Peeling chemiczny w Warszawie

Peeling chemiczny poprawia kondycję skóry, działa głównie w obrębie naskórka. Pomaga rozświetlić cerę, oczyścić ją, wygładzić. W efekcie skóra jest gładka i promienna, a drobne zmarszczki zostają zredukowane. Zabieg zmniejsza widoczność blizn po trądziku, przywraca naturalny koloryt skóry.

Czas trwania zabiegu

30 - 60 minut

Czesci ciala

Twarz
Szyja
Dekolt
Pośldaki

Sugerowana ilosc

3 zabiegi

Efekty zabiegów

Rozświetlenie skóry

Wyrównanie kolorytu

Redukcja trądziku

Rozmowa ze specjalistą

Wypełnij formularz, a oddzwonimy w przeciągu 30 minut. Rozmawiać będziesz z lekarzem.

Zobacz jak wygląda zabieg

Cennik Peeling chemiczny

UsługaCena od
PCA plecy419 Umów sie
PCA zabieg podstawowy twarz419 Umów sie
PCA zabieg podstawowy twarz+szyja469 Umów sie
PCA zabieg podstawowy twarz+szyja+dekolt549 Umów sie
PCA zabieg rozszerzony twarz469 Umów sie
PCA zabieg rozszerzony twarz+szyja519 Umów sie
PCA zabieg rozszerzony twarz+szyja+dekolt599 Umów sie
PCA zabieg zaawansowany twarz519 Umów sie
PCA zabieg zaawansowany twarz+szyja569 Umów sie
PCA zabieg zaawansowany twarz+szyja+dekolt649 Umów sie

Peeling chemiczny - Twarz + Szyja

359 zl

Na czym polega zabieg?

Opis zabiegu

Peeling chemiczny pomaga zredukować przebarwienia, to też przygotowanie skóry do kolejnych zabiegów pielęgnacyjnych. Do zabiegu, jakim jest peeling chemiczny, używa się kwasów oraz czynnych związków chemicznych. Najczęściej jest to retinol, kwas salicylowy, kwas migdałowy, kwas kojowy, albo kwas trójchlorooctowy. Mieszanka kwasów działa głównie na naskórek, parę dni po zabiegu skóra zaczyna delikatnie się złuszczać. Po pierwszym zabiegu poprawia się koloryt skóry twarzy, blizny potrądzikowe ulegają rozjaśnieniu. Wyraźna redukcja przebarwień następuje po paru zabiegach. Drobne zmarszczki ulegają spłyceniu, charakterystycznym efektem jest poprawa stanu cery. Skóra ma promienny, zdrowy wygląd. Peeling chemiczny jest dedykowany do każdego rodzaju skóry, delikatne złuszczanie pomaga oczyścić rozszerzone pory oraz zredukować zmiany zapalne na skórze. Często wspomaga leczenie dermatologiczne trądziku.

Przebieg zabiegu

Peeling kwasami pomoże w walce z trądzikiem i ze śladami po nim. Przywróci skórze naturalny blask i poprawi jej wygląd. Przed zabiegiem kwasami należy dokładnie oczyścić skórę. W tym celu używa się preparatów odtłuszczających. Odtłuszczenie cery odbywa się w klinice, dlatego można przyjść na zabieg w makijażu. Zabezpieczone zostaną włosy, okolice oczu oraz usta. Przed peelingiem nie powinno się wystawiać skóry na działanie słońca. Grozi to przebarwieniami i może osłabić efekty zabiegu. Kwasów nie nakłada się na uszkodzoną skórę, 10 dni przed zabiegiem nie powinno się depilować.

