Blog

Cudowne Zaffiro

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Szafir.

Marlin Monroe powiedziała kiedyś, że diamenty są najlepszym przyjacielem kobiety. Nie bez kozery to właśnie biżuteria od lat zdobi ciała kobiet, a piękne kamienie szlachetne dodają im blasku i wytworności. Dzięki olbrzymiemu rozwojowi techniki w dziedzinie kosmetologi i medycyny estetycznej, diamenty nie są dziś już jedyną ozdobą kobiet. O piękny wygląd można obecnie zadbać na wiele sposobów, również bez użycia skalpela, igieł czy wypełniaczy i również bez względu na płeć. Skóra bez zmarszczek, jędrne i zadbane ciało to już nie są atrybuty przypisane wyłącznie młodości. Zabiegi Zaffiro od pewnego czasu zyskują rozgłos, ekscytują i ciekawią. Choć samo słowo Zaffiro brzmi obco, kojarzy się dość przyjemnie. W tłumaczeniu z języka obcego Zaffiro to szafir. Wyjątkowy, szlachetny kamień o przepięknym kolorze. Dlatego też urządzenie likwidujące zmarszczki, modelujące twarz, odmładzające starzejącą się skórę, nie mogło nazywać się inaczej. Dodatkowo wyposażono je w szafirową głowicę, dzięki której jest ono tak wyjątkowe. Piękno, młodość i siła tkwi w zabiegach Zaffiro.

Moc Zaffiro.

Zabiegi Zaffiro to najnowsze osiągnięcia technologiczne. Urządzenie włoskiego producenta jest rezultatem wieloletnich badań naukowych. Wykonane według najwyższych standardów, a jego skuteczność i bezpieczeństwo potwierdzają liczne certyfikaty oraz znakomite opinie lekarzy i kosmetologów. Moc zabiegów Zaffiro kryje się w jednoczesnym stosowaniu dwóch technologii – termoliftingu oraz waterpeelingu. Innowacyjnym rozwiązaniem jest połączenie obu tych technologii w jednym czasie. Obie idealnie się uzupełniają, dzięki czemu uzyskane efekty są dużo głębsze i bezpieczniejsze. Zabiegi z urządzeniem Zaffiro skierowane są do osób, które bez ingerencji chirurgicznej chcą pozbyć się zmarszczek i odmłodzić swoje ciało. Są bezinwazyjne i bezbolesne, nie jest również potrzebny czas na rekonwalescencje, jak to ma miejsce w przypadku wielu zabiegów medycyny estetycznej. Czasu nie da się cofnąć, ale naturę można trochę oszukać. Dzięki zabiegom Zaffiro znacząco opóźnia się efekty upływającego czasu i niweluje oznaki starzenia się ciała.

Wyjątkowość Zaffiro.

Termolifting to głębokie podgrzewanie warstwy skóry właściwej do 65ºC, z wykorzystaniem emisji światła podczerwonego. Specjalna głowica urządzenia Zaffiro zakończona jest szkłem szafirowym, które wzmacnia emisję światła podczerwonego. Bardzo precyzyjnie dobrana długość fali (750 – 1800 nm) powoduje rozgrzanie warstwy skóry właściwej. Włókna kolagenowe w skórze z upływem czasu rozciągają się, stają się mniej elastyczne, a sama skóra wiotczeje, tworzą się zmarszczki. Zabiegi Zaffiro umożliwiają w krótkim czasie cofnięcie tych negatywnych efektów. Dzięki rozgrzaniu skóry właściwej włókna kolagenowe skracają się do swojej pierwotnej długości. Jednocześnie pobudzone do pracy zostają fibroblasty, które odpowiedzialne są za produkcję nowych włókien kolagenowych. Taka reakcja skóry sprawia, że już w trakcie zabiegu widać jak skóra odzyskuje blask i sprężystość. Stosowany podczas zabiegu jest równocześnie waterpeeling. Będący dwufazowym strumieniem powietrza i wody, kompleksowo oczyszcza skórę, usuwając martwy naskórek oraz ułatwiając dostarczenie aktywnych składników, które mogą być dodatkowo zawarte w stosowanym strumieniu wody. Dzięki zabiegom Zaffiro skóra szybko odzyskuje elastyczność i gęstość, a z upływem czasu zwiększa się ilość wytwarzanych włókien kolagenowych. Zabiegi Zaffiro wskazane są dla osób, które:

 • zauważają u siebie brak jędrności skóry, zwłaszcza na twarzy, dekolcie i szyi
 • zauważają zwiększoną ilość bruzd, zmarszczek i kurzych łapek
 • po ciąży zauważają brak elastyczności brzucha
 • po znacznej utracie wagi lub w wyniku procesu starzenia się zauważają brak jędrności brzucha, ud czy ramion
 • zauważają u siebie cerę poszarzałą, nieodżywioną i bez blasku
Zobacz więcej  Kinesiotaping przeciwzmarszczkowy: Efektywność na mimiczną zmarszczkę i obrzęki

Zaletą zabiegów Zaffiro jest jednocześnie to, że może działać na wiele partii ciała, które z różnych powodów należy wspomóc. Poza twarzą, szyją, dekoltem czy brzuchem znakomicie sprawdzają się w przypadku ujędrnienia ramion, piersi, pośladków czy dłoni. Likwidacja obwisłości na wewnętrznych stronach ud czy na obszarach nad kolanami jest możliwa dzięki zabiegom Zaffiro.

Możliwości Zaffiro.

Jak wspomniano wcześniej, prócz termoliftingu znaczącą rolę w skuteczności zabiegów Zaffiro odgrywa waterpeeling. Producent urządzenia przewidział kilka gotowych, wysokiej jakości aktywnych preparatów, które będą wnikać w głąb skóry. W zależności od potrzeb i oczekiwanych efektów można włączyć dodatkowe składniki aktywne:

 • Odmładzanie – produkt zawierający kwas hialuronowy. Kwas pobudza działania przeciwstarzeniowe skóry, a zastosowanie go w waterpeelingu sprawia, że struktura skóry zostaje wzmocniona, zwiększa się jej elastyczność i nawilżenie.
 • Skóra wrażliwa – produkt zawiera zestaw składników roślinnych, dzięki którym tworzy się naturalna bariera ochronna skóry. Preparat zawiera m.in. aloes oraz wyciąg z czerwonych i brązowych alg, które znane są z właściwości łagodzących podrażnienia.
 • Likwidacja przebarwień – produkt ma właściwości wybielające i przeznaczony jest dla skóry ciemnej, ze skłonnościami do przebarwień. Peptydy, kwas kojowy oraz ekstrakt roślinny, skutecznie zapobiegają powstawaniu plam starczych oraz przebarwień.
 • Wzmocnienie włosów – produkt ma na celu wzmocnienie włosów oraz pobudzenie ich do wzrostu. Dzięki naturalnym, roślinnym składnikom zwiększa się wytrzymałość włosów, a kwas fitynowy wpływa na ich odnowę komórkową.
 • Trądzik – produkt do skóry wrażliwej, zmęczonej trądzikiem. Kwas fitynowy działa złuszczająco na skórę i zapobiega powstawaniu blizn potrądzikowych. Dodatkowo zawarty w preparacie ekstrakt z mleczka pszczelego wpływa pozytywnie na regulację wydzielania sebum, zapobiegając nadmiernemu przetłuszczaniu skóry, a chlorheksydyna działa antyseptycznie zapobiegając zakażeniom.

Nie taki Zaffiro straszny.

Niektóre osoby na samo słowo zabieg dostają ścisku żołądka. W tym przypadku jednak naprawdę nie ma się czego bać, a do zabiegu nie ma nawet potrzeby stosowania znieczulenia. Nie byłoby przesadą stwierdzenie, że ten zabieg to przyjemność, a już trakcie jego trwania można zauważyć pozytywny wpływ termoliftingu na skórę. Po oczyszczeniu miejsca, które ma zostać poddane odmłodzeniu, nakłada się specjalny chłodzący żel. Dzięki niemu praca z głowicą jest łatwiejsza i bezpieczna. Urządzanie w pierwszym etapie schładza powierzchnię skóry, a następnie podczerwień w postaci krótkich impulsów podgrzewa zawarty w skórze właściwej kolagen. Po szybkim podgrzaniu głowica ponownie schładza skórę. Całość zabiegu przebiega naprzemiennie, zgodnie z zasadą zimno/ciepło/zimno. Pacjent nie odczuwa w tym czasie żadnego dyskomfortu, a wręcz relaksuje się dzięki odczuwanemu, przyjemnemu ciepłu. Skóra po przeprowadzonym zabiegu zwykle wygląda naturalnie, bez zaczerwienień i podrażnień.

Zobacz więcej  Metody przeszczepu włosów dostępne na rynku

Efekty Zaffiro.

Zabiegi urządzeniem Zaffiro nie mają wskazań wiekowych. Jeśli tylko jest coś w ciele, co zwiotczało, co straciło swą jędrność i elastyczność, to można sobie pomóc. Do najczęściej zauważalnych efektów zabiegów Zaffiro zalicza się:

 • poprawienie napięcia skóry
 • ujędrnienie skóry
 • uniesienie rysów twarzy
 • uniesienie opadających policzków
 • rozświetlenie skóry
 • wygładzenie zmarszczek
 • poprawa wyglądu skóry

Często zdarza się, że osoby z przedziału wiekowego 25 do 35 lat, które zdecydowały się na skorzystanie z możliwości urządzenia Zaffiro, kończą po jednym zabiegu. Dla tych osób zabiegi Zaffiro są zabiegami profilaktycznymi. Po 35 roku życia konieczne będzie przeprowadzenie serii zabiegów, w odstępach miesięcznych. Co istotne zabieg Zaffiro można wykonać bez względu na fototyp skóry, na skórze opalonej czy nawet przy występujących problemach naczyniowych.

Kto nie może skorzystać z Zaffiro.

Niestety, w niektórych przypadkach nie jest możliwe skorzystanie z zabiegów Zaffiro. Do przeciwwskazań zalicza się:

 • ciąża
 • karmienie piersią
 • stosowanie leków światłouczulających
 • choroby nowotworowe
 • otwarte rany
 • stany zapalne skóry
 • przebyty zabieg złotych nici
 • wypełniacze w miejscu planowanego zabiegu

Nie bez znaczenia jest również przyjmowanie sterydów oraz niesteroidowych leków przeciwzapalnych. W takim przypadku zabieg Zaffiro nie może zostać wykonany, ze względu na możliwość wystąpienia podrażnień.

Przygoda, czy stały związek z Zaffiro?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na tak postawione pytanie. W zależności od wielu czynników oraz indywidualnych predyspozycji ilość zabiegów Zaffiro może być różna. Zdarza się, że oczekiwane efekty i poprawa osiągane są już po jednym zabiegu. Po 35 roku życia sugerowaną ilością jest seria od jednego do trzech zabiegów. O ile pierwsze efekty widoczne są już w trakcie pierwszego zabiegu, o tyle na efekty długotrwałe trzeba zaczekać około pół roku. Do sześciu miesięcy trwa zwykle proces powstawania nowych włókien kolagenowych, tzw. neokolagenogeneza. Średni czas utrzymywania się pozytywnych efektów zabiegu Zaffiro wynosi do dwóch lat. Dla zwiększenia jednak komfortu zaleca się tzw. zabiegi przypominające, w odstępach półrocznych lub rocznych. Decydując się na dłuższą współpracę, bardzo często można zakupić pakiet serii zabiegów, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie korzystnej propozycji cenowej.

Zobacz więcej  Przebarwienia pozapalne na skórze: Czym są, jak powstają i jak im zapobiegać? Analiza czerwonych śladów

Moje Zaffiro.

Na upływający czas niestety nie mamy wpływu. Czasu nie da się kupić, nie da się oszukać ani cofnąć. W zachowaniu młodego, zdrowego wyglądu pomocne są oczywiście odziedziczone geny, zdrowy tryb życia czy brak stresu, choć to ostatnie wydaje się w ostatnim czasie być towarem deficytowym. Jeśli dołożyć do tego jeszcze wiecznie żywy kult młodego ciała, to niemal każdy po przekroczeniu trzydziestki powinien popaść w kompleksy związane ze swoim wyglądem. Żeby nie wylądować na sesji terapeutycznej pt. pokochaj siebie, warto rozważyć naturalne i nieinwazyjne sposoby na odmłodzenie swojego wyglądu. Dzięki rozwojowi nauki i technologii są one dość powszechne i dostępne. Propozycja zabiegów Zaffiro wydaje się znakomitą odpowiedzią na potrzebę opóźnienia procesu starzenia się, przy jednoczesnym zachowaniu naturalności. Dzięki takim rozwiązaniom biżuteria ciągle może być tylko dodatkiem do pięknie wyglądającego, młodego ciała.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop