Blog

Cerazette – recepta online

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Cerazette – recepta online

Cerazette to hormonalny lek antykoncepcyjny, który można stosować w celu zapobiegania ciąży. Nie jest to typowy lek antykoncepcyjny, ponieważ nie zawiera żeńskiego hormonu, jakim jest estrogen.

Cerazette – skład

Cerazette to tabletki zawierające wyłącznie progestagen – określany jako dezogestrel. W porównaniu do tabletki złożonej nie zawiera estrogenu. Mimo mniejszej liczby składników aktywnych, prawdopodobieństwo zajścia w ciążę jest bardzo małe przy prawidłowym stosowaniu Cerazette, pod warunkiem, że tabletka zostanie przyjęta zgodnie z zaleceniami w ulotce.

Cerazette – dawkowanie

Opakowanie Cerazette zawiera 28 tabletek, a każda z nich jest oznaczona dniem tygodnia, w którym należy ją zażyć. Po drugiej stronie znajdują się strzałki wskazujące kierunek.Zza każdym razem, gdy otwierany jest nowy blister Cerazette, należy zażywać 1 tabletkę dziennie zaczynając od góry, aż opakowanie będzie puste. Taki sposób przyjmowania leku ma na celu ułatwić sprawdzenie, czy lek oznaczony danym dniem tygodnia został zażyty w wybranym dniu.

Wskazania do stosowania Cerazette

Cerazette jest środkiem antykoncepcyjnym zawierającym wyłącznie jeden hormon – progestagen – dezogestrel. Jest bezpieczny w użyciu dla kobiet karmiących piersią lub niechętnych do przyjmowania estrogenu

Jednym z głównych sposobów, w jaki Cerazette może zapobiegać ciąży, jest zagęszczanie śluzu wyścielającego ścianę macicy, tak aby jakiekolwiek plemniki nie mogły się dalej przedostać. Hamuje on owulację.

Istnieje tylko jedno wskazanie do stosowania leku i jest nim zapobieganie zajścia w ciążę.

Przeciwwskazania do stosowania Cerazette

Nie należy używać Cerazette, jeśli doświadczamy któregokolwiek z wymienionych poniżej czynników W przypadku ich występowania należy poinformować o tym fakcie lekarza przed rozpoczęciem stosowania leku Cerazette. Należy zrezygnować w następujących przypadkach:

Jeśli pacjent ma uczulenie na dezogestrel lub którąkolwiek z substancji pomocniczych tego leku

Osoby z żylną chorobą zakrzepowo-zatorową (np. zakrzepica żył głębokich).

Zobacz więcej  Rak trzustki - Skórne objawy choroby: Znaczenie objawów skórnych w diagnozowaniu choroby

Osoba cierpi na zażółcenie skóry lub ciężką chorobę wątroby.

Występowały guzy zależne od hormonów płciowych (np. niektóre rodzaje raka piersi).

Wystąpiła w przeszłości nieznana przyczyna krwawienia z pochwy.

Ostrzeżenia dla leku Cerazette

Prawie każda kobieta posiada ryzyko zachorowania na raka piersi. Mówi się, że kobiety, które przyjmują tabletki antykoncepcyjne, są nieco bardziej podatne na rozwój choroby. Jednak badania pokazują, że taka pigułka jest bardzo skuteczną formą antykoncepcji i nawet jeśli przyjmuje się ten lek przez kilka lat, poziom ryzyka jest taki sam, jak u osoby, która nigdy wcześniej tego nie robiła.

Istnieje ryzyko wystąpienia żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej u kobiet stosujących tabletki zawierające wyłącznie progestagen. Badania wykazały, że ryzyko to jest mniejsze niż w przypadku tabletek antykoncepcyjnych, które w swoim składzie zawierają estrogeny. Objawy tej choroby to głównie zmiana koloru skóry na nodze; nagła utrata wzroku lub niewyraźne widzenie; intensywny i nasilający się ból w żołądku ; ból w klatce piersiowej, który nasila się przy głębokim oddychaniu; nagły napad duszności; wyższa temperatura w nodze dotkniętej zakrzepem.

Polega ona na powstawaniu skrzepów, które mogą zablokować naczynie krwionośne. Mogą pojawić się w głębokich żyłach nóg, tworząc zakrzepicę żył głębokich. Jeśli skrzep oderwie się w miejscu, w którym się utworzył, może przedostać się do płuc i zablokować tętnicę płucną, powodując tzw. “zator płucny”, mogący być śmiertelny.

Inne, rzadkie (występujące u mniej niż 1 na 1000 użytkowników) skutki uboczne obejmują bolesną odmianę rumienia guzowatego, wysypkę oraz pokrzywkę.

Cerazette, a ciąża

Cerazette nie powinien być stosowany przez kobiety w ciąży lub z podejrzeniem ciąży.

Cerazette jest bezpieczny dla matek karmiących piersią. Nie będzie miało to żadnego wpływu na ilość ani jakość mleka, jednak ślady aktywnego leku mogą do niego przenikać.

Zobacz więcej  Genioplastyka: plastyka brody jako rozwiązanie dla wystającej brody - wszystko, co musisz wiedzieć o operacji

Cerazette – efekty uboczne

Podobnie jak inne leki, Cerazette może powodować działania niepożądane. Możliwe jednak, że nie wszyscy ich doświadczą. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek działań niepożądanych, które są długotrwałe i poważne, należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem. Najczęściej w trakcie stosowania pojawiają się takie problemy jak nasilony trądzik, ból piersi, zwiększenie masy ciała, nastrój depresyjny, zmniejszone libido, ból głowy, nieregularne krwawienia lub brak krwawienia

Rzadziej (około 1 na 100 osób) boryka się z takimi problemami jak nietolerancja szkieł kontaktowych, bolesne krwawienia, uczucie zmęczenia, wymioty i łysienie, zapalenie pochwy, torbiele jajników.

Cerazette – interakcje

Ważne jest, aby poinformować lekarza o wszystkich lekach lub produktach ziołowych, które są obecnie stosowane. Tyczy się to również osób, które korzystają już z Cerazette i chciałyby włączyć do swojej rutyny nowy lek. Niektórzy specjaliści mogą doradzić o potrzebie zastosowania dodatkowych metod antykoncepcji.

Niektóre leki mogą zaburzać skuteczność antykoncepcji, wpływać na obecność leku Cerazette we krwi, zmniejszając jego efekt antykoncepcyjny. Należy zachować szczególną ostrożność, jeśli przyjmowane są leki wykorzystywane w leczeniu padaczki, gruźlicy HIV, przy zakażeniu wirusem wątroby typu C. Należy mieć też na uwadze interakcje związane z lekami stosowanymi w nastrojach depresyjnych, przy zakażeniach grzybiczych i przy zakażeniach bakteryjnych.

Lista leków obejmuje (ale nie jest ograniczona do): prymidon, fenytoina, karbamazepina, okskarbazepina, felbamat, topiramat oraz fenobarbital, ryfampicyna, ryfabutyna, rytonawir, nelfinawir, newirapina, efawirenz, boceprewir, telaprewir, gryzeofulwina, bosentan, , klarytromycyna, erytromycyna, ziele dziurawca, ketokonazol, itrakonazol, flukonazol), diltiazem).

Jak uzyskać receptę online na Cerazette?

Cerazette to lek antykoncepcyjny. Można kupić ten preparat online, ale najpierw potrzeba recepty.

Przed zakupem tego leku na receptę przez Internet należy rozważyć, czy kwalifikujemy się do wystawiania recept na ten lek. Jeśli nie jesteś w ciąży ani nie zaliczasz się do żadnej z grup objętych przeciwwskazaniami, możesz odwiedzić stronę placówki medycznej SkyClinic. Specjaliści pomogą w zakupie za pośrednictwem poczty e-mail lub telefonu, dostarczając potrzebną do zakupu leku receptę. Zamów e-receptę tutaj http://www.skyclinic.pl/zabiegi/e-recepta/

Zobacz więcej  Nici PDO Mono: Estetyczny lifting 4D - rodzaje, wykorzystywanie i pierwsze efekty

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop