leczenie blizn

Laserowe usuwanie blizn we Wrocławiu

Laserowe terapie to nieinwazyjne i skuteczne metody na pozbycie się blizn i przebarwień z każdego miejsca na ciele.

Czas trwania zabiegu

15-60 minut

Czesci ciala

Twarz
Ciało

Sugerowana ilosc

1-4 zabiegi

Efekty zabiegów

Wygładzenie skóry

Zahamowanie procesu zrostu

usuwanie blizn

Zagęszczenie

Rozmowa ze specjalistą

Wypełnij formularz, a oddzwonimy w przeciągu 30 minut. Rozmawiać będziesz z lekarzem.

Zobacz jak wygląda zabieg

Cennik Laserowe usuwanie blizn

UsługaCena od
Laserowe usuwanie blizn - Czoło469 Umów sie
Laserowe usuwanie blizn - Policzki699 Umów sie
Laserowe usuwanie blizn - Twarz1049 Umów sie
Laserowe usuwanie blizn - pojedyncza blizna239 Umów sie

Peeling chemiczny - Twarz + Szyja

359 zl

Na czym polega zabieg?

Opis zabiegu

Laserowe usuwanie blizn przeprowadza się przy użyciu lasera. Wąska, mocno skupiona wiązka światła przenika do tkanki podskórnej i skóry właściwej, powodując jej mikrouszkodzenia. Dzięki reakcji fototermicznej, znajdująca się w tkankach woda zostaje podgrzana do wysokiej temperatury i odparowuje. Proces ten uruchamia procesy regeneracyjne tkanek i produkcję kolagenu. Poprzez zniszczenie tkanek w bliźnie, laser jednocześnie pobudza komórki skóry do autonaprawy. Dzięki laserowemu usuwaniu blizn można nie tylko usunąć lub spłycić widoczne blizny, ale także poprawić strukturę skóry wypłycając drobne zmarszczki i poprawiając napięcie i koloryt skóry.

laserowe usuwanie blizn

Przebieg zabiegu

Pierwszym etapem zabiegu jest ankieta medyczna – ma ona za zadania wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do zabiegu terapii laserowej. Następnie kosmetolog ogląda zmianę, która ma być usunięta oraz omawia z pacjentem wybraną metodę – powierzchowną lub bardziej inwazyjną, którą stosuje się w przypadku rozległych lub głębokich blizn. Zabieg nie wymaga dodatkowego znieczulenia jednak dla zwiększenia komfortu pacjenta można zastosować maść znieczulającą. W zależności od typu i intensywności blizny zabieg laserem trzeba będzie kilkukrotnie powtórzyć celem uzyskania pożądanego efektu. Po zabiegu w miejscu stosowania laserowego usuwania blizn można odczuwać ciepło lub, jeśli wykonywano zabieg bardziej inwazyjny, może pojawić się drobne krwawienie lub skóra zacznie się łuszczyć jak przy oparzeniu słonecznym. Przez kilka dni po zabiegu laserowego usuwania blizn, skóra może być zaczerwieniona i drażliwa, dlatego ważne jest stosowanie się do zaleceń kosmetologa oraz nie wystawianie skóry na słońce.

Opinie naszych klientów

Dodatkowe informacje o zabiegu

Przynajmniej 2-3 tygodnie przed zabiegiem nie wystawiać skóry na słońce (nie opalać się).
Jeśli na co dzień używamy kremów z retinolem, należy przestać ich używać na 14-30 przed zabiegiem, z kolei w przypadku peelingów ziarnistych, ostatni wykonujemy najpóźniej tydzień przed planowanym zabiegiem.
Co najmniej tydzień przed zabiegiem zaczynamy porządnie się nawadniać – zgodnie z zaleceniem 35 mililitrów na każdy kilogram masy ciała, a nawet więcej.
W celu odpowiedniego nawilżenia skóry warto również stosować kremy nawilżające, dobrze jednak skonsultować się z kosmetologiem odnośnie konkretnej pielęgnacji.
– w dniu zabiegu należy bezwzględnie powstrzymać się od spożycia alkoholu, wpływa on bowiem niekorzystnie na przebieg terapii
-Jednym z najbardziej popularnych powodów wykonywania zabiegu są blizny powstałe w przebiegu młodzieńczego trądziku. Seria zabiegów laserem potrafi diametralnie zmienić wygląd skóry, często zwracając pacjentom poczucie własnej wartości i samoakceptację.
-Ten zabieg jest skierowany również do osób posiadających blizny po oparzeniach – zwykle są one zbyt głębokie by całkowicie je zlikwidować, w większości przypadków można jednak znacznie zmniejszyć ich widoczność.
Sporo klientów to także osoby po wypadkach, chcące usunąć blizny nie tylko ze względu na oszpecenie, ale również po to, aby móc zapomnieć o traumatycznym wydarzeniu.
Ostatnio coraz częściej z terapii laserowej korzystają osoby, które w młodości poddały się wykonaniu skaryfikacji, czyli usunięciu części skóry w taki osób, aby powstała tkanka bliznowata ułożyła się w wybrany kształt. Teraz, chcąc „odczarować” młodzieńczy wybryk, zgłaszają się na zabiegi.
-Ciąża i karmienie piersią.
-Nowotwory.
-Nadciśnienie i inne choroby układu sercowo-naczyniowego lub zaburzenia krzepnięcia.
-Bielactwo, atopowe zapalenie skóry, łuszczyca.
-Cukrzyca i inne choroby endokrynologiczne lub hormonozależne.
-Stosowanie leków sterydowych, światłouczulających i niektórych ziół (takich jak pokrzywa, nagietek, dziurawiec czy rumianek).
-Tendencje do powstawania bliznowców, opóźnione gojenie się ran

Nasze odpowiedzi na Wasze pytania

Laserowe usuwanie blizn może poprawić wygląd blizn i zmniejszyć ich widoczność. Procedura jest bezpieczna i skuteczna i może pomóc w zmniejszeniu dyskomfortu, jaki niosą ze sobą nieestetyczne blizny.
Procedura jest przeważnie bezbolesna lub powoduje niewielkie dolegliwości, podobne do uczucia napięcia lub szczypania.
Przed zabiegiem należy unikać opalania lub stosować silny filtr przeciwsłoneczny, a po zabiegu należy unikać opalania i intensywnych ćwiczeń fizycznych przez kilka dni.
Tak, można łączyć zabieg laserowego usuwania blizn z innymi zabiegami medycyny estetycznej, takimi jak wypełnianie zmarszczek lub lifting twarzy.

Polecane zabiegi

Radiofrekwencja mikroigłowa

Radiofrekwencja mikroigłowa to zabieg, który sprawia, że zmarszczki zostają wygładzone, dochodzi do skorygowania owalu twarzy. Jednocześnie można także skorygować powierzchnie skóry oraz zniwelować blizny.

Dermapen

Zabieg ujędrnia skórę, niweluje zmarszczki mimiczne i statyczne, a także poprawia kontur i owal twarzy, przez co staje się ona widocznie odmłodzona. Działa również na niedoskonałości skóry oraz przebarwienia.

Laserowy lifting

Laserowe odmładzanie twarzy ma na celu przywrócenie naskórkowi właściwego napięcia oraz pobudzeniu do pracy komórek odpowiedzialnych za produkcję kolagenu i elastyny za pomocą odpowiednio dobranych wiązek laserowych.

Wypełnij formularz, aby otrzymać voucher na przyszły zabieg i darmową rozmowę o swojej sytuacji z lekarzem, trychologiem lub kosmotologiem.

Zapalenie płuc: czym jest, objawy i leczenie

Zapalenie płuc: czym jest, objawy i leczenie Objawy zapalenia płuc: jak rozpoznać chorobę na wczesnym etapie? Zapalenie płuc to stan zapalny miąższu płuc, który może być wywołany przez bakterie, wirusy lub inne patogeny. Typowe objawy zapalenia płuc to kaszel, gorączka,

Czytaj wiecej »

Woreczek żółciowy: funkcja, choroby i leczenie

Woreczek żółciowy: funkcja, choroby i leczenie Jak złogi w drogach żółciowych prowadzą do kolki? Kamica pęcherzyka żółciowego to schorzenie, w którym dochodzi do powstawania złogów w przewodach żółciowych, które mogą zablokować przepływ żółci, prowadząc do silnego bólu. Woreczek żółciowy, niewielki

Czytaj wiecej »
Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop