowicie bezpieczny i nieinwazyjny a efekty spektakularne i trwałe.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop