Blog

Bikini brazylijskie – idealna forma depilacji

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Bikini brazylijskie – idealna forma depilacji

Depilacja brazylijska, inaczej depilacja intymna lub depilacja bikini głębokiego, pozwala usunąć owłosienie nie tylko z wzgórka łonowego i pachwiny, ale także z ust oraz okolic brzucha i odbytu. Co więcej, ta metoda nie powoduje podrażnienia szczególnie wrażliwych warg sromowych. Nazwa zabiegu pochodzi od prekursora tego typu depilacji z Brazylii, który po raz pierwszy wykonał ten zabieg w swoim salonie w 1987 roku, nazwa, jak i popularność samego zabiegu są więc stosunkowo młode.

Na czym polega depilacja brazylijska?

Golenie brazylijskie można wykonać na różne sposoby. Używanie w tym celu maszynki jest nadal popularne i chociaż jest dostępne i szybkie, nie jest zalecane przez profesjonalistów zajmujących się pozbywaniem zbędnego owłosienia. Ostrze brzytwy podrażnia skórę, czyniąc ją podatną na infekcje. Dodatkowo drobne nacięcia i rany psują efekt estetyczny.

Depilacja bikini – kiedy się zdecydować?

Depilację bikini należy wykonać, gdy odczuwasz dyskomfort z powodu owłosienia łonowego, aby poprawić komfort życia seksualnego, lepszą higienę. Niektórzy partnerzy przekonują kobiety do tej procedury, ale nie rób nic przeciwko sobie. Depilacja brazylijska, czyli depilacja bikini jest bardzo popularna, zwłaszcza latem. Jeśli mamy strój plażowy z małą ilością materiału, bardziej komfortowo poczujemy się z pełną brazylijską depilacją, co zapewni nam, że z bikini nie będą wypadać żadne włosy.

Zalety profesjonalnej depilacji brazylijskiej

Nasze zabiegi eliminują problemy związane z innymi metodami depilacji. Profesjonalna kuracja pozwala pozbyć się problemów związanych z zapaleniem mieszków włosowych, wrastającymi włoskami i nieestetycznymi zaskórnikami pod pachami, bez podrażnień, koszt jest znacznie tańszy niż inne metody trwałej depilacji. Dzięki wygodzie zabiegu, już w kilka minut można wrócić do codzienności.

Wszystko, co musisz wiedzieć o depilacji brazylijskiej

Aby wykonać depilację brazylijską, włosy muszą mieć odpowiednią długość. Efekt zabiegu utrzymuje się około trzech tygodni, ale przed przystąpieniem do kolejnej depilacji upewnij się, że włosy odrosły do długości 0,5 cm. Zbyt krótkie i zbyt długie włosy uniemożliwiają skuteczne przeprowadzenie zabiegu. Zbyt krótkie włosy nie zostaną złapane przez kosmetologa, a zbyt długie będą powodować dodatkowy ból. Przed zabiegiem nie należy stosować balsamu ani oliwy z oliwek, ponieważ może to zaburzyć proces depilacji. Bezpośrednio po depilacji należy unikać opalania, opalania, basenów i miejscowego peelingu. Zaleca się jednak złuszczanie w sposób delikatny skóry przez tydzień po zabiegu, co zapobiegnie wrastaniu włosków. Depilacja okolic bikini jest niedozwolona podczas menstruacji. Co więcej, przeprowadzenie tego zabiegu się tuż przed miesiączką może sprawić kobiecie więcej bólu. Najlepiej stawić się na brazylijski zabieg depilacji w połowie cyklu. Pamiętaj o higienie osobistej tuż przed zabiegiem. W profesjonalnych salonach depilacji kosmetyczki zapraszają do pokoju z bidetem, w którym kobieta może się umyć.

Zobacz więcej  Wypadanie włosów- mechinzmy biologiczne które za to odpowiadają

Bikini brazylijskie – metoda IPL

Depilacja brazylijska, czyli depilacja okolic bikini może być wykonywana na różne sposoby. Polecaną i bardzo lubianą przez klientki metodą jest depilacja laserowa, czy też może raczej epilacja, ponieważ dzięki niej włoski odrastają zdecydowanie wolniej, z czasem można pozwolić sobie na rezygnację z przeprowadzania regularnych zabiegów i tylko raz na jakiś czas decydować się na kolejne zastosowanie lasera. Ta metoda jest niezwykle skuteczna, powoduje najmniej dolegliwości bólowych (wiele osób opisuje ją, jako metodę bezbolesną, jednak osoby szczególnie wrażliwe mogą odczuwać lekki dyskomfort) i daje zdecydowanie najlepsze efekty. Bikini brazylijskie, przeprowadzone metodą IPL to jeden z najlepszych sposobów na pozbycie się niechcianego owłosienia. W czasach, gdy depilacja okolic intymnych przestała być tematem tabu, wiele osób korzysta z różnych metod depilacji i poleca zabieg bikini brazylijskiego.

Bikini brazylijskie – metoda woskowania

Bikini brazylijskie można również wykonać specjalnym woskiem utwardzającym się na skórze (klej cukrowy), który można zdjąć bez użycia tkaniny. Dzięki temu depilacja jest bardziej skuteczna, precyzyjna i mniej drażniąca. Zwykły wosk przykleja się nie tylko do linii włosów, ale również do skóry, klej przylega tylko do linii włosów. Tradycyjną bawełnę i wosk można stosować w okolicy pachwiny i środkowego pośladka, aby zmniejszyć ból. Bawełna jest bardziej wydajna i bardziej miękka w procesie depilacji, lepiej przylega do skóry w przeciwieństwie do pasków wykonanych z fizeliny.

Bikini brazylijskie – zabieg wykonywany również u mężczyzn

Zabieg depilacji okolic intymnych jest coraz częściej wybierany przez mężczyzn. Można go znaleźć pod nazwą boyzilian, od słów chłopiec (ang. Boy) i brazylijski styl depilacji obejmujący całkowite usunięcie włosów (brazilian). Na częstotliwość wybierania tego zabiegu większy wpływ ma aktywny tryb życia, łatwość oczyszczania i komfort gładkiej skóry. Całkowite zrzucenie męskich okolic intymnych ułatwia utrzymanie higieny. Gładka skóra mniej się poci, łatwo usuwa zanieczyszczenia i bakterie wywołujące nie tylko infekcje skórne, ale także infekcje dróg moczowych. Dlatego depilacja męskich narządów płciowych nie jest ważnym zabiegiem higienicznym, zwłaszcza dla osób aktywnych, często uprawiających sport.

Zobacz więcej  Depilacja laserowa - na czym polega ten zabieg?

Depilacja miejsc intymnych u mężczyzn – jak przebiega?

Depilacja brazylijska wykonana w profesjonalnym salonie to gwarancja jakości wykonania. Przede wszystkim zmniejszenie dolegliwości bólowych zabiegu poprzez zastosowanie nowoczesnych technik i kosmetyków, a także zachowanie najwyższych standardów higieny. To świetna alternatywa dla mężczyzn, którzy wcześniej używali jednorazowych maszynek do golenia lub trymerów. Depilacja woskiem brazylijskim lub depilacja brazylijska IPL to wygoda niechcianej skóry pozbawionej włosów nawet przez osiem tygodni. Należy zaznaczyć, że depilacja wykonywana jest w bardzo dyskretnej atmosferze przez specjalistę z dużym doświadczeniem w tego typu zabiegach. Każdy klient ma do dyspozycji bieliznę jednorazową oraz pomieszczenie, w którym może przygotować się do zabiegu – przebrać się i wziąć prysznic. Osoba wykonująca zabieg przekazuje szczegółowe informacje o każdym etapie zabiegu, dzięki czemu możesz czuć się naprawdę komfortowo i bezpiecznie.

Dlaczego warto zdecydować się na bikini brazylijskie?

Zabieg, jakim jest bikini brazylijskie, to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którym zależy na skutecznym i długotrwałym usunięciu zbędnego owłosienia. Depilacja bikini może mieć różne przyczyny. Część osób decyduje się na to rozwiązanie ze względu na aspekty higieniczne. Inni zastanawiają się nad depilacją bikini ze względu na estetykę. Jeszcze inni wybierają brazylijskie bikini ze względu na samopoczucie, lub ze względu na poprawę jakości życzenia erotycznego. Jeżeli zależy Ci na całkowitym usunięciu włosków, bikini brazylijskie będzie doskonałym rozwiązaniem. Warto jednak przeprowadzić ten zabieg w profesjonalnym salonie. Dzięki temu zyskamy pewność, że depilacja miejsc intymnych zostanie przeprowadzona w sposób profesjonalny.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop