Blog

Cooltech – nieinwazyjny zabieg kriolipolizy

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Cooltech – nieinwazyjny zabieg kriolipolizy

Trwała redukcja tkanki tłuszczowej jest możliwa, dzięki zastosowaniu nowoczesnych metod. Jedną z nich jest Cooltech, czyli urządzenie służące do kriolipolizy, która jest alternatywą dla liposukcji i dla skalpela. Metoda zdobyła uznanie kosmetologów oraz klientów pragnących na stałe pozbyć się problemu, jakim jest nadmiar tkanki tłuszczowej.

Na czym polega kriolipoliza Cooltech?

Kriolipoliza urządzeniem Cooltech to innowacyjna metoda pozbycia się tkanki tłuszczowej z newralgicznych obszarów ciała, czyli z brzucha, pośladków, ud. Oporną tkanką tłuszczową wymraża się za pomocą niskiej temperatury.

Wymrażanie następuje selektywnie, dochodzi do uszkodzenia tłuszczowych komórek, które to po pewnym czasie zostają przez organizm wydalone. Działanie urządzenia bazuje na odkryciu naukowców, którzy zauważyli, że podskórne komórki tłuszczowe są bardziej podatne na wymrożenie niż inne komórki ciała. Dzięki temu kriolipoliza jest bezpieczna dla komórek sąsiadujących z adipocytami, czyli dla komórek skóry, nerwowych, a także dla tkanek.

Jak działa urządzenie Cooltech?

Bezpieczeństwo urządzenia Cooltech potwierdzone zostało licznymi badaniami. Zabieg kriolipolizy Cooltech nie wymaga znieczulenia, ale skutecznie i bezinwazyjnie usuwa komórki tłuszczowe z brzucha, ud, pośladków, a nawet z ramion oraz z podbródka.

Cooltech posiada status urządzenia medycznego, wyposażony jest w głowicę, która doskonale dopasowuje się do kształtu ciała. Dzięki temu zabieg jest skuteczny i bezpieczny. Nałożenie ochronnej membrany zabezpiecza skórę na obszarze zabiegowym przed powstawaniem uszkodzeń.

Przebieg zabiegu

Zabieg składa się z kilku etapów. Na początku przeprowadzany jest dokładny wywiad z pacjentem. Rozmowa ma na celu wykluczenie przeciwwskazań oraz określenie ilości zabiegów potrzebnych do uzyskania pożądanych rezultatów.

Konsultacje przed zabiegiem

Konsultacje przeprowadza doświadczony kosmetolog lub lekarz medycyny estetycznej. Podczas wywiadu zbierane są informacje na temat zdrowia, to bardzo ważne, ponieważ niektóre dolegliwości i choroby mogą być przeciwwskazaniem do kriolipolizy (np. zapalenie żył czy nietolerancja krioterapii).

Na tym etapie dochodzi również do pomiaru grubości tkanki tłuszczowej. Pomiar objętości tkanki umożliwia wybranie odpowiednich parametrów urządzenia.

Pierwszy etap kriolipolizy Cooltech

Przed włączeniem urządzenia kosmetolog nakłada ochronną membranę stanowiącą barierę pomiędzy głowicą a obszarem zabiegowym, bariera zabezpiecza skórę pacjenta przed uszkodzeniem. Kolejnym krokiem jest zassanie fałdu skóry, w tym celu przykłada się aplikator do wybranej partii ciała.

Zobacz więcej  Mastopeksja – jak chirurgiczny lifting piersi może poprawić ich wygląd?

Schładzanie ciała, czyli kriolipoliza

Na tym etapie następuje zamrożenie komórek tłuszczowych. Dzięki działaniu niskiej temperatury ma miejsce selektywne uszkodzenie komórek tłuszczowych.

Ukierunkowane uszkodzenie i usunięcie komórek tłuszczowych

Zamrożone komórki tłuszczowe rozpadają się po pewnym czasie. Dochodzi tutaj nie tylko do pozbycia się tłuszczu, ale również do likwidacji tkanki tłuszczowej. Z tego względu Cooltech jest uważany za urządzenie, które pozwala na trwałą redukcję tkanki tłuszczowej.

Masaż skóry po zabiegu

Po zabiegu skóra zostaje rozmasowana w celu przywrócenia krążenia. Masaż wspomaga układ limfatyczny w pozbyciu się tłuszczu z uszkodzonych adipocytów, czyli komórek gromadzących tłuszcz. Dodatkowo wymasowanie skóry zmniejsza ryzyko powstawania siniaków.

Zalety, jakie niesie ze sobą kriolipoliza Cooltech

Redukcja tkanki tłuszczowej metodą kriolipolizy jest bezpieczna i bezinwazyjna. Nowoczesna metoda modelowania sylwetki pozwala trwale usunąć tkankę tłuszczową z ciała, dzięki uszkodzeniu podskórnych komórek tłuszczowych. Przez wiele tygodni zamrożone komórki tłuszczowe usuwane są z organizmu.

Innowacyjne urządzenie sprawia, że tkanki okalające pozostają nienaruszone. Wysoka skuteczność i precyzja zabiegu oraz brak okresu rekonwalescencji to zalety doceniane przez pacjentów na całym świecie.

Zabezpieczenie, w które wyposażone jest Cooltech oraz dopasowanie parametrów urządzenia do grubości tkanki tłuszczowej, sprawiają, że zabieg jest bardzo wydajny. Co więcej, efekty widoczne są już po jednym zabiegu.

Komu poleca się zabieg kriolipolizy?

Kriolipoliza polecana jest osobom, które borykają się z nadmiarem tkanki tłuszczowej na newralgicznych obszarach ciała, czyli na brzuchu, pośladkach, udach, ramionach lub na podbródku. Cooltech jest znakomitą alternatywą dla inwazyjnej liposukcji, pozwala na trwałą redukcję tkanki tłuszczowej na wybranych obszarach ciała.

Zabieg jest polecany osobom, które nie mogą ćwiczyć lub takim, u których ćwiczenia i dieta nie przynoszą pożądanych efektów.

Jak wygląda zabieg usuwania tłuszczu poprzez wymrażanie?

Zabieg wykonuje się w gabinecie kosmetycznym lub w klinice medycyny estetycznej. Całość trwać może nawet 90 minut, dlatego warto zarezerwować sobie więcej czasu. Nie trzeba martwić się o okres rekonwalescencji, ponieważ od razu po zabiegu można wrócić do swojej codziennej aktywności.

Zobacz więcej  Mezoterapia mikroigłowa - przeciwwskazania, wskazania i pielęgnacja skóry po zabiegu z użyciem dermapenu

Na jakich obszarach wykonuje się Cooltech?

Cooltech można przeprowadzić praktycznie na każdym obszarze ciała, na którym występuje niechciana tkanka tłuszczowa. Specjalnie zaprojektowana głowica bardzo dobrze przylega nawet do podbródka, co zwiększa skuteczność zabiegu. Najczęściej wymrażaniu tkanki tłuszczowej poddaje się brzuch, pośladki oraz uda, ale równie dobrze można usunąć tkankę tłuszczową z kolan lub z przedramion.

Co odczuwa pacjent podczas zabiegu?

Kriolipoliza Cooltech jest zabiegiem bezpiecznym i bezbolesnym. Niekiedy w trakcie zabiegu pojawia się mrowienie oraz pieczenie. Za to odczucie odpowiada sam proces wymrażania komórek określonych partii ciała.

Bezpośrednio po zabiegu skóra może być nieco zaczerwieniona. W niektórych przypadkach mogą pojawić się siniaki oraz przekrwienia, które znikają po paru dobach.

Efekty zabiegu kriolipolizy

Kriolipoliza zapewnia wysoką skuteczność, ale na całkowite efekty zabiegu należy poczekać. Rozpad komórek tłuszczowych następuje stopniowo i trwa nawet do trzech miesięcy. W tym czasie uszkodzone komórki zostają usunięte z organizmu na drodze naturalnych przemian metabolicznych.

Po jakim czasie pojawiają się pierwsze efekty zabiegu?

Niezależnie od miejsca i celu wykonania kriolipolizy, bezpośrednie efekty są niewielkie. Widoczne zmniejszenie obwodu następuje już w 3 tygodniu po zabiegu. Wszystko zależy od ilości tkanki tłuszczowej.

W organizmie zachodzą przemiany, które polegają na usunięciu zamrożonych adipocytów. Uszkodzone komórki usuwane są z organizmu maksymalnie do 3 miesięcy. To właśnie po tym czasie widać ostateczny efekt kriolipolizy. Po tym czasie warto udać się na konsultacje, aby określić czy konieczny będzie kolejny zabieg.

Ile zabiegów należy wykonać?

Ilość zabiegów kriolipolizy zależy w głównej mierze od objętości tkanki tłuszczowej oraz od oczekiwanych rezultatów. Zwykle wystarcza 1 do 3 zabiegów. Wszystkie sesje powinny być oddzielone od siebie – minimalny odstęp wynosi 6 tygodni.

O czym warto pamiętać przed zabiegiem?

Do zabiegu kriolipolizy należy się odpowiednio przygotować. Aby pobudzić działanie układu limfatycznego, który odpowiedzialny jest za usuwanie obumarłych komórek, należy dobrze się nawodnić. W tym celu zaleca się picie dużych ilości wody (nawet 3 litry na dobę) na parę dni przed planowaną kriolipolizą.

Zobacz więcej  Charakterystyka blizn potrądzikowych oraz skuteczne sposoby leczenia i usuwania blizn zanikowych

Na parę dni przed zabiegiem zaleca się zrezygnowanie z alkoholu oraz z kawy, dieta powinna być lekkostrawna. Dieta ma na celu odciążenie wątroby, która w tym czasie będzie odpowiadać za usuwanie uszkodzonych komórek na drodze naturalnych przemian metabolicznych.

Parę tygodni przed zabiegiem należy zrezygnować z opalania obszaru, na którym wykonywany będzie zabieg kriolipolizy Cooltech. Tkanka tłuszczowa nie powinna być usuwana z miejsc opalanych, ponieważ może to zwiększyć ryzyko wystąpienia wynaczynienia.

Jak dbać o siebie po zabiegu?

Po zabiegu objętość tkanki tłuszczowej zmienia się i zachodzą intensywne procesy metaboliczne, dlatego również w tym czasie zaleca się zachowanie diety lekkostrawnej, warto także dobrze się nawadniać.

Z racji tego, że kriolipoliza jest zabiegiem nieinwazyjnym, bezpośrednio po jej zakończeniu można wrócić do codziennej aktywności. Zaleca się jednak unikanie intensywnej aktywności fizycznej, zwłaszcza do 48 godzin po wizycie w klinice.

Dodatkowym zaleceniem jest odpowiednia pielęgnacja skóry na obszarze zabiegowym. Dobrym rozwiązaniem będzie nawilżanie za pomocą delikatnych, naturalnych kosmetyków. W czasie dwóch tygodni po zabiegu nie należy przeprowadzać żadnych zabiegów wyszczuplających na tej partii ciała.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Kriolipoliza Cooltech uważana jest za zabieg skuteczny oraz bezpieczny i nieinwazyjny. Zabieg ma jednak swoje przeciwwskazania. Z kriolipolizy powinny zrezygnować osoby, u których występują żylaki zapalenie żył zakrzepowe.

Przeciwwskazaniem do zabiegu jest również skórna reakcja alergiczna na skutek silnego wyziębienia skóry oraz nietolerancja krioterapii. Zabieg powinny przełożyć kobiety w ciąży lub karmiące piersią. Świeże blizny, rozstępy oraz obszary z uszkodzeniem naskórka również są przeciwwskazaniem do zabiegu redukcji tkanki tłuszczowej.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop