Blog

Body jet – innowacyjna liposucja bez skalpela

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Body jet – innowacyjna liposucja bez skalpela

Body Jet, WAL (Water Assisted Liposuction) to metoda liposukcji wykorzystująca ciągły przepływ płynu do rozbicia podskórnej warstwy tłuszczu, zapewniając w ten sposób maksymalne bezpieczeństwo, komfort i skuteczność dla pacjenta (BodyJet).

Jak wygląda liposukcja body jet?

Operację wykonano w znieczuleniu miejscowym z sedacją, bez konieczności hospitalizacji. Podczas liposukcji Body Jet w pierwszym etapie, zwanym osmozą, pod ciśnieniem stosowany jest roztwór, który znieczula obszar operowany. W kolejnym kroku ten specjalny cewnik dostarcza płyn pod ciśnieniem, który rozluźnia tłuszcz, czyli uwalnia komórki tłuszczowe z tkanki łącznej bez uszkadzania bardziej włóknistych struktur (takich jak nerwy i naczynia krwionośne). Jednocześnie zostaje odessany wraz z niechcianymi komórkami tłuszczowymi. Zastosowany płyn, zwany roztworem tumescencyjnym, wraz z m.in. adrenaliną i lidokainą jednocześnie znieczula pole operacyjne i zwęża naczynia krwionośne, minimalizując krwawienie. Dodatkowo zastosowanie tego rozwiązania może zmniejszyć ilość stosowanych środków znieczulających oraz skrócić czas ekspozycji pacjenta na ich działanie. Dzięki temu zabieg jest bezpieczny dla pacjenta, a ryzyko powikłań, a nawet skutków ubocznych jest minimalne.

Dlaczego liposukcja body jet jest zabiegiem polecanym?

W wyniku miejscowego skurczu naczyń pod wpływem adrenaliny, usunięta tkanka tłuszczowa zawiera zwykle tylko 13% krwi. W klasycznej liposukcji wykonywanej w znieczuleniu ogólnym ilość ta może sięgać nawet czterdziestu procent. Może to wymagać transfuzji krwi podczas operacji. Poprawiona hemostaza w Body Jet nie tylko zmniejsza utratę krwi, ale także zmniejsza ilość i rozmiar siniaków i krwawień, przyspiesza regenerację tkanek i czas regeneracji po zabiegu. Oczywistą zaletą Body Jet jest to, że nie powoduje obrzęku tkanki podskórnej podczas zabiegu. Pozwala to chirurgowi precyzyjnie śledzić początek efektów i precyzyjnie modelować sylwetkę.

Dlaczego zabieg liposukcji body jet evo?

Liposukcja typu body jet evo (WAL) polega na wypchnięciu tkanki tłuszczowej specjalnym roztworem wprowadzanym do organizmu za pomocą laparoskopu. Roztwór wnika do przestrzeni międzykomórkowej i rozluźnia jej strukturę, nie uszkadza naczyń krwionośnych ani nerwów, jest delikatnie poruszany wraz z przepływem roztworu, dzięki czemu nie ulegnie uszkodzeniu żadnej mechaniki. Podczas zabiegu lekarz delikatnymi ruchami uwolni komórki tłuszczowe, czyli komórki tłuszczowe, które należy usunąć. Dzięki zastosowaniu znieczulenia miejscowego i delikatnych ruchów przez lekarza liposukcja staje się łatwa. Po zabiegu płyn jest odsysany wraz z komórkami tłuszczowymi tym samym cewnikiem, z którego został wypompowany. Taki system aplikacji nie powoduje mechanicznych uszkodzeń tkanek, obrzęków ani krwiaków. Dzięki tej metodzie tkanka tłuszczowa nadaje się do przeszczepu i izolacji komórek macierzystych do późniejszego wykorzystania.

Zobacz więcej  Modelowanie ust kwasem hialuronowym

Inne zalety odsysania tkanki tłuszczowej metodą body jet

Kolejną niezaprzeczalną zaletą tej technologii (Body Jet) jest to, że w wyniku liposukcji uzyskuje się nienaruszone grupy komórek tłuszczowych, tzw. powiększenie piersi. Metoda ta nazywana jest Metodą BEAULI – Lipotransfer Breast Augmentation, co oznacza powiększanie piersi z przeszczepem tłuszczu. Najlepsze rezultaty uzyskuje się po zaszczepieniu od 150 do 220 ml otrzymanego materiału. Przy takiej ilości około 70-80 ml jest trwałe. Dlatego najlepsze efekty uzyskuje się przy 23 zabiegach, gdyż średnio powiększamy biust o 150-200 ml.

Jako drugi ośrodek w Polsce stosujemy liposukcję wspomaganą strumieniem wody, czyli Body Jet. Dlatego możemy nazywać się pionierami tej metody na rynku liposukcji w Polsce. Jednak w ośrodku udostępniamy łącznie aż 10 różnych metod liposukcji i mamy duże doświadczenie w jej stosowaniu, dzięki czemu po konsultacji możemy dobrać odpowiednią metodę, odpowiednią dla każdego pacjenta.

Wszystko, co musisz wiedzieć o zabiegu body jet evo

Zabiegi odsysania tłuszczu Body Jet wykonywane są przez doświadczoną lekarza i eksperta medycyny estetycznej. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Za pomocą kaniuli w wybrany obszar ciała wstrzykuje się specjalny roztwór wodny w celu rozszerzenia komórek tłuszczowych. Następnie komórki odessano tym samym urządzeniem i tym samym cewnikiem. Należy pamiętać, że urządzenie Body Jet podczas liposukcji i stosowania leków przeciwbólowych na ciało praktycznie nie odczuwa dyskomfortu.

Ponadto podanie płynu lub aspiracja nie uszkadza sąsiednich tkanek ani naczyń krwionośnych.

Ponieważ liposukcja Body Jet jest wykonywana bez użycia skalpela, zmniejsza to ryzyko niektórych powikłań i niepożądanych skutków ubocznych, takich jak siniaki i krwiaki.

Skuteczność zabiegu Body Jet pod względem ilości i jakości usuwania tłuszczu była lepsza od innych metod. W przypadkach, gdy pacjent nie ma nadwagi lub lekkiej nadwagi, można zaaspirować do sześciu obszarów anatomicznych. Górną i dolną część brzucha, biodra i talię można wymodelować w jednym zabiegu. To samo dotyczy ud, kolan i łydek.

Zobacz więcej  Czym jest trichotillomania i jak ją leczyć?

Liposukcja body jet – co po zabiegu?

W okresie pooperacyjnym należy stosować odpowiednie opatrunki chłonne i odzież uciskową, aby zapobiegać krwiakom i obrzękom oraz przyspieszać i poprawiać zespolenie tkanek. Nie uniemożliwia to pacjentowi wykonywania lekkich czynności na co dzień, zwykle dzień po zabiegu. Kontrolę po leczeniu przeprowadzano w ciągu tygodnia, po trzech tygodniach i po kilku miesiącach. Specjalną odzież uciskową należy nosić przez cztery do sześciu tygodni. Pacjenci są zazwyczaj w stanie wrócić do pracy w ciągu kilku dni, w zależności od indywidualnego przypadku. Wykonuj ćwiczenia sportowe, gdy tylko pacjent nie odczuwa dyskomfortu. Około 10 dni po zabiegu należy wykonać specjalny masaż drenażowy w celu usprawnienia gojenia się ran w obszarach poddanych zabiegowi.

Dla kogo loposukcja body jet?

Jeżeli zastanawiacie się, dla kogo najlepsza będzie liposukcja body jet, odpowiedź jest bardzo prosta. To zabieg dla każdego, kto chce pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej i zrobić to w sposób bezpieczny.

Liposukcja body jet to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą zmienić swoją figurę i jednocześnie nie chcą poddawać się interwencjom chirurgicznym. Dzięki temu, że liposukcja body jet bazuje na nowoczesnej technologii, możliwe jest odsysanie tłuszczu w sposób bezpieczny i zarazem skuteczny. Liposukcja wodna body jet jest więc doskonałą metodą dla wszystkich osób, które nie mogą, bądź boją się skorzystać z pomocy skalpela.

Woda, to naturalny i bezpieczny składnik przyrody, który występuje w naszym organizmie w dużych ilościach. Liposukcja body jet evo wykorzystuje właśnie wodę, dlatego zabieg body jet dla naszego organizmu zdecydowanie mniej obciążający, niż jakiekolwiek inny zabieg, polegający na usuwaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Technologia daje nam bardzo wiele. Widać to właśnie przy zabiegach, takich jak liposukcja body jet. Zastnawiacie się, w jaki sposób woda może usunąć z naszego organizmu tkankę tłuszczową? W dużym uproszczeniu można stwierdzić, że metoda body jet polega na wypłukiwaniu tkanki tłuszczowej z naszego organizmu. Opracowanie tej metody to prawdziwy przełom w usuwaniu tkanki tłuszczowej.

Zobacz więcej  Wypadanie włosów u nastolatków - jakie są przyczyny i jak pomóc młodym ludziom w walce z problemem utraty włosów?

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop