Laserowa Waporyzacja Krypt Migdałowych (Kryptoliza Migdałków Podniebiennych)

twarz, medycyna estetyczna

Zdrowe migdałki podniebienne mają gładką, jednolitą powierzchnię. Zdarza się, w że przebiegu miejscowego przewlekłego procesu zapalnego powierzchnia migdałków przestaje być jednorodna, pojawiają się w niej nierówności i zagłębienia, tzw. krypty migdałkowe. Z czasem dochodzi do gromadzenia się w tych miejscach fragmentów pokarmowych, złuszczonych śluzówek, bakterii i w konsekwencji tworzy się tzw. kamień migdałkowy. Kamienie migdałkowe zwykle są przyczyną stałego nieprzyjemnego zapachu z ust i uczucia dyskomfortu w gardle.

Rozwiązaniem na te dolegliwości jest zabieg kryptolizy migdałków podniebiennych.

Czym jest laserowa waporyzacja migdałków podniebiennych i na czym polega?

Laserowa kryptoliza migdałków Jest to zabieg, którego zadaniem jest zmniejszenie i spłycenie i zamykanie krypt migdałków przy użyciu lasera. Pod wpływem działania światła lasera w kryptach tworzą się blizny, które doprowadzają do zmniejszenia krypt oraz wygładzenia i ujednolicenia powierzchni migdałka. Następuje również czyszczenie krypt migdałków i oczyszczenie z kamieni migdałkowych.

Czy zabieg jest bolesny?

Nie. Obszar zabiegowy jest znieczulany miejscowo, co powoduje, iż laserowe leczenie jest niebolesne.

Cena zabiegu

 • 800 zł za zabieg waporyzacji
 • 200 zł każdy kolejny zabieg
 • 100 zł usuwanie torbieli migdałkowych w ramach zabiegu waporyzacji (za każdą torbiel)
 • 800 zł usuwanie torbieli, bez zabiegu waporyzacji

Laserowa Waporyzacja Krypt Migdałowych (Kryptoliza Migdałków Podniebiennych)

PODSTAWOWE INFORMACJE

  WSKAZANIA DO ZABIEGU:

  Zabieg ma zastosowanie w leczeniu takich dolegliwości jak

  • przewlekłe stany zapalne i bóle migdałków podniebiennych
  • przewlekły, nieprzyjemny zapach z ust
  • dyskomfort w gardle
  • kamienie migdałkowe leczenie

  PRZECIWWSKAZANIA:

  Według oceny lekarza przeprowadzającego konsultację laryngologiczną.

  Nie ma większych przeciwwskazań do tego zabiegu.

  JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ZABIEGU?

  Przed pierwszym zabiegiem przez przynajmniej godzinę nie należy spożywać żadnych pokarmów. Wymagane jest odbycie konsultacji laryngologicznej, podczas której specjalista zakwalifikuje pacjenta do zabiegu na podstawie badania laryngologicznego wykluczającego zmiany obturacyjne gardła środkowego oraz noso-gardła. Zazwyczaj leczenie następuje zaraz po konsultacji. W dniu zabiegu należy być w pełni zdrowym w obrębie nosa oraz gardła.

  PIELĘGNACJA PO ZABIEGU:

  Przez 7 dni od wykonania zabiegu należy unikać potraw gorących i mocno ciepłych, które mogłyby dodatkowo podrażnić obszar zabiegowy. Zaleca się utrzymanie letniej temperatury spożywanych posiłków. Należy na ten okres wyeliminować spożycie alkoholu, mocno przyprawionych potraw oraz produktów typu chrupki chleb, herbatniki itp., które swoją strukturą mogłyby boleśnie podrażnić poddane zabiegowi migdałki podniebienne.