Opinie naszych klientów

Dodatkowe informacje o zabiegu

Przed zabiegiem kwasami należy dokładnie oczyścić skórę. W tym celu używa się preparatów odtłuszczających. Odtłuszczenie cery odbywa się zwykle w klinice, dlatego można przyjść na zabieg w makijażu. Zabezpieczone zostaną włosy, okolice oczu oraz usta. Przed peelingiem nie powinno się wystawiać skóry na działanie słońca. Grozi to przebarwieniami i może osłabić efekty zabiegu. Kwasów nie nakłada się na uszkodzoną skórę, 10 dni przed zabiegiem nie powinno się depilować.
Peelingi chemiczne dedykowane są osobom, które chcą poprawić koloryt cery, przywrócić jędrność skóry twarzy, zniwelować przebarwienia oraz pozbyć się drobnych zmarszczek. Kwasy o odpowiednim stężeniu używane są do przygotowania skóry do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych. Zabieg z kwasami przeznaczony jest do każdego typu skóry, przyspiesza regenerację komórek naskórka. Peeling wykonywany jest głównie na twarzy, ale coraz częściej kwasy owocowe nakładane są na dłonie, dekolt i szyje, a nawet na plecy oraz na brzuch.
Przeciwskazaniami do zabiegu kwasami jest aktywna opryszczka, świeża opalenizna oraz aktualne podrażnienia skóry i reakcje alergiczne. Z peelingów powinny zrezygnować również osoby uczulone na składniki kwasów oraz posiadacze bardzo wrażliwej skóry. Peeling chemiczny jest również przeciwwskazany kobietom w ciąży oraz karmiącym piersią. Zażywanie leków, niektórych suplementów ziołowych wymaga wcześniejszej konsultacji z lekarzem.

Nasze odpowiedzi na Wasze pytania

Kwasy mogą mieć różną moc, niektóre z nich są słabsze — działają tylko na naskórek, a inne mocniejsze — działają na głębsze warstwy skóry. W klinikach oraz w gabinetach kosmetycznych najczęściej wykonuje się zabiegi kwasem glikolowym, oraz retinolem. Peeling migdałowy to bardzo delikatny środek aktywny, dlatego przeznaczony jest głównie do cery wrażliwej. Rodzaj peelingu zależy również od problemów skórnych. Skóra łojotokowa dobrze reaguje na kwas salicylowy. Do skóry dojrzałej i zmęczonej dedykowany jest kwas felurowy. Ten peeling pomaga nie tylko zredukować zmarszczki, ale też odpowiada za głębokie nawilżenie oraz odżywienie skóry.
Niektóre kwasy nakłada się również na plecy, ale też na dekolt. Wskazaniem do zabiegu są zmiany skórne, liczne przebarwienia oraz utrata jędrności. Zabieg pozwala zredukować przebarwienia na plecach, jest zalecany przy braku jędrności skóry dekoltu i szyi. Peeling chemiczny jest też stosowany jako terapia wspomagająca leczenie rozstępów, redukuje blizny. Na rozstępy nakłada się głównie kwas TCA lub kwas glikolowy. Zabieg kwasami zmniejsza widoczność blizn i rozstępów, rozjaśnia je oraz poprawia kondycję skóry poprzez pobudzenie jej do odnowy. Szyja i plecy to miejsca, gdzie mogą pojawiać się zmiany skórne — wypryski i zaskórniki. Peeling kwasem pomoże uporać się z problemem.
Peeling chemiczny kwasem to zabieg bezpieczny i nieinwazyjny. Świeżo po nałożeniu kwasu można odczuwać delikatne pieczenie. To naturalne działanie kwasów owocowych. Intensywność doznań zależy od rodzaju peelingu, silniejsze peelingi będą mocniej odczuwalne. Łagodny peeling może być stosowany nawet latem, należy jedynie zadbać o odpowiednią ochronę skóry przed słońcem. Peelingu nie powinno wykonywać się bezpośrednio po depilacji skóry twarzy.
Skóra bezpośrednio po zabiegu wymaga nawilżenia. Suchość skóry w pierwszych dniach może być wyraźna, dlatego warto zastosować kremy intensywnie nawilżające oraz redukujące zaczerwienienie — doskonale sprawdzą się preparaty z aloesem. Delikatne pieczenie podczas zabiegu i świeżo po nim jest całkowicie normalne. Peelingi chemiczne mogą przesuszać skórę, zwłaszcza jeśli zastosowano mocniejsze kwasy niż np. peeling migdałowy lub retinol. Złuszczanie naskórka jest zjawiskiem całkowicie normalnym, w efekcie następuje odmłodzenie skóry i redukcja przebarwień oraz zmniejszenie blizn po trądziku. Parę dni po zabiegu nie powinno się stosować kremów do depilacji. Bezwzględnie należy unikać intensywnego słońca. Warto stosować nawilżające kremy z wysokim filtrem przeciwsłonecznym. Peeling nie jest wskazany przed wyjazdem na wakacje, jeśli w planach jest kąpiel słoneczna. Przez pierwsze dni po zabiegu odradza się kąpiel w basenie lub przebywanie w saunie.
Ilość zabiegów peelingu zależy od rodzaju skóry, ale też od problemu skórnego. W przypadku niewielkiego trądziku i przebarwień zwykle stosuje się 3 zabiegi. Rozległy trądzik, redukcja rozstępów oraz zmniejszenie widoczności blizn może wymagać intensywniejszego działania. Specjalista w dniu zabiegu przeprowadza wywiad, sprawdza stan skóry, bierze pod uwagę oczekiwania pacjenta i określa ilość zabiegów w serii. Szyja oraz dekolt to miejsca, które bardzo dobrze reagują na zabiegi, już pierwszy peeling daje widoczne efekty w redukcji zmarszczek. 3 zabiegi dają dobre rezultaty w wyrównywaniu kolorytu.
Szyja oraz dekolt to miejsca, które można odmłodzić za pomocą delikatnych kwasów, np. migdałowego. Wskazaniem do zabiegu jest utrata jędrności skóry, trądzik oraz pojawienie się zmarszczek. Zabieg jest całkowicie bezpieczny. Peeling chemiczny nakłada się na oczyszczoną skórę. Stosowanie peelingu na dekolt oraz na szyję powoduje delikatne złuszczanie naskórka, redukcję zmarszczek, wygładzenie skóry i ujędrnienie jej. Peeling dobrze działa na trądzik, który czasem pojawia się na dekolcie. Po paru dniach od zabiegu — dekolt może być zaczerwieniony i delikatnie się łuszczyć. Zaleca się stosować balsamy i kremy nawilżające.
Peeling chemiczny PRX T33 silnie pobudza odnowę skóry i może być stosowany również latem. Dobre rezultaty daje zabieg u pacjentów w każdym wieku, dlatego cieszy się dużym uznaniem specjalistów kosmetologii oraz medycyny estetycznej. Zastosowanie tego peelingu pomaga nie tylko w walce z przebarwieniami, ale też poprawia kondycję skóry, rozjaśnia blizny po trądziku oraz wygładza zmarszczki. Ten peeling to mieszanka kwasu TCA z nadtlenkiem wodoru. Jego działanie polega na stymulowaniu czynników, które odpowiadają za głęboką regenerację skóry bez uszkadzania jej. Nadtlenek wodoru ma właściwości rozjaśniające. Już 3 zabiegi dają spektakularne rezultaty.

Polecane zabiegi

peeling laserowy

Laserowy peeling

Dzięki peelingowi laserowemu możemy osiągnąć efekt odmłodzenia, ujędrnienia skóry, zlikwidować blizny, zmarszczki oraz rozszerzone pory skóry.

Karoksyterapia

To terapia dwutlenkiem węgla. Jej celem jest redukcja cieni pod oczami, usuwanie cellulitu, regeneracja skóry.

Nici liftingujące

Nici liftingujące to innowacyjna technika medycyny estetycznej, która ma na celu odmłodzenie i uniesienie zwiotczałej skóry bez konieczności przeprowadzania chirurgicznego liftingu twarzy. Jest to minimalnie inwazyjny zabieg, który pozwala na podniesienie i ujędrnienie skóry poprzez wprowadzenie specjalnych nici do tkanki skórne

Wypełnij formularz, aby otrzymać voucher na przyszły zabieg i darmową rozmowę o swojej sytuacji z lekarzem, trychologiem lub kosmotologiem.

Zapalenie płuc: czym jest, objawy i leczenie

Zapalenie płuc: czym jest, objawy i leczenie Objawy zapalenia płuc: jak rozpoznać chorobę na wczesnym etapie? Zapalenie płuc to stan zapalny miąższu płuc, który może być wywołany przez bakterie, wirusy lub inne patogeny. Typowe objawy zapalenia płuc to kaszel, gorączka,

Czytaj wiecej »

Woreczek żółciowy: funkcja, choroby i leczenie

Woreczek żółciowy: funkcja, choroby i leczenie Jak złogi w drogach żółciowych prowadzą do kolki? Kamica pęcherzyka żółciowego to schorzenie, w którym dochodzi do powstawania złogów w przewodach żółciowych, które mogą zablokować przepływ żółci, prowadząc do silnego bólu. Woreczek żółciowy, niewielki

Czytaj wiecej »
Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop