Blog

Contraseton – recepta online

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Contraseton – recepta online

Contraseton to środek antykoncepcyjny dopochwowy, którego celem jest uniknięcie ciąży. Jest złożonym środkiem ze względu na obecność aż dwóch hormonów, które jednak występują w małych dawkach. Dzięki wnikaniu składników do krwiobiegu zapewnia bezpieczeństwo przy stosunku i nie powoduje poważnych skutków ubocznych.

Contraseton – skład

Contraseton zawiera dwie substancje czynne w postaci hormonów, czyli etonogestrol oraz ethinylestradiol. Uwalniają się one do krwi z systemu dopochwowego  w ilościach odpowiednio 0,12 mg i 0,015 mg. Hormony uniemożliwiają uwalniane komórek jajowych z jajników, dzięki czemu nie ma możliwości zajścia w ciążę. Oprócz nich w składzie można znaleźć takie składniki jak etylen, octan winylu (28% składu) oraz poliuretan, który jest rodzajem tworzywa sztucznego, nierozpuszczającego się w organizmie.

Contraseton – dawkowanie

Dawkowanie Contrasetonu powinno być konsultowane z lekarzem. Może być zakładany i usuwany samodzielnie. Powinien być stosowany we właściwym dniu cyklu miesiączkowego i przez 3 tygodnie. Przed i po każdym stosunku warto sprawdzać, czy znajduje się w pochwie. W przeciwnym razie pacjentka jest narażona na ciążę. Po 3 tygodniowym okresie stosowania środek powinien zostać wyjęty z pochwy. Przerwa od stosowania powinna wynosić cały tydzień. W trakcie odstawienia może pojawić się krwawienie.

Contraseton – wskazania do stosowania

Contraseton jest środkiem antykoncepcyjnym dopochwowym. Jest przeznaczony dla kobiet, które chcą uniknąć ciąży.

Przeciwskazania do stosowania Contrasetonu

Contrasetonu nie należy stosować jeśli u pacjentki pojawia się uczulenie na substancje aktywne, w tym przypadku hormony. Dodatkowo należy uważać na substancje pomocnicze. Środka nie należy używać w przypadku pojawienia się zakrzepicy żył głębokich, przy zatorze płuc i zaburzeniach wpływających na krzepliwość krwi. W przypadku tego ostatniego należy uważać na niedobór witaminy C czy białek S. Środku nie powinny stosować kobiety, które przygotowują się do operacji chirurgicznej.

Ostrzeżenia dla leku

Contrasetonu nie powinno stosować się przy występowaniu niebezpiecznych stanów, takich jak padaczka, choroby wątroby i pęcherzyka żółciowego lub toczenia rumieniowatego układu. Powinny uważać na niego pacjentki z zespołem hemolityczo-mocznicowym. Niebezpieczna jest również choroba Leśniowskiego-Crohna oraz inne schorzenia związane z jelitami. Contraseton może również zaszkodzić kobietom o podwyższonym poziomie tłuszczów we krwi, szczególnie jeśli jest to czas bezpośrednio po porodzie. Należy uważać na środek w przypadku pojawienia się żylaków, zapalonych żył pod skórą lub przy niedokrwistości sierpowatokrwinkowej.

Zobacz więcej  Liberelle – recepta online

Contraseton a ciąża

W przypadku występowania u pacjentki ciąży należy skonsultować używanie środka z lekarzem. Z uwagi na zagrożenie dla przyszłego dziecka zdecydowanie odradza się jednak jego stosowanie. Dotyczy to szczególnie kobiet, które dopiero planują zajść w ciążę, w czym lek z pewnością zaszkodzi.

Contraseton – efekty uboczne

Po 3 tygodniach stosowania leku należy odstawić go na jeden tydzień. W tym czasie może pojawić się krwawienie z pochwy. Istnieje też ryzyko zakażenia pochwy. Częste przy stosowaniu hormonów są również bóle brzucha i mdłości. Efektem ubocznym może być również ból głowy, a nawet piersi oraz miednicy. Czasami dochodzi do niewielkich problemów ze skórą, gdzie lubi pojawić się trądzik. Należy również uważać na swoją wagę, gdyż przy stosowaniu hormonów może zwiększać się masa ciała.

Contraseton – interakcje

Przed stosowaniem środka należy podać wszystkie nietypowe składniki, które na co dzień przyjmuje pacjentka. Dotyczy to zarówno leków na receptę, leków bez recepty, jak i nawet ziół. Niektóre składniki lubią wchodzić w interakcję z Contrasetonem, przez co narażają pacjentkę na ciążę z uwagi na słabsze działanie hormonów. Mogą też powodować dodatkowe krwawienie.

Najczęstszym zagrożeniem są leki, które stosowane są w leczeniu padaczki (m.in. fenytoina, prymidon czy felbamata), wirusa HIV (np. rytonawir, nelifnawir) czy gruźlicy (ryfampicyna). Należy również uważać na leki przeciwdrgawkowe w rodzaju lamotryginy, które w połączeniu z Contrasetonem zwiększają szansę pojawienia się drgawek. Zagrożeniem są również leki stosowane przy zapaleniach wątroby typu C, czy przy wysokim ciśnieniu tętniczym. Należy uważać też na niektóre rodzaje ziół, przykładowo na ziele dziurawca zwyczajnego, które stosuje się przy posiadaniu nastrojów depresyjnych.

Jak uzyskać receptę online na Contraseton?

Receptę na wiele leków można uzyskać przez Internet, dzięki konsultacji medycznej, przykładowo jako rozmowa telefoniczna. Usługi takie udostępnia Skyclinic, gdzie recepta wystawiona jest w formie elektronicznej. Dzięki temu wystarczy udać się jedynie do apteki i podać kod odbioru. To duże ułatwienie zarówno dla lekarza, jak i pacjenta, gdyż odpada organizowanie konsultacji w placówce. Dokument zapisany jest w bazie danych, dzięki czemu nie trzeba obawiać się zgubienia recepty. Używanie Contrasetonu najlepiej konsultować z ginekologiem. Zamów e-receptę tutaj http://www.skyclinic.pl/zabiegi/e-recepta/

Zobacz więcej  Łysienie u kobiet - dlaczego włosy wypadają?

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop